Кличко звернувся до Кабміну та парламенту, аби приєднали Коцюбинське до столиці

4

Міський голова Києва Віталій Кличко звернувся листами до Міністра розвитку громад та територій, а також до голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка. Копію листів КМДА надали “Громаді Приірпіння”.

У своєму листі мер столиці наголошує на необхідності приєднати селище Коцюбинське до Києва, оскільки коцюбинчани під час громадських слухань у поіменному голсоуванні підтримали приєднання до столиці. “За” проголосували майже 61% відсоток.

“Це важливе рішення, яке підтримала і громада селища, і Київська міска рада, на превеликий жаль досі не узгоджене Верховною Радою України”, – пише мер столиці.

У своєму листі Кличко наголошує, що Коцюбинське – це анклав Києва і інфраструктура слеища більшою мірою вже пов’язана з інфраструктурою столиці, зокрема системи опалення та водопостачання. Через те, що Коцюбинське залишається в області, мешканці селища не можуть домогтися подовження гілок комунального транспорту. Маршрутки їздять менше 10 км до метро і коштують 7 грн через те, що діє міжміський тариф.

Мешканці також хочуть мати картку киянина, яка дає пільги.

Київська міська рада прийняла рішення від 13.09.2018 року прийняла рішення № 1369/5433 «Про затвердження нового порядку здійснення видатків на дошкільну освіту на основі базового фінансового нормативу бюджетної забезпеченості». Механізм «Гроші ходять за дитиною» створений для підтримки та гарантії прав киян обирати дитячий садок будь-якої форми власності. Обов’язковою умовою є фіксація місця реєстрації дитини у Реєстрі територіальної громади міста Києва. Реєстрація місця проживання надає пріоритетне право на вступ до закладів дошкільної освіти Києва. Розташування заявок в списку відбувається з врахуванням підтвердженого запису дитини у Реєстрі територіальної громади міста Києва. Таким чином, у разі приєднання до столиці, мешканці смт. Коцюбинське могли б заощаджувати кошти“, – наголошує Кличко.

Наявні школа, ліцей та два садки в селищі не забезпечують населення анклаву, яке зростає через забудову промзони висотками ЖК “Атлант”. За кілька років кількість мешканців селища може сягнути до 30 000.

Швидка допомога везе коцюбинчан через Київ до Ірпеня чи Бучі, що може нести загрозу для життя та здоров’я людей.

На перспективному плані Київської області, який зараз розглядають в Київській облдержадмінстрації, Коцюбинське відображають, як окрему громаду. Анклав бачать як громаду з середнім рівнем спрможності. Коцюбинському надали 2,5 бали з 4 максимально можливих. При тому, що рівень середньоспроможної громади починаєтсья від показника 1,9.

З методологією визначення спроможності громад ознайомилася кандидатка економічних наук Віта Думанська:

“Методологія побудована таким чином, що якщо громада має достатню чисельність населення і низьку спроможність за іншими показниками, вона всодно попрапляє до категорії середньоспроможних громад.  До формування інших складових теж є питання. До прикладу, наявність навчального закладу не свідчить про його наповненість і про те, чи повністю він задовольняє потреби громади.  Наявність медичних закладів у Мінрегіонбуді не враховують взагалі. Виходить так, що реформа децентралізації, медична та освітня реформи відбуваються несинхронно і часто суперечать одна одній.”

Щодо медичних закладів, то в Коцюбинському торік закрили стаціонар. Наразі діє тільки обна амбулаторія, де тривають скорочення.

“Я не знаю, хто рахував спроможність нашої громади. Бюджет на рівні 20 млн на рік. Витрати на апарат ради бюджетували торік на рівні 4 млн. Це дані члена бюджетної комісії Наталії Пилипенко. Утримання бюджетних установ коштує нам десь 12 млн на рік. Що лишається селищу? Це смішно. При тому, що наші податки осідають в столиці, ми є анклавом, але не можемо завести ні комунальний транспорт, ні гідно потрапити в чергу освітніх закладів. Мешканці просять приєднати до столиці. Робота уряду і народних депутатів – знайти механізм і це зробити за найближчі кілька місяців, щоб потім не проводити вибори в Київраду двічі”, – наголошує Ірина Федорів, журналістка, яка мешкає в селищі.

Коцюбинці проводять у Facebook кампанію щодо приєднання селища до столиці і просять їх підтримати, встановивши фоторамку “Коцюбинське – це Київ”.

4 коментарі

  1. Ірина 30 Січня 2020 at 21:57

    Коцюбинське це Київ

  2. Андрій 30 Січня 2020 at 21:59

    Коцюбинське це Київ

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539