Рада відмовила прокуратурі: кількість учнів музшколи таки скоротили

13

Прокуратура направила до селищної ради подання щодо скорочення кількості учнів у музичній школі, яке депутати прийняли у новому бюджетному році, зменшивши контингент з 100 до 80 дітей.

Таке скандальне рішення селищної ради, на думку прокуратури, є порушенням Законів України “Про охорону дитинства” та “Про позашкільну освіту”.

У своєму поданні прокуратура просила скасувати незаконне рішення й винних осіб притягнути до дисциплінарної відповідальності.

Притягати самих себе до відповідальності ніхто не захотів.

“Завтра можуть винести припис 1 000 душ тримати. А за що?” – іронізує секретар селищної ради Олександр Ковтач.

Селищний голова Вадим Садовський пояснив депутатському корпусу, чому виникають на сесії подібні питання, коли прокуратура в законному порядку обстоює права дітей.

“Це послє посєщенія Павленка і всєй писанини”.

Більше того, в президії пояснили депутатам, що все, що відбулось з музичною школою, відбулось з волі батьків, які ініціювали це питання, донесли до директора школи й тільки тоді рішення було прийняте обранцями.

Нагадаємо, що перевірка прокуратури встановила: “на підставі рішення батьківських зборів директор позашкільного навчального закладу звернувся до голови Коцюбинської селищної ради з поданням про встановлення на 2013 рік оплати за навчання в закладі в таких розмірах: фортепіано 250,0 грн., баян, акордеон 200,0 грн., гітара 250,0 грн., бандура 100,0 грн., труба 150,0 грн., саксофон 200,0 грн., сольний спів 250,0 грн.”

Як виявилось, деякі депутати переконані, що дбати за наповнення селищного бюджету – це завдання не їхнє, а уповноваженого з прав дітей Адміністрації Президента – Юрія

Павленка, який у січні місяці провів зустріч з селищним головою та батьками дітей, що навчаються в музичній школі.

“Был Павленко? Что он говорит? Деньги привез или нет?” – допитується депутат Сергій Черніков, який як член регламентної комісії системно порушує регламент й спілкується російською мовою.

Депутати селищної ради звинуватили уповноваженого з прав дитини адміністрації Президента в тому, що він взагалі не думав над вирішенням цього питання.

“Я думаю, он не думал,” – резюмував депутат Олександр Хвостенко.

Помічник народного депутата Вячеслава Кутового, який справно відвідує засідання селищної ради, намагався нагадати суть розмови з Юрієм Павленко депутатам.

“Павленко говорив, яким чином можна наповнити бюджет селища, щоб вирішити фінансові питання. Він наголошував на тому, що депутати вирішили проблеми з коштами за рахунок найбільш незахищеної категорії населення – дітей. Грошова нормативно-правова оцінка землі не проводилась 10 років, а за законом мінімально – 7 років. Тому з вини місцевих урядників бюджет недоотримує вже три роки кошти з цього джерела поповнення бюджету,” – говорить Олексій Туровський.

Нагадаємо, що під час виборів КП “Ірпінський вісник” отримало з передвиборчого фонду за розміщення матеріалів понад 40 тисяч гривень. До бюджету КП гроші також надходили й від інших кандидатів. Для порівняння зарплатний фонд музичної школи на місяць становить 50 тисяч гривень.

Коцюбинський же вісник через невміле управління не заробив жодної копійки на виборах, зате присвятив цілий спецвипуск у кольорі кандидату Петрові Мельнику коштом громади.

Виходить місцева влада на піар Петра Мельника гроші знайшла, а на музичну освіту дітей навіть під тиском прокуратури не може знайти кошти.

Депутати селищної ради фактично одноголосно (один голос проти) з обуренням відхилили подання прокурора.

У прес-службі прокуратури повідомили, що таке рішення селищної ради будуть оскаржувати в суді:

“Ми вважаємо, що селищна рада перевищила свої повноваження.”

Прес-служба уповноваженого з прав дитини Адміністрації Президента повідомила, що Юрій Павленко планує найближчим часом зустрітись з селищним головою Вадимом Садовським.

“Позиція уповноваженого з прав дітей залишається незмінною. Потрібно зберегти ту кількість учнів, яка була до скорочення в музичній школі,” – повідомила прес-секретар Юрія Павленка – Олена Розвадовська.

13 коментарів

 1. Мама 28 Березня 2013 at 17:21

  Ирина, большое вам спасибо за то, что честно делаете свою работу. Обсуждать деятельность других депутатов и Садовского просто противно!

 2. Житель 28 Березня 2013 at 17:27

  Среди депутатов есть учитель муз.школы, он тоже “обурено відхилив”?

  • Ірина Федорів 28 Березня 2013 at 18:19

   Депутат Харченко була з-поміж перших, хто восени мене просив, як і батьки, якимось чином втрутитись у ситуацію з підняттям тарифів.

   Це було перед тією сесією, коли директорка школи пані Неголюк набралась хоробрості й, як людина, яка приймала присягу в депутатів та селищного голови, сказала про їхню діяльність і діяльність освітньої комісії, яка не засідає кілька років, все, що вона про них думає.

   Але, на жаль, після того, як за їхнім проханням батьки й ЗМІ почали цю тему далі висвітлювати, більше жодної ініціативи в цьому питанні з їхньої сторони не було. Позиції людей так просто не змінюються, на них так чи інакше вплинули.

   Це можуть підтвердити батьки, які були в тому числі на зустрічі з паном Павленко.

   На жаль, єдиний голос проти відхилення протесту прокурора – мій.

   • Євгенія 1 Квітня 2013 at 11:41

    Депутат Харченко вже втомилась від балаканини, писанини і тієї дурі, що відбувається навколо школи. Чого ж Ви не висвітлили “вирок” дуже компетентної комісії, яка шерстила школу декілька разів і шукала “оптимізації” в індивідуальних планах співробітників сумісників – ” расхітітєлєй”, які потім і стали економічним підгрунтям для економії “бюджетних срєдств”? У всьому візиті Павленка до нас прозвучала єдина правильна річ – коли ВР прийме закон про державну підтримку естетичних шкіл, а не викине їх на “голодні” місцеві бюджети – тоді ми зможемо на щось сподіватися і за щось боротися. Ви підняли всю прокуратуру, і що далі?????? Поцікавтесь, а чи буде той контингент збільшуватися за таку оплату, чи є сенс боротися за 100 учнів, коли в бюджеті немає ні копійки і поки що і не буде ( Ви, як депутат, про це дуже гарно знаєте!!!), а чи може краще пережити такі часи згуртовано і розуміючи один одного??? Чи Ви добилися того, щоби оплата була, як на початку? По моєму саме в цьому питанні прокуратура сказала, що все законно, а от с контингентом ай-яй-яй, як же так вийшло??? Висвітлюйте все, а не вибіркові речі, якщо вже Ви за це взялися, батьки чекали конкретного рішення зовсім не по контингенту, і всі про це знають. Давайте розвалим школу до кінця, позвільняємо людей, але наберемо 100 дітей, щоби Ви були на білому коні. Директору та вчителям це все просто вже набридло!!!!!! Дайте спокійно працювати !!!!!!!! “Зри в корень!!!” і думайте не тільки про цей рік, а й надалі !!!!!!! Зараз ми з селищною радою співпрацюємо, досягнуті якісь домовленості задля роботи школи, коли цього всього не було – вчителі говорили про це відверто, як є. А махати руками і поливати багном – це останнє діло для любої людини. Так, я голосувала за відхилення протесту, і нікого не боюся, говорю про це відверто. Краще бути з синицею в руках, чим з журавлем у далекому небі нашої держави Україна.

    • Ірина Федорів 1 Квітня 2013 at 12:21

     Я шокована цинізмом музшколи, яка питає, чи вдалося досягнути рівня оплати, який був до останнього підняття, проти якого пані Харченко і пропонувала боротись.

     Батьки мені сказали, що були збори і були зібрані підписи. Цитуючи прокуратуру:

     на підставі рішення батьківських зборів директор позашкільного навчального закладу звернувся до голови Коцюбинської селищної ради з поданням про встановлення на 2013 рік оплати за навчання в закладі в таких розмірах: фортепіано 250,0 грн., баян, акордеон 200,0 грн., гітара 250,0 грн., бандура 100,0 грн., труба 150,0 грн., саксофон 200,0 грн., сольний спів 250,0 грн.”

     Відповідно прокуратура пояснила, що через ці підписи самих же батьків, які просили й самі ініціювали підняття платні за навчання, знизити платню й апелювати до порушення неможливо. В законній площині залишається одне – це контингент.

     Батьки хотіли звернутись до КОДА, збирали підписи й звернулись до мене за допомогою. Тому я написала депутатське звернення, задовольнивши волю батьків.

     Аналогічна ситуація була з Павленком.

     Думайте про те, як наповнити бюджет і шукайте гроші. Я залучила на музшколу 8 тисяч. (8тис*31люд=248 тис.Проблема станом на 2012 рік була перекрити кліька місяців ЗП викладачам. Якби всі залучали кошти й думали, як це зробити, – то ми б перекрили 2012 й не треба було б піднімати принаймні в 2012 людям платню).

     Ресурс є.

     Як журналіст стверджую, що при ефективному менеджемені з комунальної газети має бути заробіток.

     Ірпінський вісник це довів. Якщо використовувати комунальну газету тільки для того, щоб оспівувати себе і свої успіхи за це навряд чи хтось дасть гроші. Такий негосподарський підхід в усьому. Мельнику дали зробити піар на дурницю. Де гроші в бюджет?

     Як бюджет можна наповнювати з таким підходом?

     Павленко говорив про оцінку землі, яка не робилась 10 років, коли максимлаьно допустимий строк непроведення – 7 років.

     Що ви всі робили в попередній каденції? Саме на ній закінчився граничний термін проведення грошової оцінки землі?

     Єдине, що прикро, що з самого початку частина з вас говорили в селищній раді те, що думаєте. А тепер просто здали музшколу.

     Більше того деякі місцеві урядники не перед батьками не раз казали про те, що музшкола взагалі не потрібна. Це непублічна позиція, яку я особисто чула не раз.

     А дехто з депутатів з вашої ж групи “не для преси” визнав, що гроші на музшколу в бюджеті б були, якби хтось не лобіював свої інтереси.

     Не треба цитувати Павленка вибірково. Для мене головне, що він зазначив, що діру в бюджеті кинули на найнезахищенішу категорію населення – дітей.

     ПС (А щодо роботи комісії, то треба було повідомити батьків, включити активних батьків з відповідною освітою і перевіряти не музшколу, а бюджетне наповнення селища. Про формування комісії і я і батьки дізнались лише після того, як комісія “попрацювала”).

     • Від батьків 1 Квітня 2013 at 13:17

      На зборах батькам повідомили, що треба підписати згоду платити збільшену оплату, тоді Ірпінь можливо погодиться надати дотацію. Якщо не підпишимо, то школу можуть закрити. Вийшло замкнуте коло: не підпишите – буде сомоокупність, підпишите- можливо будуть дотації. Ось так батькі просили підвищити їм плату.

     • Євгенія 1 Квітня 2013 at 23:57

      Немає про що зараз говорити, на жаль. Я завжди говорю те, що думаю, і, на відміну від Вас, не кричу, скільки грошей залучила особисто до школи, знаходячись у минулій каденції. Набагато більше, ніж 8 тис., повірте. Питання в другому, якщо тільки контингент в законній площині – чого зараз Ви добиваєтесь ? Наповниться бюджет – буде хоч 200 дітей, не наповниться – то як би Ви на нагинали прокуратуру своїми телевізійними ресурсами, а саме так Ви вирішуєте всі питання, – нічого не буде. Не замислювались, чого з Вами перестали спілкуватись вчителі та директорка? та зовсім не тому, що їм наказано селищною радою)))))) Ще раз підкреслюю ( вибірково цитую Павленка), допоки держава не повернеться передом до естетичних шкіл – буде все рухатись і надалі тільки вниз. Моє спілкування по цій темі закінчено, не бачу сенсу, вибачте.

    • гражданин 2 Квітня 2013 at 14:06

     А не нужно кричать. Нужно отчитаться как депутат. Вот и все. Это Ваша РАБОТА! Обязанность. Ваш отчет о прошлой каденции где можно увидеть? Я хочу знать, сколько Вы денег добыли для школы за прошлый год и за 8 лет Вашего депутатства. Пока знаю одно № 113. Харченко Євгенія Валеріївна Мальовнича 7 0,15 3210946200:01:0410032 (“тезка” депутата Коцюбинської селищної ради). Продайте участок, сердобольная, и помогите школе. Ирина, они могут не 250 000 грн инвестировать, а в разы больше и в долларах, если б не сидели пару каденций на стульях и не думали только о себе. Надо о людях подумать, Евгения. О Людях. И отчет жду. Это вы должны делать не потому, что я хочу, а потому, что ЗАКОН велит так делать.

 3. Иван 28 Березня 2013 at 18:31

  Обсуждать других ума большого не надо. Что либо сделать полезное – не всем дано.

 4. Мама 28 Березня 2013 at 18:59

  Родители, как раз, и делали, это все знают. Только без поддержки депутатов.

 5. LEX 28 Березня 2013 at 20:05

  Иване, то ви і зробіть щось корисне! Почніть із себе.

 6. Александр 1 Квітня 2013 at 13:48

  Что стесняться: развели нас на денежки красиво! А теперь все перекручивают.

 7. Олена 8 Квітня 2013 at 20:12

  В сюжеті ТСН повідомили, що мінфін планує перевести всі школи естетичного виховання на самоокупність. Якось це не поєднується із ініціативою президента, який оголосив 2013рік рокот дитячої творчості. Можливо, редакція зможе отримати коментар у Павленка з цього приводу.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539