Музична школа в новому році не буде проводити набір учнів на бюджетні місця

2

Цього року в бюджеті селища є  близько 415 тисяч для фінансування музичної школи. 172 тисячі до бюджету планується залучити за допомогою платні, яку вноситимуть на рахунки батьки.

Більшістю голосів депутати селищної ради Коцюбинського з нового року таки підняли платню, яку ще два місяці тому обіцяли ввести тимчасово й виключно до нового бюджетного року.

Відтепер розцінки в школі такі: фортепіано, гітара та сольний спів коштуватимуть по  250 грн., баян та акордеон, саксофон по 200 грн., труба – 150 грн., а бандура – 100 грн.

Якщо зараз у школі близько ста учнів, то депутати своїм рішенням зменшили їх кількість до 80 у 2013 – 2014 роках.

Кількість учнів зменшиться за рахунок того, що протягом 2012 – 2013 років не буде проводитись добір нових учнів до музичної школи.

“Більше ніколи не буде нових музичних груп,” – пролунала з залу репліка однієї з мам, коли депутати ухвалювали таке рішення.

На сесії депутатам і присутнім роз’яснили, що набір, можливо й буде, але платня буде встановлена не така, за яку проголосували зараз депутати, а на рівні “самоокупності”. Скільки це буде – ніхто не пояснив.

Відсоток пільгових місць для безкоштовного навчання тепер становить 10 % (якщо контингент учнів буде 80, то пільгових місць, відповідно 8).З 31 грудня, враховуючи зменшення педагогічного навантаження, депутати скоротили три ставки викладачів музичної школи.

“Попри те, що нам найвищі рівні чиновників обіцяли, що владнають проблеми фінансування музичної школи, ми бачили на сесії, як голосували і за зменшення кількості учнів, і за скорочення ставок викладачів, і за те, що з нового навчального року не буде набору на бюджетні місця взагалі. При цьому Президент оголосив 2013 рік – роком дитячої творчості. За приклад він ставить дітям  Анастасію Петрик, яка перемогла на дитячому Євробаченні. Де ще можна навчитися співати й мати відповідну музичну освіту дитині, як не в музичній школі?” – риторично запитує мати одного з учнів школи.

Плату в 250 гривень на місяць (близько 2 тисяч гривень на рік), деякі батьки вважають дуже високою, особливо ті, в кого музичну освіту хочуть отримати двоє дітей.

На сесію селищної ради приїхав Олексій Туровський – помічник новообраного депутата В’ячеслава Кутового, до якого було надіслано депутатське звернення з підписами батьків щодо проблем фінансування школи.

“Тепер наше цільове завдання зробити депутатський запит на збільшення цільового фінансування саме музичної школи для того, щоб вирішити дві проблеми: перше, щоб відбувся набір учнів 2013, і друге, щоб максимально збільшити відсоток дітей, що можуть вчитися на пільгових умовах. Тим більше що є указ президента (Президент оголосив 2013 рік роком дитячої творчості – прим. ред.)” – розповідає про подальші дії народного депутата Кутового його помічник Олексій Туровський.

“Як на зарплату собі й надбавки, то вони мало не на колінах просять гроші в Ірпені, я зумисне переглядав суми, які затверджувались в цьому бюджеті на оплату їхньої праці, а от дітям щось не дуже стараються. Я був особисто присутній на засіданні фінансової комісії в Ірпені й все бачив. У нас в Ірпені від “Фронту змін” є депутат Артем Калічка. Якщо на цьому рівні не зможемо вирішити це питання, то переключимось на облраду. Якщо й там не зможемо, то на Верховну Раду шляхом подання депутатського запиту,” – додає Туровський.

Помічник народного депутата Туровський також повідомив редакції, що найближчим часом і в Ірпені, і в селищі має з’явитись приймальня народного депутата Кутового.

У п’ятницю в Адміністрації Президента відбудеться прес-конференція Юрія Павленка з нагоди підписання Указу, яким гарант оголошує 2013 рік  – роком дитячої творчості.

До Юрія Павленка з підписами батьків вже направлене депутатське звернення щодо ситуації, яка склалася в селищі з фінансуванням музичної школи після прийняття депутатами бюджету на 2013 рік.

2 коментарі

  1. Мама учня 26 Грудня 2012 at 23:32

    Ірино Павлівно, хай вам Бог дасть здоров’я за вашу ініціативну й не байдужу позицію в даному питанні! Дякую вам!!!

  2. Мама 15 Січня 2013 at 11:55

    Якщо гроші,отримані за земельні ділянки,стоянки і т.п.(це з тої землі,яка належала народу,а тепер належить слугам народу),направити не в кармани наших слуг,а на наші потреби,діти не будуть шукати пригод на вулицях,поки батьки здобувають шмат хліба,буде і доступна музична школа,і дитячі клуби,яких так не вистачає.Жаль,що по заслугам крадіїї отримають,мабуть,лише на тому світі.Поки що вони збирають кару на свої голови тут,на землі,не боячись людей і Бога,обкрадаючи навіть дітей заради своїх зажерливих пик.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539