У Ірпені напали на журналістів, які знімали завалений будівельний кран (оновлено)

0

На одному з незаконних будівництв в Ірпені, по вулиці Єсеніна, представники забудовника напали на журналістів, коли ті знімали будівельний кран, що впав на території.

Про це Громаді Приірпіння повідомили журналісти, які знімали сюжет про мерів Бучі та Ірпеня.

“Ми знімали програму, приїхали записати будівництво в ірпінь й наприкінці вирішили зняти кран, який стояв завалений. Як тільки я заліз на плити, щоб розкадрувати кран, до мене підбіг охоронець й почав забороняти мені знімати й затуляти мене спиною. Я намагався його обійти, але він почав мене хапати руками й штовхати. Потім після короткої перепалки, коли я став пояснювати, що він перешкоджає моїй професійній діяльності, він схопив мене й скинув з плит. Я слава богу нормально приземлився, не постражда особливо але був шокований. Ми викликали поліцію, але охоронець тим часом втік”, – розповідає Костянтин Тюніков, оператор телеканалу ICTV.

ЖК ЕСенина

Фото Зореслава Замойського

“Чоловік, який напав на мого колегу, біля нас крутився і раніше, коли ми знімали інтерв’ю з активістом. Спочатку нападаючий почав щось говорити Кості про штатив, щоб той його прийняв. (Штатив стояв неподалік нас). Ми запитали, хто він такий, що тут робить. На це чоловік нічого не відповів. Просто ходив біля нас усміхався. Ми підійшли до нього, представилися, сказали, що знімаємо сюжет. Він тоді вже назвався Сашою, сказав, що тут працює. Я запитала, хто платить йому зарплату, він сказав, що ніхто йому не платить і що він просто волонтер. І почав вже говорити, що тут не працює і що як і ми просто ходить по комунальній території. Біля нас він був не довго, пішов на територію забудови. А потім через якийсь час вибіг і накинувся на нас”, – розповідає журналістка Анна Савчук.

 

За фактом нападу на журналістів Ірпінською поліцією відкрите кримінальне провадження.

“По журналістам внесено відомості до ЄРДР по ст. 171 – перешкоджання журналіській діяльності, зараз розслідуємо цю справу. В моєму розумінні там перспектива направлення справи до суду найблищим часом, тому що я, наприклад, бачу в діях нападників чіткій склад злочину”, – говорить начальник Ірпінської поліції Ігор Падюк.

Стосовно крану, що впав на будівництві, Падюк каже “Громаді Приірпіння”, що до поліції Ірпеня не було жодного звернення по цьому питанню:

“Зараз поїхали туди фахівці робити огляд, будемо відкривати кримінальне провадження за ст. 272  – порушення правил беспеки під час виконання робіт з підвищеною небеспекою, частина 1. По цій статті передбачені санкції до 2-х років обмеження волі”.

Депутат Ірпінської ради Богдан Мельничук переконаний, що це будівництво незаконне й мало б зупинитися ще 3 місяці тому. Про це є відповідне рішення суду.

“Ще на початку липня 2015-го року активісти Ірпеня та мешканці приватного сектору по вулиці Єсенна звернулися до суду щодо визнання незаконними та скасування рішень Ірпінської ради про надання комунальному підприємству “Ірпіньжитлоінвестбуд” земельної ділянки в оренду по вул. Єсеніна, 30. Також щодо скасуванн договору оренди, яке комунальне підприємство уклало з фірмою “Орлан-інвест”. 28 липня Ірпінський суд виніс ухвалу, якою заборонив проводити будь-які будівельні роботи по вул Єсеніна 30, 31. Але через 2 дні ця ухвала була скасована. Та попри це, активісти не здавалися й 30 березня була нова ухвала про заборону комунальному підприємству та ТОВ “Орлан-інвест” проводити будівельні роботи на вказаній земеьній ділянці до вирішення справи по суті”, – розповідає Богдан Мельничук.

“Далі втрутилася Ірпінська рада й 4 квітня 2016-го року направила клопотання до суду щодо скасування рішення від 30 березня. 5 квітня 2016-го року, наступного дня після звернення Ірпінської ради, ухвала була скасована, але активісти подали апеляцію в Київській окружний суд і 18 травня колегія суддів задовольнила клопотання і скасувала ухвалу Ірпінського суду від 5 квітня. Тобто, заборона на проведення будівельних робіт залишилася в силі. Не дивлячись на це, будівництво продовжується. Остання ухвала оскарженню не підлягає”, – додає Мельничук.

Нагадаємо, наприкінці лютого 2016-го року в Ірпені на будівництві по вулиці Мінеральній, під час падіння будівельного крану загинула людина.

Це не перший випадок, коли через порушення правил безпеки в Приірпінні гине людина під час будівництва. Під час будівництва ЖК “Новатор” внаслідок недотримання норм техніки безпеки загинула людина. За інформацією ЗМІ, саме загибель людини під час будівництва призвела до звільнення Володимира Карплюка з посади заступника Бучанського міського голови з економічних питань, яке фактично було оформлене заднім числом. По суті, за вказаний випадок тоді ніхто не був покараний.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539