На квартири в ЖК “Кампа” накладено арешт

0

 

У місті Буча, що на Київщині, люди стали заручниками чужого бізнес-конфлікту. Майже сорок родин, які придбали квартири у новобудові по вул. Лісова, 1-б ризикують залишитися без даху над головою. Суд наклав на ці помешкання арешт за позовом одного із забудовників.

Про це повідомляють Подробності.

“Це приміщення ми придбали в 2015 році ось і вже до сьогоднішнього часу робимо тут ремонт”, – розповідає мешканка Світлана.

Місяць тому жінка дізналася, що пожити в новій облаштованій квартирі, може, навіть і не доведеться. На її помешкання наклали арешт. Така ж ситуація ще в тридцяти п’яти родин, які купили квартири в ЖК “Кампа”. Більшість із них – переселенці зі сходу і Криму.

“Ми організувалися і прийшли в суд побачити, власне, самого позивача і дізнатися питання – чому це відбувається, що конкретно він від нас хоче. Ну, в заяві зазначено, що він хоче позбавити нас власності, прав власності, що вони отримані незаконно. По хорошому, кажучи, ми злякалися дуже сильно”, – каже мешканець будинку Костянтин.

Люди з’ясували, що проблеми в них виникли через конфлікт бізнес-партнерів, які разом будували цей комплекс – Сергія Ареф’єва – екс-депутата Київської обласної ради та депутата Ірпінської міської ради Віталія Нелюбіна.

Суд наклав арешт на квартири саме за позовом Нелюбіна. Головна вимога – анулювати договори купівлі-продажу. За словами Нелюбіна, до суду він пішов тому, що вклав у будівництво чималу суму грошей. А назад їх не отримав. Партнери лишилися дещо винні.

“Я на зустрічі з людьми пропонував видати їм всю документацію, всі рішення судів, об’єднати наші зусилля для того, щоб максимально вплинути на Сергія Сергійовича, для того, щоб він закрив ці питання, не чіпаючи квартири в цьому будинку. Якщо не буде почуто, я просто змушений буду робити подальші кроки і далі накладати арешти, далі оскаржувати, анулювати право власності на ці квартири”, – каже співзабудовник Віталій Нелюбін.

Сергій Ареф’єв, до якого Віталій Нелюбін має претензії, ситуацію взагалі не коментує. Втім, люди не погодилися чекати поки бізнесмени порозуміються. Вони стали на захист своєї власності. І подали апеляцію на рішення суду про арешт квартир. Найняли адвоката. У суді він наполягатиме: після того, як люди отримали державні свідоцтва про право власності, законного способу відібрати в них квартири не існує.

“Сам факт реєстрації житла передбачає процедуру в декілька етапів: це нотаріальне посвідчення з одночасною державною реєстрацією. Нотаріус під час проведення цієї процедури перевіряє обов’язково нерухоме майно на предмет обтяження правами третіх осіб. Іншими словами – чи не перебуває воно в арешті. На момент здійснення купівлі-продажу було перевірено свідоцтва про право власності, які були надані власниками – це членами кооперативу. І власне було отримано свідоцтво про реєстрацію цього майна, введення його в експлуатацію як житлові приміщення”, – пояснює адвокат мешканців будинку Дмитро Бойчук.

Мешканці житлового комплексу також звернулися до правоохоронців. Але ті ще не вирішили, як саме реагувати на це звернення.

“Поки що матеріали ці на вивченні в Ірпінській поліції і ми домовились про зустріч з адвокатом безпосередньо, який писали заяву і подавали ці документи до прокуратури. Він повинен принести нам всі інші ну яких не вистачає там документів, щоб в подальшому прийняти якесь рішення”, – каже речник управління МВС Київської області Микола Жукович.

Поки тривають судові процеси, ремонтні роботи у будинку загальмувалися. Всі чекають, чим завершиться справа. Апеляцію розглядатимуть 19 квітня.

Нагадаємо, ЖК “Кампа” незаконно збудований на землях державного лісового фонду у рекреаційній зоні, на місці грабового лісу. Мешканці мікрорайону Мельники, де збудований цей житловий комплекс, судилися з Бучанською міською радою, яка надала дозвіл на розробку детального плану території без громадських слухань та з ТОВ “Комфорт – ЛТД”, іншою фірмою забудовника. Земля під будинком мала цільове призначення – будівництво та обслуговування готельного комплексу й цільове призначення землі суборендатор “ЖБК “Кампа” не мав права змінювати.

грабовий ліс

Ірпінська прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 364 КК України, ч.1 – зловживання службовим становищем службовими особами Бучанської міської ради.

Це реакція прокуратури на звернення мешканців Бучі щодо незаконного виділення 4 га грабового лісу під багатоповерхову забудову власнику тенісного клубу “Кампа”, екс-депутату Київської облради від Партії регіонів Сергію Арєф’єву.

Це рішення депутати ухвалили не дивлячись на те, що ця ділянка входить в межі 890 га лісу, повернутих державі Верховним Судом України. Окрім цього, на Громадських слуханнях щодо Детального плану території було проголосовано проти цього будівництва.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539