Депутатка Шальман допомагала Черінській виносити мічені купюри хабара – прокурор

1

Депутатці Гостомельської ради Наталії Черінській присудили цілодобовий домашній арешт. Про це повідомили журналісти, які були на судовому засіданні під час обрання Черінській міри запобіжного заходу.

Підтримати Черінську до суду приїхав лише її брат Віталій Черінський, який влаштував 14 жовтня цього року стрілянину в барі “Зима”. Проте, він не був присутній в судовому засіданні, а заглянув до Черінської лише під час перерви.

Черінська та її адвокат забороняли на суді себе знімати, оскільки, за словами Черінської, журналісти все перекручують, а це потім дивляться її неповнолітні діти та родичі. Суддя дозволив журналістам знімати лише сторону обвинувачення та себе.

Проте, заборона зйомки у відкритому судовому процесі є незаконною.

“Ще з 2015 року в Україні діє правило (ст. 11 Закону “Про судоустрій і статус суддів”),  за яким кожен, хто присутній у залі судового засідання, має право вільно здійснювати фото- та відеозйомку без дозволу суду, який потрібен лише для зйомки із використанням стаціонарної апаратури. Те ж стосується і кримінального процесу. Заборона здійснення зйомки можлива лише у закритому судовому засідання, однак, і присутніми на такому засіданні можуть бути лише сторони. Натомість практика заборони здійснення зйомки конкретних осіб є порушенням закону”, – розповідає Галина Чижик, юрист Центру демократії і верховенства права.

На питання судді чи визнає Черінська свою вину, вона оголосила, що користується ст. 63 Конституції України, яка дозволяє не свідчити проти себе.

Адвокат депутатки заявив клопотання про застосування до Черінської домашнього арешту в нічний час, оскільки, за його словами, вона мати одиначка й їй потрібно возити дітей в школу та ходити на роботу. Для підтвердження цих слів він надав характеристику Черінської з місця роботи, довідку з місця роботи про режим робочого часу та депутатський акт, написаний депутаткою Тетяною Шальман, яка як працівник Інституту журналістики пропонувала журналістів стріляти як собак. Також долучив свідоцтва про народження дітей.

Прокурор заперечив щодо долучення акту, написаного Шальман і засумнівався в правдивості та дійсності цього документу.

Як з’ясувалося в суді, перед обшуком в будинку Черінської Шальман намагалася винести звідти гроші в сумі 2 тис. доларів, які, як підозрюють слідчі, були отримані Черінською в якості хабаря від київського підприємця за встановлення МАФів. Вона була затримана з грошима на виході з будинку Черінської.

Подруги Шальман та Черінська сидять поряд на сесійних засіданнях ради

“Під час проведення обшуку 26 грудня 2017 року за адресою проживання Черінської в смт Гостомель, пров. Черняхівського, 1, вказана особа (Шальман – прим. ред.) була зупинена й затримана працівниками СБУ й поліції, оскільки вона до проведення обшуку намагалася винести грошові кошти й коштовності з будинку Черінської. В неї (Шальман – прим. ред.) під відеозапис з понятими було вилучено вказані кошти, в сумі 2 тис. доларів США, які вона не могла пояснити звідки вони, яка їхня кількість в кишені, весь час плуталася в своїх показах. Вчора вона була допитана в якості свідка”, – коментує на суді акт депутатки Шальман прокурор.

Кошти, які були вилучені в Шальман, повністю співпадають з коштами, які були вручені Черінській в якості хабара, оскільки, за словами прокурора, були зафіксовані номери кожної купюри.

Результат пошуку зображень за запитом "черінська СБУ"

Також прокурор зазначив, що цілодобовий домашній арешт – це та міра запобіжного заходу, в якій вже врахована наявність двох неповнолітніх дітей у депутатки. Саме у зв’язку з цією обставиною, прокурор не вимагає утримання Черінської під вартою та не вимагає грошову заставу.

Окрім цього, прокурор зазначив, що перебування депутатки під цілодобовим домашнім арештом повинно унеможливити вплив та тиск Черінської на працівників ради, на членів виконкому, депутатів та селищного голову Юрія Прилипка.

Прокурор заперечив проти того, що Черінська проживає одна:

“У неї є матір, є брат. До того ж, заробляння особою останнім часом зводяться до отримання грошей незаконним шляхом”.

Суддя, вислухавши всі сторони, задовольнив клопотання прокуратури й ухвалив міру запобіжного заходу Черінській – цілодобовий домашній арешт. Також суддя ухвалив заборонити Черінській спілкуватися з селищним головою Юрієм Прилипком, членами виконкому, керуючою справами Гостомельської ради Світланою Чечко, радником Прилипка Олексндром Коваленком та свідками.

“Очевидно, заборона Черінській спілкуватися з Прилипком та іншими може бути пов’язана з тим, що хабар призначався не лише Черінській, а й Прилипку та працівникам ради”, – говорить мешканка Гостомеля Олена Герасименко.

Нагадаємо, 26 грудня працівники СБУ та прокуратури затримали Черінську при отриманні другої частини хабаря за встановлення МАФів у Гостомелі. Їй оголошено про підозру у скоєні злочину за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України. Стаття передбачає покарання від 3 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

1 Comment

  1. Макс 29 Грудня 2017 at 21:45

    Мразь е@аная,решало х@ево.Казнить шалаву!!!!Сколько склоков и раздора эта чума принесла в чужие семьи!!??Таким тварям нет места среди людей,потаскуха.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539