Лисиця в Ірпені: як муніципальна варта ловила “особливо небезпечного порушника”

1

В Ірпені сталася сенсаційна подія: в центральному магазині Фора муніципальна варта присікалася до чоловіка з лисицею і конфлікт дійшов до такої стадії, що в нього довелося втрутитися небайдужим містянам.

Історія не мала б нічого надзвичайного, якби на руках у чоловіка був собака чи кіт, а не лис. Його максимум насварила б охорона за вхід з твариною в торгове приміщення, хоча мої друзі проносять у цей магазин невеличких собачок без жодних проблем. А от лисиця викликала бурю у склянці як в магазині, так і в соціальних мережах.

Чоловіка по суті затримали співробітники муніципального формування, на утримання якого з бюджету міста щомісяця витрачають до півмільйона гривень. Його звинуватили в тому, що він ходив з лисом, був напідпитку і не мав при собі документів на тварину, які від нього вимагали пред’явити. А відтак дядька хотіли під примусом привести до приміщення Ірпінської міської ради, куди збиралися викликати поліцію, погрожуючи конфіскацією тварини. У відповідь на що, зрозуміло, були грубо послані геть.

Фотографії з місця конфлікту потрапили в соцмережі і одразу викликали бурхливу дискусію, а в мене – низку запитань. По-перше, що хлопці з муніципальної варти Ірпеня в принципі робили на території приватного магазину, який оплачує власну охорону? Це вже не вперше, муніципали засвітилися в “Форі” – торік вони вляпалися в скандал, виконуючи роботу охоронців в іншому магазині цієї мережі. Виходить, що платники податків Ірпеня утримують охоронців приватного бізнесу, а не громадського майна?

По-друге, чи можна вважати дії таких спеців кваліфікованими, якщо конфлікт загостривася настільки, що потребував рефері збоку? Адже на сварку мунварти та дядька з лисицею звернули увагу інші покупці, почавши їх розбороняти. Зокрема, Сергій, який просто пішов купити хліба, попрацював “волонтером-психологом”, щоб сторони розійшлися мирно.

Чоловік та його лисиця виявилися добре відомими в місті, часто з’являються в громадських місцях і досі не мали суттєвих перешкод з пересуванням.

“Я бачила його якось в районі паспортного столу. Він сказав, що тварина домашня, як собака живе. Лисиця дуже добра, далася погладити”, – розказує моя знайома Наталя Малуха.

Чоловік із цією тваринкою регулярно ходить пити каву до “Газону”. Лисиця спокійна абсолютно, домашня”, – пише Olena Grazhdan в коментарях до обговорення конфліку.

Кожен, хто зустрічав цю парочку вживу, відзначає, що лисиця дуже класна, привітна та добре доглянута, проте у Facebook’у дядька ірпінці звинуватили в занесенні “дикої тварини” з “небезпечними бактеріями” в магазин, писали про ризики захворіти на сказ від її укусу, а також нагадували про заборону ходити по місту п’яним. Ось офіційні претензії, які йому висуває Ірина Мурга, керівничка іншого комунального підпримєства, що займається тваринами міста.

Що ще раз наштовхнуло на думку, що Ірпінь – це місто, де не можна нічим виділятися, навіть лисицею, – бо заклюють. Порушувати закони, як всі, можна, але достатньо виділитися, і на тебе чекатиме “суворе та справедливе покарання”.

Тут можна на очах усього міста безборонно загубити пару диких лебедів. Бо на відкриття парку Будинку творчості письменників депутати та гості приїздили напідпитку, сама бачила, а на роздертого Кая та врятовану Герду досі ніхто в будівлі Ірпінської міської ради не може знайти документів. Хоча хлопці з муніципальної варти начебто охороняють той парк також.

Тут можна незаконно спиляти ліс, спорудити масив 16-поверхівок без жодних паспортів об’єкту по документах на 2-3-поверхову забудову і ніхто слова не скаже.

Але якщо ви – “простий смертний”, то вашу лисицю будуть перевіряти з особливою пильністю. Тож власнику тваринки в коментарях дають слушну пораду: не ходіть з екзотичним домашнім звіром по Ірпеню напідпитку та без документів на нього –  наступного разу все може закінчитися набагато гірше.

Михайлина Скорик, мешканка Ірпеня.

1 Comment

  1. Doogee V 12 Січня 2018 at 08:22

    Прикольный лис! Я давно хочу завести енота – та еще живность!

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539