Радник Прилипка Скуратівський знищує ліс у Гостомелі (відео)

1

У Гостомелі рубають ліс 1 категорії. Біля 30 живих сосен встигли вирізати по вул. Свято-Покровській, поблизу ЖК “Чеський двір”.

На місце події приїхав депутат Київської обласної ради від “Свободи” Ігор Домбровський. Вирубку лісу вдалося зупинити силами місцевих мешканців, депутатів та поліції.

Між представниками забудовника та мешканцями Гостомеля відбулася сутичка, в результаті якої постраждали двоє представників громади.

У сутичці брав участь радник Гостомельського голови Юрія Прилипка та засновник ГО “Агенція розвитку Гостомеля” Ростислав Скуратівський, він назвався представником забудовника й доводив громаді, що забудовник має право нищити ліс.

Самовидці стверджують, що Скуратівський побив місцевого мешканця Антона Кудінова, який збирав підписи під петицією за парк на цьому місці.

Кудінов в соцмережі звертається до поліції та прокуратури з проханням припинити незаконну вирубку лісу в Гостомелі.

“Зразу після сесії в Ірпені ми з депутатом Сергієм Глиняним поїхали в Гостомель по справах. Проїжджаючи по вул. Свято-Покровський, ми побачили, що там якийсь конфлікт і повалені дерева. Ми зупинилися й підійшли. Окрім групи з трьох лісорубів з бензопилами ми побачили знайомі обличчя – це був Євген Хармишев – екс-директор Ірпінської комунальної будівельної прокладки “Ірпіньжитлоінвестбуд” та засновник ГО “Агенція розвитку Гостомеля” Ростислав Скуратівський”, – розповідає Домбровський.

“Коли ми підійшли, то побачили, що є постраждалі люди, на яких ці двоє напали. Це місцеві мешканці. Вони просто прийшли на звук бензопил, почали чинити спротив лісорубам, в результаті чого на них був здійснений напад. На шиї в хлопця було видно синці, його побили Скуратівський, Хармишев і один з лісорубів. Оперативно був викликаний підрозділ поліції Ірпеня, а також слідчо-оперативна група. Також ми повідомили прокуратуру”, – додає депутат.

Мешканці Гостомеля приписують знищення дерев у Гостомелі ГО “Агенція розвитку Гостомеля”, керівником якої є депутатка Гостомельської ради та дочка Гостомельського голови Юрія Прилипка Надія Дудник.

Місцеві чекають на коментар депутатки Дудник щодо дій її колеги, адже вона так активно агітувала прибирати в цьому ліску й обіцяла створити парк.

Домбровський також зазначив, що на його зауваження Скуратівському про те, що представники “Агенці розвитку” не повинні діяти такими методами й саме так розвивати Гостомель, чоловік сказав, що вже півроку не має відношення до ГО “Агенція розвитку Гостомеля”:

“Скуратівський сказав, що не є причетним до “Агенції розвитку” і є представником забудовника на цій території виключно як юрист”.

Проте, на сайті Юконтрол Скуратівський значиться засновником та, відповідно, членом ГО “Агенція розвитку Гостомеля”.

Окрім того, на сторінці ГО “Агенція розвитку Гостомеля” в соцмережі facebook Скуратівський є на багатьох фото в складі членів громадської організації, одягнений у футболку з логотипом ГО.

На підтримку забудовника приїхала група мешканців Гостомеля, які, за словами Домбровського, кричали, що вони хочуть, щоб у лісі будували й за те, щоб знищували ліс.

“До приїзду слідчого приїхала якась машина й привезла якісь документи, яких не було в Хармишева й Скуратівського. Слідчий пообіцяв вилучити бензопили й ідентифікувати учасників конфлікту”, – повідомляє Домбровський.

Громадський діяч Віктор Бархоленко переконаний, що поліція та прокуратура умисно бездіють у вирішенні питання збереження лісу в Гостомелі:

“Це ліс 1 категорії захищеності, який через корупційні схеми ряду посадових осіб, в тому числі нині діючого селищного голови Юрія Прилипка, були незаконно виведені з державної форми власності до комунальної, після чого ділянки в лісі почали переоформлювати на різних фізичних осіб. По незаконних діях місцевої влади мною було зроблене звернення до прокуратури Ірпеня та було відкрите кримінальне провадження по факту незаконного виведення лісу з державної власності ще у 2015-му році. Але вже три роки справа тупо заморожена слідчими дія ми поліції та процесуальним керівництвом прокуратури”.

“Я неодноразово звертався до Генеральної прокуратури з проханням розслідувати належним чином цю справу. Останній раз я звернувся до Юрія Луценка наприкінці 2017 року з питанням, чому не розслідується справа по Гостомельському лісу і чому, за мовчазної згоди прокуратури, його продовжують знищувати. Отримав відповідь від прокуратури Київської області на початку 2018-го року про те, що вони глибоко занепокоєні таким повільним розслідуванням і звернулися до поліції про відсторонення старшого слідчого Ірпінської поліції та притягнення до відповідальності. Після цієї відповіді вже майже півроку справа лежить в прокуратурі мертвим грузом”, – обурений Бархоленко.

Мешканці Гостомеля неодноразово ловили Скуратівського на брехні щодо виборів до Гостомельської ОТГ, складу учасників бізнес-форуму, образ у соцмережі але публічні зауваження та викриття на нього не впливають.

Після невдач ГО “Агенції розвитку Гостомеля” Скуратівський поїхав до села Гора Бориспільського району й вирішив створити там Агенцію розвитку й почати займатися об’єднанням громад. Проте, місцеві мешканці звинуватили його в шахрайстві. Це сталося після того як Скуратівський з друзями зірвали сесію в Горі, на якій активісти та непровладні депутати планували відкликати секретаря ради, який не спрвляється зі своїми обов’язками.

Скуратівський хотів стати “новим лідером” і подав свою заявку до одноіменного телепроекту, проте, до сотні лідерів так і не потрапив.

1 Comment

  1. Лесной житель 3 Липня 2018 at 21:48

    Агенція розвитку Гостомеля – у вас за окном лес? тогда мы идем к вам

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539