Новий начальник поліції Ірпеня полковник Петренко готовий до співпраці з активістами

1

12 березня в Ірпені представили нового начальника поліції. Ним став полковник Олег Петренко з села Лехнівка Баришівського району. Він замінив в.о. начальника поліції Ірпеня Дмитра Литвина, який пробув на цій посаді менше року й в свою чергу замінив Володимира Барабаша, робату якого було визнано незадовільною.

13 березня Петренко вже проводив прийом громадян, про що повідомив журналістів Громади Приірпіння. На запитання, яке в нього бачення щодо розкриття резонансних справ у Приірпінні, зокрема, побиття активістів, забудови пойми річки Ірпінь, вирубки лісу, сказав, що для цього він прийшов:

“У мене є прагнення розкриття всіх злочинів, в тому числі й самих резонансних. Зараз ми всі справи піднімаємо, вивчаємо, я даю розпорядження на вивчення”.

Петренко також зауважив, що не буде проти зустрітися з активістами Приірпіння, щоб вони допомогли йому розібратися в ситуації.

В Ірпінську поліцію Петренко прийшов з Переяслав-Хмельницького відділу поліції, який очолював з 2016-го року. Раніше Петренко працював заступником начальника Переяслав-Хмельницького відділу поліції, до якого входять структурні підрозділи Березанського, Яготинського, Згурівського та Баришівського відділення.

Після революції Гідності у квітні 2014 року Петренко був призначений в.о. начальника Згурівського РВ ГУ МВС України. Місцеві активісти виступали проти цього призначення, оскільки Петренко працював на керівних посадах у поліції за режиму президента-втікача Віктора Януковича. Зокрема, за часів Януковича він очолював Баришевський РВ ГУ МВС. Але після особистого спілкування з Петренком спротив спав.

У червні 2018 року Петренко разом з екс-генпрокурором Віталієм Яремою, який зараз є довіреною особою Петра Порошенка у Яготинщині, Бориспільщині у Згурівському районі та Переяслав-Хмельницькому (округ 98)  вітав дільничих офіцерів поліції з особовим святом. Ця новина разом з фото Петренка оприлюднена на офіційному сайті Київського обласного осередку БПП.

GE

Згідно декларації, поданої Петренком у 2018 році, він володіє будинком у 76 кв. метрів у селі Лехнівка, Баришівського району, де й проживає та земельною ділянкою, площею майже 22 сотки.

Дружина Петренка у 2018 році придбала квартиру у місті Бориспіль, площею 71 кв. метри за майже 300 тис. грн.

Окрім квартири, жінка має у власності майже 35 соток землі у селі Лехнівка.

Також дружина Петренка має автомобіль Хонда CRV 2005 року випуску, який вона придбала у 2015 році невідомо за якою ціною.

Доходи Петренка за 2018 рік склали біля 200 тис. грн, а дружина – 165 тис. грн, також Петренко показав 230 тис. грн грошових активів, а його дружина – 80 тис. грн.

До слова, доходи жінки у 2015 році складали майже 62 тис. грн, а Петренко тоді отримав 89 тис. грн за рік. Жодних заощаджень за 2015 рік подружжя не вказало.

У 2016 році доходи Петренка зросли вдвічі – він заробив 138 тис. грн, а його дружина у Баришівському управлінні освіти, молоді та спорту – майже 78 тис. грн. Петренко також вказав в декларації стипендію сина – 3,6 тис. грн, та допомогу дружині – 1,8 тис. грн. Жодних заощаджень за 2016 рік Петренко в декларації не вказав.

Не дивлячись на біля 200 тис. грн загальних статків родини, яка виховує двох синів,  Петренко придбав у 2016 році автомобіль Опель Астра 2004 року випуску.

У 2017 році Петренко заробив 190 тис. грн, а його дружина майже 121 тис. грн. Цього року у Петренка з’являються грошові активи – 120 тис. грн від продажу автомобіля, а в дружини – 100 тис грн невідомого походження.

Начальник відділу комунікацій Київської обласної поліції Микола Жукович повідомив, що Дмитро Литвин пішов з Ірпеня працювати заступником начальника головного управління Дмитра Ценова.

Щодо Петренка Жукович зазначив, що сподівається на розкриття злочинів:

“Петренка призначили, щоб піднімав розкриття злочинів. В Ірпінському регіоні, як ви знаєте, погано розкриваються злочини. Петренко прийшов не сам, він привів із собою заступника по слідству Максима Дюміна. Є велика надія на нову команду. Ми хочемо, щоб в Ірпені принаймні поліцію бачили, розуміли, що вона є й розкривалися злочини. Як ми не намагалися боротися зі злочинністю, нічого в нас не виходило. В тому числі сподіваємося на розкриття злочинів з побиття активістів, погрози, підпали автомобілів”.

На питання журналістів, де буде жити Петренко, який не має житла в Приірпінні й чи не буде співпрацювати з забудовниками, Жукович відповів, що теж поставив полковнику це запитання:

“Я його спитав – а де ж ти жити будеш? Каже, що поки що буде знімати житло”.

Як відомо, у Приірпінні безкарно б’ють активістів, які виступають проти діючою влади в Ірпені та протистоять забудовникам. Жодна з цих справ не була розкрита, а замовники та виконавці не покарані. Активісти вимагали звільнення Арсена Авакова через погану роботу правоохоронців в Приірпінні.

Фото на кавер: Ігор Швець

1 Comment

  1. Анонім 5 Червня 2019 at 11:04

    Ця тварюка може співпрацювати тільки з хабарями

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539