Народні депутати України стають на захист лісу

9

Олександр Єфремов, очільник фракції Партії Регіонів у Верховній Раді, пообіцяв парламентським журналістам найближчим часом направити відповідні звернення до генерального прокурора Віктора Пшонки.

Він зазначив, що після зміни прокурорів та суддівського складу є шанси, що питання вирішать найближчим часом і ліс буде збережено.

Активісти надали до Верховної Ради України копії всіх необхідних документів.

Олександр Єфремов – не перший депутат, який став на захист прадавнього лісу.

Низка депутатів Верховної Ради – представники різних політичних сил, вже направили свої звернення до Президента України та правоохоронних органів.

“Після мого листа почалася серйозна перевірка. Щойно стануть відомі результати перевірки – я одразу повідомлю,” – пообіцяв журналістам народний депутат України Григорій Омельченко.

Текст звернення Григорія Омельченка до Президента України редакція наводить повністю:

Депутатське звернення від 13.10.2010р. № 182/165

ОСОБИСТО!
Президенту України
Януковичу В.Ф.


До відома: Голові Київської ОДА
Присяжнюку А.Й.

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ
Шановний пане Президенте!

За отриманою мною інформацією, Державною інспекцією з контролю за використанням та охороною земель у Київській області за дорученням Держземінспекції України від 23.06.2009 № 951/6 та від 23.06.2009 № 955/1-2 проводилась перевірка щодо надання земельних ділянок лісового призначення на території смт. Коцюбинське під індивідуальну забудову за результатами якої встановлено наступне.
Згідно з інформацією Ірпінського міського відділу СВП «Київський обласний реєстраційний центр» земельні ділянки у смт. Коцюбинське від вул. Лісової, Меблевої до р. Ірпінь, від вул. Вокзальної, Пономарьова до р. Ірпінь, від вул. Пономарьова у напрямку бувшої військової частини, від ТЕЦ до житлового масиву «Новобіличі» були передані громадянам на підставі рішень 25 сесії 5 скликання Коцюбинської селищної ради від 24.12.2008 та 25.12.2008 в приватну власність.
Зазначеними рішеннями Коцюбинської селищної ради 501 громадянину передано у приватну власність земельні ділянки загальною площею близько 75,0 га для будівництва житлових будинків, господарських будівель і споруд на території смт. Коцюбинське.
Вбачається, що земельні ділянки про які йдеться мова, надані для індивідуального будівництва за рахунок земель лісогосподарського призначення та знаходяться за межами смт. Коцюбинське, що також підтверджується листом КП «Святошинське лісопаркове господарство» від 08.07.2009 №715.
Святошинське лісопаркове господарство повідомляє, що земельні ділянки, які межують з смт. Коцюбинське розташовані на території Святошинського району м. Києва та являються землями лісового фонду Святошинського ЛПГ, згідно матеріалів лісовпорядкування 1999 року.
Ніяких погоджень на вилучення та зміну цільового призначення земельних ділянок лісового фонду фізичним та юридичним особам в кварталах 18, 27, 51 Святошинського лісництва та у кварталах 110, 111, 113 Київського лісництва, які безпосередньо прилягають до смт. Коцюбинське, Святошинське ЛПГ, як землекористувач, не надавало.
Документи, що посвідчують право на земельну ділянку передбачені статтями 125, 126 Земельного кодексу України у КП «Святошинське лісопаркове господарство» відсутні.
На запит Головного управління Держкомзему у Київській області від 06.07.2010 № 02-10402к стосовно надання документації із землеустрою щодо відведення та передачі у власність громадянам земельних ділянок у смт. Коцюбинське Відділом Держкомзему у місті Ірпені листом від 06.07.2010 №01-06/594 надано тільки технічні документації із землеустрою щодо складання державних актів, що посвідчують право власності на земельні ділянки громадянам в смт. Коцюбинське та повідомлено, що проекти землеустрою  щодо відведення земельних ділянок громадянам  на території Коцюбинської селищної ради у відділі відсутні, так як землевпорядна організація, яка розробляла проекти у Відділ їх не передавала.


Відповідно до Закону України «Про планування і забудову територій» від 20.04.2000 № 1699-Ш розвиток та розширення населеного пункту обґрунтовується містобудівною документацією, зокрема схемою планування території та генеральним планом населеного пункту.
Статтями 1 та 12 Закону України «Про планування і забудову територій» передбачено, що генеральний план населеного пункту це містобудівна документація, яка визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту, а питання вибору, вилучення (викупу), надання у власність чи в користування земельних ділянок, надання дозволу на будівництво об’єктів містобудування сільські, селищні, міські ради вирішують відповідно до генеральних планів населених пунктів.
Враховуючи викладене, при відсутності генерального плану населеного пункту, вибір надання земельних ділянок для будівництва суперечить вимогам законодавства.
Пунктом 1 рішенням Коцюбинської селищної ради від 25.09.2008 № 689/22-5 «Про перспективний план розвитку смт. Коцюбинське» затверджено варіант № 1 техніко-економічного обґрунтування розвитку селища Коцюбинське
та доручено селищному голові укласти з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» договір на розробку Генерального плану забудови смт. Коцюбинське.
Пунктом 3 зазначеного рішення погоджено Пропозиції перспективного розвитку смт. Коцюбинське від 24.09.2008, розроблені КП «Ірпінське земельно-кадастрове бюро», які взято за основу під час підготовки завдання на проектування Генерального плану смт. Коцюбинське.


Зазначене свідчить про те, що на даний час Генеральний план смт. Коцюбинське не розроблений і не затверджений відповідно до чинного законодавства.


Згідно з ст. 173 Земельного кодексу України межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів, а п. 2 ст. 174 Земельного кодексу України передбачено, що рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ приймаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською чи Севастопольською міською радами за поданням районних та відповідних сільських, селищних рад.
Рішення Київської обласної ради про зміну меж населеного пункту смт. Коцюбинське не приймалось. В той же час слід зазначити, що межу м. Києва також не встановлено.


Таким чином вбачається, що зазначені земельні ділянки передано з порушенням вимог земельного законодавства.
За наявною інформацією, слідчим відділом Ірпінського МВ ГУ МВС України у Київській області порушено кримінальні справи за фактом підроблення заяв громадян на виділення земельних ділянок на території смт. Коцюбинське, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України та за фактом заволодіння чужим майном та придбання права на майно шляхом обману та зловживання довірою у ході виділення 501 земельної ділянки за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

КМДА листом від 19.08.2009р. № 014-1208 повідомила спеціального кореспондента Інформаційно-аналітичної програми «Вікна-Новини» Телеканалу СТБ Андрушко С.С., що: «Територія смт. Коцюбинське є вкрапленою територією в межах м. Києва і з усіх сторін обмежена землями лісогосподарського призначення м.Києва, що обліковуються за комунальним підприємством «Святошинське лісопаркове господарство».


Законом України «Про державно-правовий експеримент розвитку місцевого самоврядування в місті Ірпені, селищах Буча, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське Київської області» смт. Коцюбинське було включено до складу Іртиського регіону з метою ефективного вирішення питань місцевого значення, що зачіпають інтереси цих територіальних громад. Вказаний закон втратив чинність у 2006 році згідно із Законом України від 06.04.2004 № 1667-1V, із змінами, внесеними Законом України від 21,12.2005 № 3253-1V.


Проведеною перевіркою встановлено, що рішенням Ірпінської міської ради Київської області від 27.06.2002р. № 49-3-ХХІV «Про віднесення земель Ірпінського регіону, які обслуговує Бучанська лісогосподарська установа Київського обласного житлово-комунального управління до земель житлової та  громадської забудови» землі вкриті деревною рослинністю в межах Ірпінського регіону, які обслуговувались Бучанською лісогосподарською установою, було віднесено до земель запасу житлової та громадської забудови, а деревну рослинність віднесено до категорії зелених насаджень у межах населених, пунктів. Таким чином, без жодних правових підстав і в порушення встановленого законодавством порядку вирішення зазначених питань, Ірпінська міська рада фактично вилучила зі складу земель лісогосподарського призначення сотні гектарів лісу (в тому числі і в межах м. Києва та збільшила межі, населених пунктів Ірпінського регіону (відповідно до Конституції та Земельного кодексу України встановлення і зміна меж міст відноситься до компетенції Верховної Ради України, а сіл і селищ – до компетенції обласних рад).


25 вересня 2008 року Коцюбинська селищна рада Київської області рішенням № 689/22-5 «Про перспективний план розвитку смт. Коцюбинське незаконно затвердила техніко-економічне обґрунтування розвитку селища Коцюбинське за рахунок територій, які відносяться до земель лісогосподарського призначення м. Києва і обліковуються за комунальним підприємством «Святошинське лісопаркове господарство».

Після цього. Коцюбинською селищною радою приймались рішення, якими громадянам передавались у приватну власність для індивідуального житлового будівництва землі, що обліковуються землями, лісогосподарського призначення в межах м. Києва, чим порушено закріплене Конституцією України право власності територіальної громади м. Києва на землю, а також закріплене ст.9 та п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України право Київської міської ради на розпорядження землями в межах м. Києва.
За наявною в Київській міській державній адміністрації цнформацією, на зазначених землях лісового фонду Коцюбинською селищною радою передано у приватну власність 501 земельну ділянку (площею від 0,09 та до 0,15 га) для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських, будівель і споруд, при ЦЬОМУ загальна площа незаконно відведених Коцюбинською селищною радою земель складає орієнтовно 100,0 та (квартали 18, 27, 51 Святошинськсго лісництва та квартали 110, 111, 113 Київського лісництва).


Слід зазначити, що станом на .цей час окремі ділянки вже мають ознаки їх використання громадянами (зносяться лісові насадження, розпочинаються будівельні роботи). Також розпочався процес укладення цивільно-правових угод щодо земельних ділянок, що призводить до зміни їх власників.


Київською міською владою направлено звернення до органів прокуратури та МВС України щодо вжиття рішучих заходів та припинення порушень законодавства Коцюбинською селищною радою та притягнення до відповідальності винних осіб».

З іншого боку, селищний голова смт.Коцюбинське В.І.Садовський, відповідаючи на звернення спеціального кореспондента  Інформаційно-аналітичної програми «Вікна-Новини» Телеканалу СТБ Андрушко С.С., повідомляє:
«Відповідно до вашого запиту про надання інформації Коцюбинська селищна рада повідомляє, що зазначені в ньому землі частково входять у межі смт. Коцюбинське та за основним цільовим призначенням є землями житлової та громадської забудови.


В грудні 2008 року Коцюбинська селищна рада на зазначеній Вами території надавала людям землю для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд.


Відповідно до перспективно перспективного плану розвитку смт. Коцюбинське, зазначена земля має використовуватися для будівництва і обслуговуваний житлових будинків, господарських будівель і споруд та під об’єкти соціально-побутового призначення,


Також звертаємо вашу увагу, що на виділеній землі відсутній ліс, а є лише деревинна рослинність, віднесена до категорії золених насаджень в межах населеного пункту».

В Акті  «Обстеження лісових насаджень, що примикають до смт. Коцюбинське від будинків 11 і 11-б по вулиці Меблевій, лікарні та вулиці Шевченка» від 04.06.2009р., проведеного спеціалістами відділу геоботаніки Інституту ботаніки ім.. М.Г.Холодного НАН України, зазначено наступне: «Базуючись на проведених дослідженнях лісових насаджень та окремих його ділянок, які прилягають смт. Коцюбинське (від будинків 11 і 11-б по вулиці Меблевій, лікарні та вулиці Шевченка), можна стверджувати, що їх сучасний стан за лісогосподарськими, ботанічними, фітоценотичними  ознаками  відповідає лісорослинним умовам і характеризується як достатньо задовільний, вони знаходяться у належному санітарному стані, мають природоохоронне та наукове значення, а тому не можуть бути вилученими із державного лісового фонду.


Що стосується визначення, даного головою Садовським цьому лісовому масиву як «деревинна рослинність», то зазначимо таке.. У ботанічній та лісознавчій літературі такий термін як «деревинна рослинність» не існує, а тип рослинності, утворений на певному просторі деревними та чагарниковими видами, що своєму розвитку функціонально взаємопов’язані,  називається лісовою рослинністю або лісом. Тому вважаємо, що Садовський В.І. займається непрофесійним словотворенням і підміною понять для реалізації неприпустимих дій щодо природи».

Згідно листа заступника голови Київської ОДА О.О.Шевченка від 06.08.2010р. № 11-12-15455 на адресу Кабінету Міністрів України та депутатської фракції Партії Регіонів у Верховній Раді України встановлено наступне:
«Службами Київської обласної державної адміністрації розглянуто звернення ініціативної групи по захисту лісів смт.Коцюбинське Київської області щодо незаконного розпорядження землями лісового фонду площею 72 га.


Відповідно до даного доручення повідомляємо що дані земельні лісові ділянки загальною площею 72 гектара відносяться до земель лісогосподарського призначення КП „Святошинське лісопаркове господарство”, територіально належить до земель м.Києва.
КП „Святошинське лісопаркове господарство” підпорядковане КО „Київзеленбуд” і не є землями Київської області.


Київським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, як територіальний орган виконавчої влади з питань лісового господарства по Київській області, Головним управлінням Держкомзему в Київській області не надавало погодження щодо можливості зміни цільового призначення даних земельних ділянок».

Згідно листа заступника прокурора Київської області В.Ластовки прокуратурою було встановлено, що рішення Коцюбинської селищної ради № 689/22-5 від 25.09.2008р. та № 711/23-5 від 28.10.2008р. про визначення меж смт. Коцюбинське та включення до них земель КП «Святошинське лісопаркове господарство» прийняті всупереч чинному законодавству.


Протести прокуратури на ці рішення Коцюбинською селищною радою було відхилено. Заявлені адміністративні позови прокуратури м.Ірпіня в інтересах держави з цього приводу були відхилені Ірпінським міським судом і на даний час розглядаються Київським апеляційним адміністративним судом.
Рішення Коцюбинської сільської ради щодо надання у власність 19 громадянам незаконно введених в межі смт.Коцюбинське лісових земельних ділянок були опротестовані прокуратурою і задоволені Коцюбинською селищною радою, оскільки зазначені громадяни не писали заяв про виділення земельних ділянок і нікого не уповноважували займатись їх оформленням.
В проваджені СВ Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області перебуває кримінальна справа, порушена 14.07.09 за фактом підробки заяв громадян про вибір місця розташування земельної ділянки на території смт Коцюбинське за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, яка 15.07.09 об’єднана з кримінальною справою, порушеною СВ Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області за фактом заволодіння чужим майном та придбання права на майно шляхом обману та зловживання довірою у ході виділення 501 земельної ділянки громадянам на вулицях, утворених згідно рішення Коцюбинської селищної ради № 689/22-05 від 25.09.08, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України. По вказаній кримінальній справі проводиться досудове слідство і контролюється  обласною прокуратурою.

В той же час, «за результатами перевірки щодо порушення діючого законодавства службовими особами Коцюбинської селищної ради та відділу земельних ресурсів у м.Ірпені при виділенні земельних ділянок громадянам у приватну власність прокуратурою м.Ірпеня 24.07.2009р. відмовлено у порушенні кримінальної справи щодо голови Коцюбинської селищної ради Садовського В.І., в.о. начальника відділу земельних ресурсів Пешего В.А., начальника відділу архітектури Ірпінської міської ради Цибенка В.В. за ст.ст. 364, 365, 366 КК України у зв’язку з відсутністю у їх діях складу злочину».

У листі № 08.07.2009р. № Кол-12368 екс-заступника Міністра внутрішніх справ України В.М. Євдокимова на адресу Міністерства охорони навколишнього середовища України зазначено наступне:
«Ураховуючи те, що в діях посадових осіб Коцюбинської селищної ради вбачаються ознаки злочинів, учинених у сфері службової діяльності 10.06.2009р. матеріали перевірки зазначених вище відомостей надіслано до прокуратури Київської області».

Також, що згідно відповіді голови СБ України В.Хорошковського від 10.09.2010р. № 8-3/0-376/6-5534 на моє депутатське звернення (від 18.08.2010р. № 182/125) виходить, що прокуратурою Київської області протягом вже 4-х місяців ведеться перевірка зазначеного питання:
«За результатами документування факту незаконної порубки лісу громадянами – окремими власниками незаконно отриманих земельних ділянок, а також перевищення службових повноважень посадовими особами Коцюбинської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області при прийнятті рішень щодо виділення земельних ділянок на території, яка належить до сфери управління Київської міської державної адміністрації, поінформовано прокуратуру Київської області (лист від 29.05.2010 року № 52/2-10202). До теперішнього часу рішення не прийнято».

Міністерством внутрішніх справ України у межах компетенції було розглянуто моє депутатське звернення з цього ж питання (на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2010 року № 40951/4/1-10) і повідомлено наступне:
«За результатами перевірки в діях службових осіб Коцюбинської селищної ради під час виділення вказаних земельних ділянок виявлено ознаки злочинів, учинених у сфері службової діяльності, у зв’язку з чим матеріали перевірки відповідно до статей 97 (Обов’язковість прийняття заяв і повідомлень про злочини і порядок їх розгляду), 112 (Підслідність) Кримінально-процесуального кодексу України надіслано до прокуратури Святошинського району міста Києва за підслідністю для прийняття процесуального рішення.
На цей час зазначеною прокуратурою за вказаними фактами проводиться перевірка, процесуальне рішення станом на 10.09.2010 не прийнято».

Актом особливого цинізму та нехтування законів України стали рішення Коцюбинської селищної ради № 689/22-5 від 25.09.2009р. про перспективний план розвитку смт. Коцюбинське та № 170 від 06.11.2009р. щодо інвентаризації меж смт. Коцюбинське, підписані Садовським В.І. Дане рішення проігнороване прокуратурою Київської області, незважаючи на численні депутатські звернення та скарги громади смт.Коцюбинське на протиправні дії селищного голови, які цілеспрямовано направлені на знищення лісу навколо смт.Коцюбинське.
З незрозумілих причин прокуратура Київської області впродовж 2-х років не бажає здійснювати нагляд за додержанням законодавства в цьому випадку, і не зважаючи на наявність численних доказів незаконності виділення у приватну власність громадянам України зазначеного лісу, прокурором Київської області до цього часу не притягнуто до відповідальності голову Коцюбинської селищної ради Садовського В.І., в.о. начальника відділу земельних ресурсів Пешего В.А., начальника відділу архітектури Ірпінської міської ради Цибенка В.В., які брали безпосередню участь у погодженні завідомо протиправних рішень і висновків.

Шановний Вікторе Федоровичу, враховуючи численні беззаперечні докази і документальні свідчення місцевих органів влади та наглядових і правоохоронних органів, а також численні звернення і скарги жителів смт.Коцюбинське, постають запитання до Генерального прокурора України:

1. Чому прокуратура Київської області фактично «погоджується» з незаконним введенням у межі смт.Коцюбинське територій, які відносяться до земель лісогосподарського призначення м. Києва і обліковуються за комунальним підприємством «Святошинське лісопаркове господарство», та наданням відповідних погоджень і прийняттям рішень про виділення вказаних земельних ділянок у приватну власність громадянам України посадовими особами Коцюбинської селищної ради?

2. Якщо по кримінальній справі, порушеній СВ Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області 14.07.09 за фактом підробки заяв громадян про вибір місця розташування земельної ділянки на території смт Коцюбинське за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України (15.07.09 об’єднана з кримінальною справою, порушеною СВ Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області за фактом заволодіння чужим майном та придбання права на майно шляхом обману та зловживання довірою у ході виділення 501 земельної ділянки громадянам на вулицях, утворених згідно рішення Коцюбинської селищної ради № 689/22-05 від 25.09.08, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України) дійсно проводиться досудове слідство і контролюється  обласною прокуратурою, чому до цього часу не винесено рішення і не забезпечено відшкодування державі нанесених збитків внаслідок незаконних дій Коцюбинської селищної ради?

3. Чому за результатами перевірки щодо порушення діючого законодавства службовими особами Коцюбинської селищної ради та відділу земельних ресурсів у м.Ірпені при виділенні земельних ділянок громадянам у приватну власність прокуратурою м.Ірпеня 24.07.2009р. відмовлено у порушенні кримінальної справи щодо голови Коцюбинської селищної ради Садовського В.І., в.о. начальника відділу земельних ресурсів Пешего В.А., начальника відділу архітектури Ірпінської міської ради Цибенка В.В. за ст.ст. 364, 365, 366 КК України у зв’язку з відсутністю у їх діях складу злочину», в той час, як саме ці посадові особи надавали відповідні дозвільні документи та виносили протиправні рішення?

Керуючись ст.ст. 16, 17, 19 Закону України „Про статус народного депутата України”, прошу:

1. Дати доручення заступнику голови Адміністрації Президента України, керівнику Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства у сфері земельних відносин Васильєву Г.А. разом з Генеральною прокуратурою України провести ретельну перевірку викладених у моєму зверненні фактів порушень.

2. Генеральному прокуратуру України в рамках зазначеної перевірки:
– витребувати матеріали перевірок СБ України, прокуратури Святошинського району м.Києва, та враховуючи наведені в моєму зверненні листи, провести ретельну перевірку законності введення у межі смт.Коцюбинське територій, які відносяться до земель лісогосподарського призначення м. Києва і обліковуються за комунальним підприємством «Святошинське лісопаркове господарство», та надання відповідних погоджень і прийняттям рішень про виділення вказаних земельних ділянок у приватну власність громадянам України посадовими особами Коцюбинської селищної ради;
– провести службове розслідування відносно неналежного розгляду прокурором Київської області впродовж 2-х років численних депутатських звернень та скарг громади смт.Коцюбинське на протиправні дії Коцюбинської селищної ради, направлені на знищення лісу навколо селища.

Хід розгляду депутатського звернення прошу Вас взяти на особистий контроль і про результати розгляду повідомити мене в установлений законом строк.
Додаток: на 33 арк.

З повагою,
Народний депутат України

Г.О.Омельченко

За матеріалами блогу Г. Омельченка на платформі “Кореспондету”

9 коментарів

 1. LEX 20 Грудня 2010 at 19:37

  Це автор писав в тверезому стані, чи під “шофе”?
  “Олександр Єфремов – не перший депутат, який став на захист прадавнього лісу.”
  Відписки перед виборами-це значить стати на захист? Щось крім декларування намагання допомогти- жодної конкрентики! Чи не так? fedor100-не дуріть людей! Потрібні нові вибори!

 2. Сашко 21 Грудня 2010 at 17:36

  Рассмешили- Ефремофф, станет на защиту леса в коцюбинке!!!! Разве только , если это уже его лес!

 3. lydom 17 Січня 2011 at 16:44

  И ГДЕ ОБЕЩАННАЯ ЗАЩИТА…

  • fedor100 17 Січня 2011 at 18:19

   Дзвонили від Єфремова, сказали, що на ГПУ написав дипзапит. Чекають на відповідь. Оскліьки Єфремов у відпостці зараз, то текст дипзапиту без його дозволу надати не можуть. Пообіцяли, як тільки вийде, одразу надати.

   Редакція відповідно його оприлюднить.

 4. lydom 2 Лютого 2011 at 21:38

  ефремов уже наотдыхался, пора додавливать! нужно пригласить его в наш лес. например на охоту, и всем жителям выдать оружие.

 5. Сашко 15 Лютого 2011 at 14:27

  fedor100, що з Єфремкою? яка відповідь? що передбачається робити?

 6. lydom 16 Лютого 2011 at 14:43

  не понимаю, зачем было размещать заведомо неосуществимые намерения по “защите леса”? Неужели автор сайта хотел пропиарить Александра Ефремова и команду проффи- Присяжнюка?

 7. Сашко 22 Лютого 2011 at 16:34

  и чё говорит генеральный кум?

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539