На уроках мерзнуть діти: немає опалення

6

В Симферополе замерзают две школы

“Сьогодні відвела дитину до школи, а опалення немає. Телефонувала викладачці, та сказала, що у класі 10 градусів. Я можу дитину сьогодні забрати додому, а що робити тим батькам, які не можуть.

Як взагалі молодші класи висиджують. Це ж можна і запалення легенів підхопити,” – розповідає коцюбинчанка Алла.

 Директор УЖКГ “Біличі” Петро Пушанко каже, що опалення в школі повинні дати сьогодні.

“Школу опалює “Мастеренерго”, а нас – Київ. Нам сьогодні мають включити опалення,” – розповідає директорка ліцею Тамара Нетяга.

У профільному міністерстві прес-секретарка Ольга Маштакова повідомила редакції наступне:

“У Київській області освітні заклади підключені на 69%. Позиція міністра була, щоб опалення тут включали з 10 числа. Щодо Коцюбинського – з’ясуємо ситуацію”.

Коцюбинчанка Алла забрала свою дитину з школи й попрямувала до селищної ради:

“Забрала я дитину з школи, там всі, і вчителі, у верхньому одязі. Сидять, як в блокаді під Ленінградом. Вчителі мені кажуть, що опалення включать вже після канікул, що ще тиждень треба потерпіти. Вони вже на таке налаштовані. Значить треба йти в кабінет до Садовського і всім школярам з батьками в нього грітися.”

Мамі замерзлої дитини заступник селищногоголови Мацепа пообіцяв, що опалення з’явиться за три години.

“Я взяла телефон приймальні школи. Якщо не з’явиться, то в мене вже є готові мами, які підуть з акцією до селищної ради,” – додає мешканка Лісової.

6 коментарів

  1. Avrora 17 Жовтня 2011 at 22:37

    А в будинках коли опалення підключать? В мене дитина вже другий тиждень хворіє.. Сама пішла б до Садовського, але йому байдуже, треба не в кабінет до ньогго йти грітися, а його і виконком в школу загнати і не випускати доби так дві – нехай би попрацювали в таких умовах, може б розуму і додалося)
    До речі, а чи перерахують тарифи?

    • Ірина Федорів 19 Жовтня 2011 at 14:09

      1) Щодо будинків з даховими котельнями. Опалення вже має бути відучора всюди. Окрім одного стояка на Меблевій 11б, де є трьохкімнатні квартири у 2 під’їзді. Господар на другому поверсі вчасно не закінчив певні роботи. Усувають причину відсутності опалення сьогодні-завтра.

      2) Було написане щодо тарифів звернення на МВС Могильову. Розписане на УБОЗ. До УБОЗ їздив давав свідчення Ігор Чижевський з усіма документами, які зібрала комісія (порівняння фактиячних розрахунків з плановими + звернення щодо перерахунку по факту).

      УБОЗ направило на прокуратуру Ірпеня всі матеріали, а ті написали у відповідь, що всі тарифи були затверджені виконкомом = якщо не подобається що затверджує ваш виконком до суду оскаржувати тарифи.

      Оскільки питання переобрання виконкому не ставилось, я написала листа на ім’я селищного голови, який входить до виконкому. У зв’язку з тим, що всім, крім дахових котелень рентабельність мастеренерго знизило до 4 % (було 8%), в листі я просила для трьох дахових котелень це переглянути + затверджувати тарифи з урахуванням фактично спожитого газу (дані фактично спожитого газу котельнями за 2011 рік у додатку, надані Київоблгазом).

      На зустрічі з Садовським мали б бути Харченко та Пушанко (представники мастеренерго та УЖКГ) та депутат Главацька, в якої в окрузі теж будинок з даховою котельнею.

      Через хворобу тоді вони не змогли прийти. Лист ми з Чижевським (предстанвиком від Вашого будинку) зареєстрували і нам пообіцяли, що щойно одужають троє – буде зустріч.

      Вчора про цю зустріч була розмова з селищним головою. Він сказав, що щойно підключать опалення – будемо вирішувати це питання.

      Це ситуація з даховими котельнями.

  2. Avrora 22 Жовтня 2011 at 23:55

    Дякую за вичерпну відповідь, буль ласка поінформуйте, якщо така зустріч відбудеться, про результати перемовин і про позицію Садовського)

    • Ірина Федорів 28 Жовтня 2011 at 17:49

      Була зустріч в Садовського з Пушанко та Харченко. Ігор не зміг бути присутнім, бо мені сказали о 9 15, а зустріч була призначена на 10 00 (йому з роботи доїхати треба час). До Главацької я не змогла дотелефонуватись.

      Одразу кажу – результат нульовий. Позиція Садовського – підтримує позицію Харченка.

      Тепер, якщо є час – детальніше. У нас було два пункти в зверненні. рентабельність поставити, як і всім 4 %, а не 8 %.

      По цому пункту їхні аргументи:

      – ви й так платите менше, за інших в селищі (те, що в нас нема тепловтрат й у нас дорогі дахові котельні, за які ми заплатили для них контраргументом не стало).

      – в їхній тариф закладений пункт витрат, яким передбачено ремонтні роботи. (далі зрозумієте, куди нам вони нібито їх закладають)

      2м пунктом просила в листі з огляду на те, що у нас ніколи не сподивається кількість газу, яка закладається в тариф (співставити план перевищує факт мало не втричі), за прикладом Пушанка, який розраховував побудинковий тариф виходячи з фактичних витрат минулого року, закладати в тариф по опаленню дані з минулого року + певний відсоток, щоб було з поправкою на холодну зиму (вже є дані по 4 опалювальних сезонах = логічно максимум можна вирахувати).

      аргументи чому не зроблять:

      – у вас не закладені ремонтні роботи, тому так і оформоюється. Просила щоб закладали газу стільки, скільки по факту і окремо графу на ремонтні роботи, щоб були цільові витрати. Щоб якщо нічого не зламається, було одразу видно скліьки на рахунку грошей. + щоб цей амортизаційний рахунок міг переходититим, хто обслуговуватиме котельню далі. Відповіли, що не знають, що зламається, а деталі дуже дорогі, бо котельні імпортні.

      /З рік тому на суді адвокат мій запитував скільки разів ламалась котельня і скільки йшло на ремонт в адвоката УкрОпт МЕ, той відповів, що нічого не ламалось (це по Меблевій 11б). Коли ж дійшли до показників лічильника, який має бути на котельні, то адвокат МЕ відповів, що він зламаний./

      Садовський і Харченко запевнили, що з наступногороку за держпрограмою має бути на коному будинку спецлічильник. На Лісовій даховій котельні сказали такого нема, а на Меблевій є але він зламаний (хто і коли його зламав – невідомо). Вартість одного лічильника близько 20 тис грн, принаймні таку суму озвучив Харченко.

      Далі Харченко заявив, що ми споживаємо понад план (зазаначив суму в 40 %), бо в когось батареї винесені на балкон, а в когось теплі підлоги, тому так і виходить з тарифами. Але те, що ми не споживаємо і половини газу за даними Київоблгау, який закладається в тариф – не аргумент, бо див. верхні пункти…

      Потім дійшли і до того, що я найбільший боржник округу :). Я не плачУ бо не користуюсь і вже Бог знає скліьки прошу всіх – прийдіть відключіть, поставте пломби на крани на батареях я опалююсь сама. батареї відключені. Садовський заявив, що я до себе нікого не пускаю, йому Харченко сказав, що мене ніколи вдома нема.

      Цікаво де я з малою дитиною переховуюсь 24 години на добу і яким чином до квартири після першого ж дзвінка в домофон потрапляють медпрацівники, які приходять на планові огляди… Ну, і звісно мого телефону ніхто не знає, щоб домовитись про час зусрічі…

      + повідомила їм, що письмово не раз зверталась і в МЕ (відповідь Харченка – ми обслуговуємо котельню і все, все решта – УЖКГ), телефонувала до Пушанка і його люди навіть приходили дивитись мої батареї, після чого сказали – то треба звертатись до МЕ, писалалиста на виконком – відповіді так і не отримала, не кажучи вже про заходи.

      Вихід залишається один – в судовому порядку оскаржувати колективно або інд тариф. Якщо в когось є судові позови – всі документи, які я отримала під час дії тимчасової комісії щодо обґрунтованості тарифу я готова надати + по можливості прйду як депутат свідчити в суд. Іншого варіанту є тут не бачу.

      Якщо Ви бачите – я радо візьму участь в такому процесі.

      ПС (Коли за програмою встановлять лічильник подивимось на тариф, який вийде. Черніков на сесії казав, що виходило десь 5 грн. а потім в січні як вдарив мороз – було 12. Люди, з його слів, потім той лічильник зламали самі).

  3. Avrora 29 Жовтня 2011 at 22:12

    Вибачте за дурне запитання, а чому не можна змінити постачальника послуг з опалення – МЕ, ми що в рабстві? Якщо ні, то чому? Тому що, якщо це монополіст – можна звернутися до відповідних органів.
    Здається від нашого будинку хтось з ними судився, а часом не знаєте чим все закінчилося?

    • Ірина Федорів 2 Листопада 2011 at 13:26

      Ми обговорювали це питання з депутатом Салівоновим, який очолював тимчасову комісію, що працювала над дослідженням обґрунтованості тарифу. Він фахово володіє пиатнням і ми вивчали питання котелень окремо від централізованого.

      За законом, коли визначають виконавця послуг повинен бути конкурс. Нічого подібного тут не було – п. Салівонов перевіряв. Більше того, щойно говорила з депутатом Салівоновим ще раз, він дослідив, що рішення сесії, яким визначено віддати котельні на обслуговування було принято на місяць раніше, ніж була створена ця юр особа, що обслуговує.

      Договір з МЕ підписувався на 3 роки. Закінчився строк договору. Цього літа депутати більшістю проголосували за продовження договору. В Ігоря Чижевського, який саме і судиться від Вашого будинку (він в перманентному процесі судової тяганини), є маса претензій і зауважень до договору, які не були враховані, хоча він ходив і на засідання комісії разом зі мною, і був саме на тій сесії селищної ради, де голосували за продовження договору.

      На переговорах Харченко сказав, що ми можемо організовувати ОСББ, якщо хочемо. Це майже патовий варіант, якщо є хоч хтось хто проти.

      Пономарьова 2/2 зареєструвало ОСББ і створило протокол зборів. сесія це ОСББ затвердила. Зараз там ОСББ під питанням і можуть оспорювати створення через суд, оскліьки не повідомляли мешканців рекомендованими листами, а є ті, хто проти (зокрема забудовний. У них своя історія – в них послугу надає ЖКГ забудовника). Там під 200 квартир.

      Навіть якщо повідомляти рекомендованими листами про збори ОСББ – все одно пошта не рознесе все. Ми спробували цього літа надіслати листи з повідомленням про вручення. заплатили на нашій пошті гроші і за 3 тижні намагалися повідомити. На момент борів ОСББ одиниці в будинку отримали ці листи.

      За законом якщо хоч 1 не отримав і він противник ОСББ – він може йти в суд й оспорювати такі дії.

      Ми говорили з Бєловим – головою ОСББ на Паризької комуни щодо того, щоб утворити спліьне ОСББ (там тариф опалення якщо я не помиляюсь 4,40 і вода цілий рік гаряча, але тарифна на неї посезонно різний. Влітку дорожче, бо котельня працює лише задля гарячої води) . Для того, щоб утворити спліьне ОСББ, яким би він керував, треба все одно утворювати індивідуальне, проходити процедуру зборів.

      Найгірше те, що нерезультативно зібравши кілька разів людей, вже наступного разу це зробити майже нереально.

      навіть якщоповідомлення вручити всім за законом, то виникає питання кворуму. Кворум зібрати надважко навіть якщо розвісити ще й оголошення. Людей фактично доводиться відловлювати, коли вони кудись ідуть.

      У Вас ситуація з створенням ОСББ ще гірша, ніж в нас, бо немає людини, яка б сказала – я буду управлінцем і організатором в цьому будинку. Тобто ідея є – людини, яка сказала б “я готова взяти відповідальність” нема. Але з тим, скліьки у вас збирається внизу людей – активна маса не буде достатньою для кворуму однозначно.

      Зараз ми сидимо і думаємо над тим, як вирішити це питання з конкурсом і т д. Я ще пораджусь з кількома фахівцями, бо сама не є спеціалістом в організації подібних процедур.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539