Влада Бучі на Миколая роздала собі квартири: журналіста пообіцяла виєб*т* / Колонка автора

5

Балі є Балі, а Буча є Буча.

На Миколая чиновники згадують раз на рік про дитячі притулки і дарують подарунки знедоленим діткам.

У Бучі ж, що в Ірпінському регіоні Київської області, до Дня Миколая чиновники вирішили зробити собі подарунки. І якщо в інтернатах за бюджетні гроші діти отримують, як правило, три цукерки, дві мандаринки, то в Бучі чиновники презентували собі під подушку службові квартири. Обмиколаюються до заласся.

На засідання бутанського виконкому потрапив журналіст місцевого ЗМІ – Іван Лисенко, який є журналістом сайту “Буча є Буча”. Журналістці комунального ЗМІ “Бучанські новини” порядок денний і проекти рішень роздали одразу, вважаючи її “своєю”, а от “не своїм” до проектів рішень – зась.

Але навіть в тих пакетах проектів рішень, які отримали “свої”, не було найбільш сокровенних паперів – рішень про надання квартир.

Ще вичитають, кому дістались квартири й народу стане зрозуміло, що чорнобильці, афганці, багатодітні та інші черговики десятками років не просуваються в черзі, не через те, що нема житла, а через те, що до Миколая влада себе не обділяє.

“У членів виконкому не було також цих проектів рішень. Квартир було надано шість. Одна – начальнику відділу освіти Цимбалу Олегу, який нещодавно був прийнятий на роботу, друга – держадміністратору Бучанської ради Нелі Степаненко, третя – заступнику міського голови Дмитренку. Правда питання, чи тепер ці рішення підпише Федорук (Міського голови Федорука на засіданні цього виконкому не було – примітка авт.).

Три квартири було надано ніби працівникам дитсадків. По жодній квартирі не оголошували адрес, кількість кімнат зазначили лише для Степаненко – однокімнатна, а іншим – невідомо,” – говорить юрист та бучанець Ігор Бартків, який прийшов подивитися на засідання виконкому.

“Завідувач юрвідділу Інна Недашківська, яка озвучувала це з папірця, то навіть в неї не було проектів цих рішень. Невідомо, з якого фонду надавались ці квартири. Коли розглядали раніше такі питання на виконкомі й раді, то зазначалось, що квартир для громадян немає,” – додає він.

На відео видно, як мало не 10 хвилин, журналіст просить надати проекти рішень. Коли зачитують прізвища чиновників, що мають отримати квартири (Дмитренко, Цимбал, Степаненко на відео 5 хв. 20 сек.) – ситуація для журналіста стає зрозумілою.

“Те, що нам не надавали проектів рішень – це пряме порушення закону “Про доступ до публічної інформації”. Коли я вимнкув камеру, заступник міського голови Дмитренко, який рішенням виконкому щойно отримав квартиру, нахилився до мене і сказав: “Ти 3,14дарас. Я тебе виєб*,” – говорить журналіст ІА “Правиця” Іван Лисенко, який є батьком трьох дітей.

Попри те, що в залі було гамірно Лисенко каже, що має за свідка свою колегу.

“Там був такий гамір, я думала, що мені почулося. Але коли Іван встав і сказав всім присутнім, що йому на вухо чиновник прошепотів непристойні слова, то я зрозуміла, що, мабуть, й не почулося,” – говорить журналіста, яка сиділа поблизу.

Дмитренко факт лайки на адресу журналіста й погрози батьку трьох дітей вступити з ним в статеві зносини неприродним шляхом (звісно, проти волі Лисенка) заперечує.

Заперечує і факт отримання квартири на виконкомі.

Після того, як журналісти програми “Вікна-Новини” взялися за це питання, в рішеннях виконкому сталися дивні метаморфози.

Виявилось, що Дмитренко отримав не службову квартиру, а службову… кімнату. Заступник міського голови пояснює, чому на відео одне, а в документах вже інше.

“Я звернувся з заявою: прошу надати службове житло в вигляді кімнати. В тому галасі і в тому процесі – це помилково, може, було. Оговорка. Але я отримав кімнату,” – говорить журналісту програми “Вікна-новини” заступник міського голови Геннадій Дмитренко.

Дмитренко також зазначив, що є механізм, який дозволяє службове житло зробити приватним й не повертати його громаді:

“Особи, які працюють і сумлінно виконують обов’язки, можуть звернутися з заявою, щоб перевести квартиру із службової в приватну”.

Журналістку, яка була присутня на виконкомі, на мої слова про те, що сталася метаморфоза й службова квартира після приїзду нашої знімальної групи перетворилась на кімнату, відреагувала щирим здивуванням.

Олена Жежера каже: роздавали таки квартири.

“Вони за всі виділення квартир та інші питання голосували одностайно. Крім одного питання. Щодо ходи свободівців 22 грудня до пам’ятника Шевченка. Це питання відклали, а інші питання – одностайно “за” – каже Жежера, журналістка комунального ЗМІ.

Прокуратура області після оприлюдненого в інтернеті відео розпочала перевірку просування квартирної черги в Бучі. В прес-службі кажуть – за десять днів мають бути результати.

Цей випадок зайвий раз доводить, що якщо громада, особливо ті, хто чекають на квартирну чергу, не привчать себе організовано відвідувати засідання місцевої ради та виконкому, контролювати їхню діяльність та робити її гласною, то громада не матиме від влади не лише проектів рішень, але й ще кілька десятиліть не буде мати й квартир.

От як реагує на вимогу надати проекти рішень колишня вчительна, яка близько 10 років працює в міській раді.

Ірина Федорів, УП.

5 коментарів

 1. Мама учня 24 Грудня 2012 at 23:24

  Ось що ради роблять з “людями” ))))

 2. Сашко 25 Грудня 2012 at 16:55

  Прикольная училка Сурай, обязательно прийду к ней на февральскую встречу выпусников. Но , как говорится: простота не грех.

 3. Мама учня 26 Грудня 2012 at 21:16

  Мій коментар був саме про Сурай

 4. Ігор Домбровський 3 Січня 2013 at 11:24

  Думаю рада(маю на увазі владу) з ЛЮДЬМИ нічого не здатна зробити. Бо Людина,вона Людиною і до останнього подиху залишається. Інша справа людішкі…

 5. партизанка Зоя 5 Січня 2013 at 11:10

  интересно что будет делать секс-меншина Дмитренко, который публично заявил о своей сексуальной ориентации, в случае предъявления ему обвинения в попытке изнасилования журналиста? Ждем реакции прокуратуры.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539