Новий паркан від помічниці депутата Машталір Яни / ОНОВЛЮЄТЬСЯ

8

Зранку робітники почали обгороджувати ділянку на повороті від вулиці Меблевої до залізничного переїзду.

“Ми стояли на кінцевій 393. Я збирала підписи коцюбинчан під зверненням до Павленка для побудови підземного переходу в районі школи. Ми домовились, що потім ці підписи він додатком оформить у своєму відповідному клопотанні на Кабмін. До мене з лісу, де саме встановлювали паркан, вийшла білявка, яка підійшла і сказала, що теж хоче розписатись. Я її перепитала, чи вона мешкає в селищі. Людина відповіла ствердно.

Після того, як я дала листок, де було вже близько 40 підписів, вона його просто забрала й не захотіла віддавати. Як я зрозуміла потім – це і була нова власниця ділянки в лісі – Машталір Яна,” – розповідає депутат селищної ради Ірина Федорів.

“Просила людину неодноразово віддати мені зібрані мною підписи, але вона почала мене переконувати, що сама віддасть документ тому, кому треба. Навіть не знаючи кому й навіщо. Поведінка була вкрай ірраціональна. Я кілька разів наголосила, що підписи збираю як депутат селищної ради й повинна їх оформити в додатку депутатського звернення до Павленка. Під’їхав мій автобус. Вкотре пояснила їй, що маю їхати, а вона ну ніяк не хоче віддавати підписи. Читала, хто підписав. Припускаю, що вона як забудовниця боїться, що громада збирає підписи проти неї, тому й вирішила таким чином “мінімалізувати” підписи коцюбинчан.

Для мене стали очевидні кілька речей: Яна Машталір за кілька хвилин може сказати неправду кілька разів поспіль: стверджувала, що мешкає в селищі й поставить підпис під зверненням. Таким чином фактично намагалась викрасти документ, який їй не належить. Тобто вона може не лише сказати неправду, але й красти те, що належить іншим з особистих мотивів. І друга, не менш очевидна річ, людина, яка назвалась помічником депутата, не може елементарного – прочитати шапку звернення, щоб зрозуміти, про що воно,” – додає депутат Федорів.

Після тривалої суперечки забудовниця таки повернула підписи, попередньо прочитавши шапку над ними.

Через деякий час до місця забудови почали сходитись активісти.

“Мене ще зранку набрали й попередили, що в лісі на тій ділянці лежать щити. Я саме їхав з чергування від вчительки Ніни Москаленко, яку силоміць намагаються з хати на Печерську виселити люди, ласі до дорогої печерської землі. Близько 12 години я почув, що вже монтують паркан. Виїхали негайно на місце. Я побачив, що більше половини паркану вже змонтовано. Коли я намагався зайти до лісу, то Яна Машталір мене наздоганяла й почала кричати, що це є її приватна власність. Вона мені заборонила заходити на незаконно захоплену ділянку. Я попросив її припинити незаконні дії. Вона сказала, що це її приватна ділянка й вона робитиме що хоче. Потім підійшов чоловік, який почав знімати мене на камеру й заважав мені пройти в ліс, обгороджений парканом,” – розповідає Ігор Домбровський, очільник громадської організації “Самозахист”.

Коцюбинчанин попередив забудовницю Машталір, що буде викликати народних депутатів, міліцію, прокуратуру та журналістів на місце події.

“Яна Машталір сказала, що міліція і прокуратура сьогодні вже були і претензій в них не було. В кінцевому результаті це все виявилось брехнею. Пройшовши по дворах, я зібрав людей і ми оперативно організували невелике пікетування. Коли приїхали помічники нардепів та міліція, ми склали акт про порушення. Місцеві мешканці, особливо матусі з маленькими дітьми дуже обурювались нахабним діям забудовниці, але багатодітна мати, якою себе називає Яна Машталір, проігнорувала думку інших молодих мам, чиї діти прогулюються вже не лісом, а з легкої руки зажерливої місцевої влади – приватною власністю,” – говорить Домбровський.

Після складення акту, забудовники змонтували паркан до кінця.

“Мене обурює те, що жоден представник злодійкуватої місцевої влади не був присутній разом із коцюбинчанами під час цього інциденту,” – додає Домбровський.

Представників місцевої влади хотіли бачити і активісти, і помічники народних депутатів й прості мешканці Коцюбинського.

“Я телефонував селищному голові Садовському. Спитав, чи знає він про те, що громада зібралась біля будмайданчика, де вже є помічники народних депутатів й правоохоронці. Садовський сказав, що прокуратурі пояснив, що в лісі все тихо. Я заперечив і сказав, що триває монтаж паркану. І щоб не було самочину, коли такий конфлікт наростає між киянкою Машталір та коцюбинчанами, які є громадою селища й мають низку питань до місцевої влади щодо дерибану, його обов’язок стати перед громадою й пояснити все, зокрема і той факт, чому ліс роздали в приватні руки депутати собі та підставним особам з інших областей. Садовський приїхати не захотів,” – розповідає помічник народного депутата Олексій Туровський.

Прокуратурі Київської області повідомили, що станом на сьогодні скасовано 64 акти права власності на землю й найближчим часом відбудуться засідання щодо інших ділянок.

“Будь-який забудовник на цих ділянках має усвідомлювати, що є ризики повернення ділянки в державну власність,” – повідомляє прес-служба прокуратури.

Активісти вночі чатували поблизу парканів.

“Забудовники разом з найнятими охоронцями були разом до пізнього вечора. Всю ніч найняті молодики чергували біля ділянки, палили багаття. До ранку були тільки охоронці. О 7:20 ранку приїхав чоловік на Лексусі,” – розповідає як пройшла нічна варта активіст.

Зранку близько 10 години Яна Машталір приїхала під паркан.

Крім машини Яни Машталір від недавна на ділянку став їздити й Лексус з номерами АА 5058 НР. Машина належить Ноєнку Ігорю Вячеславовичу, який проживає в Києві.

“Мені телефонував якось перед святами якийсь Ігор, представлявся чоловіком Яни Машталір,” – розповідає помічник народного депутата Олексій Туровський.

Ймовірно, власник Лексуса і є чоловіком Яни Машталір, яка жалілася журналістам, що їй з дітьми немає де жити.

Ноєнко – лікар-ортопед, який має власну клінку Інодент в Києві. Член Російського товариства дентальної мікроскопії.

На його сторінці у Facebook є підтвердження того, що саме ця людина дійсно була на місці будівництва.

З 16 березня у нього стартує курс лекцій Ігоря Ноєнка Україною. Участь одного учасника сягає 1100 гривень.

Активісти продовжують відслідковувати перебіг подій на ділянці.

8 коментарів

 1. Сашко 13 Травня 2013 at 20:10

  Молодцы ребята активисты-быстро среагировали на рейдеров. Теперь нужно поднимать людей и снести эти незаконные заборы!

  IP: 213.169.84.1**

 2. з вулиці Шевченка 14 Травня 2013 at 07:03

  На цій Машталір йде іспит – якою буде реакція нашої громади: “схаваємо” захват лісу чи все ж захистимо ліс? Садовський, як завжди, вичікує, споглядаючи зі сторони і включивши дурника. Якщо Машталір вдасться захопити ліс, то це буде як прорив дамби – решта власників липових документів на лісові ділянки, теж миттєво розпочнуть ставити паркани і завозити будматеріали. Машталір – це пробний камінь.

  IP: 212.26.129.**

 3. Владислав 14 Травня 2013 at 10:27

  “Будь-який забудовник на цих ділянках має усвідомлювати, що є ризики повернення ділянки в приватну власність,” – повідомляє прес-служба прокуратури.

  а зараз вони в якій власності????

  Поведінка була вкрай ірраціональна. –не вперше помічаю таке за пані Федорів!!

  Як там розслідування жахливих нічних дзвінків з погрозами??

  Вона мені заборонила заходити на незаконно захоплену ділянку. — Поки судом не визнано інакше, пані Машталір ПРАВА…

  IP: 93.183.237.2**

 4. Валер 14 Травня 2013 at 12:54

  І не боїться, що акти на землю відмінять і Машталір може все втратити. За її прикладом “налетять” інша саранча. Треба її зупинити…

  IP: 195.177.222.**

  • Сергей. 14 Травня 2013 at 17:09

   А чего ей бояться, если у нее официальные документы на руках?которые она неоднократно всем показывала, госпожа Федорив пусть скажет активистам, что попытки помешать стройке будут криминально наказаны. сроки правда не знаю, но хватит , что б всю жизнь испортить. Домбровский себя очень культурно ведет, так как понимает последствия противозаконных действий… а вот простые жители Коцюбинского могут пострадать.Кстати, если судить по кадастровой карте, почти половина участков уже продана. и если соберутся все купившие, то их количество будет больше тех, кто собирается отстаивать

   IP: 176.36.25.**

   • вал 24 Травня 2013 at 07:18

    Достали проплаченые троли Садовского с критикой Федорив. Хотите лес распилить, выходите и пилите – посмотрим что от вас останеться. А пугать нас не надо законы знаем! лучше подумайте что будет с ваими новобудовами когда (не дай Бог) лес загорится, например СЛУЧАЙНО!

    IP: 95.158.18.**

 5. партизанка Зоя 14 Травня 2013 at 16:59

  Машталер реально подставная. Она необходима как вредебы многодетная мать, которая вызывает сожаление, но реальные забудовныки стоят в сторонке!

  IP: 92.49.230.**

 6. Ева 11 Жовтня 2014 at 01:47

  партизанка Зоя, ты коза драная! никакая она не подставная, лично ее знаю, она реально многодетная мать! научись на русском писать!

  213.179.252.2**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539