На фабриці планують виробництво труб: коцюбинчани відчули токсичний запах

4

Мешканці вулиць Меблевої та Лісової, що розташовані поблизу меблевої фабрики селища, переймаються тим, що поблизу повинні відкрити шкідливе виробництво труб.

“Я кілька разів ввечері перед травневими святами чула запах паленої гуми в повітрі, таке відчуття, ніби хтось шини палив. Чула, що ніби на меблевій фабриці відкрили виробництво пластикових труб. В мене маленька дитина й такого сусідства я не хочу,” – говорить Віра, мешканка Лісової.

Дехто на Меблевій вночі вже боїться відкривати вікна.

На меблевій фабриці редакцію запевнили, що виробництво не розпочиналось, а лише планується. Сморід, який був перед травневими й схвилював громаду – це були підготовчі роботи для запуску виробництва ТОВ “УКАР-ПАЙП”.

“Заливали самовирівнювальну підлогу смолами й відкрили цех на вечір, бо було дуже спекотно. Зранку зрозуміли, що запах рознісся селищем. Ми цех закрили й більше не відкривали. Зараз там запаху не залишилось,” – пояснює, що спричинило такий сморід, головний інженер Олександр Прудкий.

Він пояснив, що це буде виробництво труб, які складаються з скловолокна, кварцового піску та полімерної смоли й можуть служити для повного або часткового відновлення колекторів. Фірма стверджує, такі конструкції є дуже витривалими й витримують столітню експлуатацію.

Те, що має відкритись в Коцюбинському, є фактично дочірньою компанією аналогічної фірми в Данії – AARSLEFF. Таке ж виробництво є в Москві й воно розташоване на околиці столиці Росії.

“Зараз фабрика не працює, люди без роботи. Ми маємо дати мінімум 50 робочих місць лише на етапі становлення. А так може дійти і до 300. Звісно, потрібних фахівців у нас немає, тому для навчання плануємо запрошувати персонал з Данії та Росії. На фахові роботи для нас є найближчими ті кандидатури, які працювали з склопластиком. Але будуть потрібні й робочі руки для виконання монтажно-будівельних робіт. Підсобні роботи теж треба комусь виконувати,” – розповідає, кого планують залучати до роботи, Прудкий.

Київська СЕС, за інформацією ТОВ “УКАР-ПАЙП” зараз тестує зразки матеріалів, а за кілька тижнів на місце мають приїхати працівники Ірпінської СЕС, які повинні дати свою експертну оцінку.

ТОВ “УКАР-ПАЙП” обіцяє запросити разом з СЕС депутатів селищної ради та журналістів.

До приїзду працівників СЕС тривають роботи з монтажу спеціальної вентиляції, яка має, з слів головного інженера, мінімалізувати й вивести всі викиди в атмосферу в трубу, що поблизу лісу.

Тим часом редакція відправила запит головному державному санітарному лікарю щодо відкриття цього виробництва з проханням надати інформацію щодо рівня акустичного забруднення й рівня шкідливих викидів в атмосферу.

4 коментарі

 1. Дмитро 19 Травня 2013 at 16:58

  При виробництві вони будуть використовувати смоли типу епоксидних, які є сильними концерогенами- викликають злоякісні новоутворення.
  Виробництво не є “чистим”, да й власники не переймаються безпекою інших- це ланка, на якій в Україні прийнято економити- заради цього тут і розгортують це виробництво. На заході це вщент дорого, саме із-за екологічних аспектів.

  IP: 46.185.11.**

 2. Віктор 21 Травня 2013 at 15:09

  Виробництво полімерних продуктів то ще нічого, більш жахливіша ситуація з переплавкою металобрухту чорних та кольорових металів. Викиди в атмосферу на порядок більші, зокрема твердих часток, двоокису сіри, оксидів азоту, літучих органічних сполук, важких металів, стійких органічних сполук і кислот. За міжнародними стандартами такі підприємства повинні використовувати установки для очистки викидів в атмосферу як двоокису сірки так інших шкідливих сполук. Зокрема, в Коцюбинському є підприємство “Ніка”, яке територіально знаходиться на території ПрАТ БЗ “Теплозвукоізоляція”, основним видом діяльності якого є переплавка чорних та кольорових металів та литейне виробництво чавуну, переплавляють вони як правило ввечері і це дуже вітчутно мешканцям прилеглих будинків вулиці Пономарьова. Систем очистки шкідливих викидів підприємці не використовують чи вони в них застарілі, але СЕС чогось не реагує на це, хоча ми самі розуміємо чому…

  IP: 95.158.25.1**

  • Ірина Федорів 21 Травня 2013 at 15:45

   Якщо вже були з цього питання звернення, давайте діяти спільно, оскільки все одно доведеться спілкуватись з головним СЕС-ником.

   Залиште свої контакти, якщо маєте копії звернень чи якісь підписи. Можна електронку.

   IP: 91.209.55.**

   • Віктор 23 Травня 2013 at 01:37

    Литейне виробництво по газофіцированим моделям є основним видом діяльноств підприємства “Ніка”. Якщо простими словами, то це коли для лиття використовують форми з пінопласту, які закапують у землю, потім цей пінопласт горить, а вижжену форму заповнюють металом. І ось коли горить цей пінопласт в атмосферу літить багато стиролу, який смердить на всю вулицю Пономарьова. Люди скаржаться на кого-завгодно, а про це підприємство що знаходиться непомітно в глибинах Теплозвукоізоляції ніхто не здогадується, а на саму Теплозвукоізоляцію посторонніх не пускають. Мій знайомий працював на цьому підприємстві і мені розповідав мені. А так як я інженер, суть і проблеми даних виробництв розумію.
    На таких виробництвах обов”язково повинні бути газоочистні установки для очистки шкідливих вибросів під час плавки самого металу, а також вакуумовідсмоктуючі системи видалення і локалізація шкідливих вибросів і локальні відсоси шкідливих вибросів на всіх етапах виробництва.

    З того, що розповідав мені знайомий, стало мені зрозуміло, що не тільки там не має ніяких системи очистки, ввечері викидають масово, і в залежності від напрямку вітру розносить весь цей бруд і смогід. А СЕС туди приходить щороку, тільки інспектори мабуть не туди дивляться.

    IP: 95.158.25.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539