Кутовий подав законопроект про адміністративну реформу

1

23_300pxНародний депутат подав свій 4-й законопроект на розгляд Верховної ради. Цього разу він просить народних обранців розглянути адміністративно-територіальний устрій країни.

Законопроект “Про адміністративно-територіальний устрій”, який народний депутат виклав у себе на сайті, редакція Сайту громади селища направила на аналіз одному з провідних експертів у галузі адміністративного реформування України – Анатолію Ткачуку.

Саме він останні 20 років працював над концепцією адміністративно територіальної реформи держави і у ролі експерта, і у ролі заступника міністра профільного міністерства.

“Я потім зроблю детальний аналіз цього законопроекту. А зараз зазначу головне. Суть в чому. Є два моменти.  Момент перший. Приємно, що хтось читає попередні розробки. Цей законопроект на 80 % складається з того, що розробив свого часу я разом із своїми колегами. Ми робили 5-6 редакцій законопроекту,” – розповідає Анатолій Ткачук.

“Законопроект, який подав Кутовий – це модифікація того варіанту, який розроблявся 2008-2009 року і опублікований на сайті Інституту громадського суспільства . От наприклад, є стаття меж в проекті Кутового (п. 6 ст. 10), де йдеться про те, що такі об’єкти, як мости, залізничні станції мають перебувати в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці.

Ви знаєте, як він виник у нас? Наш знайомий їхав на машині і відбулось зіткнення на мості. 2 години стояли 2 групи правоохоронців і не могли розібратись, як це оформлювати,” – додає Ткачук.

Ткачук наголошує, що свої розробки вони надавали для безкоштовного використання й поширення, оскільки вже 20 років він разом з однодумцями намагається запровадити належний адміністративно територіальний устрій держави.

“З-поміж всіх законопроектів, які були запропоновані на розгляд ВРУ, законопроект Кутового – один із перших законопроектів європейського типу. Громади і райони – це проведення справжньої реформи скелету державного організму. Чому реформи не йдуть? Освітня, медична, будь-яка? Скелет поламаний.  Є райони найменші – 7,5 тисяч населення, а є найбільші 186 тисяч. Провести уніфікацію медичної системи в межах райрівня – неможливо.

Райони передають ці питання на область і ці периферійні території стають нікому непотрібними. Базовий рівень – це громада та її кількість, а не адміністративно-територіальна одиниця. Купа сільрад малі. Є, наприклад 15 дітей, і громада не може утримувати школу, а є ті, де є кілька десятків  тисяч людей і вони – можуть утримувати такі об’єкти,” – запевняє експерт.

З сучаним адміністративно територіальним устроєм належним чином виконати результативне реформування освітньої, медичної чи будь-якої іншої сфери неможливо, бо, за словами Ткачука, не можна, за законом, в одних районах проводити реформу, а в іншому не проводити її, або проводити у інший спосіб.

Експерт стверджує, що він разом з однодумцями вже давно готовий дати всі необхідні законопроекти, що б запустити систему.

“За законопроект Кутового у першому читанні можна спокійно голосувати, якщо прибрати  такі архаїзми, як “місто обласного підпорядкування” й розширити поняття район та громада. Ті, хто переробляли законопроект – не зовім в темі.  Поняття міста обласного підпорядкування немає вже років 15. Є місто обласного значення.”

Але Ткачук переконаний, що з цієї ініціативи нічого не вийде.  Реформа мала відбутись з 2009 до 2012 року, але теперішній уряд її скасував і засів за свою концепцію.

“Але з концепцією втекла реформа, а без результативного реформування ніяких перспектив у євроінтеграції немає,” – резюмує Анатолій Ткачук.

У інтерв’ю редакції народний депутат Вячеслав Кутовий розповів, що у законотворчому полі працює головно над законопроектами, які регулюють паливно-енергетичний комплекс, оскільки він входить у цей комітет.

Але нардеп зазначив, що планує попрацювати і в напрямі місцевого самоврядування.

“Ми попрацюємо над змінами в законі щодо підзвітності депутатів. Моє бачення – наприкінці року вони в друкованому варіанті повинні здавати свої звіти секретареві ради задля того, щоб всі охочі могли ознайомитися з ними у раді. Я був депутатом місцевої ради і знаю, що з підзвітністю в нас кричущі проблеми. Ще потрібно чітко прописати умови, за яких сесії місцевих рад можуть бути закритими,” –  зазначає Кутовий.

1 Comment

  1. партизанка Зоя 13 Жовтня 2013 at 23:00

    кутовому: Что-бы ты не подавал,”тушкой” сам себя назвал!

    94.248.69.2**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539