Благодійні фонди шкіл: нові шахрайські схеми?

6

Батькам скандальної бучанської школи № 5, де всупереч закону готівкою здавали благодійні внески, повідомили, що нарешті створено нібито благодійний фонд.

Усім присутнім на зборах, які відбулися наприкінці січня, оголосили, що гроші треба буде сплачувати на рахунок громадської організації “Поклик поколінь”.

“Ця організація буде співпрацювати з німцями по програмі “Освіта для дорослих”. Цю подію зумовив Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво, укладений між представництвом DW international в Україні і міською адміністрацією міста Буча, розташований в Київській області,” – говорить директор школи Михайло Наконечний.

Далі з’ясувались цікаві деталі: засновниками фонду, як виявилось, стали директор та шкільний психолог Оксана Сімороз.

Про це директор школи Михайло Наконечний вирішив повідомити батькам на батьківських зборах і розповів, як бідують освітяни:

“На школу не виділяються ніякі кошти окрім зарплати вчителів та погашення електроенергії. Як вам відомо, в нашій країні все безкоштовно – медицина, освіта і т.д., але ми бачимо, що все погано. На думку деяких, збирання батьківських коштів на допомогу школі є вершиною корупції, але в сім’ї не без урода. Я не розумію, стільки років кривити душею і йти на якийсь компроміс”.

Що означали останні слова й хто є виродком – батьки так і не зрозуміли.

Далі директор зазначив, що зараз через деяких людей школа потерпає від перевірок:

“Ми не будемо висвітлювати на зборах, хто саме звернувся, у нас напевне вишукують якісь недоліки, ви знаєте, колись були донощики у німців, яким платили гроші. Для нас це справжнє приниження, завтра нас будуть перевіряти… Ми хотіли працювати, а получилось як завжди. Може з часом щось зміниться, вернемось до цього років через п’ятдесят і все обсудимо”.

На прохання батьків прозвітувати про витрачені кошти, які вони роками здавали готівкою, директор школи лише відмахується.

“Нас просять висвітлювати інформацію на сайті, але ви ж розумієте що такої крайньої потреби в нас немає, може з роками,” – заначає Наконечний.

Батьки, які вимагають звітності, скаржаться, що за такий інтерес перепадає і їхнім дітям.

“На моїх дітей та дітей батьків, які питали про те, куди були витрачені кошти та які цікавляться діяльністю дирекції, чиниться тиск з боку адміністрації та пед-колективу. Зокрема, вчителі заявляють, що відмовляються працювати з усім класом, в якому вчиться моя дитина, висловлюють упереджене ставлення та налаштовують інших батьків проти мене та моїх дітей,” – розповідає одна з мам, яка бажає залишатись неназваною.

Статут та інші документи про новостворений нібито благодійний фонд школи батьки так і не допросились. Це спонукало бучан звернутися начальника відділу освіти і тут ситуація пряснилась.

“Громадська організація, створена директором школи – не є фондом. Наконечний нам подав ці документи, ми розглянули – але це не та структура, яка має право брати в батьків благодійні кошти. Це не є Благодійний фонд. Я не знаю, що там на зборах казав директор, але фонд мають створювати батьки. Якщо, звісно, в них буде бажання здавати кошти,” – пояснює Олег Цимбал, начальник відділу освіти міста Буча.

6 коментарів

 1. Анастасія Попсуй 6 Лютого 2014 at 19:08

  Така проблема майже в усіх школах Ірпеня. Фонд громади Приірпіння пропонує свідомим батьківським комітетам такий підхід: Фонд громади Приірпіння може відкрити окремий благодійний рахунок у банку для батьківських пожертв кожної школи, безготівково сплачувати офіційні потреби школи без комісії, щомісяця звітувати за кожну витрачену копійку офіційними документами (банківськими виписками, платіжними дорученнями, договорами, рахунками та актами). Також пропонуємо виставляти баланс надходжень та витрат благодійного рахунку на сайті Фонду.

  195.160.193.2**

  • Тетяна 7 Лютого 2014 at 13:28

   Як показує досвід, нажаль свідомих батьків у шкільних батьківських комітетах переважно в меншості. Еліта такого шкільного органу зазвичай безпосередньо пов”язується з адміністрацією школи, та лобіюючи інтереси виключно власних чад, підігрує директорам та агресивно сприймає ідеї що до утворення прозорої та зрозумілої системи допомоги школі. Вони мають доступ до тіла, вирішують тихенько питання і не справляють звітів за витрачені директором кошти. Така система разюче нагадує систему діяльності на всіх рівнях нашої державницької машини починаючи від верхівки.
   Нормальні працюючі батьки просто не втручаються, та воліють мовчки платити лише б не чіпали дітей та їх.
   Шановні жителі приірпіння може час робити висновки, та брати все до своїх рук. Контроль кожної витраченої вами копійки це номально, чому нечесні чиновники, директори шкіл мають й надалі безсовісно наживатись на нашій байдужості та безкарно спекулють на спокої та самодостатності наших дітей.
   Сотні тисяч гривень протікає через руки шкільних директорів а ситуація погіршується, того нема цього не хватає, то давайте збирайте батьки та побільше, а ми тут без вас розберемось на що витрачати…

   95.158.10.1**

 2. Олександр 7 Лютого 2014 at 10:53

  Первое же предложение вызвало недоумение – “скандальная” школа? Мой ребенок учиться в 5й школе и никаких скандалов ни у меня ни у родителей нашего класса вроде бы не было. Благотворительные взносы – личное дело каждого и никто (подчеркиваю) никто их не вымагает. Помощь гос.образовательным учреждениям сейчас к сожалению требуется везде абсолютно – в такой стране мы живем. Значит кто-то явно пишет заявления о вымогательстве. Директора школы хотят слить? Надо на этих писак в прокуратуру заявить – за поклеп!

  213.227.194.**

 3. Оксана 13 Лютого 2014 at 10:52

  Шановна кореспонденте!
  Ви провчилися в Центрі освіти дорослих м.Бучі при Бучанській СЗОШ №5 не заплативши ні копійки протягом 2 місяців. Отримали посвідчення слухача курсів.Але чому ви про це не пишете в своїй статті? Чому ви не пишете про інформацію яку надав директор школи щодо причин створення громадської організації, а не благодійного фонду? Адже ви були на раді школи та все це чули. Ви надаєте однобоку інформацію лабіюючи власні інтереси та розповсюджуючи плітки.

  93.183.199.**

  • Editor 13 Лютого 2014 at 14:34

   Пані Оксано, кого Ви маєте на увазі? Це новина не підписана, як і всі новини, але саме цю новину писала з аудіозаписів Ірина Федорів, яка у Бучі жодних курсів не лише в 5 школі, а й взагалі будь-де не відвідувала.

   Відвідування курсів будь-ким жодним чином не стосується благодійного фонду школи – це окрема тема і Ви можете її висвітлити, як і будь-хто. Головне, щоб вона була суспільноважливою.

   У новині подаються всі точки зору. Є директор, є батьки, є управління освіти.

   Жодна з сторін не зверталась до редакції щодо того, аби додати чи спростувати будь-що.

   Останнє слово залишилось за управлінням освіти. Це, як виявилось, не благодійний фонд, куди треба здавати гроші. На цьому наголосив пан Цимбал.

   Всі причини і відмовки щодо нестворення фонду, який має бути, згідно з законом, не дають права дирекції просити батьків здавати гроші тоді, як в благодійний фонд.

 4. Сергій 16 Лютого 2014 at 15:28

  Повністю підтримую коментар Олександра. А Тетяні раджу перевести дитину до іншої школи, якщо “скандальновідома” п’ята школа Вас постыйно чимось не влаштовує. Що стосується роботи самого інтернет-видання, то може вже почнете підписувати статті і давати об’єктивну інформацію?

  95.158.48.2**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539