Ірпінці вимагають у Мельничука мораторію на вирубку дерев (ОНОВЛЕНО)

3

Новый Регион: В Киевской области отдали под застройку лес с мемориалом советским воинам (ФОТО, ВИДЕО)Автор: Віктор Леснік

Громадські організації звернулися до в.о. міського голови Ірпеня Богдана Мельничука з вимогою запровадити мораторій на знищення лісових насаджень та окремих дерев.

Про те, що Приірпіння стоїть на порозі екологічної катастрофи, вже кілька років говорять фахівці. Зокрема, вчена рада Київського національного університету імені Тараса Шевченка ще кілька років тому проаналізувала на прохання “Самозахисту” ситуацію зі знищенням зелених зон Ірпеня.

Експертний висновок у зв’язку з дерибаном Біличанськоголісу надавав свого часу й Інститут ботаніки НАН України.

Уже не раз ставали відомими факти, коли землю отримували напряму депутати, їхні родичі та підставні особи, які допомагали збагачуватись місцевим депутатам.

Ще в лютому я особисто передав Мельничукові от таку заяву.

zvernennya

“Я не бачив цього подання, бо щодня мені сотні листів надходять. Питання спершу має пройти профільну комісію, а далі буде розглянуте на сесії. Я особисто голосуватиму “за”, якщо питання не виходиме за межі правового поля. Мені здається, що це не так все просто зробити, але я проти вирубки кожного дерева”, — відповідає на питання журналістів Мельничук.

“Ми вже наклали мораторій на виділення землі. Якщо ж у людини на руках вже є акт. Це означає, що вона може робити на своїй приватній власності, що захоче, а для відшкодування відновлювальної вартості дерев є Ірпінський “Зеленбуд””, — додає виконувач обов’язків міського голови.

Попри те, що листа з вимогою запровадити заборону на вирубку дерев зареєстрували вже близько місяця, в.о. міського голови не реагує.

zajava

( Журналістам в.о. міського голови Богдан Мельничук підтвердив, що знає про цей документ і він дійнсо зареєстрований у раді – прим. ред. )

Координаційна рада Майдану обрала мене у четвер головою комісії, що буде здійснювати перевірку діяльності Державного агентства лісових ресурсів України та інших організацій, які є власниками землі, аби виявити незаконні вирубки та інші порушення.

Зараз уже відомо, що площа вкритих лісовою рослинністю земель Ірпінської лісової дачі з 1998 по 2004 рік зменшилась на 125,1 га. Про це свідчить пояснювальна записка “Проекту організації території” охорони та рекреаційного використання лісових насаджень Ірпінської лісової дачі”.

lis21

Отже, це пряме свідчення того, що понад 100 га не вивели із загальної площі, а перевели в невкриті лісом та нелісові.

Далі 990 га перевели у незрозумілу категорію “забудовані та відкриті землі” й вилучили з лісового фонду. Статті законодавства, на які посилаються ініціатори таких змін,  є просто абсурдними, тим більше, що в таблиці не змінили загальну площу, яка становить 1450 га.

1450

Дані таблиці, яка розміщена на початку проекту, не відповідають подальшим даним. Як фахівець стверджую, що відбулась повна фальсифікація матеріалів лісовпорядкування.

Ці сфальшовані дані далі затвердили протоколом технічної наради. Із цього протоколу випливає незрозуміла річ: відсутність дати на номері рішення Ірпінської ради, на якій приймали ці рішення.

protokol

Як виявилось згодом, рішення прийняли 27 червня 2002 року, і воно називалося “Про віднесення земель Ірпінського регіону, які обслуговує Бучанська лісопаркова установа обласного житлово-комунального управління, до земель житлової та громадської забудови”.

Тепер, згідно з даними “Державного обліку лісів”, який провели фахівці ВО “Укрдержліспроект”, в Ірпені залишилось лише 157 га землі, яка вкрита лісовою рослинністю. Для порівняння — було 1450 га. Відповідні погодження відсутні.

І далі залишається незрозумілим, яким чином ліквідували Бучанську лісогосподарську установу обласного житло-комунального управління, до кого перейшло все майно та документація. За логікою, правонаступником мало б стати КП “Ірпіньзеленбуд”, де за короткий термін змінилася низка керівників. Зараз очільницею установи є депутатка Ірпінської ради Ольга Олійнич, яку свого часу звільнили з посади секретаря ради саме через причетність до скандальних дерибанів зелених зон.

Поки правоохоронці перевірятимуть цю інформацію, ми вирішили направити чергове звернення до в.о. голови міської ради Богдана Мельничука, де просимо надати інформацію про те, скільки ділянок, де і коли отримали “свободівці” та їхні родичі.

Це допоможе нам зрозуміти, чи не саботує зумисне  ВО “Свобода” накладення мораторію на вирубку дерев.

А поки з мораторієм зволікають, на перетині вулиць Карла Маркса та Пушкінської тривають рубки.

lisopoval

Від таких дій висохне не лише криниця, а й підземне джерело, яке живить дерева цього району, і з якого люди беруть питну воду.

233Автор: Віктор Леснік, науковий співробітник Інституту агроекології та природокористування НААН, до 2013 р. — провідний інженер об’єднання “Укрдержліспроект”

3 коментарі

 1. Шульц Александр 7 Квітня 2014 at 14:33

  ПОЛНОСТЬЮ СОГЛАСЕН С ВАМИ УВАЖАЕМЫЕ ЛЮБИТЕЛИ,ПОЧИТАТЕЛИ И ПРОФЕСИОНАЛЫ ЛЕСНОГО ДЕЛА,ХВАТИТ РВАТЬ ИРПЕНЬ НА ДОМА,ДАЧИ,нА МИНИ-МЕЖИГОРЬЯ.!!!!! НАШИМ ДЕТЯМ.ВНУКАМ И ПРАВНУКАМ ЗДЕСЬ ЖИТЬ И ВОСПИТЫВАТЬ ДЕТЕЙ. ИРПЕНЬ ДОЖЕН СТАТЬ РЕКРКАЦИОННОЙ ЗОНОЙ И ЗОНОЙ ОТДЫХА ГРАЖДАН.И наконец хочу сказать про зленые насаждения города и пригорода :ЛЕС это НАШЕ ЗДОРОВЬЕ. Спасибо

  91.204.213.**

 2. Неля 24 Квітня 2014 at 08:36

  Уже не осталось В Ирпене и Буче не то, что леса, но даже его кусочков…

  95.158.11.**

  • ВІКТОР ЛЕСНІК 25 Квітня 2014 at 08:26

   ПАНІ НЕЛЯ, ЩЕ ТРІШКИ ЗАЛИШИЛОСЯ ЛІСУ, ТОЖ ДАВАЙТЕ РАЗОМ БОРОТИСЯ, ЩОБ ЙОГО ЗБЕОЕГТИ

   95.158.0.2**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539