Вбили активіста Володимира Марцішевського
— 16 Червня 2014 0Володимир Марцішевський родом із Коцюбинського. Тут минуло його дитинство, тут він ходив до школи. Останні роки Володимир жив у столиці, працював журналістом й вів активну громадську діяльність.
Марцішевський боровся з незаконними забудовами, захищав Гостинний двір, боровся з гральним бізнесом тощо.
Зв’язку з громадою Приірпіння Володимир не втрачав, списувався з активістами регіону й працював над розвитком місцевої територіальної громади.
“Слідчі були в громадянина Марцішевського у лікарні швидкої допомоги. Він їм повідомив, що його викрали невідомі люди з Хрещатика, 7. Заяву на них він не писав, оскільки погано почувався. Сказав правоохоронцям, що напише згодом, як матиме сили”, — розповідає редакції Ольга Білик, прес-секретар УМВС міста Києва.
Володимир Марцішевський так і не написав заяви про злочин. Він помер у лікарні швидкої допомоги. За цим фактом відкрито кримінальне провадження.
В активіста залишилась донька, якій за місяць виповниться 18, та мати, яка досі проживає у Приірпінні.
Колеги-журналісти Марцішевського працюють над версіями й намагаються знайти винних. За свідченнями очевидців, Володимира схопили люди в камуфляжі, які представилися “Правим сектором”. Це сталося близько 13:00. Побитого Володимира кинули в районі Березняків.
Лише о 16:00 перехожі викликали швидку.
Правий сектор спростовує свою причетність до викрадення й наголошує, що Марцішевський був членом Правого сектору й ночував разом із ними у будинку профспілок.
“Він був патріотом. До лав УНСО вступив перед Майданом. Володя писав низку розслідувань. Ми маємо попередню інформацію й знаємо тих, хто мав бачити те, що відбувалося. Але наразі цю інформацію не поширюємо”, — пояснює Руслан, керівник відділу політичної аналітики “Каменяра”, де працював Марцішевський.
На Майдані й у колі своїх друзів Марцішевського знали під прізвиськом Князь. Навіть на Майдані Марцішевський знаходив теми для розслідувань.
“Я його знаю особисто. Хороша, інтелігентна людина була. Світла пам’ять. Володимир громадську раду створював в Ірпені. Його громада зареєстрована в Біличах”, — розповідає журналістка Олена Жежера.
Редакція “Сайту громади Приірпіння” висловлює співчуття родичам та знайомим колеги.
(Прохання всім небайдужим допомогти з коштами на поховання родині: розрахунковий рахунок 6762 4682 0634 4651 Марцишевська Ірина Андріївна).
Залишити відповідь