Бучанські погорільці оселились в Гостомелі

6

Родина погорільців з Бучі, яка три місяці поневірялась, не маючи від місцевої влади підтримки, після публікації на сайті “Громади Приірпіння” нарешті отримала дах над головою.

Нещодавно бучанці оселилися у трикімнатній квартирі в Гостомелі.

Житло шукали більше тижня в рідному місті, але власники, щойно зачувши, що в родині є діти, одразу відмовляли, навіть не глянувши на них.

Зараз Кружкови задоволені і чи не вперше за останні місяці їхні обличчя усміхнені.

Безымянный

Цьому затишку передувало багато поневірянь і розчарувань.

Останню добу перед переїздом в квартиру, родина змушена була ночувати у згорілому будинку. З погодою пощастило – трималась плюсова температура.

Безымянный

Щоправда, найменших дітей забрала до себе на роботу бабуся.

За таких поневірянь погорільцям раптово перестріли депутата свого округу Олександра Таможнього, який має мерські амбіції й цієї осені балотувався в нардепи з слоганом: “Хочеш життя заможного – голосуй за Таможнього”.

Безымянный

Той, побачивши погорільців, сказав, що зідзвонювався з бабусею – Тетяною Кружковою – і чекає їх через тиждень на прийом.

Яна, мати чотирьох дітей й берзпосередній виборець цього округу, була шокована:

“Ми зайшли до магазину, що біля нашого будинку, погрітися. Продавчиня, наша знайома, зробила нам чаю та бутербродів. В магазині ще були люди окрім нас, багато хто з них допомогав нам одягом, грошима, підтримував після пожежі. Зайшов Таможній. Побачивши нас, було видно, що розгубився. Спитав, де ми зараз. Я кажу, сьогодні в своїй хаті ночували.. А він каже, я там з мамою зідзвонювався, прийдете до мене в середу на прийом. Люди, що були поряд, аж засміялися. Бо це якраз було в четвер. Себто, нам треба було чекати майже тиждень, щоб потрапити до пана на прийом”.

“Та й потім з’ясувалося, що з мамою Таможній навіть не спілкувався”, – додає Яна.

Одразу після виходу статті погорільцям зателефонувала заступник Бучанського голови з гуманітарних питань Лариса Матюшенко, яка отримала службову квартиру в Бучі й відмовила спершу погорільцям у допомозі.

“Матюшенко сазала, що вийшла якась стаття на сайті громади, що ми її не правильно зрозуміли і сказала, щоб ми прийшли до неї на прийом. Але на той час з нами вже зв’язався Микола Шкаврон, за дорученням народного депутата Ярослава Москаленка і пообіцяв допомогти з житлом. Свого слова дотримав,”, – розповідає найстарша в родині Тетяна Кружкова.

родина

Прес служба нардепа Ярослава Москаленка повідомила, що винайняли квартиру на рік:

“Окрім цього, будемо сплачувати й витрати на комірне. Далі будемо намагатися допомогти з отриманням родині Кружкових або гуртожитку, або земельної ділянки в Бучі, на яку вони чекають вже близько десяти років.”

Допомогти родині погорільців відгукнулися  й прості бучанці, що прочитали матеріал на сайті. Хто одягом, хто харчами, хто грошима. Діти дуже тішились альбомам для малювання, олівцям та фломастерам від Сергія Броницького.

олівці

Відгукнулися бучанці, які мешкають в Іспанії й теж читають сайт громади. Зокрема, Людмила Лягаєва передала поштою два пакунки з одягом.

пакунки

Дівчатка одразу кинулися приміряти сукні.

мода

Для мами теплий одяг і взуття.

одяг
Єдиний депутат з Бучанської ради, який зголосився допомогти погорільцям – Олег Квашук. Він передав родині кошти та обіцяв долучитися навесні до загальної толоки.

Також Квашук сказав, що в раді ніхто не чув про цей випадок, депутат з цього округу Олександр Таможній їх про допомогу не просив.

“Зазвичай в таких випадках ми в раді пускаємо по колу “шапку”, в яку збираємо кошти на допомогу. На жаль, такі випадки в Бучі непоодинокі. Про цю родину чую вперше, в раді про них ніхто не говорив”, – розповідає Квашук.

Активісти готуються провести весняну толоку на місці згорілого будинку, щоб можна було розпочати нове будівництво житла для родини. Про це “Громада Пріирпіння” повідомить, щойно визначаться з датою.

БезымянныйАвторка: Олена Жежера, журналістка.

6 коментарів

 1. Валерий 2 Лютого 2015 at 13:15

  Мда такого от таможнего не ожидал. До выборов бегаел козлина помогал всем. А семье помочь отказался. Падаль зажрался Сашенька.

 2. Анастасия 2 Лютого 2015 at 13:30

  Полностью с тобой согласна Валерка. Хочешь быть заможной, пошли Таможнего. Я всегда знала что он помогать никому не будет. Только себе строит дом. Как таким человеком можно быть. Очень жалко семью. Таможний бездушная паскуда. Правильно ты подчеркнул Валерий, гнилое у него сердце…

 3. Влад 2 Лютого 2015 at 14:03

  Я за Леночку Жежеру. Ув депутат садь на той жопе. Таможнего не считаю за человека. Это хомяк который сам по себе. Хотя деньги тянет с народа. В отпуск отправьте его. Не достоин он своей работы.

 4. Марія 2 Лютого 2015 at 14:15

  скажіть будь ласка а депутат не зміг допомогти? сміх тай годі. що це за депутат.

 5. Кружкова Татьяна Васильевна 2 Лютого 2015 at 15:46

  Я, Кружкова Татьяна Васильевна, коренной житель Бучи, хочу уточнить на счёт статей опубликованных журналисткой Еленой Жежерой.
  У нас в семье случилось большое горе-сгорел дом полностью со всеми документами. Я обратилась в горсовет Бучи с просьбой о помощи. Местные власти кроме 6.800 грн нам больше ничем не помогли в течении 3-х месяцев. Жили где Прийдеться. И в то время, когда наши бучанские “божки” спали в тёплых кроватях, мы ночевали под открытым небом.
  Им было на нас наплевать!!!
  В отчаянии я обратилась к журналистке телеканала СТБ Елене Жежере. Лена прониклась нашей бедой и сразу же отреагировала. На утро следующего дня она была уже на пожарище. Пообщалась с соседями. Через день вышла о нас статья на сайте. Некоторые люди откликнулись на наше горе. Большое им спасибо.
  ОГРОМНАЯ благодарность Жежере за неравнодушие. Побольше бы таких журналистов, которые несмотря не на что, борятся за правду до конца в такое тяжелое время.
  Хочу выразить благодарность народному депутату Украины Ярославу Николаевичу Москаленко. Только благодаря им мы сегодня в тепле и уюте!!!!!
  После того, как нас поселили в квартиру, депутат Александр Таможний позвонил и предложил свою помощь.
  Мне 63 года и мне странно слышать о том, что на сегодняшний день, кто-то может обвинять Жежеру в корысти.
  В своих статьях Елена написала всё правильно, так почему же ее поливают грязью? Не пора ли остепениться?!
  А на счет того что мы боимся говорить правду, полный бред. Я не так, как наши депутаты, всегда отвечаю за свои слова. Мне до сих пор не понятно, зачем мы выбираем таких депутатов.
  Кружкова Т.В 2.02.2015 (Так как я не пользуюсь Интернетом, попросила знакомого напечатать этот комментарий, поскольку мне рассказали, что в Интернете сейчас обсуждается этот вопрос).

 6. Невідомий 3 Лютого 2015 at 16:58

  Хочу сказати що ПАНЕ Таможній свин. Краще б свою провину визнав. А так брехун ще й пре. Пане Таможній як вам не соромно. Олена Жежера ви молодець. Комусь да треба сажати на ланцугь багатиїв

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539