Дерибан для Калєтніка співорганізовувала “Батьківщина”?

2

Надія Бігус – одна з підставних у схемі Бучанського межигір’я. Вона, як і багато інших підставних, написала заяву до прокуратури.

Ірпінчанка переконана, що її ошукали. Бігус вимагає у правоохоронців, аби ті знайшли й притягли до кримінальної відповідальності тих, хто використав її документи, підробив заяву та підпис задля отримання ділянки.

“Я зайшла у прокуратуру. До мене вийшов один із працівників і спитав, чого я прийшла саме в прокуратуру? А куди ж мені йти, питаю я. Він порадив піти в міліцію, де я вже була і мене перенаправили в прокуратуру. Але правоохоронець каже: нехай міліція розслідує й пересилає справу в суд. Я так і не зрозуміла, чого так, бо справа в прокуратурі й мою заяву просто треба долучити до справи.

Працівник прокуратури сказав, що взагалі не розуміє, навіщо я принесла цю заяву, адже, сказав він, справу вже виграно й акти на цю землю відміняються. Чого я ще хочу? Я пояснила, що хочу, щоб винні в організації дерибану були покарані”, – розповідає постраждала.

“Після тривалої дискусії чоловік покликав іншого працівника прокуратури Ярослава Зеленюка. Я його вже знала, бо це він мене допитував у цій справі перед судовим засіданням в апеляційному суді, де прокуратура виграла і повернула ліс громаді. Зеленюк поцікавився, чи брали у мене зразки почерку, я сказала, що ні, хоча клілька місяців тому я на цьому наполягала, і зрештою прийняв заяву,” – додає Бігус.

Бігус, Пацкан

У прокуратурі зазначили, що тривають почеркознавчі експертизи.

“Кримінальне провадження за вказаним фактом розслідується слідчим СВ Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області. Складність у розслідуванні обумовлена необхідністю допитати осіб, які мешкають на території інших областей України. У провадженні проводиться значна кількість почеркознавчих експертиз. До того ж, переважна більшість з допитаних свідків вказують на те, що їм невідомі особи, які запропонували їм участь у набутті права власності на земельні ділянки”, – розповідає заступник прокурора Ірпеня Ільяс Рамазанов.

Жертва шахрайської схеми розповіла “Громаді Приірпіння”, що в прокуратурі вона вперше побачила заяву на ім’я міського голови екс-“регіонала” Анатолія Федорука, яку нібито вона написала. Бігус стверджує, що ані почерк, ані підпис на заяві – не її.

Зате бучанка здогадується, хто міг скористатися її документами – колишній однокласник, а тепер нотаріус Ірпеня Максим Нельзін.

Саме він оформлював право власності на ділянки в скандальному Біличанському лісі, і саме він, за інформацією “Громади Приірпіння”, був задіяний в оформленні документів іншого дерибану – Бучанського межигір’я.

До Нельзіна бучанку Бігус повів Анатолій Ковтун.

“Я працювала в Ірпені на мийці машин. Там познайомилася з Анатолієм, він часто приїздив мити свій форд. Якось він каже, що його знайомий розлучається, а в нього є земля. Але, щоб дружина на ту землю не претендувала, треба її на когось переоформити. Я не хотіла цього робити, влазити в якусь історію. Але він мені сказав, що це мені нічого не буде вартувати. Мені треба було просто поставити підпис у нотаріуса”, – розповідає Надія.

“Після наполегливих вмовлянь я таки погодилася. І опинилася в кабінеті у свого однокласника Нельзіна, який став нотаріусом. Я йому повірила. Все ж однокласник. Я спитала, чия це земля? Мене насторожила фраза в довіреності “я довіряю розпоряджатися своєю землею”. Він каже, земля того чоловіа, що розлучається. Я кажу йому, а що значить “своєю землею”? У мене нема землі. А він каже – не звертай уваги, це таке формулювання. Тепер же це твоя земля. В довіреності “я довіряла продати цю землю,” – пригадує потерпіла.

Нельзін переконував однокласницю, що жодних проблем у неї не виникне. А тепер вона дає свідчення правоохоронним органам, ходить в суди та хоче брати участь в експертизах.

Окрім Нельзіна та Ковтуна, інша потерпіла Тамара Сорока пригадує, що у пошуку підставних для дерибану лісу брала участь Марія Ландау.

“І от прокурор Зеленюк сказав, що я сама маю спочатку знайти, де проживають чи прописані ці люди, номери їхніх телефонів, а потім вони їх викличуть на допит. А зараз шукати їм ніколи. Мене це дивує,” – зізнається Бігус.

Журналістам сайту “Громада Приірпіння” знадобилося 5 хвилин аби знайти Анатолія Ковтуна, який родом з міста Ромни, Сумської області.

Ковтун

Більше того, став очевидним зв’язок з Марією Ландау. Як виявилось, – це дружина Ковтуна, що мешкає в Гостомелі на вулиці Чапаєва.

Ландау

Але зрозуміло, що ці люди – прості виконавці. А організатори схеми – це представники місцевої влади, яка так легко роздавала ділянки підставним і навіть не зробила спроби допомогти бучанській родині погорільців, яка ночувала на згарищі.

Завдяки тривалій роботі редації пощастило вийти на слід депутата Бучанської ради, голови Бучанського осередку партії “Батьківщина” – Олега Квашука.

Саме на нього кілька підставних оформили договір про право розпоряджатися земельними ділянками в того ж ірпінського нотаріуса Нельзіна (аналогічна схема була у справі по Біличанському лісу, де підставні сотнями довіряли розпоряджатися землею Гургену Степаняну).

Джерела в правоохоронних органах надали інформацію про з десяток таких ділянок в межах “Бучанського Межигір’я”, переоформлених на Квашука.

пристилий - довіреність

 

І державні акти на них.

Пристилий - акт

На кадастровій карті чітко видно, де розташовані ці ділянки. Вони в межах ділянки площею майже 14га – так званого Бучанського Межигір’я.

Пристилий

Джерела в правоохоронних органах, які й надали редакції ці документи, запевняють, що інформація про одного з дерибанників, причетних до пошуку підставних, була в прокуратури як мінімум ще 5 місяців тому. Але досі ніхто не може знайти головного організатора цієї схеми.

“Відомо, що з нардепом-комуністом Скарбовійчуком, якому перепродавали ділянки, напряму працювали депутати Бучанської ради Василь Олексюк та Олег Квашук. І ця інформація є в прокуратурі. Чому досі вони не можуть знайти організаторів, не можу сказати. Але є інформація, що за них домовилися”, – розповідає джерело в правоохоронних органах.

Олег Квашук цю інформацію зеперечує, каже, що люди до нього зверталися лише за тим, щоб швидко й правильно оформити земельну ділянку, що він добре вміє робити як колишній власник ріелторського агенства в Бучі.

“Нехай прокуратура зробить виїмку всіх документів у нотаріуса. Ми живемо в правовій державі і що б там не говорили, як ви їх називаєте, підставні, по документах все оформлено правильно. Які до мене претензії. До мене звертаються багато людей за допоиогою оформити земельні ділянки. Але всі ці ділянки власники продавали самі. Про це є всі відомості у нотаріуса Нельзіна. Всі підписи цих людей. Прокуратура мене офіційно не допитувала, просто була розмова.. Але по документах там все оформлено правильно”, – переконаний Квашук.

Журналісти вирішили провести власне розслідування і проїхалися адресами “підставних”, аби на власні очі переконатися, що ці люди дійсно не є власниками ділянок і дізнатися, чи відомий їм Олег Квашук, на кого вони оформили довіреність, а Квашук, в свою чергу, продав ті ділянки нардепау-комуністау Русланау Скарбовійчуку, про що сказано в рішенні суду.

Мазеренко 1

Згодом Скарбовійчук об’єднав земельні ділянки в одну, розміром більше 14 га. І вже після об’єднання власником земельної ділянки став дідусь нардепа-комуніста Ігоря Калєтніка Василя Киргана.

Кираган 1

Вдалося застати вдома лише одного підставного – Івана Мазуренка, про якого йдеться у рішенні суду. Молодий хлопець з багатодітної родини сказав, що йому просто запропонували заробити 100 доларів. Але хто саме запропонував, він не пам’ятає.

Тоді журналісти поцікавилися, чи пам’ятає Іван того, на кого писав у нотаріуса Нельзіна довіреність?

овіреність Мазуренко

Хлопець сказав, що не знає його, але пам’ятає, що той був блондин і що зміг би впізнати його по фото.

Журналісти одразу знайшли в Інтернеті фото Квашука і хлопець підтвердив, що саме цього чоловіка бачив у нотаруса, коли переоформлював ділянку.

Квашук Інет

Далі Іван розповів, що він з друзями просто поставив підпис на довіреності і вийшов на вулицю. Таких як він було чоловікк 15. Одразу ж на виході їм інший чоловік, який був з Квашуком, заплатив по 100 доларів кожному.

За двома іншими адресами підставних ми зустріли матерів молодих хлопців, на яких оформили земельні ділянки.

Вони підтвердили, що їхні сини взяли участь у схемі і що їхніми ділянками розпоряджався хтось інший. Хлопці ділянок не отримували, заяв на землю не писали, а поставили лише підпис на готових документах у нотаріуса.

Отже на те, щоб знайти не лише учасників схеми і не лише тих, хто підшуковував кандидатів на підставних, а й організаторів дерибану, журналістам знадобився один день. Тому цікавить питання, скільки часу буде треба правоохоронцям, аби притягнути винних до відповідальності.

В прокуратурі кажуть, що тримають дане питання на контролі й готові затримувати організаторів дерибану.

“Прокуратура міста звертається до всіх громадян із проханням повідомити будь-яку інформацію, стосовно осіб, які причетні до  організації цього кримінального правопорушення.
У разі встановлення причетності конкретних осіб до  вчинення цього кримінального правопорушення, прокуратурою міста буде забезпечено їх переслідування у встановленому кримінальним законом порядку”, – говорить Рамазанов.

Оскільки в схемі по дерибану Біличанського лісу задіяний депутат Ірпінської ради Валерій Пєший ( на момент дерибану – член “Батьківщина”), а у схемі з Бучанським межигір’ям задіяний голова міського осередку “Батьківщини” депутат Олег Квашук, то ініціатива їхніх однопартійців, які протягують у ВРУ скандальний законопроект 1159, через який нардеп Єгор Соболєв побився з “батьківщинівцем” Вадимом Івченком, виглядає цілком логічною.

Коли у міських та селищних радах після кількох каденцій дерибанів у межах насележних пунктів закінчилася земля, треба мати нову землю для дерибану – поза межами населених пунктів.

БезымянныйАвторка: Олена Жежера, журналістка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 коментарі

  1. люба 27 Лютого 2015 at 14:58

    кОЛИ Ж СТАНЕМО НОРМАЛЬНИМИ ЛЮДЬМИ? Прокуратура “шукає”, молодь “заробляє”, депутати “все згідно з чинним законодавством”. Хто ми? Боягузи? Брехуни? Злодії? Ледарі? Невже не знайдеться сотні людей, які б згуртувалися і сказали: Досить. Годі брехати.

  2. Ждемс 6 Березня 2015 at 22:40

    Мы ждем комбатов с зоны АТО. И тогда придём в гости к Карплюку и Федоруку. Да. За Кириченко забыл. И к нему придём обязательно. ))

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539