Начальниця Держгеокадастру відмовляється виконувати рішення Верховного Суду

1

Активісти Бучі вирішили нанести візит до начальника відділу Бучанського Держгеокадастру Світлани Штанькевич. Вони вимагають внести зміни категорії земель із земель громадської та житлової забудови до категорії земель лісогосподарського призначення у відповідності до Постанови Верховного Суду України.

“Справа в тому, що суди всіх інстанцій скасували злочинне рішення Бучанської селищної ради від 2002 року про незаконне переведення земель лісового фонду до категорії громадської та житлової забудови. Дане рішення набрало законної сили після ухвали Вищого спеціалізованого суду від 29 липня 2015 року. Не дивлячись на те, що рішення БМР було скасоване, Держгеокадастр міста Бучі досі не вніс зміни до реєстру  державної статистичної звітності (форма 6-зем). А минуло вже більш ніж півроку”, – розповідає бучанець Віктор Бархоленко “Громаді Приірпіння”.

До Держреєстру прийшли небайдужі за долю Бучансього лісу представники громади – Юрій Панок, Олена Жежера, Віктор Бархоленко, Віталій Селюнін, Олеся та Олександр Сунцови, Любов Кучеренко та родина Мірошніченків, яким за громадську діяльність та захист зелених зон днями спалили машину біля власного будинку та інші.

1

Посадовець у відповідь на запитання громади, коли будуть внесені зміни до категорії земель, сказала, що по так званому Бучанському межигір’ю зміни вже внесені, а саме – змінилася форма власності з комунальної на державну.

“Але ж цільове призначення земельної ділянки залишилося без зміни. І тепер Кабмін може розпоряджатися цією землею на власний розсуд. Відомо, що прокуратура Київської області неодноразово зверталася до Держкомзему міста Буча з проханням змінити не лише власника землі, а й цільове призначення. Про це ми повідомили начальника відділу. Але жінка сказала, що не розуміє, що написано в Постанові суду і вважає, що зміни власника буде достатньо”, – розповідає журналістка Олена Жежера.

Також чиновниця наголосила, що на даному етапі не розуміє як їм діяти і наголосила, що в Постанові чітко не прописано. що потрібно вносити зміни до категорії земель.

“В Постанові чітко прописано, що рішення 2002 року скасоване, тобто його вже немає, а це означає, що всі пункти цього рішення також скасовані. Чи вам потрібно на кожен пункт скасованого рішення окрему постанову ВСУ?” – Перепитує Бархоленко.

Начальниця Дергеокадастру не реагувала на звернення громади.

Після чого активісти вигкликали представника прокуратури Києво-Святошинського району та поліцію.

Прокурор Олексій Мясков заявив, що нема законних підстав внести зміни в частині категорії земель – потрібно замовляти проект землеустрою, потрібно визначитися з межами, де була садибна забудова, а де ліс.

1

“Зміни щодо категорії земель повинні бути внесені в межах земель лісового фонду, які бучанська влада розбазарювала після 2002 року. І робиться це дуже просто – проводиться інвентаризація всіх рішень Бучанської ради з червня 2002-го року і по сьогоднішній день”, – наполягає Бархоленко.

Представник прокуратури наголосив на тому, що не існує карти, за якою можна було б визначити, де в Бучі був ліс, а де його не було.

“У прокуратурі Київської області є Таксаційна карта опису лісів, яка можна прирівняти до проекту землеустрою. На карті чітко по квадратах описано, де був ліс, якої породи і якої кількості на 100 квадратних метрів. Також там вказано, де розташовані садиби, школи, садочки, табори відпочинку і таке інше, в найдрібніших деталях. Я показала Мяскову в телефоні фото цих документів, після чого він не знайшов що сказати у відповідь,” – переповідає, як відбувалася зустріч журналістка Олена Жежера.

Акторка та поетеса Світлана Мірошніченко наголосила, що саме через бездіяльність правоохоронних органів, в тому числі й прокуратури, здійснюється тиск та фізичний вплив на активних людей, яким палять машини:

“Особисто у мене є питання до влади з приводу підзвітності громаді, в будь-якому вигляді. Якщо чиновник не розуміє, що він на службі у народу – з ним взагалі важко про щось розмовляти. Це стосується абсолютно всіх бюджетних організацій. Чиновники чекають вказівку зверху, щоб зробити будь-які кроки. Чому так відбувається?Чому, коли справа стосується дуже конкретних питань, з нашими чиновниками трапляються абсолютно незвичайні перетворення – нападає глухота, німота і нерозуміння?”

“Я була свідком ситуації, коли чиновник Світлана Василівна не схотіла виконати рішення суду й внести в земельний реєстр зміни. Ні присутність громадських активістів, ні представників прокуратури і поліції не справили на неї належного враження. Вона на відріз відмовилася це робити. Чиновниця чомусь забула про один дуже цікавий факт, що зарплату їй платять не марсіани з космосу, а ті платники податків, які юрбою товпилися в її кабінеті і “заважали” як вона казала, їй працювати. З побаченого я, як людина мистецтва, зробила сумний висновок.. Мабуть, даремно стоїть Кобзар в кабінеті цієї чиновниці. Даремно. Не за таку Україну вмирали люди на Майдані … Не за таку Україну гинуть наші хлопці на передовій на Сході, немає сил людям утримувати людям орду казнокрадів , які не мають ні совісті, ні професійної гідності”, – додає бучанка.

До слова, Кобзар в кабінеті Штанькевич був в герметичній обгортці й жодного разу не відкривався.

1

Поліція прийняла заяву Бархоленка щодо скоєння злочину посадовою особою Дергеокадастру міста Буча, яка саботує виконання Постанови ВСУ, внаслідок чого державі продовжують завдаватися збитки в особливо великих розмірах.

Нагадаємо, близько місяця тому бучанці провели громадські слухання, на яких прийняли рішення зобов’язати Держгеокадастр міста Бучі внести зміни до категорії земель згідно Постанови ВСУ. Протокол слухань був переданий до виконкому Бучанської ради.

1 Comment

  1. One 24 Березня 2016 at 20:17

    Чиновник не знает, что ей делать, так чего она работает на этой должности? Если не умеешь, то найдутся те кто умеет вносить в кадастр. А вообще это и так видно зачем им это всё – схема деребана. Федорук не привык покупать землю под свои постройки, его интересует взять участок за копейки или в аренду на 49 лет. А то что там лес или заповедник его не интересует.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539