Конкурс від “Стопцензури” на тему: “Корупція – це…”

0

4-й Міжнародний конкурс “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни” починає прийом робіт з 22 квітня до 30 травня 2016 року. Цей конкурс поєднує активізм та різного роду креативні практики тематично пов’язані із захистом свободи слова, доступу до публічної інформації, протидії цензурі, а також присвячені спеціальній темі року.

Цьогоріч такою темою стала «Корупція – це…».

Україна так само як й інші молоді демократії опинилася в ситуації пробуксовування реформ. Основною перепоною на шляху успішного розвитку стала корупція. Свобода слова, критичне мислення, спільні дії громадян, спрямовані на контроль за владою, здатні змінити ситуацію. Осмислення проблеми та відкритий діалог – перший крок на шляху змін.

Ідея ініціювати суспільну дискусію про небезпеку цензури, залучивши до цього широкий загал, виникла на зустрічі журналістів руху “Стоп цензурі!” у червні 2010 року. У той час, в умовах політичного тиску, що зростає, журналістам було необхідно шукати нові канали комунікації для інформування громадян про те, що цензура є проблемою не тільки журналістської спільноти, а й усього суспільства. Ця ідея була втілена в 1-му Міжнародному конкурсі “Стоп цензурі!”, Який відбувся ще в 2011 році.

Роботи на конкурс приймаються в п’яти категоріях: зображення, текст, вірш, лозунг та мультимедіа.

Особливістю конкурсу є його демократичність – участь може взяти кожен, незалежно від віку, громадянства, освіти. Подати роботи можна чотирма мовами: українською, кримськотатарською, англійською, російською.

Переможців конкурсу визначатимуть три журі: журі експертів, інтернет-користувачів та спеціальне журі.

До складу журі експертів цього року увійшли: Алім Алієв, співзасновник «Крим SOS», медіа-консультант; Микола Гончаров, дизайнер; Аліса Ложкіна, головний редактор Art Ukraine; Ольга Падірякова, редактор відділу УНІАН; Наталя Синепупова, дизайнер, Школа візуальних комунікацій; Наталя Соколенко, журналіст, «Громадське радіо»; Анастасія Станко, журналіст, Hromadske.tv; Владислав Троїцький, режисер, продюсер, засновник ГОГОЛЬFEST.

До спеціального журі увійшли представники організацій з протидії корупції та журналісти-розслідувачі: Дмитро Гнап, журналіст, програма “Слідство.інфо”;  Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International Україна, Тетяна Пеклун, член правління Центру протидії корупції; Наталя Седлецька, журналіст, програма “Схеми”.

У дні конкурсу відбудуться також дискусії та майстер-класи з арт-активізму. Після оголошення рішення журі найкращі роботи експонуватимуться в Києві та регіонах України.

Без іменіАвтор: Антон Іванов, координатор проектів “Доступ до правди” та “Стоп цензурі!” громадської організації “Centre.UA”

 

 

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539