Мустафа Наєм про Нові обличчя: те, що відбувалося під стінами МВС та ВРУ виглядає трошки смішно

1

У вихідний день 15 травня міський голова Ірпеня Володимир Карплюк, якого ЗМІ пов’язують із будівельним бізнесом, повіз депутатів “Нових облич” Коцюбинської  та Ірпінської ради під стіни МВС. Тут вони почали розбивати намети, які за кілька годин успішно згорнули.

Вийти до правоохоронних органів й оголосити безстокову акцію протесту “Нові обличчя” спонукало те, що запрацювали нарешті правоохоронці. Поліціянти 13 травня проводили слідчі дії в селищній раді. Наголошую, що поняті, з-поміж яких був мешканець селища Юрій Устиновський, спростовують інформацію, яку поширили партійці про побиття самопроголошеної голови Юлії Главацької.

Акцію під МВС активісти серйозно не сприймають й дивуються з того, як під правоохоронними органами поводять себе депутати ради. Депутат Ірпінської ради Богдан Слюсаренко змусив громаду хвилюватися, бо не давав сказати слово навіть голові партії Володимиру Карлюку, щось розповідав правоохоронцям і дуже сильно розмахував руками.

Не сприймають її серйозно і нардепи. На підтримку громади виступив нардеп з “Батьківщини” Ігор Луценко, який знає про проблеми Приірпіння і писав у березні цього року на “Українській правді” про безкарні побиття активістів.

“Щодо ситуації в селищі Коцюбинське. Я у своєму блозі на УП писав про ужас бєз конца у Приірпінні. Побиття, дерибан землі, нищення лісу. Потім ніби почало налагоджуватися. Депутати так званих “Нових облич” зняли селищну голову, але ми через ВР відправили на відпочинок самих депутатів. Поліція почала розслідування побиття та палацові перевороти. І от не пройшло і місяця, як нарешті почали обшук в раді у пошуках підробних печаток та сфальшованих документів. Депутати “Нових облич” підняли ґвалт і зараз зображають – правильно, жертв свавілля правоохоронців. Не ведіться”

Без імені

Голова партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко неодноразово наголошувала на тому, що через Біличанський ліс в Приірпінні діють корупційні схеми. І саме Тимошенко наголошувала на тому, що лісу треба невідкладно присвоїти на вимогу активістів статус нацпарку.


Без імені

Прокарплюківські ЗМІ вирішили подати ситуацію так, ніби голова облради Ганна Старикова з “Батьківщини” підтримує позицію “Нових облич”, але Ганна Старикова зробила заяву, що таких коментарів вона не давала. Відповідно словам “Нових облич” ніхто вже не вірить.

Депутат “Самопомочі” Роман Титикало, який головує в регламентній комісії, що вивчала ситуацію в селищі, теж зробив свою заяву. І наголосив на тому, що має відбутися об’єктивне розслідування всіх подій, що мали місце в селищі.

Без імені

“Правий сектор” теж вимагає, аби правоохоронці притягнули винних до відповідальності.

Без імені

Дізнавшись, що правоохоронців, які через місяць після перевороту розпочали слідчі дії, активісти за кілька годин у неділю ввечері зібрали понад 200 підписів й уповноважили нардепа звернутися до правоохоронних органів з вимогою невідкладно розслідувати останні події у селищі.

Без імені

Це звернення зокрема підписав нардеп Сергій Лещенко, який до того, як став нардепом був одним із найвідоміших журналістів “Української правди”.

У вівторок в робочий день Верховної Ради, коли депутати голосують в залі й не ведуть прийом громадян, депутати “Нових облич”, їхні родичі та близьке оточення прийшло й вимагало зустрічі з Ольгою Черваковою.

“Це робилося просто для галочки. Нові обличчя, які спілкувалися в неділю кілька годин з Ольгою Черваковою після слідчих дій в раді, вимагали, щоб нардеп вийшла до них посеред голосування? Якщо нардеп не буде голосувати – не вистачить голосів для прийняття рішень. Відсутність депутатів провокує неперсональне голосування – кнопкодавство. Є в депутатів дні роботи з виборцями. Тим більше, що нардеп Червакова буває в селищі і до ночі спілкується з усіма охочими. Тому я припускаю, що Нові обличчя, які розуміють, що за всі дії доведеться відповідати, просто б’ються в агонії,” – говорить журналістка Ірина Федорів, яка в цей день в парламенті збирала підписи нардепів для руху ЧЕСНО на підтримку санкцій за кнопкодавство.

Представники “Нових облич” перестріли під радою народного депутата Михайло Гаврилюка, представника “Народного фронту”, якого обрала зокрема і громада Коцюбинського. Він, нагадаю, голосував за розпуск Коцюбинської селищної ради. Зі слів пікетувальників, Гаврилюк наголосив їм, що бачив відео, як півроку депутати не давали селищній голові прийняти жодне рішення під час сесій.

З січня місяця депутати дійсно не напрацювали жодного рішення у належний спосіб.

Після того, як депутати закінчили працювати, журналіст “Української правди” Мустафа Наєм, який став нардепом, вийшов на брифінг і прокоментував ситуацію у Коцюбинському.

“Те, що відбувається під стінами Нацполіції і під стінами ВРУ – це трошки смішно. Нам видають, що це громадські активісти,а насправді це прихильники партії, прихильники конкретної людини… Це люди, яких розпустила ВРУ. Зараз відбувається фактично тиск на Нацполіцію. Я з свого боку, з боку своїх колег і з боку тих мешканців, які підтримали розпуск селищної ради вдячний Хатії Деканоїдзе за те, що вона підтримала ці розслідування. Нацполіція є незалежною організацією. Є кримінальні справи, які стосуються… підробки документів будуть розслідувати. Якщо комусь це не подобається, якісь є претензії, вони можуть звернутися до суді і прокуратури,” – зазначає заступник голови фракції БПП Мустафа Наєм.

“На даному етапі проводиться лише слідство і це вже викликає обурення цих людей. Окремо хочу зазначити, що зібрали десь 1000 підписів на підтримку розслідування. Я сподіваюся, що найближчим часом нацполіція дасть результат у цьому розслідуванні і, що це розслідування дійсно буде незалежним,” – додає Наєм.

Його підтримала на брифінгу колега-нардеп Марія Іонова і теж прокоментувала мітинги під МВС та ВРУ:

“Це бурна реакція тих представників родинної банди, яка діє не тільки в Коцюбинському, а й в Бучі, Ірпені, Ворзелі.Починає розповсюджуватися цей вірус і в місті Києві. Така їхня бурхлива реакція означає, що ми на правильному шляху”.

Журналістка “Громадського” Ірина Соломко для того, щоб вся країна довідалася про силове захоплення влади в селищі під Києвом присвятила свій ефір проблематиці селища.

“Силове захоплення влади відбувається не десь на сході, а в 20 км від Верховнї ради, Кабміну та Адміністрації президента,” – пише журналістка в соцмережі.

Без імені

Георгій Вашадзе, який є грузинським парламентарем та співзасновником ГО “Фонд Інновацій та розвитку”, теж зробив заяву щодо ситуації в селищі Коцюбинське:

“Під час голосування у парламенті жоден народний депутат не проголосував проти розпуску. Це прямо демонструє ставлення нардепів до дерибанників зелених зон, якими керують з Ірпеня. З свого боку акцентуємо увагу, що ми будемо боротись з корупцією і будемо допомагати активістам та молодим політикам, які кинули виклик корупції на місцях.”.

Без імені

Мешканців селища підтримав і експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай, який приїхав тренувати громадських активістів, щоб вони розуміли, як контролювати виборчий процес, аби він був прозорим і чесним.

“Народні депутати розпустили депутатів селищної ради… Останньою крапкою стало те, що депутати переступили через всі процедури та законодавство, зняли мера… От вона сила громадського тиску… Активістам це вдалося, і якщо 17 липня тут все пройде добре, то цілком ймовірно таку ж долю спіткають інші ради по всій країні. Познайомився з активістами, в тому числі й з тими, які планують балотуватися. Знаєте, таких потужних кандидатів у селищі я не бачив ніколи. Можуть дати фору депутатам Київради. Без жартів,” – наголошує Солонтай.

Експерт, який розбудовував партію “Сила людей” наголосив, що відео, як відбуваються слідчі дії в селищній раді у пошуках підробленої гербової печатки можна показувати всім поліцейським, щоб ті працювали на тому ж рівні й не казали, що шукати докази злочинів – неможливо.

Без імені

Але у середу, 18 травня, правоохоронці раптово стали пасивними під час слідчих дій і за словами очевидців відмовилися шукати підробну гербову печатку в кабінеті керуючої справами, який виявився зачиненим. Правоохоронці не вимагали відкрити кабінет, щоб зібрати належним чином докази у кримінальних провадженнях, які порушили після перевороту в раді.

Що вплинуло на роботу правоохоронців нам залишається поки лише здогадуватися.  Активісти навідалися до Генпрокуратури й написали на ім’я новопризначеного прокурора звернення.

Без імені

У цьому зверненні увагу генпрокурора звертають на те, що досі не вручена підозра депутату Коцюбинської селищної ради 7 скликання Павлу Назаруку. Також про те, що мер Ірпеня і голова Нових облич Володимир Карплюк із своїми заступниками екс-регіоналами Наталією Семко та Дмитром Христюком втручаються в роботу органу місцевого самоврядування селища.

Для виконання 2 вимоги віче – притягнути винних у перевороті влади в селищі осіб – ми зробимо все можливе і будемо здійснювати громадський контроль за роботою правоохоронних органів.

У червні голова комітету по боротьбу з корупцією Єгор Соболєв пообіцяв провести виїзне засідання в селищі, де активісти бачать не одне резонансне антикорупційне розслідування.

Ми готуємо спецвипуск про події, які відбуваються в селищі. Всім, хто хоче допомогти з друком “Громади Коцюбинського” перерахувати гроші на картку Приватбанк 5168742349662738. Отримувач Олександра Валеріївна Куцан. Звіт про кошти, які нададуть громадяни, та витрати – будуть оприлюднені традиційно після друку. Кожна гривня – це дві газети. Допоможіть сусідам дізнатися правду, щоб не помилитися на виборах знову.

Без іменіАвтор: Андрій Скіпальський – коцюбинчанин, експерт Реанімаційного пакету реформ, голова правління ГО “Життя”

 

1 Comment

  1. bigvlad 20 Травня 2016 at 09:43

    Зверніть увагу як жваво іде реконструкція парку в Коцюбинському.
    На плакаті з планом робіт замовник: виконавчий комітет Ірпінської міської ради.
    Але чтомусь усі робочі в халатах нових обдичч. Це таке ноухау по використанню адмінресурсу чи що? Чому про це невідомо прокуратурі?
    А ще як гарно організовано роботітничий процес – усі робітники так планово обсцікаюсть прилеглі подвір`я. Все так по-новому.

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539