Викрутаси Прилипка навколо будівництва дитячого садочку тривають

2

Ситуація з дошкільними навчальними закладами в Гостомелі дуже напружена. На 15 тисяч населення працює лише 2 дитячих садочки, які, як і в селищі Коцюбинське, не задовольняють потреб мешканців.

Потрапити до них майже неможливо, навіть якщо батьки записують до них свою дитину  одразу після народження.

“Мені обіцяли перед виборами, що моя дитина 100% піде до дитячого садочку. В чергу я його поставила майже одразу після народження. Але минув майже рік з виборів, а мені кажуть, що для моєї дитини місць нема. Садочки переповнені. Діти хворіють. Я зверталася в садочки Бучі, Блиставиці, але там мені сказали. що не беруть дітей з інших населених пунктів, бо своїх нема куди дівати”, – розповідає про проблеми з садочками гостомельчанка Євгенія.

“У мене питання до нашої влади, як мені виходити на роботу? Лишається один вихід – організувати садочок в приміщенні селищної ради”, – додає жінка.

На те, що групи переповнені, жаліються не лише батьки, а й працівники цих навчальних закладів.

Виховательки жаліються, що на них лежить велика відповідальність за безпеку дітей, але коментувати для ЗМІ й називати своє ім’я вони відмовляються, – бояться втратити роботу.

Йдучи на вибори й претендуючи на посаду селищного голови Гостомеля регіонал Юрій Прилипко одним з основних пунктів своєї передвиборної програми обіцяв збудувати в селищі дитячий садочок.

Про це він говорив на зустрічах з громадою і були такі, що повірили йому, віддавши за нього свої голоси.

На одному з провладних сайтів йдеться про те, що Прилипко обіцяв розпочати будівництво садочку вже наступного дня після після затвердження його на посаді.

1

Але далі обіцянок, як це часто буває у представників влади, справа не пішла. Хоча вони звучали чи не на кожній сесії Гостомельської ради, вже після обрання Прилипка головою.

Надії Прилипка на будівництво садочку були покладені на його праву руку – забудовника Андрія Друзенка, якого одразу після виборів він зробив своїм першим замом. До слова, Друзенко балотувався на посаду міського голови в Рівному від партії “Праведність”, заступником голови якої він є.

Цікаво, що його прораб  Олександр Орищин, за чиїм наказом будівельники почали нищити вікові дерева в гостомельському яру, ймовірно під чергову забудову, є пастором протистантської Спасо-Преображенської церкви в Гостомелі.

Про Орищина відомо, що він на проповідях пропонував прихожанам оформити на себе земельні ділянки й передати їх на церкву.

Виправдовуючи дії своїх працівників у яру, Орищин почав говорити, що збирається зробити там парк.

Єдине, що не зрозуміло, навіщо починати будівництво парку зі зрізання дерев?

Перше, що зробив Друзенко, – це знищив парк поряд з будинком культури і побудував на тому місці 5 п’ятиповерхових будинків. Щодо садочку – протягом будівництва він продовжував обіцяти, що садочок буде збудований поряд з будинком культури і його новобудовами за інвестиційні кошти.

На сайті компанії забудовника “Друзі Девелопмент” сказано, що в Гостомелі буде побудовано 10 чотириповерхових  будинки, садочок та школу, перша цеглина якої вже нібито десь закладена.

1

Дійсно, ділянку нібито для садочку загородили, пафосно закопали на його місці капсулу, в цьому процесі брали участь як місцеві представники влади, так і чиновники з Ірпеня та мер Ірпеня Володимир Карплюк.

Але далі капсули й плакату, що висить і досі, справа не пішла.

1

Більше того, ділянка, на якій мав бути садочок, вже знаходиться у приватній власності. Швидше за все, найблищим часом тут з’являться чергові будинки. Адже на сайті забудовника їх мало бути 10, а збудовано лише 5.

1

У відомостях про земельну ділянку на піблічній кадастровій карті власник більш ніж півтора гектари землі чомусь не вказаний. Але те, що вона вже в приватній власності – факт.

1

Те, що будинки будувалися на земельній ділянці, яка належить сину юристки Прилипка Лариси Павлюк, вказує на узгодженість дій Друзенка з владою селища, а афера з садочком чітко спланована й продумана.

Хоча на стіні в кабінеті Друзенка-зама проект садочку висів досить довго. Рівно до того часу, поки він не закінчив будівництво 5 висоток.

1

Після зведення будинків, влада Гостомеля розірвала з Друзенком угоду про співпрацю, одночасно він був звільнений з посади заступника голови й зрозуміло, будувати садочок він уже не збирався.

1

Раніше Прилипко на зустрічах із громадою розповідав, що саме завдячуючи Друзенку на будівництву садочку вдалося зекономити. Друзенко на Баланівці, за інформацією одного з місцевих сайтів, мав збудувати садочок на 160 місць.

1

Зараз забудовник вже не заступник голови але у владі таки дивним чином залишився  – як член виконкому, куди потрапив за квотою заступника.

А на рекламних оголошеннях з продажу нерухомості Друзенка для інвестиційної привабливості з’явилися пункти про соціальну інфраструктуру, яка є нібито поряд з новобудовами – дитячий садочок, школа і навіть Ашан, до якого насправді від Гостомеля не менше 15 кілометрів.

1

Ще одна сумнівна обіцянка від Прилипка – будівництво садочку на Свято-Покровській, в районі поліклініки. Посеред висоток, які зводить ще один прихожанин Свято-Преображенської церкви забудовник Василь Феєр, затиснута двоповерхова недобудована будівля. Прилипко вирішив добудувати на ній третій поверх і відкрити там садочок. Принаймні такі обіцянки лунали з його вуст. Але всім відомо, що згідно будівельних норм, садочок не може мати більше 2-х поверхів.

1

Але люди вірили обіцянкам і на якийсь час вони зменшували суспільну напругу в селищі.

Коли ж гостомельчани почали приходити на сесії й питати, де ж садочок, Прилипко почав говорити, що коштів на його будівництво вже немає.

Хронологію обіцянок Прилипка протягом року активісти виклали у відео, змонтованому з сюжетів провладного телебачення, пов’язаного з Карплюком, “Ірпінь – ТБ”.

“Я вже втомилася ходити в раду й питати про садочок. Останній раз, кілька місяців тому, Прилипко нам, мамочкам, показував готовий проект якогось садочку, але сказав, що коштів на його будівництво нема. Ми ходили на сесії і нам щоразу розповідали щось нове – то проекту нема, то коштів нема, то місця під садочок нема. Мене вже люди на вулиці впізнають і питають, чи влаштувала я свою дитину в садочок. А скільки таких, що мовчать і просто сидять вдома з малими дітьми до школи?”, –  занепокоєна Євгенія.

Замовчується й той факт, що два садочки, які були збудовані в Гостомелі ще за радянських часів, за часів перебування Прилипка у владі були передані у приватну власність Ларисі Павлюк та членам родини Прилипка.

“В Гостомелі було ще два садочки – на Баланівці та на Леніна. Остінній умисно не поставили на баланс і Прилипко захопив його як безхозне майно і оформив на свого сина екс-депутата Гостомельської ради В’ячеслава Прилипка. Садок на Баланівці забрали собі навпіл – Лариса Павлюк і Ольга Прилипко. Всі об’єкти соціальної інфраструктури, згідно закону про реформування с/г підприємств не підлягають розпаюванню, а повинні були бути передані на баланс селища. Прилипко має доступ до радгоспного майна як член СТОВ “Промінь” – підприємства, яке було створене після реформування радгоспу “Бучанського”. Тому, дерибан майна й землі, яка не підпала під розпаювання, продовжується в Гостомелі й досі”, – розповідає екс-депутат Гостомельської ради Василь Вознюк.

В цих садочках був зроблений ремонт і вони були продані як багатоквартирні будинки. Зараз там живуть люди.

1

Минув майже рік, а садочок на словах все будується. Зневірені батьки вже навіть не ходять на сесії й не питають, куди їм віддавати своїх дітей, намагаються вирішити це питання самостійно.

А в Гостомельській раді афери навколо садочку продовжуються – під будівництво садочку з’явилася чергова земельна ділянка, а влада замовила новий проект, який обійдеться громаді селища у близько 300 тисяч бюджетних гривень.

 

 

1Авторка: Олена Жежера, журналіст

 

 

 

 

2 коментарі

 1. Ирина 12 Липня 2016 at 07:17

  такое впечатление, что в Гостомеле только земельные аферисты промышляют, а написать что-то хорошее рука не поднимается ? Завод Lipton например или для для пгт это не событие ?

 2. Марина Доброгорська 27 Липня 2016 at 11:34

  Про Гостомель, про школу, про дітей, про правду і про владу
  Сьогодні була в Гостомелі, дуже вже хочеться на славетній Баланівці квартиру купити і зустріла славнозвісну Ларису Павлюк. Ходить людина кружка будівлі контори, що на Молодіжній 9, з пачкою оголошень и клеєм.
  Пока дійшла до неї від будівництва «Гостомельських липок», ледь ноги не переламала, ні огорожі тобі, ні тротуару, суцільне будівництво, камази, будівельники, провода вісять прямо над головою завтовшки у три пальці…
  Дивлюсь в оголошеннях «Аварійна будівля, знаходження заборонено».
  Питаю : «Ларисо Вікторівно, а що Ви розклеюєте, нарешті совість прокинулась і до реконструкції готуєтесь, може нічні кошмари замучали про те, як дітки у епіцентрі стройки навчаються, над оголеними проводами першого поверху по деревяних сходах старої бучанської колонії ходять і ви їх нарешті у нормальне приміщення переселите?»
  Піднімає вона на мене очі, така собі непроніцаєма залізобетонна леді, а очі не кригою, а слізьми наповнені.
  Перший раз за весь час, як її знаю – побачила сльози на очах.
  Каже «Мариночка, вони таки дограються, до смертей людських дограються, проклянуть їх матері за цю, так звану «школу», площі Ірпінські гранітом викладають, Гостомельські дороги розмальовують, а дітей знову з осені у цю клоаку пхають, а нас з Олею, як власників цього страхіття, не допускають навіть капітального ремонту провести, та й ще територію обгородити не дають, проклянуть їх матері» .
  Підняла я очі на цей будинок, який у окремих депутатів Гостомельської селищної ради язик повертається «школою» називати і відсахнулася. Так що, ЗНОВУ з вересня діти у цю клоаку, знову під ризик обвалу перекриттів, штукатурки, загоряння проводки???
  Та де ж ТИ ВЛАДА, де ТИ СВЄТА ЖЕЖЕРА, де ТИ ПРАВДА, за що ж ВИ ДІТЕЙ крайніми робите, гроші у гранітні поребрики вкладаєте, а малеча хай на будівництво «тіпа у школу» ходить.
  Не мої діти, звісно, до цієї Гостомельської мусарні, що обрані ВАМИ, ГРОМАДО, можновладці «школою» називають, підуть, не мої, АЛЕ ВАШІ!!!
  ДЕ ТИ ГРОМАДО?, як право своє і своїх дітей захищаєш на безпечне навчання, ВЛАДОЮ ТВОЄЮ ТОБІ ОБІЦЯНЕ?, подивися, ГРОМАДО на це ЖАХІТТЯ – ТУТ ЗБИРАЮТЬСЯ НАВЧАТИ ТВОЇХ ДІТЕЙ!!!

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539