Опитування: для бучанців корупція місцевої влади – проблема № 1
— 26 Грудня 2016 0Для бучанців найбільшми проблемами є: корупція місцевої влади, недостатня кількість садків та шкіл, погана якість води, байдужість громади та персонально мер екс-регіонал Анатолій Федорук. З 29 листопада у групі Громада Бучі в соцмережі facebook триває соціологічне опитування на тему, які проблеми в місті бучанці вважають найбільшими.
Усі охочі мали можливість висловити свою позицію по основним проблемам міста без цензури чи нав’язування якоїсь думки.
Так, більшість з тих, хто взяв участь в опитуванні, назвали найбільшою проблемою в місті – корупцію у владі. Саме корупція, на думку опитаних, це те, що не дає місту нормально розвиватись, а і навпаки, погіршує ситуацію в місці, провокуючи появу нових та систематичне невирішення десятиліттями проблем у Бучі.
Корупція (від лат. Corrumpere — псувати) — протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їхніх прав і посадових можливостей для особистого збагачення, підкупність і продажність громадських і політичних діячів.
В коментарях люди писали про безліч невирішених проблем в місті.
На другому місці, згідно опитування — опинилася проблема відсутності достатньої кількості шкіл та садочків в місті. Дійсно, це дуже серйозна проблема, з якою стикаються батьки в Бучі. Діти в бучанських школах вчаться у 3 зміни, а черги у дитсадки такі, що багато дітей просто не потрапляють до них, або батьки вимушен возити їх до Києва.
На третьому місці – брудна й непридатна для використання вода.
Вода в Бучі дійсно жахливої якості, про це регулярно пишуть бучанці як на сайтах, так і в соцмережах. Щодо якості води бучанці неодноразово зверталися до місцевої влади – але змін на краще немає. Наголошую, що якість води – це запорука здоров’я та довготривалості життя.
Щодо якості води в Бучі люди не приховують іронії: “Ул. Малиновского. С легким паром по-бучански. Это уже, видимо для нашего водоканала становится нормой. Сейчас от сажи оботремся и в парк!”
Четверте місце городяни віддали проблемі байдужості місцевого населення до майбутніх сумних перспектив міста. Проблема в тому, що більшість населення не задумується, як будуть жити вони та їхні діти у місті, де немає шкіл, дитсадків достатньої кількості, де на 40 тисяч населення немає лікарні, пологового будинку, де поліклініка розрахована максимум на 5 тисяч населення, де немає власного водоканалу, власної поліції та інших закладів, необхідних для життєдіяльності міста. Більшості байдуже, на жаль, до того, що в Бучі знищуються рекреаційні зони, натомість з’являються багатоповерхові будинки без дотримання норм водо-газо-електро-постачання та за відсутності нормальної каналізації.
Як з’ясувалося, в багатьох районах Бучі, навіть у центрі, нема централізованої каналізації – натомість у людей вигрібні ями.
П’яте місце в опитуванні бучанці відвели персонально меру Бучі Анатолію Федоруку. Він фактично увійшов в топ-5 проблем міста.
Із цієї проблеми випливає логічно і інша проблема міста — це багатоквартирна забудова. Адже всім відомо, що найбільшими забудовниками в Бучі є фірми, пов’язані з родиною мера. Завдяки новобудовам кількість населення міста зростає, але школи та дитсадки чи інші необхідні інфраструктурні об’єкти для міста не з’являються, чим посилюється в рази і так вже існуючий соціальний і екологічний колапс в місті.
Також бучанці відзначили й проблему брехні та ілюзії стабільності влади. Як можна називати Бучу “найкращим європейським містом”, коли навіть води і каналізації немає нормальної, не кажучи вже про лікарню?
Підсумовуючи опитування, хочу сказати, що я та інші бучанці бачимо в місті. Мер та його співучасники при владі в місті уже 18 років. Як змінилась економічно Буча та мер і його прихильники за цей час? Давайте проведемо невелике порівняння. За 18 років кількість шкіл та садочків у місті не змінилася, при тому, що населення зросло майже вдвічі. Не була збудована лікарня, обіцяний пологовий будинок та поліклініка. Не з’явилася в Бучі обіцяна сучасна спортивна школа. Що казати про розвиток міста, в якому досі нема свого музею? Покажіть мені хоча б одне таке “європейське місто”, де люди не знають своєї історії? При тому, що перед кожними виборами в рамках передвиборчої агітації Федорук обіцяв відкрити в місті музей.
Я вже мовчу про пам’ятки архітектури, які знаходяться просто в жахливому стані і влада навіть не збирається їх реставрувати. Окрім нових базарів, торгівельних центрів та супермаркетів, та гірлянд на стовпах в центрі міста, в Бучі, на жаль, за час управління Федорука, нічого не з’явилося корисного для громади. Про парк не кажу, це був ліс. І великого розуму й таланту не треба, щоб зробити з лісу парк. Хоча, ні, мабуть, талант таки треба – щоб потім на цьому парку вміти довгі роки піаритися.
Як на мене, виглядає досить дивно, коли мер, який занедбав за 18 років інфрастурктуру нашого міста й не може знайти кошти в бюджеті на відновлення історичних будівель та будівництво садочків та шкіл, каже, що відновлюватиме інфрастурктуру Донецька.
Такі заяви мера бучанці назвали популізмом, а переселенці були здивовані, так як влада Бучі й особисто Федорук їм у допомозі відмовили, натомість заявляють про порятунок Донбасу.
Атовці скептично відреагували на таку заяву мера екс-регіонала.
“Ахаха! Ви бучанським атовцям допомогти не можете – вікна в квартирі – хрущовці, інваліду АТО міняєте півтора року, по цей день! Клоуни))) Аварійний барак 40-их років просив вас ДОПОМОГТИ перекрити, коли частина матеріалів вже є – куди ви мою сім”ю послали??? Валиться все на голову, дубарь в хаті! Ви тут садочки з лікарнями і школами побудуйте, секції, гуртки! Своїм малозабезпеченим допоможіть, переселенцям, атовцям, страітелі… Донбас вони відбудовувати зібрались))) Ну фантазьори! Це бабла трохи відмити, чесно вкраденого, ну так же? Допомагатєлі…”, – коментує заяву Федорука АТОвець Юрій Примак.
Але погляньте як змінилося життя самого Федорука, його заступників та наближених до нього депутатів.
Всі вони мають дорогі автівки та шикарні маєтки в лісовій зоні Бучі. Подивіться на декларацію Федорука – дорогі іномарки, десятки квартир та офісів, півгектара землі. Чи можливий був такий успішний будівельний бізнес для його дружини, якби Федорук не виділяв для її фірми безкоштовно землю під забудову?
На момент першого обрання на посаду мера бідний вчитель історії Анатолій Федорук не мав власного житла в Бучі, не мав авто чи будь-яких відкритих на його ім’я рахунків у банках. Станом на сьогодні за даними його е-декларації Анатолій Федорук, не займаючись бізнесом жодного дня і лише перебуваючи на посаді міського голови із заробітною платою у 123 745 на рік, вже стає доларовим мільйонером.
І тепер у мене питання – чи реально вирішити всі проблеми бучанців? Так! Переконана, усі проблеми без винятку можна вирішити. І починати їхнє вирішення потрібно, мабуть, з очільника міста. Адже, як показує опитування, найбільша проблема – це корупція у владі. А владу майже одноосібно в своїх руках тримає мер.
Тож, шановні земляки, думайте, чи довіряєте ви людям у владі, чи нарешті наберетеся мужності й почнете зміни. Ваша пасивність входить у топ-5 проблем нашого міста.
Авторка: Олеся Сунцова, бучанка
Залишити відповідь