Школярі навчаються в три зміни: Федорука пікетуватимуть?

6

Наступного року у 4-й бучанській школі може не бути місця для кількох класів. Освітній заклад переповнений. Про це батьки й дирекція школи говорили на батьківських зборах.

“Вже зараз кілька класів не мають постійного приміщення і ходять по різним класам. Кажуть, що не буде в наступному році приміщення й для нашого 2-го класу, який буде навчатися у другу зміну,” – розповідає що почула на зборах Ірина, мати одного з учнів.

У цій школі діти вже навчаються навіть не в дві, а у три зміни.

“Діти в школі вчаться фактично в 3 зміни, хоча одну зміну називають “підзмінок”. 1-ша зміна – з 8-ї до 15-00, підзмінок – з 12-30 до 16-45, 2-га зміна – з 13-25 до 19-05. 3, 4 і 5-і класи ходять у підзміну. 1,2 – 1-ша зміна. Всі решта – у другу зміну”, – додає мама.

школа 4

Кількість дітей у класах – більше 30-ти. Власники новозбудованого житла у Бучі, де забудовники через байдужість влади, не розвивають інфраструктуру, змушені віддавати дітей у старі школи міста.

Мати школяра Ірина розповіла редакції “Сайту громади Приірпіння”, що дирекцію хвилює той факт, що з новобудов, які, зокрема, зводить родинна фірма міського голови Бучі Анатолія Федорука та його кума – міського голови Ірпеня Володимира Карплюка, люди дітей віддаватимуть знову ж таки до старих шкіл Бучі.

Центральний

Батьки, які водять своїх дітей до центральної школи міста, готові пікетувати міського голову Анатолія Федорука, а то й перекривати Варшавську трасу.

“В нашій школі зараз навчається 1460 дітей, хоча за санітарними нормами мало б навчатися 950 учнів. Школа переповнена. Я вже не в силах спілкуватися з незадоволеними батьками, які хочуть віддати своїх дітей в нашу школу. Як пояснити мешканцям будинків 14, 16 по вулиці Нове Шосе, чому вони повинні вести своїх дітей не в 4-ту школу, а в 1-шу? Це інший мікрорайон,” – розповідає директорка 4-ї школи Алла Літкевич.

“Дійсно, батьки налаштовані радикально. Вони навіть запропонували перекрити трасу, щоб привернути увагу влади міста до проблеми. Я сказала, що поки будемо пробувати вирішувати це питання мирним шляхом”, – додає Літкевич.

Але своїх обов’язків перед громадою не виконує не лише фірма “Будрегіонінвест”, яка належить дружинам Карплюка та Федорука.

Ці забудовники нещодавно хизувались тим, що відкрили без залучення бюджетних коштів площу Героїв Майдану, а вже у четвер на сесії після виборів прийняли рішення зарахувати це до пайової участі й місто недоотримало 425 тисяч. І це лише один приклад.

Місцева влада не змушує й інших забудовників виконувати договори пайової участі. Так АТ ХК “Київміськбуд” залишив замість школи котлован.

котлован

Про те, що договір з містом не виконується через байдужість міського голови Анатолія Федорука писав колумніст “Сайту громади Приірпіння” Сергій Лисенко. 
samooborona
Проте, на котловані цієї школи перед виборами 2010-го року чиновники пропіарились і заклали пафосно капсулу.

Після публікації Сергія Лисенка, міський голова Анатолій Федорук у соцмережі написав ось такий пост.

sam

На питання бучанки Федорук прямо не відповів, а наголосив на тому, що ситуація в інших населених пунктах та області загалом – ще гірша.

Там, де мав би бути освітній заклад на місці котловану за 4-ри роки від обіцянок мера з’явилось хіба сміття. Активісти оголосили толоку.

“Аби остаточно не зганьбитися перед громадою, Федорук, який обіцяв як кандидат у народні депутати дбати про залучення в регіон інвестицій, пішов на випередження й узяв ініціативу з суботником у свої руки,” – каже бучанець Сергій Лисенко.

На прибирання котловану у робочий час, у п’ятницю, традиційно вигнали бюджетників. Про це деякі працівники відділу освіти повідомили у соцмережі:

sam

Активісти вийшли на свою заплановану толоку днем пізніше. Але й тут для піару з’явилися депутати та секретар ради Василь Олексюк, який у соцмережах так оцінив діяльність активістів.

sam
Потерпає через переповнені класи не лише центр Бучі та 4-та школа. Батьківський комітет 1-ї й найстарішої школи Бучі разом із активістами провів акцію: “Врятуй першу школу”.

Акція, акваріус

“Хотілося привернути увагу керівництва Бучі до проблем нашої школи. Ми пройшлися містом з закликом врятувати нашу школу.

хода

Школа невелика але з тотальною забудовою багатоповерхівками навколишніх територій ми вже не вміщаємося. Діти вчаться у дві зміни. Школа потребує ремонту. Його нам обіцяли ще з минулого року. Тут  протікає дах – стіни вкриті пліснявою. Відсутній спортивний майданчик.

Але директорка школи Наталія Ісакова на дні Бучі влітку на це не скаржилась, натомість всі демонстрували одне: проблем в освітньому секторі Бучі – немає.

гарбузи 1

Ісакова переконувала учасників акції, що потрібно звертатися до тих, хто має гроші, щоб відремонтувати школу. Але не каже, хто це. Також директорка не уявляє скільки коштів потрібно на ремонт.

Батьки самі збирають підписи, просять про ремонт, збирають гроші та шукають спонсорів, а керівництву школи байдуже. До того ж, на територію школи вільно  заїздять машини – школа не має огорожі. А поряд зі школою знаходиться маєток Віктора Бондіка, який обгородився паркан під напругою”, – розповідає Інна, мама одного з учнів школи.

Нагадаємо, про конфліктну ситуацію із забудовою Бондіка та паркан під напругою поблизу футбольного поля журналісти СТБ зробили спецрепортаж.

Після сюжету працівники Бондіка прибрали будівельні матеріали, що були на території школи, вивезли будівельні вагончики та зменшили висоту паркану. Дроти навколо паркану залишилися.

Навпроти цієї 1-ї школи був шкільний корпус, де розташовувалася молодша школа та спальний корпус. Його занедбали до аварійного стану і закрили.

спальний корпус

Загалом цей старий корпус і був колись першим у Бучі навчальним закладом.

Начальник відділу освіти Бучі Олег Цимбал влітку переконував, що до школи ця споруда насправді не має жодного відношення.

Але міський голова Бучі Анатолій Федорук повідомив редакцію “Сайту громади Приірпіння”, що ця будівля стоїть на території школи і там незабаром зроблять ремонт і, з його слів, відкриють музей міста.

Попри декларування намірів розвинути музейну справу в Бучі, залишається так і не вирішеним головне питання для освітнього сектору міста: де у новому році будуть навчатися діти бучанців?

Зі слів депутата Бучанської міської ради Світлани Остапи це питання піднімається в раді впродовж кількох каденцій.

“З лютого 2011-го року Законом України звільнили від відповідальності будувати дитсадки та школи. Вони сплачують лише 4 % від вартості будівлі у соціальний розвиток населеного пункту. Але вони у ці 4% рахують вкладене у комунікаційні інженерні мережі біля будинку (водопровід, газопровід, освітлення, асфальтування тощо).  Нова школа це понад 100 мільйонів, а бюджет нашого міста 142 мільйони. Тому побудувати коштом міста – нереально,” – зазначає Остапа.

“Торік державним коштом у Київській області побудували лише дві школи. За такої ситуації в країні сподіватись на виділення коштів з державного бюджету не доводиться. Щодо зобов’язань “Київміськбуду” то там почався невідворотний процес розпаду товариства. Вони навіть не побудували своїм коштом до кінця обіцяний дитячий садок,” – розповідає Остапа.

Ось що у “Київміськбуді” повідомили бучанцям.

киъвбуд

Водночас депутатка Остапа наголошує, що Лариса Федорук, яка раніше працювала начальником міського відділку освіти і зараз є депутаткою ради й входить до освітньої комісії (а також є сестрою міського голови), пропонує це питання вирішити за рахунок учнів, які не живуть в місті, але тут навчаються.

“Вона сказала, що у нас таких десь 400 осіб. Але згідно з законом ми не можемо обмежувати їхніх прав у виборі навчального закладу. Федорук зазначила, що закон дозволяє обмеження, якщо бракує місць у школах і запропонувала, щоб з наступного навчального року відмовляти таким учням, мотивуючи браком місць,” – додає Остапа.

Деякі депутати Бучанської ради погоджуються з тим, що інфраструктуру міста, де посилено будують нове житло, а не будують достатньо шкіл, дитсадків та медзакладів, чекає колапс.

За допомогою у вирішенні питання освітніх закладів у Бучі місцеві активісти звернулися до народного депутата Ярослава Москаленка, обраного по їхньому округу.

“Ми написали Ярославу Москаленку доручення виборців і просимо знайти в державному бюджеті кошти для будівництва нової школи в Бучі, а також написати депутатське звернення до правоохоронних органів аби ті вивчили питання невиконання “Київміськбудом” умов договору пайової участі і притягнули винних осіб до відповідальності”, – говорить Сергій Лисенко.

zhezheraАвторка: Олена Жежера, журналістка.

6 коментарів

 1. Дмитро 28 Листопада 2014 at 18:51

  В 4-й школі ситуація дійсно дійшда краю. Через те, що цілим класам не хватає приміщень, діти вимушені по декілька уроків тинятися в коридорах, доки вони звільняться. Уявляєте декілька десятків дітей, які сидять в коридорі під класом, чекаючи на свою чергу?

  І друге. В школі відібрали спец. клас для особо одарьонних – діти прокурорів, мерів, бізнесменів і т.д. – тіпа “самі умні”. Реально, половина з них – тупі валянки, з яких сміються усі вчителі. а дійсно талановиті і розумні діти, яким би додаткові знання не завадили, остались в прольоті..

 2. Олександра 29 Листопада 2014 at 01:06

  Це саме мій коментар опублікований в цій статті під постом Федорука. Дійсно, в Бучі з інфраструктурою повіний жах, і не треба кивати, що у когось гірше.
  Стьарша дитина вчиться в 4 школі, і там ситуація вкрай напружена. Взимку на батьківських зборах директорка казала, що не вистачає місць навіть на 5 перших класів, а 1 вересня їх виявилося аж 7!!!!
  Молодшу дитину я поставила на чергу до садочку, як тільки отримала свідоцтво про народження. Зараз дитина сидить вдома – місць нема, а в відділі освіти мені хамськи сказали, що “ви знали, що садочків нема, навіщо народжували?”
  Не думаю я, що пікет принесе якусь користь, але ми маєжмо на нього вийти та перекрити трасу. нехай всіт покупці новобудов, які ще думають над придбанням житла, знають, що їх очікують – перевантажені полікліники, відсутність садочків та школи, в яких учні ходять по головах один у одного

 3. Валерій 30 Листопада 2014 at 23:18

  З тим будиночком “аварійним” ,було і так все ясно ,коли його тільки-тільки прикрили … Моя донька в ньому ще вчилася.Взагалі і до бабки не треба ходити,як через років 5-6 там буде стояти красивий будинок якогось не бідного дядька.

 4. Олег 2 Грудня 2014 at 17:43

  Легко и запросто эти врюги откроют частную школу, “ніби альтернативу і вірішення проблеми”. Расценки частніх школ всем известны? Нет? – почитайте. И людям просто поставят ультиматум- или плати и учись, или протирай штаны в 40-комплектном классе во 2-й смене.
  Выходить нужно было раньше, перед выборами Карплюка с Федоруком посадить в мусорный бак. Вы думаете, граждане, кто-то решит ваши проблемы за вас? Это ВАШИ дети! Ваш ДОМ, ВАШ город, поселок- ВЫ за него отвечаете иза все, что в нем происходит!

 5. Анонім 3 Грудня 2014 at 15:30

  Хай директорка школи не підбурює батьків на зборах! І хай прозвітує про батьківські кошти!

 6. Анонім 3 Грудня 2014 at 15:48

  Питання перевантаження шкіл та садочків актуальне для багатьох розвинених міст України. За роки незалежності України на пальцях можна перерахувати кількість новозбудованих навчальних закладів. В місті Буча збудовано два нових дошкільних заклади, що не притамано іншим містам, до того ж, комунальні, а не приватні.
  Р.s. Скільки читала передвиборчих програм, лише у пана Федорука було передбачено будівництво ДНЗ-і виконано!!!! Питання школи, в майбутньому, впевнена буде виконано!!!

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539