Справу про скасування Генплану Петропавлівської Борщагівки суд повернув на повторний розгляд

0

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) ухвалив рішення не закривати провадження щодо скасування Генплану Петропавлівської Борщагівки, а повернув справу на повторний розгляд в першу інстанцію.

Як повідомлялось раніше, мешканці села Петропавлівська Борщагівка оскаржили в суді рішення щодо ухвалення чинного Генерального плану села. Позиція позивачів: Генплан був ухвалений з порушенням процедури, без громадських слухань, а супровідні документи були сфальсифіковані. Суд першої інстанції, а також апеляція задовольнили позов громади Петропавлівської Борщагівки. Сільрада та забудовник Алейніков Сергій, як третя особа в процесі (ЖК Ехо парк, Building Development Holding) подали касаційну скаргу. Вищий адміністративний суд України задовольнив скаргу забудовника частково, а от прохання сільради відправити на повторний розгляд задовольнив повністю.

Мешканці села Петропавлівської та Софіївської Борщагівки провели мітинг під Вищим адміністративним судом України 30 березня 2017 року

«Для громади це звичайно менше зло, ніж якби провадження закрили повністю, а рішення ухвалили не на нашу користь. Ми готові йти по новому колу, щоб довести, що сільрада злочинним шляхом, підкилимно ухвалила чинний генеральний план села, проігнорувавши думку громадськості»,  — говорить Валентина Аксьонова, лідер місцевої ініціативи «Захисти ліс».

Згідно з чинним Генеральним планом, за словами активістів, єдиний ліс на території Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради, урочище Вумівський ліс планують забудувати багатоповерхівками, будинки навколо майбутніх ЖК на Генплані стали «вєтхіми будівлями», заплави річки Нивки збираються засипати та збудувати льодову арену та ресторан. У селі планують тотальну забудову, що загрожує знищенням екології, перенаселенням та соціальним колапсом. В той час як на даному Генплані заплановано дуже мало соціальних об’єктів, які нині конче необхідні, – ні нових медичних закладів, ні парків, ні садків чи  шкіл на ньому немає.

«Фактичне населення села, вже нині становить вже майже 30 тисяч людей, комунальних садків нині в селі всього три. Для порівняння, в звичайному селі на Черкащині з населенням 7 тисяч, три  комунальних садка», —  розповідає  Валентина Аксьонова.

«Якби громада дійсно брала участь у розгляді Генплану, як це стверджує сільрада, то такого вбивчого в прямому сенсі для людей документу, ми б не дали ухвалити», — говорить Ніна Оніщук, мешканка села. — Про те, як виглядає Генплан насправді, і коли його взагалі ухвалили за нашими спинами ми дізналися випадково, і то тільки тому, що забудовник вивісив на своїй сторінці план забудови, і ми почали шукати реальний Генплан. Його нам звичайно теж не хотіли всеодно показувати».

У селі Петропавлівська Борщагівка вже збудовано понад 40 багатоповерхівок, від 4 до 20 поверхів висотою, в Генплані ж заплановано ще більше.

«Це буде абсолютний колапс. Скажімо, якщо заселиться Празький-2, це 1093 квартири. Припустимо, що у кожній квартирі буде проживати сім’я з трьох осіб та у кожної родини буде одне авто марки Lanos. Коли поставити всі авто бампер до бамперу колона протягнеться на 4.6 км (1093х4,23=4 623 м) або відстань від сільради с. Петропавлівська Борщагівка до метро «Житомирська», — розповідає мешканець Софіївської Борщагівки, Олександр Рубанов.  — І це тільки Празький-2, а в Генплані ще Празький-3, Щасливий-2, ЖК Ехо парк і так далі».

Натомість голова сільради Олексій Кодебський переконаний, що чинний Генплан несе  виключно благо громаді. В одному з випусків комунальної газети “Трибуна”, він так прокоментував виступи громади щодо скасування Генплану:  “… у нас була запланована ще одна об’їзна дорога на Кільцевій, з виїздом на Житомирську трасу, якраз де буде побудований наш льодовий стадіон, де проводитимуться спортивні змагання, культурні заходи для широких мас, інші цікаві заходи для громади. Так само знайшлися ті, хто були проти побудови дороги, адже, за їх словами, «їм ніде буде пасти корів». Хоча на сьогоднішній день, за статистикою, на території Петропавлівської Борщагівки є усього дві корови. А ті місця, де раніше дійсно випасали худобу, перетворили на звалище, у ті канави викидають сміття та відходи. Тож нам, дійсно, дивно і неприємно відчувати, що наші спроби покращити життя у нашому селі та його околицях знаходяться під загрозою через несвідомих особистостей. Тільки за останні 4 роки ми побудували 5 дошкільних закладів, комунікації по вулиці Соборна, Пушкіна, Комарова, електрифікації деяких вулиць, а також Центр дозвілля тощо, проте ці наші кроки не завжди оцінюються окремими громадянами відповідно», — зауважив Кодебський.

Де голова знайшов в селі аж 5 садочків побудованих сільрадою, так і не зрозуміло, а виступи громади оцінив як виступи всього-навсього окремих громадян.

31 березня 2017 року, на другий день після судового засідання в Вищому адміністративному суді під садибою Валентини Аксьонової відбувся мітинг. Близько 10.30 місцеві мешканці почули постріл, а батькові журналістки невідомий погрожував пістолетом. Активісти стверджували, що вони були з громадою під судом 30 березня, і що Аксьонова нібито з нимим не розрахувалась.

“Жодного з цих людей, вчора з нами, громадою села, не було на мітингу. Ми всі знаємо одне одного в громаді, такі в нас в селі не проживають”, — говорить Світлана Оніщук, мешканка вулиці Соборна.

“Деяких з цих людей вже бачили 7 березня на схожому мітингу під садибою Валентини, але в них були інші вимоги, а також вони вигукували погрози”, — говорить Світлана Смовженко, мешканка вулиці Островського.

“Я вважаю, що в ціленаправленому терорі мене та активної громади Петропалівської та Софіївської Борщагівок, в цих проплачених мітингах та в усіх діях спрямованих проти мене  зацікавлені виключно місцева влада та забудовники.  На сьогоднішній день, мені як журналістові та громадському активісту загрожує небезпека, про що я вже неодноразово повідомляла поліцію, та поліція повністю бездіє”,  — говорить Валентина Аксьонова.

 

На одному з плакатів написане гасло, яке можна тлумачити як погрозу: “Валя не колобок. Від нас не втече”.

Організатори акції – Громадська організація “Національний захист” (40434446), яка висловила намір поставити намет і цілодобово мітингувати біля оселі активістки. Голова і співзасновник організації – полтавчанин Котовий Микола Олександрович. Сама організація зареєстрована в м. Київ, вул. Деревлянська, буд. 10-А, офіс 12. Другий співзасновник – киянин, зареєстрований на Дарниці в Дніпровському р-ні, Лазебний Сергій Миколайович.

“Громада Київщини” додзвонилася до  Миколи Котового і довідалася, що він уже давно відійшов від цієї організації і не ставив жодних підписів під заявкою на проведення акції. Виходить, документ сфальшований.

“Мне уже звонили, но где-то как полгода, как я к этой громадской организации не отношусь… Что за акция, расскажите? Что за пикет? Я оттуда ушел, наши интересы разошлись, я не знаю, что там происходит… Подпись моя не может быть! Подписей никаких я не мог ставить, это раз… Даже когда эта громадская организация создавалась, я даже подписи там не ставил”, – розповідає здивований Микола Котовий.

“Громада Київщини” намагалася взяти  коментар в особи, вказаної як відповідальна за проведення акції. Але за вказаним телефоном ми додзвонилися не до Коваленка Андрія Анатолійовича, а до мешканця Чернігова Івана Федоровича, який також нічого не знає не лише про акцію, але й про громадську організацію.

No Comments

  1. Светлана 31 Березня 2017 at 21:06

    Я не понимаю, чего Кадепа с подельниками лютует? Если они за такое решение ВАСУ заплатили, значит оно их устраивает? Или они так и не поняли, за что заплатили? А Валя тут при чём?

  2. Светлана 1 Квітня 2017 at 08:34

    Вот это Кадепа уже и дает! Но, что бы он уже не делал, все будет против него!

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539