Землю під притулком для тварин в Гостомелі забрали через суд рейдери

0

Рейдери в особі ТОВ “ВВ Брік Траст” захопили земельну ділянку, на якій розташований притулок для тварин. Будівля перебуває у приватній власності у зоозахисниці Асі Серпінської.

За словами Серпінської, її разом з більш ніж тисячею тварин збираються виселити на вулицю. Землю під притулком оформили на себе ТОВ “ВВ-Брік Траст”. Ця фірма заволоділа майже всіми землями колишнього радгоспу “Бучанського” й планує на них будівництво висоток.

“Цей “ВВ-Брік Траст”, оці рейдери, вони, мабуть, не сказали, що на цій землі є приватна власність. Я не знаю, чи є в нас шанси оскаржити їхнє право на цю землю. У них є рішення суду, але питання в тому, чому вони не запросили на суд людей, які є власниками будівлі на цій землі”, – розповідає Серпінська.

“Це довга історія. Я найняла юристів, вони розкопали. Вона почалася з 1999 року. Спочатку ця земля була радгоспу “Бучанського”, вона була державною. У 1999 – 2000 році радгосп реаргонізували в КСП – колективне сільськогосподарське підприємство. Отам була зарита собака. Після цього КСП “Бучанське” було розпайоване на чотири господарства, одне з яких СТОВ “Бучанське”. Вони поділили землю, майно й почали господарювати. Тоді з’являється “ВВ-Брак Траст” і повідомляє, що викупив борг КСП і тепер він має право розпоряджатися майном підприємства”, – розповідає “Громаді Приірпіння” власниця притулку Ася Серпінська.

Нагадаємо, “Громада Приірпіння” детально описувала історію рейдерського захоплення товариством “ВВ-Брік Траст” землі та майна СТОВ “Бучанського”. Тоді рейдерам протистояв колишній директор підприємства Ростислав Гаврилюк, в якого стріляли та обливали кислотою.

“Я пам’ятаю як цього Гаврилюка били, як він ходив з охоронцями але я тоді й подумати не могла, за що і чому він воював. Ще два роки тому я ходила в селищну раду, щоб якось оформити цю ділянку. В кадастрі мені показали, що земля нічия, що там немає власника. Колишній голова Анатолій Кириченко мені сказав, що ця земля знаходиться поза межами селища й розпоряджається нею область. Я пішла в облраду, а мені кажуть, у вас адреса гостомельська – Леніна, 213, то як це ви можете бути в області. Я зрозуміла, що коло замкнулося і я не знаю, що робити”, – говорить власниця притулку.

“А вже в вересні цього року мені зателефонувала Лариса Павлюк, яка нібито мирила цих рейдерів з СТОВ “Бучанським”, вона так гарно їх помирила, що захопила собі половину майна. Павлюк представилася юристом СТОВ “Бучанське” й запропонувала зустрітися. Ми прийшли до них і Павлюк нам повідомила, що в травні власником нашої ділянки стали “ВВ-Брік Траст”. Павлюк сказала, що згідно прийнятого Генплану Гостомеля, ця ділянка віддана під будівництво житлових будинків. Але тут же додала, що вона розуміє, що ми займаємося такою соціально-корисною справою, і вони готові піти нам назустріч і дадуть ділянку в іншому місці, побудують притулок, а нам треба буде лише переїхати. По-перше, це тільки обіцянки, по-друге, ця ділянка нас абсолютно не влаштовує – це Бородянський район, далеко від траси, від комунікацій, в полі. В Гостомелі ми всю інфраструктуру провели самі – воду, каналізацію, електрику, Інтернет. У нас все працює, у нас  притулок європейського типу. Сюди вкладені не лише наші кошти, вкладено 20 років життя”, – додає Серпінська.

До слова, ТОВ “ВВ-Брик Траст” подавало пропозиції до корегування генерального плану Гостомеля щодо 12 земельних ділянок з цільовим призначенням – ведення підсобного селянського господарства, площею близько 20 га під розміщення садибної забудови.

За словами жінки до них вже приїздив представник забудовника й сказав, що якщо Серпінська не виселиться, він почне будувати навколо притулку, впритул до нього, тоді вже їй доведеться виселитися в будь-якому разі, бо нові мешканці не терпітимуть такого сусідства.

Депутат Гостомельської ради Юрій Марчук переконаний, що притулок потрібно зберегти й лишити в селищі, там, де він є:

“Унікально те, що протягом 20-ти років без державного фінансування існує об’єкт, який вирішує проблему з безпритульними тваринами. В той час, коли багато хто декларує про створення притулків, у нас він вже є і ми повинні бути зацікавлені в тому, щоб він лишився в селищі, яке планує стати містом. Але все перекреслює жага до наживи керівників селища і наближених до них осіб. Дивним чином одне й те ж товариство стало власником сотень га землі, десятків об’єктів соціальної інфраструктури (садочки, гуртожитки, магазини), які раніше належали СТОВ “Бучанському”. Очевидно, що історія так би мовити “з бородою” й задавнена. Але при бажанні можна з’ясувати, яким чином майже все майно й земля СТОВ “Бучанського” перейшла до рук рейдерів “ВВ-Брік Траст”, в тому числі й притулок”, – розповідає депутат Гостомельської ради Юрій Марчук.

Нагадаємо, Генплан Гостомеля мешканці селища оскаржують в суді, вони не згодні з забудовою селища висотними будинками та будівництвом на сільськогосподарських землях.

 

 

 

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539