Пласт, Порошенко та Федорук на задворках, – чому мера Бучі не допустили до Президента?

2

Взагалі сам факт появи в Бучі пластового центру для пластунів з усієї України виглядає досить дивно. Пластуни люблять ліс, ходять в походи, займаються орієнтуванням на місцевості, а бучанський ліс вже майже повністю знищений забудовниками.

Хто й чому вибрав саме Бучу – невідомо. Але, очевидно, без сприяння мера Бучі Анатолія Федорука це питання навряд чи було б вирішене в такий короткий термін, оскільки земля, на який збудований центр, знаходиться в комунальній власності бучанської громади і розпоряджається Федорук нею майже одноосібно, прикриваючись підконтрольними депутатами.

Швидше за все, були у Федорука очікування отримати політичні дивіденти, інакше чому б він так самовіддано робив вигляд, що контролює будівництво пластового центру й виставляв фото з будмайданчику на Офіційній сторінці Бучанської ради задовго до відкриття?

Але не так сталося як гадалося.

Якщо вірити ЗМІ, на будівництво цього центру було витрачено більше 50 млн грн з бюджету. Цих коштів вистачило б на добудову школи-гімназії у Бучі. Її вже біля 10 років обіцяють і якби активісти не звернулися з листом та сотнями підписів до нардепа Ярослава Москаленка, чи почали б будівництво взагалі. Ще й лишилися б гроші на добудову спортивного комплексу, який так само біля 10 років будують у Бучі, поряд з школою № 2 по вул. Шевченка.

Також цікаво, на що саме будуть витрачені 10 млн грн, які, за словами Порошенка, були передбачені з бюджету на національно-патріотичне виховання?

Я не проти патріотичного виховання молоді, але з огляду на те, що в Бучі ніяк не можуть добудувати школу, катастрофічна ситуація з дошкільною освітою, розумію, що в соцмережі поява цього центру не просто так викликала дискусію й безліч запитань до влади – як місцевої так і центральної.

Центр побудували досить швидко – менш ніж за рік. На відміну від шкіл та садочків Бучі – будівництво яких затягується на роки.

Ви скажете – була політична воля Гаранта. Добре, коли так. Тоді питання – чому немає політичної волі для будівництва шкіл та садочків у місті, де знищується ліс, ведеться активно багатоповерхове будівництво, завдяки чому стрімко збільшується кількість населення?

Окрім того, бучанці вже давно вимагають від влади комунального басейну.

Розумію, що питання риторичне, але раптом хтось таки й дасть на нього відповідь.

Центр урочисто відкрили 14 жовтня – день, в який українці святкують як мінімум 3 свята.

Головну роль у відкритті центру організатори відвели Президенту України Петру Порошенку. Він приїхав без запізнень, чітко о 12:30, по сценарному плану, який мені напередодні надіслали джерела в облраді.

Президента зустрічали в Бучі голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган та нардеп 96-го виборчого округу, до якого входить Буча, Ярослав Москаленко. Окрім цих двох політиків були також представники пластового керівництва.

Решта чиновників стояли осторонь, в метрах 50-ти від Президента, вишикувані в рядок.

Примітно, що мера Бучі лісоруба Анатолія Федорука, якого судять за розкрадання лісу в особливо великих масштабах, до Порошенка під час урочистої частини не підпустили.

Він не зустрічав Президента біля машини, не стояв поряд з ним під час урочистостей, не був запрошений на екскурсію в будівлі пластового центру. Навіть під час неурочистої частини заходу – запалювання Порошенком пластунської ватри, Федорук стояв осторонь.

Лише кілька хвилин виділили організатори заходу меру міста для зустрічі з Президентом на задньому дворі будівлі – подалі від камер та сторонніх поглядів, в оточенні кількох депутатів Бучанської ради.

Федорук подарував Порошенку книгу. Це єдине фото, на якому можна побачити їх поряд, оприлюднене на офіційній сторінці Бучанської ради у соцмережі facebook.

Бучанці зробили колаж з фото, на яких зображений Федорук та президенти України різних часів, які приїздили в Бучу за час його головування, акцентуючи увагу на погляді Порошенка.

Було смішно спостерігати як оточення Федорука фотографувалося та робило селфі на фоні Порошенка, стрибаючи з-за голів тих, хто опинився в першому ряду.

До слова, досить мало депутатів Бучанської ради були присутні на святковому відкритті центру. Навіть фракція БПП була не в повному складі – без депутата Миколи Григоруся.

Було лише кілька депутатів від “Нових облич” – найбільша фракції в раді захід чомусь проігнорувала.

Намагалися потрапити на зустріч з Президентом бучанські активісти, але їх не пропустили. З’ясувалося, що пускали або акредитованих журналістів, або тих, хто є в списках запрошених.

Бучанець Андрій Поліщук прийшов з плакатом і його назвали провокатором та через рамку не пропустили.

Думаю, після вирубки живого лісу на “Кампі”, яка супроводжувалася стріляниною та побиттям мирних жителів Бучі, організатори приїзду такого гостя більше за все боялися запитань на цю тему до Гаранта.

Хоч я й була акредитована і мене пропустили без питань, під час заходу до мене приставили двох охоронців Президента, які сказали, що мені заборонено близько підходити до Гаранта. На питання, чому саме до мене така увага відповіли, що за їхніми данними, я щось не те що треба пишу. Сказали якось невпевнено, але на всякий випадок сфотографували моє журналістське посвідчення, яке попросили показати вже після промови Порошенка.

Ще до приїзду Порошенка я підійшла до Москаленка з Федоруком, які стояли поряд і жартома сказала, щоб останній не розслаблявся, бо в мене в сумці плакат і я спробую донести до Президента інформацію про те, що всупереч Постанові Верховного Суду України ліс у Бучі продовжують знищувати і мер Бучі відіграє в цьому не останню роль.

Мабуть, ці мої слова й стали причиною такої уваги до мене з боку охоронців Президента.

До слова, вже після того як Порошенко поїхав, а активісти потрапили на територію центру, очільник області Олександр Горган, який протягом заходу щиро посміхався й радів, відмовився на прохання активістів коментувати сситуацію з вирубкою лісу на “Кампі”. Сказав лише, що нічого про це не думає та й взагалі не має настрою з бучанцями про це говорити.

Після спілкування з виховниками пласту, які з’їхалися до Бучі хто з Тернополя, хто з Франківся, а хто зі Львова, вдалося зрозуміти, що цей центр створений для вишколів та навчань пластунів з Усієї України. Вони приїздитимуть до Бучі на кілька днів чи тижнів, житимуть тут, проводитимусь семінари та читатимуть лекції з практичними заняттями на теми близькі та цікаві їм. Тут є спальні кімнати, тренажерна зала, їдальня, бібліотека, зала для урочистостей.

Стосовно участі бучанських дітей в заходах пластунів, – вони можливі але для цього в Бучі має бути створений осередок пласту, такого поки нема, має знайтися виховник, які в пласті працюють на волонтерських засадах, пройти вишкіл, отримати дозвіл на виховання дітей і тоді вперед.

Як нам пояснили пластуни зі стажем, Пласт – це не якісь гуртки, походи та розваги, Пласт – стиль життя зі своїми правилами, порядками й обмеженнями. Як стверджують пластуни, Пласт – це серйозно й назавжди.

Можливо, саме пластуни допоможуть бучанцям зберегти бучанський ліс.

Авторка: Олена Жежера, журналістка, мешканка Бучі

2 коментарі

  1. Анонім 20 Жовтня 2018 at 07:30

    Для початку. Слово Пласт пишеться з великої літери.

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539