Бездіяльність парламенту: чому на Київщині громади живуть без голів
— 22 Лютого 2019 0Щонайменше 13 громад на Київщині чекають на вибори голів. Про це свідчать оприлюднені на сайті парламенту проекти постанов, які проаналізував Рух ЧЕСНО.
Насправді кількість громад, що живуть без мерів, є більшою, бо до цього переліку не занесено ті населені пункти, стосовно яких комітет з питань місцевого самоврядування ще не розглянув проекти постанов.
Наприклад, щодо виборів міського голови Ірпеня, де екс-мер Володимир Карплюк склав повноваження влітку 2018 року, постанова зареєстрована, але ще не пройшла комітет.
“Вибори мають відбутись у цих 178 громадах, включаючи Луцьк та Українку. Що стосується Ірпеня, питання ще на розгляді в комітеті”, – зазначає Руху ЧЕСНО член профільного комітету, нардеп Олексій Гончаренко (заступник голови фракції “БПП”).
Тим часом місцеві мешканці скаржаться, що на сесіях до них застосовують силу тітушки. Аналогічна проблема в місті Українка, але їхній проект постанови вже пройшов комітет, як і у 12 інших громадах.
Обухівський район, до якого входить Українка, – лідер за кількістю громад, які на Київщині чекають на вибори голів. Парламент ніяк не може призначити вибори Копачівського, Трипільського та Витачівського сільських голів. У перших двох громадах голови склали повноваження 2017 року, а Трипілля без мера з минулого року.
На Фастівщині, Богуславщині та Яготинщині на вибори чекають по дві громади. Там мають обрати Кожанського та Борівського селищних голів; Синицького й Тептіївського сільських голів; Нечипорівського та Черняхівського сільських голів відповідно. Майже всі ці громади без голів з 2017 року.
Без очільника з 2016 року залишається Гореницька сільська рада (Києво-Святошинський район), а з 2018 року – Синяківська сільрада (Вишгородський район). Садівський селищний голова (Баришівський район) помер на початку 2018 року, і громада теж чекає на вибори.
Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО писав про те, що смт Борова, де мер добровільно склав повноваження ще 2016 року, прожило 2018 рік фактично без бюджету, а двоє депутатів селищної ради не могли поділити секретарство.
Залишити відповідь