Толока на Новобіличах: активісти прибрали 2 га лісу
— 21 Червня 2020 0Через карантинні заходи цього року не було традиційної весняної толоки, тому сміття у лісі назбиралось чимало.
21 червня громада Новобіличів зібралась і прибрала два гектари Біличанського лісу.
До прибирання долучилось 15 активістів, діти теж збирали сміття. Прибрали зони для пікніків та прогулянкові доріжки.
![](https://i0.wp.com/kv.hromady.com.ua/wp-content/uploads/sites/5/2020/06/104401199_729817844471857_6387350453048560124_n.jpg?w=600&ssl=1)
Частина лісу зі сторони вулиці Обухівської користується популярністю серед відпочивальників – кияни гуляють тут з дітьми, організовують пікніки, вигулюють собак. На жаль, далеко не всі за собою прибирають.
“У лісі облаштовані місця з брусами, де можна посидіти і відпочити. Але їх облюбували місцеві наркомани. Ви не уявляєте, скільки шприців ми прибрали цього року. Це дуже небезпечно, бо тут гуляють діти”, – коментує Микола, житель вулиці Обухівської.
Активісти також прибрали місця, де місцеві “умільці” обпалюють електричні кабелі перед тим як здати їх на металобрухт. Це може спровокувати пожежу в лісі.
![](https://i0.wp.com/kv.hromady.com.ua/wp-content/uploads/sites/5/2020/06/104760105_3076792939075284_9123950907537044137_n-1024x768.jpg?w=600&ssl=1)
Через ліс проходить доріжка до зупинки громадського транспорту. Визбирали все сміття, яке залишають перехожі – стаканчики з-під кави, пластикові пляшки, обгортки від цукерок. Тепер все чисто.
![](https://i0.wp.com/kv.hromady.com.ua/wp-content/uploads/sites/5/2020/06/104190400_262525678500205_5025603483465256610_n-1024x768.jpg?w=600&ssl=1)
Місцеві мешканці постійно прибирають ліс та стежать, щоб не смітили. Люди автомобільними шинами перекрили проїзд для автівок.
“Обмежили заїзд до лісу, щоб не заїздили автівками і не смітили”, – каже Андрій, мешканець “Озерного”.
“Ми зібрали великий мішок сміття і два пакети. Неприкольно прибирати за кимось пляшки і бите скло, але я хочу, щоб ліс був чистим, тому прибираю”, – ділиться враженнями 11-річний Сашко.
![](https://i0.wp.com/kv.hromady.com.ua/wp-content/uploads/sites/5/2020/06/104147460_699860510800342_5109106921454677480_n.jpg?w=600&ssl=1)
Діти активно долучалися до прибирання, бо розуміють, що чисті ліси – то їх відповідальність. Той, хто прибирає, зазвичай не смітить сам.
![](https://i0.wp.com/kv.hromady.com.ua/wp-content/uploads/sites/5/2020/06/105419616_267922004521909_832234106720720019_n.jpg?w=600&ssl=1)
На Новобіличах сильна громада. Місцевим мешканцям вдалося відстояти землю під лісом та зупинити незаконну забудову. На цьому місці висадили молоді дерева.
Залишити відповідь