Найбільше за святкування Нового року заплатили бучанці – ЧЕСНО

0

Найдорожчим святкування Нового року буде для мешканців Бучі. Тут місцева влада виділила майже 4 млн гривень. У розрахунку на одного жителя міста це майже по 108 гривень. У Маріуполі виділили 12,3 млн гривень, по 28,3 грн в розрахунку на одного мешканця. Дніпро виділив 5 млн — лише по 5 гривень.

Найдешевшим виявилося святкування у Львові, Хмельницькому, Рівному, Івано-Франківську та Херсоні. Там підготовка до свят обійдеться мешканцям міста менш ніж в 1 гривню на особу.

У деяких містах ялинку взагалі не встановлюватимуть, а всі заходи переносять в онлайн-формат через пандемію.

Рух ЧЕСНО проаналізував, скільки коштів передбачили на новорічні витрати 2020–2021 років у бюджетах 18 міськрад і які суми витратили з місцевого бюджету в розрахунку на одного мешканця.

В умовах боротьби з коронавірусом найбільші витрати на новорічні свята дозволяють собі не великі міста, а малі містечка поблизу столиці. Так, Бучанська міськрада виявилася найщедрішою на цьогорічні святкування. Майже 4 млн гривень передбачили на підготовку до новорічних свят, встановлення ялинки, ілюмінацію та інші заходи.

З огляду на те, що в Бучі менше 37 тис. виборців, кожен бучанець заплатив за таке святкування майже по 108 гривень. У Славутичі з населенням майже 25 тис. кожен мешканець міста заплатив 11,7 гривні.

Кілька років тому Буча вже витрачала півмільйона на гірлянди. Тоді найдорожчою була ялинка в Ірпені.

У Маріуполі витрати, пов’язані з підготовкою до новорічних та різдвяних свят, оцінюють у 12,5 млн гривень. Саме на таку суму провели закупівлі товарів і послуг через електронну систему Prozorro. Придбання новорічної ялинки обійшлося у 3,5 млн гривень, а на організацію святкувань у різних локаціях міста уклали договорів на 7,5 млн гривень.

Та, як зазначили у відповіді на запит Руху ЧЕСНО, “у зв’язку з карантинними нормами наразі усі масові заходи, концертні програми та активності відмінені. З огляду на це укладені договори будуть переглянуті та зменшені”.

У Дніпрі на придбання двох ялинок, новорічне освітлення центральної площі та вулиць витратили близько 5 млн гривень. За інформацією сайту Prozorro, одна ялинка за 2 млн гривень буде розташована в районі парку ім. Лазаря Глоби. Вартість головної ялинки міста, що на площі Героїв Майдану, — 3 млн гривень. Сума включає послуги з монтажу ілюмінаційного обладнання, світлових конструкцій та прикрас на площі Героїв Майдану та центральному проспекті міста.

Детальніше про витрати в інших містах читайте на сайті Руху ЧЕСНО.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539