Небезпека: дитмайданчики від кандидатів до Київради

2

Авторка: Ірина Федорів

Під час боротьби за Біличанський ліс дуже хотілось встановити дитмайданчик на галявині. Це і від забудовників може дещо захистити, й громаді користь.

Як правило, місцева влада дає забудовникам повний карт-бланш і не вимагає розвитку соціальної інфрастуктури. Один з таких скандалів стався на останній сесії нашої селищної ради, коли забудовнику віддали все, а натомість не отримали нічого конкретного.

Перемовини із забудовниками — це як вибори до будь-якої з рад. Спершу обіцяють все, депутати голосують, а потім громада нічого не має.

Як правило, від забудовників пост-фактум для громади навіть із судами вже нічого не виб’єш. Потім немає ані обіцяних дитсадків, ані квартир. Така ситуація в нас складась на вулиці Пономарьова з будинком 2/2. Там депутати ще й дали добро на знесення дитсадка.

Але ми не з тих, хто здається. Ще восени разом із активістом Андрієм Скіпальським, який, до речі, до Майдану і не думав іти до Київради, зустірлися з представниками “Біонік Хілл”. Цьому забудовнику Київрада віддала землю колишньої військової частини в Біличанському лісі.

До цього забудовника ми поставили низку вимог. Ставили фактично пост-фактум.

Тепер у нас є дитмайданчик із прекрасними квестовими елементами.

Це особливо дивно, бо, повторюся, пост-фактум після отримання дозволів щось отримати для громади від будь-якого забудовника — це майже завжди нереально.

Під час монтажу розговорилась із земляками з Приірпіння, котрі зводять такі комплекси, і як журналіст почула для себе багато цікавого про чинних кандидатів до Київради.

“Я б таких, як ви, повбивав би половину”, — говорить мені чоловік.

“Журналістів?” — питаю (не напрацювалась, на щастя, депутатська ідентичність).

“Та ні! Депутатів! Вони ж нічого не роблять, зате перед виборами як почнуть ставити дитмайданчики дітям!.. У нас із понеділка по суботу все розписано. Від неділь заледве відбиваємось”, — бідкається Олег.

(Олег ще гуманіст, бо, як на мене, то 50 % — малувато…)

Ну, думаю, принаймні після виборів залишиться для громади хоч щось, окрім макулатури у поштових скриньках.

“Вони нас змушують жилетки одягати агітаційні, але ми не даємось”, — запевняє інший чоловік, Максим.

І тут хлопці наввипередки почали мені розповідати найцікавіше…

“Їм ж безпека — не головне. Їм головне картинка. От, наприклад, ми зараз змонтуємо каркас гойдалки, але саму гойдалку не скоро повісимо. Бетон має застигнути.

Те ж саме стосується каруселі. Заливаємо основу, а потім за 10 днів, не менше, приїдемо, щоб встановити”, — розповідає Олег.

Агітаційний період доволі обмежений. Замовленого майданчика треба чекати. Тим більше, що попит під час виборчої кампанії різко зростає. Тому часу в штабів на всі оргзаходи дуже мало.

Їм техніка безпеки — до лампочки. От якщо вони вирішили відкрити майданчик в такий-то день, запросили клоунів, надули кульки, кандидата привели — то треба ставити з порушенням правил безпеки. Ми змушені ставити, бо так каже замовник, але в них ми беремо розписку про те, що вони далі до нас претензій не мають”, — додає Олег.

І от на цих останніх можливих агітаційних вихідних (наголошую — останніх!) кандидат до Київради Андрій Вавриш відкрив у парку такий от дитмайданчик.

Його геть не бетонували.

“По-перше, це не побудоване, а поставлене. Є велика різниця між побудованим і посталвеним. І той, хто це виконав — це злочинці, які повинні відповідати”, — пояснює журналістам СТБ Георгій Духовичний, віце-президент київської організації Національної спілки архітекторів України.

З Вавришем колись мала зустірч, зокрема щодо ініціативи про вуличні піаніно (Play me I’m yours), яку він тоді реалізовував, позиціонуючи себе європейським політиком.

Кандидат, який відкрив майданчик на цих вихідних, щоб уже катались діти, пояснює: роботи прийме лише у вівторок. Після виборів.

Але помпезне відкриття майданчику тоді не матиме сенсу — вибори вже минуть.

Це нічим не краще, аніж випадок із Петром Мельником перед виборами у 2012, коли ми принесли результати СЕС щодо непридатності озера для купання, а він запевняв, що купатись можна, і що він відкрив пляж.

Тоді й всіх отців запросили для посиленої агітації — це ж богоугодне діло, бо “всяка влада від Бога”. І дітей, і батьків запевнили — купатись можна.

Мельнику підтакувала місцева влада, а документ СЕС селищний голова назвав “плітками”, навіть не вивчивши.

Перед виборами владі завжди треба картинка, якій повірить більшість людей. А люди в нас довірливі.

Повертаючись до майданчиків: монтажники кажуть, що такі халатно змонтовані дитмайданчики зараз зробили по всьому Києву. Відповідно, управлінню з питань благоустрою зараз є чим займатись.

Тому не поспішайте радіти, якщо під вибори у ваших дворах починають монтаж дитмайданчика. Краще простежте, аби гойдалки і каруселі — найбільш травматичні елементи — були встановлені за всіма правилами: їх мають спершу залити, і не менш як за тиждень.

“Знаєте, в Європі, наприклад, за стандартами не вішають гойдалки такі, як в нас. Там гойдалки з ланцюгами, бо якщо, не дай Бог, гойдалка зривається, то металева за інерцією може травмувати дитину. Але гойдалки на ланцюгах не набагато, але дорожчі, тому вибирають більш небезпечні, дешевші, які нашими стандартами не заборонені”, — розповідає Богдан, менеджер однієї з фірм, які продають та встановлюють майданчики.

Більше того, на новозмонтованому майданчику треба виставляти вартових. Ми цієї першої ночі після встановлення дитмайданчика, так і зробили. Спершу майданчик вартували свідомі молоді мами, а вже по-темному, хоча в лісі заїдали комарі, тримав варту наш місцевий “демальянсівець” Олексій Кузьменко.

“Ви розумієте, що бетон ще не застиг, а лазити діти почнуть одразу ж. Якщо, приміром, хтось гойдалку похитає, то далі вже вона буде постійно хитатись. Це небезпечно”, — говорить монтажник.

Але передвиборча агітація таких нюансів не враховує. Так, у четвер, чи не в останній день агітації, ще один одіозний кандидат по 31-му оболонському округу Вадим Столар удень почав монтаж майданчику, а о 18:00 призначив його відкриття.

Таким чином, діти, які масово прийшли на відкриття, розхитають основи гойдалок та інших елементів.

Похапцем змонтовані до виборів майданчики можуть вбити дітей. Але навіть якщо техніки безпеки було дотримано, є інша небезпека, про яку не дбає майже 100 % штабів.

Це — обов’язкова передача на баланс всіх майданчиків. Особливо це стосується гойдалок, за якими мають стежити комунальники.

Коли ви черговий раз побачите монтаж політиком дитмайданчика з гойдалками та каруселями — згадайте 8-річну дівчинку, яка загинула в Бердичеві під гойдалкою, встановленою тодішньою кандидаткою в депутати Анжелікою Лабунською.

Що ж тепер кажуть в міліції?

“Ця гойдалка нікому не належить. Ніхто її не взяв на баланс. Зараз тривають експертизи, їх дуже багато, й вони ще всі не пройшли. Встановлено фірму-виробника і фірму, яка проводила установку, але зараз ми не маємо ще остаточних результатів”, — повідомили в прес-службі міліції Житомирської області.

Цікава історія… Хтось же її в когось придбав, є фірма-виробник і напис, що від Лабунської. Відповідно, якщо вона нікому не передана, то вона належить тому, хто купив. А якщо ніхто не купував, то тому, хто виготовив… Що тут можна розслідувати вже другий рік?

Місцева влада, на щастя, після слідчих дій демонтувала гойдалку.

До того, як монтувати в лісі майданчик, я як депутат звернулася до Святошинського ЛПГ, де мене спрямували до КМДА. В КМДА попросили, щоб благодійник, тобто “Біонік Хілл” надав документи й чеки як додаток до офіційного звернення.

Ці всі документи дійсно будуть передані нами в КМДА, бо ми усвідомлюємо, що є процедура, яку не можна оминати. Це може коштувати комусь життя. Й саме комунальні служби мають нести відповідальність за підтримання цих елементів у належному стані.

Ми навіть гойдалки обирали більш безпечного типу, щоб були не суцільно металеві, а легші — на ланцюгах.

Штаби ця бюрократична тяганина з КМДА аж ніяк не цікавить, але вона має цікавити вас, батьків. Й на відкритті майданчику ми маємо перевіряти не лише безпеку, а й наявність балансоутримувача.

Є ще один дуже бажаний нюанс. Як правило, штабам байдуже, що ліпити на майданчику, й вони дають те, що пропонують. А що пропонують? Стандартні елементи, які є чи не в кожному дворі.

Вони, як правило є на складі, але вже не дуже цікаві дітям. Та кандидатам в умовах 2 місяців агітації треба завжди чимшвидше.

Краще проявити творчий підхід й взяти спортивні, розвивальні або рольові елементи.

Монтажники, які зводили елементи, замовлені технопарком, були здивовані вибором, бо таку спортивну констурукцію їм замовили вперше.

Так, це не лежало на складі. Так, довелося чекати. Але дозвілля наших дітей має бути безпечним, здоровим і цікавим.

А депутатів Київради треба контролювати ще на стадії кандидатів. І не давати спуску.

PS (Ми звернулися до керівництва держави із проханням негайно відреагувати на таку проблему і заборонити безконтрольне встановлення майданчиків. А ті, що вже втановили — негайно перевірити, привести в норму відповідно до стандартів безпеки та взяти на баланс комунальників. Профільне міністерство після сюжету на СТБ вже вивчає це питання).

Авторка: Ірина Федорів, “Українська правда”.

Tagged with: ,

2 коментарі

 1. Ольга 23 Травня 2014 at 14:41

  Любі мої депутати, ваші діти чи онуки теж ненароком можуть отримати травму на тих майданчиках. Яскравий приклад жахливого майданчику в Коцюбинському, є гырка на Пономарьова 18а, яку ЖЕК поставив на прохання місцевого депутата Салівонкова. Знехтували всіма ГОСТами та нормами безпеки, зато в жовто-блакитиний колір пофарбували.

  95.158.25.1**

 2. Руслан 26 Травня 2014 at 23:51

  Правильная статья. Такие площадки сначала надо передать на баланс местному совету, а лишь потом делать торжественное открытие. Не дай бог случится беда потом крайнего не найдеш. Сколько таких случаев по Украине.
  А руководство “Бионик Хилл” лучше бы сделало воду для людей, которые проживают на той територии которую им так щедро выделило КГГА, а то 12 семей с малолетними детьми уже практически девять месяцев находятся без воды.

  46.211.123.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539