Будівництво школи в Бучі внесене у держбюджет

2

У бюджет, за який проголосувала Верховна Рада, подана пропозиція від нардепа Ярослава Москаленка щодо будівництва школи в Бучі. Провести це питання Москаленку доручили виборці.

“У проекті бюджету 2015 проголосована правка про передбачення коштів у розмірі 3 млрд грн на Державний Фонд регіонального розвитку. Це капітальні видатки на об’єкти інфраструктури по всій Україні. Але для того, щоб Уряд погодився виділити кошти на будівництво об’єкту місцева влада має виконати свої зобов’язання: співфінансування цього проекту з місцевого бюджету”, – повідомляє прес-служба нардепа.

“Співфінансування – це 3% від вартості школи, отже бучанські депутати на бюджетній сесії повинні проголосувати за те, що місто готове докласти дещо менше 3 млн грн”, – пояснюють у прес-службі.

Але на минулій сесії Бучанської ради, де представник партії Нових облич Володимира Карплюка – Іван Лисенко – зізнався, що він колишній зек, цього питання в порядку денному не було. Більше того, майже 3 мільйони пайової участі хотіли пробачити куму міського голови Бучі – Володимиру Карплюку.

Питання в порядку денному не було попри те,  що нардеп Москаленко надіслав звернення до міського голови Бучі щодо цього питання.

Безымянный

Фактично, для того, щоб була школа, на бюджетній сесії, яка відбудеться у вівторок, потрібно вимагати від Бучанської ради проголосувати на сесії за такі два пункти:

 1. Внести школу до переліку обє’ктів, що рада готова співфінансувати з місцевого бюджету;
 2. Передбачити 3 % від вартості об’єкту (близько 3 млн грн) на будівництво школи.

Але те, що зараз громада намагається зробити бюджетним коштом, бо в деяких школах діти вже навчаються в три зміни, насправді мало б бути зроблене за рахунок забудовників, які мають зобов’язання й їх перед містом не виконують через пасивну позицію міського голови.

Після звернення громади Бучі щодо будівництва школи по вулиці Вишневій, Ярослав Москаленко 3-го грудня направив листа до Бучанського міського голови з проханням пояснити, чому забудовник “Київміськбуд” не виконав роботи згідно договору.

лист Москаленка 3 грудня

У відповідь на лист від нардепа за 3 грудня Бучанська міська рада 19 грудня за підписом Федорука написала, що АТХК “Київміськбуд” відмовився будувати школу у зв’язку з прийняттям Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”. Але разом з тим, Буча має проектно-кошторисну документацію та державну експертизу на будівництво школи на 900 місць.

лист Федорук 1

лист Федорук 2

Юристи нардепа, поки чекали цю відповідь, вирішили зателефонувати в фінансовий відділ Бучанської ради й просити надати їм якомога швидше проектно-кошторисну документацію для подання пропозиції в державний бюджет.

“Начальник фінансового відділу Бучанської ради сказала, що оновленої проектно-кошторисної документації немає ( а, якщо вірити офіційній відповіді Федорука – то вона є – прим. ред.), є стара за 2011 рік. Згідно неї, школа коштувала 46 млн гривень. Тоді ми вирішили написати листа міському голові й попросили відкорегувати проектно-кошторисну документацію”, – розповідає юрист Наталя Панченко.

“16 грудня ми відправили листа на Бучанську міську раду. І яким було наше здивування, коли цього ж дня – 16 грудня, ми отримали лист від Бучанської ради, де стояла вихідна дата 21 листопада. І в ньому Бучанська міська рада звертається до народного депутата Ярослава Москаленка з проханням посприяти у будівництві школи на 900 місць по вулиці Вишневій. Нас здивувало те, що лист, який датований 21-м листопадом, з Бучі був відправлений аж 9-го грудня, про що говорить поштовий штамп на конверті.

Безымянный

Коли ми поцікавилися, чому аж 18 днів лист не був відправлений, нам пояснили в Бучанській раді, що не мали адреси й не знали, куди відправляти”, – додає Наталя.

Тобто, якщо вірити Анатолію Федоруку, який підписався під цим листом, а він був написаний саме в той день, коли мешканці новобудов вирішили провести прибирання шкільного котловану, вже тоді він дуже хотів, щоб по вулиці Вишневій була збудована школа.

Але дивним є те, що на круглому столі з питань освіти, який відбувся через тиждень після прибирання котловану, Федорук розповідав, що чи в тому, чи в іншому місці, де вже визначиться, за його словами, будівельна компанія “Форест-таун”, яка планує будівництво житлового комплексу між Ворзелем і Мироцьким, за рахунок їхньої пайової участі буде збудована школа. І жодного слова про звернення щодо будівництва школи до нардепа Москаленка, яке нібито пролежало майже три тижні.

Відповіді на лист щодо корегування проектно-кошторисної документації нардеп Москаленко від Бучанської ради так і не отримав, хоча для зручності листування вказав меру, який регулярно дописує в ФБ і Твітер, свою електронну адресу.

“Відповіді на цей лист, відправлений 16 грудня, ми досі не отримали. Ми подзвонили до начальника відділу фінансів і запитали, звідки у вас ця сума на будівництво школи, а вони кажуть, що подзвонили в Білу Церкву, де свого часу “Київміськбуд” замовляв кошторис. Вона сказала, що там приблизно назвали суму, враховуючи сьогоднішній курс долара. Було 46, а стало 99, 5″, – розповідає юристка нардепа Панченко.

Натомість секретар міської ради повідомив Сергію Лисенку, що міська рада замовила нібито новий проект на будівництво школи, але вже не на 900 місць, як подав до бюджету Москаленко, а на 660. Це майже на третину менше.

“Я зайшов до Василя Олексюка, щоб спитати про ситуацію зі школою. Він сказав, що вони зараз готують новий проект на школу, меншу за розміром. Я спитав, навіщо це зараз потрібно але відповіді не отримав. Я вважаю, що це зрада інтересів громади. Якщо те, що вони писали в листах правда і в них дійсно є проектно-кошторисна документація на школу 900 місць, чому вони не надали її Москаленку? Що таке зараз замовити новий проект? На це може піти кілька місяців. Тоді як корегування кошторису могло б зайняти півмісяця максимум. Я вважаю, це саботаж з боку міської влади і затягування процесу. Переконаний, що поки Федорук мер, не бачити нам нової школи. Швидше за все, на Вишневій він буде знову проштовхувати ідею будівництва багатоповерхівки”, – розповідає Сергій Лисенко.

Висловити недовіру владі міста Буча у суботу біля міської ради зібралося з півсотні бучанців.

Владі, яка проводить для галочки круглі столи без врахування думки виборців, громада вирішила  провела свій “круглий стіл”. Щоправда, на свіжому повітрі  і з плакатами.

Безымянный

За десять хвилин до початку зборів, коли люди почали потроху збиратися, з ради вибіг міський голова Анатолій Федорук, а за ним секретар ради Василь Олексюк, який, до слова, мав в цей час проводити в раді прийом громадян.

Вони поспіхом сіли в Мерседес мера й поїхали.

Безымянный

Фактично, Федорук втік від своєї громади, з якою без згуртованого заздалегідь адмінресурсу, вочевидь, йому спілкуватися не з руки.

Хоча з громадою Боярки під час передвиборчої кампанії він спілкувався із задоволенням.

На акцію прийшло неочікувано багато людей – більше півсотні бучанців занепокоєні ситуацією зі школами, садочками в Бучі й не тільки.

Основне питання, звісно, стосувалося школи. Про перспективи будівництва й здобутки розповів Сергій Лисенко.

В раду їх так і не запросили, хоча за круглим столом від громади спостерігали заступник голови з гуманітарних питань Лариса Матюшенко та начальник відділу освіти Олег Цимбал.

Олег Цимбал навіть спробував дати відповідь на кілька питань. Зокрема, він сказав, що, згідно з напрвленим листом Москаленка,  Бучанська рада замовила новий проект на будівництво школи, меншої за територією, так як у 2012 році змінилися ДБН. Хоча у своєму листі Москаленко не просив зменшувати кількість місць в школі.

Питання суду з “Київміськбудом” Олег Цимбал так і не зрозумів, проте його зрозуміли в прокуратурі й відкрили кримінальне провадження проти посадових осіб Бучанської міської ради.

крим првадження

Про це на круглому столі повідомив Сергій Лисенко.

Слово мали всі бажаючі, говорили не лише про проблеми освіти, а й про те, що незабаром через тотальну забудову, місцевих може чекати доля аборигені з фільму “Аватар”.

Депутат-ліберал Олександр Таможній розповів про 16 багатоповерхівок, які зараз в Бучі в процесі будівництва. Що буде, коли вони добудуються й їх введуть в експлуатацію? Колапс.

Безымянный

Говорили про відсутність води, черги в дитячий садочок, холодні неутеплені будинки.

Але найбільше звучала потребність об’єднувати громаду й спільно вирішувати свої проблеми, які не хвилюють владу.

Окрім нової школи, піднімали питання ремонту школи № 1, яку й не збиралися рихтувати перед першим вересня.

Про це говорив Володимир Завертанов, якого було поранено під час майдану і який лікувався у Польщі.

Після завершення обговорення біля міської ради, не дивлячись, що захід тривав понад годину і було холодно, присутні вирішили не завершувати мітинг, а продовжити його мирною пішою ходою за заздалегідь узгодженим планом.

Коли дійшли до новобудов “Київмісьбуду” з’явилися працівники міліції на службовому автомобілі. В рух колони вони не втручалися, більшість громадян радо вітали учасників ходи, декілька також приєдналися.

Автомобілі, що рухались по автодорозі Київ-Ковель також вітали учасників ходи, які переходили дорогу. Ніхто не виявляв ворожості, всі ставились з розумінням до вимог громади. Охорона супермаркету “Новус” намагалася припинити проведення мітингу, але коли мова зайшла про школу, вирішили не втручатися та перешкод в завершенні мирної ходи не чинили.

“Близько 13.00 години я разом з декількома учасниками повернувся до міської ради, де залишив свій автомобіль. На дошці оголошень побачив величезний плакат з написом “Регіонал Федорук – продовжує красти”.

Безымянный

В цей же час, близько 13.00 год. до приміщення ради під’їхав автомобіль мера – джип Мерседес. Автомобіль затримався навпроти входу в раду на декілька хвилин і поїхав. Після чого, з боку лікарні з’явився секретар міської ради Василь Олексюк, який майже бігом направився до дошки оголошень, зірвав плакат і, зім’явши його, забіг в приміщення міської ради. Судячи з виразу його обличчя, він був дуже роздратований, можна сказати, навіть, розлючений, і на моє прохання зупинитися не відреагував та зник всередині”, – розповідає Лисенко.

В результаті громада затвердила й підписалася під списком вимог до міського голови Бучі:

 1. Активізувати дії Бучанської міської ради з негайного вирішення питання по будівництву школи на 900 місць в м. Буча Київської області в межах вул. Вишневої, Нове шосе та бульвару Б.Хмельницького.
 2. Передбачити в місцевому бюджеті м. Буча фінансування на проектні роботи та експертизу робочих проектів на будівництво школи на 900 учнівських місць в м. Буча на 2015 рік.
 3. Направити звернення та документи з обґрунтування вартості будівництва школи до Міністерства фінансів України та Верховної Ради України з метою виділення цільової державної субвенції на будівництво школи на 900 місць в м. Буча Київської області в межах вул. Вишневої, Нове шосе та бульвару Б.Хмельницького на 2015 рік.
 4. Вирішити питання про звернення до суду з позовом до ПАТ “ХК “Київміськбуд” з метою спонукання до виконання умов Договору № 39 від 21.04.2006 року в частині будівництва школи та поліклініки.
 5. Надати обґрунтовану відповідь до 27.01.2015 року.

На завершення Володимир Завертанов вніс пропозицію збиратися за таким круглим столом кожної останньої суботи місяця.

БезымянныйАвторка: Ірина Влащук, бучанка

2 коментарі

 1. Андрій 30 Грудня 2014 at 21:57

  Так тримати, Ірино! Happyy birthday!

 2. Тетяна 9 Січня 2015 at 12:40

  Може проблема в тому що Анатолія Петровича не прихвалили, як він розказував боярчанам, отож він на громаду і зобідився.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539