Чому бучанські діти у дитсадку не достойні належного харчування

31

Перші дні навчального року принесли мені, як мамі, як позитивні, так і негативні моменти. У садочку “Козачок” наші діти отримують сніданок, обід та полуденок (вечеря – не передбачена). З такою ж ситуацією колись успішно боролися активісти в Коцюбинському. Там навіть суд встановив корумповану складову під час закупівлі товарів для харчування дітей.

У нашому, бучанському, садку не дозволяють брати їжу з дому, тому усе харчування протягом дня – в садочку. Це зрозуміла позиція, оскільки садок несе відповідальність за здоров’я всіх дітей. Але ж що робити батькам, коли дитину не годують увечері?

Забираючи свою дитину щойно після прийому обіду в групі, на вимогу дитину годувала її вдруге вдома. Поспілкувавшись з іншими батьками, зрозуміла, що моя дитина – не одна така, і діти просять “доїдати” гарними порціями вдома. В  п`ятницю, 04 вересня, на моє запитання сину: “Що ти їв на полуденок?”,  відповів “1 вафельку і молоко було, але я не пив”.

У моє материнське серце закралась підозра, що з невідомих причин діти недоотримують належних порцій харчування.

Вихідні були зайняті освоєнням юридичного підгрунття для перевірки якісних та кількісних характеристик порцій дитячого харчування в нашій групі.

Так ось, для батьків, які сумніваються: ст. 8 ч. 3 ЗУ “Про дошкільну освіту” говорить: “Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.”  Згідно цього ж Закону  ст.  27 Батьки, так само як і завідуючі, медпрацівники, діти дошкільного віку є учасниками навчально-виховного процесу у сфері дошкільної освіти.

Я вирішила, що вестиму фотофіксацію маси порцій, озброївшись  ЗУ “Про інформацію”:

– ч. 2 ст. 20 “Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом”;

– ч. 4 ст. 21 Говорить, що до інформації з обмеженим доступом не можуть бути віднесені відомості: про якість харчових продуктів; про факти порушення прав і свобод людини і громадянина.

В понеділок, прочитавши меню на стенді в роздягальні групи, ми, троє мам, вирішили, що обід будемо перевіряти. Наше рішення було спонтанним і нікого з працівників садочку попередньо не попереджали.

меню

Наші вихователька і няня були дуже здивовані нашим візитом, а ми тим часом по телефону викликали завідуючу в групу та особисто запросили медсестру.

Побачили і зафіксували, що на близько 30 дітей видали лише півкастрюльки ріденького пюре та стільки ж шматочків курятини зі шкурою та кістками (включаючи крила і ребра).

Ми одразу заявили, що хочемо зважити і м`ясні шматочки і картопляне пюре, пам`ятаючи ст. 34 Конституції України: “Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір”.

3

Взяли 2 порції для порівняння, порожню чисту тарілку з групи і попрямували до контрольних терезів. Всі зважування здійснювала медсестра, а ми – спостерігали і фотографували. Також зафіксували опубліковані на стенді біля кухні норми харчування в ДНЗ.

норм

Цифри нас просто шокували. Шматочки курятині заважили по 30 г!! Так як більше м`яса в цей день не передбачалось – воно мало становити 100 г для нашої вікової категорії. А пюре з ложкою підливи заважило аж 55 г! навіть додаючи 3-4 невеликих кубики з рисового супу до норм – далеко (В таблиці норм вказана добова норма картоплі – 190 г).

Ми чітко розуміємо, що якість поставлених продуктів на кухню (м`ясо, риба, овочі, сир) – це пряма відповідальність КПГХ “Продсервіс”, яке виграло тендер. Для ДНЗ кури привозять заморожені (а не охолодженні) з Гаврилівки, хоча вона не так далеко знаходиться! Тим паче, що згідно планів мера Бучі цей населений пункт ймовірно входитиме в об`єднану Бучанську територіальну громаду.

І картоплю середнього розміру привозять по закупочній ціні 5,5 грн./кг (!!!), що не є найдешевшим варіантом. Також знаємо, що не завжди КП громадського харчування “Продсервіс” привозить все, що замовляють на кухні, і привозять натомість щось інше. Про це, як правило, не попереджають!  До речі, в статуті цього загадкового підприємства передбачене можливе створення спільних підприємств з іноземними партнерами за попереднім погодженням не з громадою міста, а лише за погодженням з виконкомом.

Прод предм діял

Так як, директор КП “Продсервісу”  Віталій Рибчун, згідно з статутом, “несе відповідальність за результати роботи підприємства перед виконкомом Бучанської міської ради”, значить мер Бучі екс-регіонал Анатолій Федорук має знати про таку якість  харчових продуктів від КП “Продсервіс” для шкіл та садочків міста.

А в статутних правах цього підприємства, до речі, є не менш цікава  інформація:

Права Продсервісу

КПГХ “Продсервіс” напряму підконтрольне Бучанській міській раді, директор – меру Бучі Анатолію Федоруку. Тому не варто применшувати його відповідальність за таку якість продуктів для ДНЗ.

звіт перед головою

На наступний день – у вівторок 8 вересня на сніданок ми ще з 2 мамами пішли зважувати сосиску, яка була теж єдиним м`ясним продуктом за день. Для зважування нам запропонували інші ваги, але результати теж невтішні. Вага м’ясного продукту – 35 г.

У середу мною було надіслано звернення на Урядовий контактний центр, а також інформаційний запит через сервіс “Доступ до правди від “Української правди”. Чекаємо на письмові відповіді.

“Побачивши обід, який давали моїй дитині в садочку, я була, м’яко кажучи, обурена. При виборі продуктів для приготування страв у своїй родині, я обираю продукти попередньо вивчивши: склад, термін зберігання, ретельно обираю місце покупки, відслідковую походження сировини (по можливості), цікавлюся відгуками про торгову марку, яка виробляє ці продукти.  Я розумію, що якість харчування має прямий вплив на здоров’я моєї дитини в майбутньому її житті. Тому розбираюся з ситуацією, яка склалася в ДНЗ №3 «Козачок» з харчуванням дітей, збираю інформацію стосовно якості продуктів. Маю наміри отримати висновки фахівців стосовно цих подій”, – говорить одна з мам бучанка Ольга Продан.

Після нашого візиту у дитсадок, відбулися позитивні зміни – урізноманітнилось меню і порції трохи приблизились до норми. У четвер відбулися збори в нашій групі і завідуюча Тетяна Морозенко нас запевнила, що триматиме під контролем меню і якість продуктів від КП “Продсервісу”, але ми, як батьки – учасники навчально-виховного процесу в ДНЗ надалі без попередження пильно стежитимемо за харчуванням наших дітей. І старання батьків мають бути сприйняті не як агресію, я як законне право наших дітей на раціональне харчування, оскільки діти – наше майбутнє і вони не можуть правильно розвиватись без збалансованого харчування.

Одне питання залишилось відкрите: Чи відповідатиме хтось за таке харчування в “найкомфортнішому” місті Україні??

БезымянныйАвторка: Ірина Влащук, бучанка

31 коментар

 1. ЖК Коцюбинський 12 Вересня 2015 at 17:37

  Та коли вже в дитячих садочках персонал нажереться. Які ж ви паскуди. У горлі їжа діточок не застряє? Щоб ви подавилися. Дівчата, звільняйте цих потвор, як ми зробили у Коцюбинському.

 2. Марина 12 Вересня 2015 at 23:25

  Потворы???- Это люди такие Ирина Влащу и ее КАМАНДА!!!! которой нормально отстегнули что бы бегала как лань по Буче и фотографировала собак, потому как у нас в парламенте на рабочем месте заняться нечем, работы мало. Вот каких потвор увольнять надо от власти. Не думала что такие молодые перспективные люди – могут быть КРЫСАКАМИ. И очень жаль что они живут в БУЧЕ по имени ИРИНА ВЛАЩУК. Девочки не судите судимого – жизнь она как бумеранг. Бог на свете есть. У вас дети растут а вы людей гадите. Побойтесь бога.

  • Iryna Vlashchyk 20 Вересня 2015 at 11:53

   Майте повагу хоч до Бога і пишіть з великої літери. На вашу повагу і не планувала розраховувати. Здоров`я моєї дитини – важливіше ніж ваша повага

 3. Марина 12 Вересня 2015 at 23:28

  Уважаемая Ирина, если вас что то не устраивает в днз№3 берите своего ребенка и переведите в другой. Мой ребенок ходил в этот садик этот садик один из лучших. я проживаю в г.Полтава вы приедьте и посмотрите в наших садиках. И никто из нормальных родителей не копается в чужом белье. А вы???? Вы наведите порядок у себя в парламенте. А мы хотим что бы у нас страна была нормальная, если у нас люди гнилые такие как вы!!!! Если бы поменьше таких старана была бы. Я шокирована. Знайте Бог Вам судья. Жизнь как бумеранг, оно вам вернется.

  8 годин тому

 4. Марина 12 Вересня 2015 at 23:32

  Авторка: Ірина Влащук, бучанка – какя ты к черту ЬУЧАНКА – ФРИЦ настоящий 1941, 2015 ты – МОСКАЛЬ. В Донецке твое место.

  • Iryna Vlashchyk 13 Вересня 2015 at 00:31

   Не хотіла, але…людина змусила. Зранку ця панянка атакувала мене в лічку аналогічним постом, хоча навіть не є моїм другом. В обід – наступне повідомлення. Моє ігнорування її образ змусило написати сюди.

   P. S. розумію, що працівники тюрми мають специфічне сприйняття фактів.

   https://www.facebook.com/profile.php?id=100010200251911 – ось сторінка цієї чемної панянки

   • Андрій 14 Вересня 2015 at 22:49

    Ірино, не звертайте уваги на ботів.
    Батьки дитячого садочку на Вашому боці.
    Діти з голоду в садочку один у одного їжу відбирають, а завідуюча стіни фарбує кожного року, хіба це нормально ?

 5. Марина 13 Вересня 2015 at 12:32

  У меня друзья нормальные люди а не крысы, как ты. Ты долбаный помошник депутата. Ты и твои подружки СЕПАРАТИСТКИ
  должны спасибо говорить за то что эти люди помогают вам в воспитании ваших деток. А вы их гамном лъете. Какой пример вы подаете своим детям. Стыдно за вас что у нас при власте такие как ВЫ. Это Вас гнать в три шеи. Позор Вам на всю страну. СЕПАРАТИСТКА.

 6. Марина 13 Вересня 2015 at 12:35

  Шлыш ты панянка-панянка я смотрю это ты в Буче, а я граждан Украины, и патриот своей страны, и своего города, а не крыса на подобе тебя.

 7. Марина 13 Вересня 2015 at 12:39

  У нас в стране война, одевайтесь оружие в руки и свой пыл там оставьте, идите помогайте солдатам. Я смотрю вам скучно жить. На майдан в Славянск идите воюйте. Мозгов у вас нет.

  • Олена Пономарева 18 Вересня 2015 at 22:37

   Нет, мозгов нет у вас. У Матерей свой фронт и они воюют за своих детей и обязательно победят.

 8. Артур 14 Вересня 2015 at 22:31

  Марино, нажаль земля носить таких ви….. як ви. Я на війні стараюся берегти спокій а такі як ви сидять і дують в трубучку, жlуть кращого життя. Якщо не змінювати все з середини то толку у нашій роботі ніякого. Ірино вперед змінюйте з середини нас.

  • Олена Пономарева 18 Вересня 2015 at 23:29

   От і бережіть, це ваш обов’язок як чоловіка та громадянина України, а справжні матері в тилу воюють з корупціонерами та здирниками та дбають про дітей.

 9. Руслан 15 Вересня 2015 at 16:05

  Я теж являюсь одним iз батькiв цього садочка. Жодних притензiй не маю за 3 роки. Завiдуюча являеться одна з найкращих садочкiв нашого мicта. А те що вона фарбуе стiни у садочку кожного року так це ви занете нормально. Ви пригадайте що було з цим садочком, я якого лайна вона зробила ляльку, за час свого керування. А ви шановна так звана авторка не берiть грiх на душу. Не поливайте брудом, ви повиннi молитись на тих педагогiв.
  Не плюйте в колодязь – бо потрiбно буде напитись, а захлинетесь.

  • Олена Пономарева 18 Вересня 2015 at 23:33

   На вашу завідуючу не молитися треба, а порушувати кримінальну справу за те що в змові з КПГХ мордують дітей голодом. А те що стіни вміє малювати, в місцях віддалиних це стане в пригоді. І я як громадський діяч та засновник Батьківської ради буду ініціювати перевірку садочка.

 10. Руслан 15 Вересня 2015 at 16:08

  Марино, так тримати.

 11. Руслан 15 Вересня 2015 at 16:10

  Я б цiй так званiй звезде, папарации в Бучi еб…..ло натовкла, в лайно собаче. Сорому в тебе немае. А ще й мати.

 12. Олена Пономарева 18 Вересня 2015 at 22:35

  Ірина, Ви просто молодець і справжня мама яка дбає не тільки про свою дитину, а за багатьох дітей. А всі ті тролі-лизуни бісяться в агонії. Викривати, контролювати та садити за грати кожного хто обкрадає дітей.

 13. Яна 20 Вересня 2015 at 00:09

  Обидно то,что таким образом автор отыгрывает избирательную компанию известного депутата.
  Я благодарна Ирине за её “не безразличие” к питанию и здоровью детей. Но! Может на том и стоило остановиться? А не устраивать танцы на животрепещущей теме детей. Может не стоит втягивать их в грязные политические игры взрослых и не выносить сор из избы?
  Тот весь спектакль,который был устроен на род.собрании с камерами и фото был явным перебором, и уже тогда стало понятно,что Ирина не затем пришла на садиковскую кухню. Что человек явно имеет определённый интерес в резонансе данного вопроса.

  • Iryna Vlashchyk 20 Вересня 2015 at 00:41

   Ніяку “виборчу компанію відомого депутата” – я не проводжу. Хочете так вважати – ваше право. Здоров`я моєї дитини для мене на багато важливіше ніж приховування реальних існуючих проблем з харчуванням в нашому садочку. Від того, що Ви – Яна продовжуєте мовчати – проблеми ніколи не вирішаться! Я хочу, що дітей харчували згідно норм!

   • Яна 20 Вересня 2015 at 08:31

    А ніхто не говорить що я мовчу, але навідміну від Вас,Ірино, не виношу це на поостори інтернету і соціальних мереж. По-друге те що Ви є помічником депутата, це вже встановлений факт. Вам хочеться крові,Вам мало особистого контролю . Ви почали розкручувати це на громадскіть. Хоча дійсно ситуація після Вашого візиту стала краще. Але Ви ж самі доводите своіми діями,що подальша доля людей що працює в цьому садочку Вам байдужа і Ви будете іти до кінця. На власному ентузіазмі? Не вірю!

    • Iryna Vlashchyk 20 Вересня 2015 at 11:50

     Те, що я є помічником депутата – ніколи не приховувала (ця інфа є на сайті ВР). Повірте, я багато витрачаю свого вільного часу на питання вдосконалення якості харчування в нашому садочку і я вже бачу, що завідувачка сама дане питання – не вирішить! Оскільки порції все одно менші норм! Я докладу максимум зусиль, щоб захистити права своєї дитини на достойну дошкільну освіту та нормальне харчування! І я хочу, щоб особи, які допустили до такого рівня харчування – відповідали згідно чинним законодавством

     • Яна 20 Вересня 2015 at 14:11

      Ірино, кодна стаття на даному ресурсі має лише одне на меті: показати недоліки діючоі’ влади міста, покпщати і’х недбале ставлення до громадян і ‘іх проблем. В кожній Вашій роботі Ви намагаєтесь покащати що пан Федорук не гіден свого місця та ін.
      Не віриться в Вашу незаангажованість,зокрема політичну.
      Хочется щось змінювати,почніть з себе. Не варто приплітати керівництво міста до порцій в садочку і яуості харчування. Боюсь що пан Федорук особисто не контролює порці’і . І повірте не варто в кожній своі’й роботі звинувачувати владу міста, бо відчувається політичне цькування і замовлення.

     • Iryna Vlashchyk 20 Вересня 2015 at 16:17

      Стаття 34 Конституції України: “Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
      Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.”

     • Яна 20 Вересня 2015 at 17:43

      Знов за рибу гроші!
      Що і потребувалось довести. Ви просто виконуєте роботу по пошуку компроматів на правлячу верхівку міста і не гербуєте нічим, ні дітьми ні тваринами. Навіть вже й велопробіг вважається Вами зовсім ненормальним явищем з боку пана Федорука. Щож, кожен виконує свою роботу,але кожен вибирає методи і інструменти сам. Якщо Ви готові іти по кісткам людей,не даючи і’м шансу на виправлення і осмислення, то мені більше Вам сказати нічого. Але пам’ятайте, що всі спотикаються і мають недоліки і помилки, і позаду йде сильніший, який теж не погербує пройтись по тому,що Ви особисто зробили ща багато років,не даючи Вам права виправити і піднятися, я вже не кажу про руку допомоги. Бо якби Ви дійсно хотіли змінити щось в харчуванні садочка,то подали б руку допомоги,а не почали топити працівників ДНЗ в обурені батьків,нескінченних перевірках і цькуваннях опозиційного політичного кандидата.

     • Руслан 23 Вересня 2015 at 12:05

      Определенно да!!!!!! Да эту крысу Иру гнать надо.

   • Яна 20 Вересня 2015 at 09:03

    Це +у Вашу карму,але навіщо ж Ви приплели політику до харчування дітей? Гарно написано,але відчувається політичний присмак данноі статті. Хотіли щось змінити-вперед! Та не втягуйте наших дітей до Ваших політичних ігор і не задовольняйте чиісь політичні амбіціі’ за рахунок данноі’, і без того невеселоі’ ситуаціі’

    • Руслан 23 Вересня 2015 at 12:04

     Яна полностью с Вами согласна. Эта сепаратистка Ирина вообще страх теряет, она не только детей втянула в политические игры а и всю Бучу. Она роет под Федорука, ох как красиво роет. Только вот в яме может оказаться сама она и ее звездная команда.

     • Яна 24 Вересня 2015 at 09:27

      Шановний,чи шановна! Я не вважаю Ірину ні сепаратисткою,ні крисою,як Ви виразились. І вважаю що вона робить потрібну справу,але має ще дещо на меті. І навідміну від Вас, маю толерантність і вихованість виражати своі’ думки ввічливо і не ображати людину,з якою навіть особисто не знайома. За вигаданими ім’ями можна писати все що завгодно, це я про Вас. Ірину поважаю навіть лише за те,що вона відкрито висловлює свою думку і не відповідає на Ваші провокаці’. Взагалі вважаю таке спілкування неприйнятним,на рівні “гопніків” 16річних. Тому ставтеся з повагою і якшо не згодні доводьте своі’ думки толерантно і оперуючи фактами.

 14. Julia Otkrytie 1 Жовтня 2015 at 18:33

  Ірино, а що харчування ще й платне мабуть?

  • Iryna Vlashchyk 7 Жовтня 2015 at 10:26

   У мене особисто ніяких пільг на харчування моєї дитини немає.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539