Президентський бартер: екс-меру Ірпеня БПП зливає 95 округ – ЧЕСНО

0

Хоч до парламентських виборів ще близько року, але партійці “Блоку Петра Порошенка”, як мінімум на Київщині, вже розподілили мажоритарні округи.  Частину з них “Солідарність” зливатиме самовисуванцям фігурантам антикорупційних розслідувань, яким партія серйозно не протистоятиме. Вони ж натомість мають забезпечити голоси під час президентських виборів за чинного гаранта Петра Порошенка.

За інформацією селищної глови Коцюбинського Ольги Матюшиної, такі домовленості у БПП вже існують з екс-мером Ірпеня, фігурантом антикорупційних розслідувань Володимиром Карплюком. Йому оголосили підозру. проте перед виборами порушені проти нього справи загальмувалися. Карплюк причетний до дерибану зелених зон Приірпіння. Про це повідомляє “Українська правда”.

Парламент загальмував виборчу реформу, яку “БПП” обіцяв виборцям запровадити ще 2015 року. Тепер мажоритарні округи це спосіб сформувати після виборів коаліцію, коли в партії значно поменшало прихильників, а рейтинг партнерів за коаліцією “Народного фронту” – скотився майже до 1%.

Розподіл округів може істотно змінитися після оголошення результатів президентських виборів. Кандидати в очікуванні, чи пройде Порошенко бодай у другий тур. Від цього також залежить, чи балотуватимуться вони як самовисуванці або ж під брендом “Солідарності” чи “УДАРу”.

Зараз кілька виборчих округів усе ще залишаються вакантними, зокрема №90 і №93. Другий це округ нардепа-втікача Олександра Онищенка, який переховується від правосуддя за кордоном. Туди в БПП розглядали кандидатуру екс-голови ОДА Олександра Горгана, але після звільнення його восени з посади це питання закрили.

Кому зливають округи: хто піде як самовисуванець

Мажоритарна система, яку вирішив зберегти парламент, дає змогу розпочати великі торги під час розподілу округів між кандидатами. Охочі отримати мандат і недоторканність можуть домовитися з владою, аби проти них нікого не виставляли.

Замість в’язниці – шанс на мандат і недоторканність

Округ №95 “БПП” віддає на відкуп фігуранту антикорупційних розслідувань Володимиру Карплюку – екс-мерові Ірпеня, за часів якого “тітушки” протистояли громаді, що захищала зелені зони.

2015 року Карплюк задекларував 67 квартир. Така кількість нерухомості в чиновника спричинила жарти студії “Квартал 95”.

“Завдяки цьому чоловікову в Ірпені не завалився будівельний бізнес”, жартував шоумен Сергій Притула.

У декларації політика зазначено не лише квартири, а й ділянку в Біличанському лісі поблизу селища Коцюбинське, яку він намагався забудувати багатоповерхівками.

Генпрокурор Юрій Луценко порівнював Ірпінь, де безкарно б’ють активістів і поліція не розслідує справи, з гангстерським Чикаго. Прокуратура області відкривала не одне кримінальне провадження, й обласний прокурор особисто вручав Карплюку повідомлення про підозри, після чого той тікав.

Загалом, як повідомляв Рух ЧЕСНО, ще перебуваючи на посаді мера Ірпеня, Карплюк провів у відпустці понад півроку. При цьому він регулярно отримував премії та надбавки.

За рік до парламентських виборів прокурора перевели до іншої області, і кримінальні провадження загальмувались, а Карплюк, як інформували ЗМІ, почав домовлятися з “БПП” щодо співпраці на президентських виборах. Коли розгляд судових справ призупинився, він заявив, що залишає посаду мера для того, аби балотуватись у 95-му окрузі до Верховної Ради.

Після цього команда Карплюка організувала День міста у стилі Чикаго, з яким генпрокурор Луценко порівняв Ірпінь, де міського голову так і не притягнули до відповідальності.

30 листопада в офісі “БПП” збирали очільників населених пунктів і лідерів громадських організацій Київщини. Зокрема, обговорювали підтримку на виборах Петра Порошенка.

Карплюк, який не є представником громади Ірпеня, теж був на цій зустрічі.

Селищна голова Коцюбинського Ольга Матюшина на знак протесту склала публічно свій партійний квиток і звинуватила обласний осередок “БПП” у співпраці з тими, хто причетний до побиття активістів її селища.

У студентські роки Карплюк так само брав участь у конференції “Партії регіонів”.

Результат пошуку зображень за запитом "Петро мельник карплюк зїзд регіонів"

Сьогодні екс-мер Ірпеня заявляє, що має намір балотуватись у 95-му окрузі, який колись курирував саме Петро Мельник.

Зараз народним депутатом від цього округу є Михайло Гаврилюк – представник “Народного фронту”, котрий став законотворцем після подій на Майдані. У Гаврилюка з Карплюком доволі дружні стосунки.

Михайло Гаврилюк відмовився прокоментувати ситуацію.

Не виключено, що піти в нардепи за цим самим округом може й кум Карплюка – мер Бучі Анатолій Федорук, який 2014 року програв Гаврилюку. Проти Федорука, як і проти Карплюка, прокуратура відкрила кримінальні провадження, тож йому теж не завадить недоторканність. Але, на відміну від Карплюка, щодо Федорука, якого прокуратура підозрює в незаконному розпорядженні лісом І категорії, а також у знищенні 80 га державного лісового фонду, розслідування вже завершено, і наразі тривають судові процеси.

Попри обвинувачення прокуратури та судові розгляди, Федорука також запросили на конференцію обласної організації “БПП”.

У “БПП” за цей округ прагне поборотися й голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова.

Чи виграє втретє Москаленко?

За округ №96 змагатиметься чинний народний депутат Ярослав Москаленко, який у парламенті очолює міжфракційне об’єднання “Київщина”. Він, до речі, теж був присутній на зустрічі партійців “БПП”.

На минулих виборах нардеп мав на окрузі мало не півсотні конкурентів. Значну частину з них, як повідомляли ЗМІ, становили технічні кандидати. Агітація самовисуванця Москаленка була оформлена у стилі “Солідарності”.

Найімовірніше, цього разу він теж балотуватиметься як самовисуванець.

Попри те, що після Революції Гідності нардеп активно допомагав військовим у зоні АТО, а також підтримував дружину загиблого комбата Гуменюка, під час Майдану він так і не вийшов зі складу “Партії регіонів” і голосував у Верховній Раді за “диктаторські” закони 16 січня. 20 лютого 2014 року, коли парламент збирав кворум для засідання, Москаленко зареєструвався. Тоді підписи поставили 227 депутатів за необхідних 226.

До обрання парламентарем Москаленко був заступником голови Київської облдержадміністрації, екс-регіонала Анатолія Присяжнюка. І попри дерибанні настрої в ОДА, він як нардеп виступив за збереження Біличанського лісу.

Під час роботи у Верховній Раді Москаленко надіслав 15 депутатських запитів і виступив у сесійній залі понад 40 разів. У його окрузі та в сусідніх округах населені пункти залишалися без опалення через те, що “Нафтогаз” не давав лімітів. Відтак народний депутат запропонував постанову, яка мала б заборонити відключати газ населенню, але, незважаючи на його виступи на погоджувальних нарадах, її не винесли на голосування.

У парламенті Рух ЧЕСНО помічав Москаленка за кнопкодавством.

Екс-помічник нардепа, колишній депутат Київської облради від “Партії регіонів” Сергій Ареф’єв нещодавно потрапив у скандал зі знищенням лісу в Бучі, яка належить до 96-го округу.

На ділянці, орендованій фірмою дружини Ареф’єва, вирубали понад 60 реліктових дерев, зокрема й 300-літні дуби. За цим фактом прокуратура відкрила кримінальне провадження.

На прохання мешканців Бучі Москаленко надіслав до прокуратури звернення з цього питання. Він отримав відповідь, що триває досудове розслідування за фактом скоєння кримінального правопорушення.

Отже, з-поміж дев’яти потенційних кандидатів у мажоритарних округах на Київщині, яких розглядає обласний штаб “БПП”, п’ятеро є чинними нардепами. Два округи поки що залишаються вакантними.

Результати президентських виборів можуть істотно вплинути і на те, які саме кандидати будуть на округах, і на те, від яких партій вони балотуватимуться.

Авторка: Ірина Федорів, головна редакторка сайту CHESNO.ORG для “Української правди”

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539