Розпочався відлов безпритульних собак

1

Бродячие собаки  искусали 2,5 тысяч киевлянЗранку собаколови Києва допомагали відловлювати тварин на вулицях Меблевій та Лісовій й перевезли їх до притулку в області.

За кілька тижнів обіцяють приїхати на другий відлов.

До трьох собак фахівці радять повернути в цей же район вже стерилізованими, привитими та з нашийниками й проінформувати про це людей.

“Це особливості процесу міграції тварин. Якщо звільняється територія, то на неї приходять нові представники виду, що мешкали по сусідству. Якщо собак просто вивезти, то так проблема не вирішиться.

Треба частину зграї, яку відповідним чином привили і стерилізували, повернути, щоб вони охороняли територію. Люди мають бути проінформовані, які собаки, умовно кажучи, “їхні”,” – пояснює Олександра Мєзіна, представниця притулку для собак в Київській області.

За час перебування в притулку собак не лише стерилізують, за їхньою поведінкою будуть вести спостереження задля визначення найбільш адекватних тварин для повернення.

“Велике прохання до мешканців Меблевої та Лісової, не підгодовуйте протягом цього часу інших собак й не створюйте умов для того, щоб з інших районів селища до нас прийшли нові тварини,” – звертається до мешканців вулиць Ірина Федорів, організатор відлову.

Після того, як уряд заборонив використовувати препарат для присипляння та анестезії собак, притулки кілька місяців шукали ліки, якими можна було б приспати або заспокоїти собаку принаймні під час відлову.

Нові винаходи виявилися не надто дієвими. Собака після уколу втікала й не засинала. Її моторика лише дещо сповільнювалась. Тому собаколовам довелося відловлювати в селищі тварин фактично руками.

Відлов собак здійснили безкоштовно. Побудова нових вольєрів у притулку, який переповнений, для собак селища обійшлась у 1250 гривень. Стерилізація 10 собак в середньому буде коштувати близько 1000 гривень.

Фінансування відлову собак взяли на себе самі ж мешканці, оскільки місцева влада попри те, що визнала існування проблеми й знає про випадки нападу собак на людей, повідомила, що грошей на вирішення такого питання немає.

Нагадаємо, що в бюджеті селища на цей рік передбачене фінансування штахетного дерев’яного паркану довкола клумб, поблизу будинків на Меблевій. На це стратегічно важливе питання депутати майже одноголосно виділили до100 тисяч гривень.

Цієї суми вистачило б, щоб за схожою схемою із селища вивезли понад 400 псів.

1 Comment

  1. Благотворительный фо 28 Грудня 2012 at 15:12

    Благотворительный фонд «Счастливая лапа» (Happy Paw, http://www.happypaw.org.ua) ищет волонтеров, которые содержат бездомных собак в количестве 10-40 особей для оказания помощи по содержанию, лечению и пристройству под постоянную опеку новым хозяевам. Собаки должны содержаться в хороших условиях (предпочтительно частном секторе в Киевской области, городские квартиры не рассматриваются).
    Дополнительная информация по телефону 0672183265, dk2@happypaw.org.ua

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539