Стихійні смітники на узбіччях створюють водії іномарок

10

На виїзді на київську дорогу з селища Коцюбинське завжди з’являються стихійні сміттєзвалища.

“Це не вина місцевої влади чи керівництва держави. Чистота узбіч залежить виключно від нашої культури,” – говорить Надія, яка приїхала у Коцюбинське до дітей й дивується стихійним сміттєзвалищам.

Цією дорогою щодня проїздять фактично виключно мешканці цього населеного пункту.

“На повороті, де накидане сміття я побачив як водій “Volkswagen” зупинився для того, щоб викинути сміття з машини. Спитав його, чи він планує його прибрати. Він перепитав мене, чи не планую я сам це зробити. Тоді я попередив порушника, що його сфотографую. Каже: “Фотографуйте”, – розповідає коцюбинчанин Вадим.

“Викидав якісь коробки та лотки з-під яєць. Я не буду писати заяву, щоб з нього стягнули гроші за це порушення. Це кілька сотень гривень, які для його кишені, судячи з авто не критичні. Нехай краще його побачить громада”, – додає він.

Свідомий коцюбинчанин надіслав редакції “Української правди” фото, на якому видно і машину, і водія.

Односельці повідомили, що авто належить Віталію Вінниченку, що мешкає у селищі на вулиці Пономарьова.

“У нього, кажуть, дружина при надії, дитина є. Ніби ж нормальні люди. Може з ним переговорити й хай, хоч не він те все сміття накидав, все одно все сам поприбирає, щоб більше не смітив”, – говорить жінка, що мешкає на вулиці горе-водія.

Правоохоронці кажуть, що за такі дії передбачений штраф, але такі суми власників іномарок перевиховати не в змозі. Оскільки вулиця Робітнича – це вулиця Києва, то накладати штраф повинні правоохоронці столиці.

“У Київській адміністрації є управління з контролю за благоустроєм, яке має право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Такі ж протоколи можуть складати і міліціонери, коли бачать, як викидають сміття. Якщо громадяни бачать щось подібне, то вони можуть написати заяву, вказати машину, з якої викидали сміття. Тоді буде проведена перевірка і накладений штраф. Але штрафи там невеликі”, – сказав начальник відділу столичної міліції Володимир Поліщук.

Водночас прес-секретар Головного управління з контролю за благоустроєм Владислав Шелоков наголосив, що стаття 152 кодексу про адмінпорушення за порушення правил благоустрою територій населених пунктів передбачає штраф на громадян у розмірі від 340 до 1360 гривень, а на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700 гривень.

Однак, додав, що спіймати порушника непросто – не будуть же працівники благоустрою стояти на дорогах по всьому місту й області.

Тим часом самі громадяни кажуть, що знають спосіб боротьби з тими, хто лишає за собою гори сміття, спотворюючи та отруюючи узбіччя.

“Я іноді їду і бачу, як з іномарки хтось у вікно викидає пакет сміття. Я сигналю. Але тепер фотографуватиму по можливості чи записуватиму номери таких водіїв й надсилатиму в редакції інтернет-видань. Може, хоч це якось на них вплине”, – сказав обурений водій з Коцюбинського Юрій.

“Журналісти ж можуть роздобути інформацію щодо того, хто ці люди. І як опублікують, то Google їхні імена увіковічнить назавжди. І тоді хай подумають, як їхні діти зрадіють такій горезвісності своїх батьків”, – додав він.

Може, це і не найкращий спосіб боротьби, але як іще долати це жахливе явище?

Чому нашому брату важко запам’ятати, що чисто не там де прибирають, а там де не смітять.

За матеріалами УП. Марися Гичка

10 коментарів

 1. не депутат 19 Липня 2011 at 17:57

  А де саме на Пономарьова проживає цей Віталій Вінниченко?
  Давайте скидати сміття біля його будинку!
  Інакше бидлоту не навчиш!

 2. ВЛАДИСЛАВ 20 Липня 2011 at 22:59

  “не депутатові”–
  шукай машину, кидай на неЇ…

 3. не депутат 21 Липня 2011 at 15:55

  Владиславе, дякую за ідею! Я навіть намагався на фото роздивитися номери авта того “смітника” Вінниченка, цифри так і не рогледів а літери перші АІ, марка Вольксваген темний. Йду у засідку, вичікувати на “смітника” 🙂

  • Небайдужий 21 Липня 2011 at 16:52

   Ну, на Українській правді ніби краще видно. АІ 1300 АЕ. На пономарьова сказали, що він машину ставить у батьків на нашій половині села. Я так розумію приватний сектор. Бо це було б занадто, якби їхав з тієї половини села на нашу через смітники й викинув не в смітник, а на землю.

 4. ВЛАДИСЛАВ 21 Липня 2011 at 21:28

  АІ 1300 АЕ, якщо не помиляюсь! давайте ще таких “героїв” назнімаємо, зараз фотоапарат майже в кожному мобільному!! потім виставочку на день селища, подарунки від селищної ради, сувеніри з вторсировини….

 5. с ул.Фрунзе 22 Липня 2011 at 15:12

  А знает ли кто-нибудь где именно этот *** на “Фольксвагене” ставит свою машину? Я бы,без зазрения совести, отнесла к его дому (или там, где ставит машину) мешок с мусором! Да еще и соседей подключила бы! Иначе, как сказал “не депутат” ,эту быдлоту мы не вытравим! А травить их надо как тараканов! Поделитесь адресом хозяина этого темного “Фольксвагена”!

  Коментар було відредаговано.

 6. с ул.Фрунзе 22 Липня 2011 at 15:16

  Кстати, а вот и работа для такого депутата, как, например пресловутый на этом сайте Черников! Пане Черников, реально ли лично Вам решить вопрос с наказанием Винниченка? Вы же так рвете рубаху на себе, отстаивая интересы односельчан! Или дерибанить лес легче?

 7. Avrora 23 Липня 2011 at 22:15

  Судя по коментам Черникова – это и есть те самые уважаемые жители Коцюбинского, новая элита так сказать. Когда свои участки застраивать будут, вообще мусором дорогу в Киев перекроют.

 8. Сашко 25 Липня 2011 at 09:16

  Да убивать надо таких! Ну и кто воспротивится?!

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539