В музичній школі зросла плата за навчання: батьки протестують

21

У порядку денному засідання селищної ради вкотре постало питання підняття плати за навчання у музичній школі. На засідання прийшли обурені батьки та директорка школи естетичного виховання дітей Мая Неголюк.

Їм пояснили, що з першого листопада в бюджеті немає грошей, щоб заплатити навіть заробітну платню викладачам. Щомісяця на це потрібно близько 50 тисяч гривень.

“Сьогодні є проект рішення – підняти плату за навчання. Чи закрити школу взагалі?” – перепитує секретар селищної ради Олександр Ковтач.

 

Селищний голова Вадим Садовський пояснив, що переговори з Ірпенем щодо виділення коштів не дали бажаного результату й наголосив, що в Ірпені сказали, що в селищі наявність музичної школи не передбачається.

“Нас вичислили. Я знаю, що батьків це б’є по карману, але це покаже Ірпеню, що ми пішли на уступки,” – пояснює, чому зявилось у порядку денному таке рішення селищний голова Вадим Садовський.

Слово надали директору музичної школи.

“Жодного разу ви не поцікавились, що таке музична школа, хто туди ходить, які у неї проблеми, які у неї діти. Жоден з вас не прийшов до мене в школу. Чому ви мене як директора школи не запросили на жодну сесію, не запитали в мене мій звіт… Я перший раз стою перед вами. Утримання учня в школі коштує в 10 разів менше, ніж злочинця в тюрмі. Якщо з цим закладом щось робити, то треба погодження Міністерства культури. Школа створена Коцюбинською селищною радою,” – каже Неголюк.

Комісія з питань освіти, култури, молоді та спорту не розглядала цієї проблеми музичної школи взагалі. За два роки члени комісії спромоглись засісти лише двічі. Востаннє – у березні цього року. Нагадаємо, що очолює комісію депутат Казіміров.

Після тривалих дебатів прийняли рішення підняти платню мало не вдвічі на листопад-грудень з розрахунку на новий бюджет селища. Але наступного року ситуація може повторитись.
Батьки та деякі депутати переконані, що підняття платні не вирішить ситуацію.

Зараз для того, щоб дитина місяць навчалась, наприклад, сольного співу чи грі на фортепіано в школі треба платити щонайменше 250 гривень.  Відповідно батькам на рік це буде коштувати близько 2,5 тисяч гривень.

Для людей у селищі це дуже дорого. Деякі батьки (учнів у школі близько 100) не в змозі платити такі гроші. Тому будуть змушені забирати дітей з школи.

Така ситуація їх обурює.

“Чому ніхто з них (депутатів – прим. ред) не думає, як залучити кошти,” – запитує одна з мам, Юлія.

Після засідання сесії одна з працівниць селищної ради в кулуарах зазначила, що це, на її думку, найгірший склад селищної ради, де більшість депутатів думають виключно про власний інтерес.

“Я була шокована. Одна депутатка під час жвавого обговорення сиділа й просто гралась мобільним телефоном. Їй було все одно,” – говорить представниця батьків Олена.

Редакція звертається до всіх, хто має можливість перерахувати хоч якісь кошти для виплати заробітної платні вчителям музичної школи.

Коцюбинська селищна рада

Код ЄДРПОУ 04360600

Розрахунковий рахунок 35427020003233

ГУ ДКСУ Київської області

МФО 821018

Призначення платежу: благодійний внесок для виплати заробітної плати

 

21 коментар

 1. Таня 25 Жовтня 2012 at 09:21

  Нашi чиновники так красиво розказують про те що потрiбна здорова нацiя,духовний розвиток пiдростаючого поколiння,а самi натомiсть не знайдуть грошей на музичну школу,це ганьба…Садовському,Мельнику та iншим,якi так рвуться до влади,а прийшовши набивають собi кармани та забувають про людей.

  • Вікторія 25 Жовтня 2012 at 15:34

   Чтобы решить проблему музыкальной школы , прежде всего, нужна полная информация о самой школе. А она за семью замками, под охраной администрации школы. К томуже, о количестве учащихся, это главный вопрос. Искуственно уменьшали желающих учиться, т.е. не всех принимали в школу. Существует запись в очередь на поступление . Дети не могут поступить в школу, т.к. принимаются в школу по конкурсму. В школе учится 100 учеников, а возьмите 200. Вот вам и рентабельность школы. А сейчас хотят от половины учеников избавиться. Я думаю, кто-то положил глаз на школу и видет ее как частную.

   • ОЛЕНА 26 Жовтня 2012 at 23:57

    Дуже цікаво. “В Ірпені сказали, що в селищі наявність музичної школи не передбачається”. Багато років передбачалася, а зараз не передбачається. Хто це рішає? Ми, чі Ірпінь? Да, дожилися. Дійсно,що треба запросити Київську комісію з питань освіти, культури, молоді та спорту. Ірпень себе вже показав. А наша селищна рада росповідає нам казки про бюджет. А чому нема грошей на заробітну плату вчетилям? Може нема грошей працівникам селищної ради? Ганьба!

 2. Оксана 25 Жовтня 2012 at 16:34

  Вони вміють тільки гарно говорити. А насправді наші діти нікому не потрібні. Головне, що вони своїх навчають далеко не в Коцюбинському… Ганьба! обуренню немає меж… Та ми не здамося і будемо відстоювати свої права і права своїх дітей!

 3. Олена 25 Жовтня 2012 at 20:26

  Ну да,конечно,каждый родитель, ребёнок которого учится в этой школе,будет готов проплатить, лишь бы школа продолжала жить, но суть ведь не в этом….очень жаль, что такие как Садовский и иже с ними…не могут сберечь то культурное,что ещё осталось в Коцюбинском.Всё находится в таком упадке,без слёз не глянешь,так мы ещё и за школу взялись….ПОЗОРИЩЕ!!!!

 4. Сонячна 25 Жовтня 2012 at 21:42

  Дуже прикро, що шановних народних обранців цікавить викючно власна шкурка, а на майбутнє наше, на дітей, вони наплювали.
  У мене про музичну школу виключно приємні спогади, подібне дозвілля дозволяє розвивати маленьку людинку, відкриває для неї світ нових горизонтів та можливостей, навіть якщо вона і не стане в майбутньому Бахом чи Бетховеном, принаймі менше часу приділятиме іграми на телефоні і ПК.

  І звісно “величезним співпадінням”, що бюджетних коштів не стало на дітей якраз в канун виборів. Сором. Сором.Сором.

 5. Ирина 25 Жовтня 2012 at 22:29

  Сегодняшнее собрание в музшколе, было похожее на театр одного актера. Родителей пригласили только для “аваций”.
  Возмущает одно, почему о проблеме узнаем в последний момент. Для “латания”дыр в местном бюджете, можно найти не один выход, и даже не за счет родителей. Легче всего свалить все на родителей.
  Возникает вопрос: А что могут “они”?
  Детей своих мы не обидим и не оставим!!!!!!!!!!!!!

 6. гражданин 26 Жовтня 2012 at 19:22

  Так а им плевать на нас всех! Наконец осознали жители это! достаточно посмотреть просто на сайт поселка! там нет даже реквизитов. Зато будет три поздравления и от Мельника, и от Симко, и от Садовского. У них все новости – позитиффф и пакращення. Кто-то реально из депутатов заботится о том, чтоб деньги достать? Вот даже работник поселкового совета признала, что думают только о своих карманах. Когда газ думали отключать пока на сайте комментарии не написали, что новости на сайте нет, так им по барабану вообще было. И вот теперь – та же история.

 7. Александр 26 Жовтня 2012 at 22:08

  Согласен. Театр… Был на собрании. Видел это хамство. Все разыграно по сценарию. А главную роль в спектакле играла Неголюк. .. Младшую дочь уже третий год не принимают в школу, т.к. якобы нет мест, со слов директорки. Я учился в музыкальной школе при другом директоре, проблем не было с поступлением. А сейчас школа для избранных, кто понравится , да побольше принесет, тот и учится. Не заметил, чтобы директор школы была “ОБУРЕНА”. А детей , действительно в обиду не дадим. Нужно обращаться В Министерство Культуры. Думаю, Павленко будет на стороне наших детей. Хватит терпеть и молчать.

  • Учитель 30 Жовтня 2012 at 00:37

   да не якобы нет мест, а их нет!!!!!!!!!!! в школе который год лимит 100 учеников!!!!! По количеству детей набраны и учителя! Вы хотите, чтобы было 200 детей, будет рентабельность, а как насчет того, что учитель может работать на определенное количество часов, и от этого зависит его зарплата, есть лимит часов тоже!!!!! Учитель не может получать ставку, а работать с количеством детей на две ставки. Вы лично работаете бесплатно??? Не разбираясь в вопросе начинаете клеймить директора, которая подняла школу с колен и заставила работать так, что о школе знает вся область!!!!! 10 лет потрачено, чтобы сделать отличную школу из обычной муз.студии, и детей набирают по конкурсу, по баллам, как и везде, впрочем. Это нормальный процесс. Стыдно читать Ваш пост!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Учитель 30 Жовтня 2012 at 00:45

  “А сейчас школа для избранных, кто понравится , да побольше принесет, тот и учится”……….
  1) Музыкальное образование всегда было для избранных, испокон веков. Ребенок должен иметь определенные даные для такого обучения.
  2)принимает в школу высокопрофессиональная комисиия, а не кто понравится.
  3)Вы наверное лично много в школу носили, раз пишете такую чушь. Родители помогают, как могут, от этого не зависит ни процес обучения, ни тем более прием в школу.
  4) мне очень печально все это читать, все родители были на собрании, кто умный- тот понял, что НЕТ ФИНАНСИРОВАНИЯ, которое не зависит от Неголюк М.В, и проблема очень глубокая . Помоогайте, что же ВЫ?????? Будем писать, будем в министерство…. – хотелось бы верить.

 9. Мама учня 1 Листопада 2012 at 13:33

  Шановні дописувачі, авторе, порадьте, як нам діяти далі? Як відстояти фінансування школи на мойбутній рік? На скільки я знаю, планово-економічний відділ нашої селищної ради на наступний рік фінансування школі не дає. Отже, готується підгрунття для подальшого підняття плати за навчання та переведення школи на самоокупність. А це означає, що згодом плати прийдеться (51 000 фонд зп/(96 учнів-10 пільговиків)~ 600 грн. Садовський каже, що в нас грошей немає, а Ірпінь грошей не дасть. Виділення коштів з вищого місцевого бюджету до нижчого насправді дуже суб”єктивна річ, тобто залечить від людського фактору. Значить наш мер або погано просить, або просить не на те. Нехай проявить весь свій хист до отримання коштів. В цьому місяці знову буде засідати селищна рада, не виключено, що будуть розглядати питання бюджету на наступний рік. Мені здається, що нам, я виборцям наших вуличних депутатів (тут можна знайти свого депутата http://kotsubynske.info/index/selishhna_rada/0-5 ), треба звернутися до свого вуличного депутата , чітко висловити позицію, що школа повинна бути профінансованою за рахунок бюджету, а не батьківського карману. А потім прийти на сесію, на якій буде розглядатись питання бюджету, фінансування школи і проконтролювати як голосує ваш депутат. Врешті-решт, треба не словом, а ділом відстояти школу. Але цього звісно мало. В кого ще які будуть конструктивні пропозиції?

  • Ірина Федорів 1 Листопада 2012 at 14:39

   Шановні батьки, до 12 листопада (поки не оголосять результати виборів) всім буде не до нас, бо всі будуть у виборчому тирлі.

   Але є механізми, як ми можемо привернути увагу до цього питання. Я можу написати депутатське звернення, під яким ми зберемо підписи батьків. Питання бюджету треба спробувати вирішити системно.

   На комісію з питань освіти та її депутатів не раджу покладати великих надій (а це їхнє питання). Де-факто комісія не функціонує. Я писала звернення на регламентну комісію, на голову й на секретаря ради, що комісія не виконує свої обов’язки. Вони проігнорували й дали мені “відписку” у стилі “спітє житєлі Багдада, в Багдадє всьо спокойно”. Типова річ. Що неприбуткове, те мало хвилює депутатів групи “Спільна мета”. Ну от і результати бездіяльності влади.

   Але, сподіваюсь, цього року вони будуть розумніші. Я готуватиму ще одне звернення щодо цього питання.

   Але поки вони вирішать, як запустити роботу комісії, яка через їхню халатність фактично половину свого терміну не виконувала свої функції, то треба вирішувати все разом з батьківським комітетом.

   Інакше ми ризикуємо просто ввійти з цією проблемою в новий бюджетний рік.

   • Мама учня 1 Листопада 2012 at 21:27

    Я за те, що треба спробувати всі цивілізовані методи. До кого буде звернення і як буде стояти питання. Я б могла взяти на себе збір підписів батьків.

    • Ірина Федорів 2 Листопада 2012 at 14:35

     Наберіть мене, будь ласка, обговоримо 050. 419. 12. 49

 10. Фанат сельрады 1 Листопада 2012 at 16:34

  Решение этого вопроса лежит в самом вопросе. Если Ирпень не дает, то нужно давить Ирпень, а именно наших депутатов в Ирпене и, конечно же, Скаржинского. Нужно отправлять делегацию родителей к Скаржинскому и давить его, пока не поздно.

  • Мама учня 1 Листопада 2012 at 21:34

   Прізвища депутатів Ірпінської ради, які насправді реально можуть допомогти і пролобіювати наше питання, можете підказати? Відправляти делегацію до Скаржинського… як це зробити ефективно. Мається на увазі, що саме треба робити: йти на особистий прийом, реєструвати якийсь лист, влаштовувати протести під мерією… Що саме батькам робити? І які гарантії вимагати?

   • Фанат сельрады 2 Листопада 2012 at 13:44

    Насколько я помню, наши депутаты в Ирпеньраде – это Бидула и Володарская. Нужно подключать их. Далее взять 3-и родителя по-смышлённее и по-воспитаннее и ехать на прием к Скаржинскому. Желательно с вышеуказанными депутатами. Желательно, что-бы эти депутаты написали депутатское обращение на Скаржинского. И пытаться его уговорить по-хорошему (вначале будет ломаться). Если упрется, нужно его давить через Партию Регионов (он их член). Их он послушает на 100 % и выполнит всё, что они ему скажут. Удачи.

 11. Мама учня 17 Листопада 2012 at 23:24

  Підписи зібрані і передані Ірині Федорів, всім батька, які відгукнулися, дуже дякую. Будемо чекати на розвиток подій.

 12. Ірина Федорів 19 Листопада 2012 at 17:16

  Звернення і відскановані листки з підписами відправила Вам на пошту, щоб у Вас теж була сканована копія.

  В Присяжнбка (КОДА) прийняли звернення електронкою Іванів Наталія Іванівна (набираю завтра, щоб взнати, як ситуація з розглядом).

  В Скаржинскього теж підтвердили, що отримали скановані документи електронкою, обіцяли зареєструвати розглянути і найближчим часом відповісти.

  Секретареві селищної ради направила на пошту. Поки не підтвердив отримання, хоча лист відправився з скриньки 100 %.

  Якщо будуть новини – дам знати.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539