Як зникли парки Ірпеня

3

Дорожный знак: "Внимание: дерибан на дорожном ремонте!"Автор: Б. Мельничук

Другий рік мешканці Ірпеня своїх дітей та онуків везуть на прогулянку з Ірпеня до Бучі. Це при тому, що десятиліттями Ірпінь славився своїм рекреаційним ресурсом – лісами й парками.

Тепер же міський голова Володимир Скаржинський і громаді, і журналістам пояснює, що в Ірпені не залишилось жодного парку. Перед громадськими слуханнями щодо зонування Ірпеня, Скаржинський цинічно каже, що парків таки в громади нема. Нема й Парку героїв. Є зелені насадження.

 

Аби громада знала, хто і як позбавив їх та всі майбутні покоління рекреаційного ресурсу, слід розпочати з того, що в архівному фонді Ірпінської міської ради виявлено рішення Ірпінської міської ради 2003 року “Про визначення земельних ділянок для рекреаційного призначення (парки,сквери) на території міста Ірпеня”.

На сесії у червні 2003 року з метою збереження існуючих лісопаркових зелених насаджень та подальшого розвитку рекреаційного використання природньо-ландшафтного оточення, в порядку виконання постанови кабміну “Про внесення змін до переліку населенних пунктів віднесених до курортних”, керуючись Законом України “Про охорону навколишнього природного середовища” міська рада Ірпеня вирішила:

1.Затвердити схему розміщення земельних ділянок в м.Ірпені рекреаційного призначення на період до розробки та затвердження генерального плану міста.

2.Заборонити використання вищезгаданих земельних ділянок не за цільовим призначенням згідно з Додатком №1.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на відділ земельних ресурсів та відділ містобудування та архітектури.

Відповідно до Додатку №1 цього рішення в Ірпені станом на 2003 рік нараховувалось 37 земельних ділянок рекреаційного призначення (парки,сквери).           

 

Зараз же влада каже, що не залишилось жодного парку. А 10 років тому їх було близько 4 десятків.     

16 червня 2009 року і 7 серпня 2009 року були затверджені проекти землеустрою щодо відведення у постійне користування земель рекреаційного призначення Ірпінському виробничому управлінню комунального господарства.

Отже земельні ділянки у встановленому законодавством порядку набули статусу земель рекреаційного призначення.

Найбільш резонансна сесія Ірпінської міськради відбулася в квітні 2011 року (Партія регіонів разом з “неліквідами” а-ля Людмила Бідула, яка йшла від Партії зелених, а потім поповнила лави регіоналів, була в більшості) одним із своїх рішень виключила з переліку парків (скверів) міста Ірпеня такі об’єкти:

 • парк культури та відпочинку по вул.Жовтнева-вул.Н.Рибака площею 3 га,
 • гідропарк в районі заплави р.Бучанка по вул.Гостомельське шоссе площею 3.5 га,
 • сквер в районі військового шпиталю по вул.11-та Лінія площею 0.9673 га,
 • сквер дитячий по вул.Ломоносова площею 0.3720 га,
 • парк культури та відпочинку “Лісовий” по вул.К.Маркса – вул.Лісова площею 4.1035 га,
 • сквер по вул.Котляревського площею 1 га.

Також зменшили площі наступних об’єктів:

 • парк культури та відпочинку “Перемога” по вул.ІІІ-го Інтернаціоналу- вул.К.Маркса з 6.5866на 4 га (вилучено 2.5866га),
 • сквер загиблим воїнам в 1941-1945 рр.по вул.Героїв – вул.6-та Лінія з 0.4851 га на 0.2 га (вилучено 0.2851га),
 • сквер меморіальний- загиблим воїнам в 1941-1945рр. по вул.Пушкінська з 0.2 га на 0.17 га (вилучено 0.03га).

У 2011 році на цій же скандальній сесії прийняли  рішення  про визнання нечинним низки попередніх рішень Ірпінської міської ради, якими затверджувались проекти землеустрою щодо відведення у постійне користування земель рекреаційного призначення Ірпінському виробничому управлінню комунального підприємства, а саме вищеперерахованих парків та скверів, а вказані земельні ділянки загальною площею 20.0145 га рекреаційного призначення віднесено до земель житлової та громадської забудови без розробки та затвердження проектів землеустрою про зміну цільового призначення зазначених земельних ділянок.

Це є порушенням вимог ст.20 Земельного кодексу України.                                                              

Крім того, при прийнятті вищевказаних рішень не враховано дію мораторію на зміну цільового призначення земельних ділянок рекреаційного призначення  який введено з 13 квітня 2011 р терміном на 5 років.

Наступним рішенням на сесії, після розгляду заяв громадян, враховуючи лист держпідприємства Українського-дослідного інституту проектування міст “ДІПРОМІСТО” імені Ю.М.Білоконя Ірпінська міська рада дозволяє громадянам  розробити проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власніть для будівництва житлового будину в місті Ірпінь.

Навіть більшість депутатів правлячої партії не знали про список додатку №1. Свідченням цьому є 19 підписів під депутатським запитом на імя голови Ірпінської ради володимира Скаржинського з вимогою надати Додаток №1.

Відповідно, тільки втаємничені знали про те, хто у списку.

Громадськість обурена знищенням парків, постійною роздачею на підставних осіб земельних ділянок і будівництвом на кістках.

В Ірпені відбуваються постійні акції протесту, блокування сесійних засідань, піднімаються кулуарно питання недовіри міському голові, секретарю міськради. Раз-у-раз відбувається роздача “чорних міток” депутатському корпусу.

На початку 2012 року прокуратура міста Ірпеня направляє протести на рішення Ірпінської ради й депутати під тиском громадськості та ЗМІ задовольняють протести прокурора. Парки та сквери законно залишились на балансі комунального господарства із збереженням попередніх розмірів.

Тому сьогодні мені, депутату Ірпінської ради, є незрозумілим, на якій підставі міський голова Ірпеня стверджує, що в нас не залишилося жодного парку.

Щоб якось зміцнити свій авторитет міський голова Скаржинський звинувачує в усьому депутатів  і “жертвує” секретарем міськради Ольгою Олійнич. “Жертва” з місця секретаря потрапляє у радники Скаржинського.

Простою мовою – винних немає.

Сумно і прикро, що фактично більшість  рекреаційних земельних ділянок давно з Державними актами на руках і перепродано по декілька раз, а четверта частина парків знищена (парк “Лісовий”, сквер в районі військового шпиталю) і забудована страхітливими проблемними багатоповерхівками.

Частина Центрального  парку “Перемога” – по вул Карла Маркса, продана під будівництво разом з комуністичним ідолом.

Щодо парку по вул.Жовтневій ім.Стельмаха (в народі Розмальований)  –  другий рік в Ірпінському суді відкладається  справа про визнання недійсними державних актів – судді відмовляються вести справу.                                                                                                

І так буде до тих пір ,поки при владі купка злодійкуватих пристосуванців, які заради своєї  особистої наживи деребанять землі громади, нищать наші ліси і парки, дозволяють безсистемну забудову міста, розкрадають міський бюджет і вважають себе благодійниками та меценатами.

Богдан Мельничук депутат Ірпінської міської ради від ВО “Свобода”

3 коментарі

 1. Мария 25 Червня 2013 at 18:35

  Ну что тут скажешь- единственный истинно опозиционный депутат во всем ирпенском регионе. Больше бы таких депутатов.

  95.158.3.1**

 2. Туровський Олексiй 25 Червня 2013 at 19:41

  Саме пан Богдан дiйсно працює на вiдмiнно i, головне, що його дiяльнiсть не обмежуеться тiльки мiстом Iрпiнь, у нього вистачає сил на весь Iрпiнський регiон…

  159.146.187.1**

 3. Сон 28 Червня 2013 at 11:39

  Может выберем его мером Ирпеня?Сон

  95.158.48.1**

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539