Мельник – під домашнім арештом: він йде з посади ректора (фото, відео)

5

Суд не знайшов поважної причини для неучасті Мельника у засіданніПечерський суд переніс засідання з 10 на 11 годину.

Скандальному ректору податкової академії Ірпеня Петру Мельнику суддя Марія-Маргарита Пилаєва повинна обрати запобіжний захід. Як повідомляє присутній на місці очільник ірпінської громадської організації “Самозахист” Ігор Домбровський, Петра Мельника доставили в кареті швидкої допомоги вчасно – до 10:00.

“Під судом знаходиться багато журналістів різних видань, а також телеканалів. Захисники Мельника стверджують, що йому зробили вчора якусь складну операцію на серці, але поки що не розголошують, яку саме. Вони обіцяють повідомити про це в судовому засіданні”, – каже Ігор Домбровський.

Тим часом, за словами присутніх журналістів, сам Петро Мельник перебуває при тямі, лежить всередині швидкої й активно спілкується з адвокатами. До суду прийшов і його рідний брат – Олександр Мельник, який заходив до карети швидкої, де спілкувався з Петром упродовж 20 хв.

Станом на 11:10 Петро Мельник ще не доставлений до зали судового засідання №7: Автівка швидкої допомоги (бригада №251 з кардіологічним обладнанням, д.н.з. АА 44 03 МІ) маневрує подвір’ям суду, аби під’їхати якомога ближче до охоронюваного “Грифоном” входу. У швидкій допомозі Мельника готують до проведення в судову залу. Поряд із ним постійно перебуває його сестра Олена Мельник.
Група підтримки одіозного ректора налічує до 10 осіб, серед них є екс-голова Ірпінського ОВК Андрій Новошицький.

Фото Олександри Терещук для ТВі.

Фото Олександри Терещук для ТВі.

Станом на 11:20  Мельника підняли з ношів і, пересадивши на візок, доправили до приміщення суду. За свідченням присутніх журналістів, Мельник, який у швидкій допомозі активно спілкувався з адвокатами, перед журналістами постав неголеним, спітнілим, з обличчям червоного кольору, із заплющеними очима.

На запитання журналістів про його стан здоров’я Петро Мельник нічого не відповідав і не реагував жодним чином. До візка його прив’язали защібками, що необхідно, за словами лікарів, для того, щоб хворий не випав під час транспортування.

Об 11:27 засідання Печерського райсуду розпочалося. Мельник сидить у візку, суддя заборонила вести фото- чи відеозйомку. Поруч із підозрюваним на лавці сидить його сестра депутатка Ірпінської міської ради Олена Мельник зі своїм сином і депутат Ірпінської міської ради Андрій Кривенко.

Також біля хворого перебувають троє лікарів. Судова зала переповнена журналістами та присутніми слухачами. У залі, за словами присутніх журналістів, доволі задушливо та спекотно.

11:46: Прокурор звернувся до суду з клопотанням про арешт Петра Мельника і тримання його під вартою протягом 60 діб.

11:47: Петру Мельнику суддя надав слово. Підсудний дає свідчення особисто.

“Говорить дуже тихо, але впевнено”, – передає кореспондент Сайт громади Приірпіння.

Петро Мельник наполягає на тому, що хабара він не брав, що на нього чинили психологічний тиск.

Також Петро Мельник повідомив, що він написав заяву на звільнення з академії і йде зі своєї посади.

“Я ухожу, і хай ті, кому я заважаю, працюють краще”, – проголошує спійманий при одержанні хабарів Мельник.

У своїй промові колишній ректор наголосив, що “не збирається тікати з України, а хоче в Україні вмерти”.

Журналіст “Радіо Свобода” Дмитро Баркар у своємі Твіттері зауважив, що адвокати Мельника не підтверджують свої обіцянки розповісти в суді про зроблені їхньому підзахисному операцію.

“Щось адвокати в суді свої розповіді про операцію зроблену Мельнику не підтверджують”, – пише Дмитро Баркар.

За кілька хвилин журналіст дописав: “Адвокати Мельника таки згадали, що йому вчора зробили операцію на серці”.

“Насправді ж це була не операція, а обстеження серця – коронографія,” – уточнив прокурор Максим Лавринюк.

12:00: Захисник Петра Мельника  Олександр Назаренко попросив приєднати до матеріалів суду заяву про звільнення з посади ректора і хоче, щоб суд відпустив скандального екс-ректора під заставу. Він також повідомив, що сестра підзахисного Олена Мельник може поручитися за брата і внести заставу.

12:13: Слідчий Олег Зайцев запевняє, що Петро Мельник може втекти за кордон: він має закордонний паспорт і часто подорожує. У судовому засіданні слідчий вручив Петрові Мельнику повідомлення про підозру у вчиненні злочину.

У своєму клопотанні про необхідність затримання підозрюваного слідчий наголосив, що під час затримання Мельник спочатку намагався викинути портфель із грішми, отриманими ним як хабар, потім пояснював, що ці кошти підуть на розвиток академії, а ще пізніше став заперечувати, що вони йому взагалі належать.

12:16: Суддя видалилася до нарадчої кімнати.  Журналісти обступили Мельника, але на їхні питання він не відповідає.

Брат Петра Олександр Мельник вважає, що на його брата тиснуть “великі сили” з метою “відібрати академію”:

“На мого брата тиснуть, хочуть відібрати академію. Їхні сили дуже великі”. Але назвати, хто саме чинить тиск, кореспонденту Сайту громади Приірпіння він відмовився.

Журналіст телеканалу “Інтер” Ольга Червакова у своєму Фейсбуку повідомила, що Петро Мельник під час перерви в судовому засіданні показав наслідки своєї операції на серці.

За її словами, присутні в судовій залі кардіологи МОЗ нагадали, що це не операція, а обстеження.

Olga Chervakova: “В перерыве заседания суда Петр Мельник показал последствия своей “операции”. Кардиологи из комиссии Минздрава, присутствовавшие в зале, сказали, что это не операция, а диагностическая процедура”.

Суддя перебуває в нарадчій кімнаті, а в Печерському райсуді тим часом обідня перерва до 13:45. Слухачі та журналісти чекають на подвір’ї суду. Карета швидкої стоїть біля охоронюваного виходу поряд із автозаком напоготові.

О 14:30 учасники судового процесу та журналісти повернулися до судової зали. Петро Мельник сидить у візочку поряд зі своїми захисниками та сестрою Оленою Мельник, яка, як відомо, є головою земельної комісії Ірпінської міськради. Усі очікують на прихід судді й потерпають від спеки через відсутність кондиціонерів. Біля мельника чергують лікарі швидкої допомоги.

О 14:39 до судової зали із нарадчої кімнати ввійшла суддя і продовжила засідання.

14:48 – Суддя прийняла рішення обрати як запобіжний захід для одіозного Петра Мельника – цілодобовий домашній арешт за винятком необхідності виїзду на лікування до установ, що мають ліцензії для лікування його захворювання. Він перебуватиме під арештом за адресою: м. Ірпінь, вул. Озерна, буд. 153. 

Слідчого Олега Зайцева рішення судді влаштовує.

За словами кореспондента, Петро Мельник після засідання має значно бадьоріший вигляд, ніж у судовому засіданні.

Лікарі відмовляються коментувати стан здоров’я Петра Мельника і не відповідають на питання чи потребує він госпіталізації. Водночас видно, що його готують до транспортування автівкою швидкої допомоги.

Мельник дає якісь розпорядження найближчому оточенню, а його секретарка Анжеліка Кифорак не стримує своїх емоцій і плаче, але за мить посміхається і каже, що рішенням суду цілком задоволена.

14:59 – Мельника вивезли у візку на вулицю. Допомагав через поріг перенести Мельника депутат Ірпінської ради Андрій Кривенко.

Батько депутата Кривенко Віктор Григорович працює проректором з економіки та перспективного розвитку Національного університету ДПС України, а також є членом Виконавчого комітету Ірпінської міської ради.

У суді вкотре був помічений Андрій Новошицький, екс-голова ОВК й працівник податкової академії, який на камеру засвідчив, що він не є адвокатом попри те, що в реєстрі адвокатів України такий значиться.  Новошицький часто вів переговори з адвокатами підсудного Мельника.

Сестра Мельника Олена також каже, що задоволена рішенням суду.

“Задоволена тим, що є”, – неохоче відповіла вона кореспонденту редакції і додала, що відтепер зусиля будуть спрямовані на лікування Петра Мельника.

Брат Мельника Олександр від коментарів відмовився.

 

5 коментарів

 1. ЖЛОБ 1 Серпня 2013 at 19:24

  Була в Приірпінні одна нормальна людина і ту посадять.шкода!

  195.5.126.**

  • Анонім 1 Серпня 2013 at 20:50

   Абсолютна правда! Людина, яка для ВУЗУ зробила чимало (аналога немає в цілій країні). Хтось дуже хоче прибрати чужий труд до своїх рук. І цей “хтось” брати “точно не буде”)))

   94.178.104.1**

 2. Анонім 1 Серпня 2013 at 20:38

  Абсолютна правда!!! Може й брав (а хто ж не бере?), але скільки зробив для ВУЗу (жодного схожого по всій Україні)! Хтось страшенно захотів на тепле готове місце, от і травлять людину.

  94.178.104.1**

  • партизанка Зоя 1 Серпня 2013 at 22:39

   Абсолютная правда!!! Из простого комсомольского функционерчика да сразу в миллионеры(долларовые)! Нашел клад? Нет! Выиграл в лотерею? Также, нет! Имущество громады дерибанил, да так успешно, что сам не справлялся. Поэтому всю семью трудоустроил! Вор должен сидеть в тюрьме.

   92.49.230.1**

 3. Сашко 1 Серпня 2013 at 20:44

  Побольше бы таких “нормальных” пересажали!

  213.169.84.1**

Залишити відповідь

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539