З легкої руки Садовського громада втратила екс-дитсадок на Лісовій та кладовище

18

Найскандальніша сесія Коцюбинської селищної ради за період цієї каденції відбулась 5 листопада. Нерви здавали навіть тим, хто загартовував їх не одну каденцію.

Дурачье. Разве это серйозные люди,” – обурюється депутат Микола Мамчич, який не витримав балагану й зібрав речі, аби вийти.

Помічник народного депутата Олексій Туровський теж визнав, що цього разу депутати Коцюбинського залишили далеко позаду інші ради Приірпіння:

“Я думав у Гостомелі безлад, але те, що я бачив сьогодні – словами не передати”.

Депутати, які попри різну партійну приналежність майже всі входять до однієї групи “Спільна мета” , цього разу воювали 50 на 50.

Релігійна громада київського патріархату, яку в селищі очолює депутат Микола Ільницький, на цій сесії зажадала від громади землі та приміщень.

У порядку денному було аж три проекти рішень на користь церкви. Одне з них – дозвіл на викуп приміщення колишнього дитсадка площею 1250,3 м2 на Лісовій 21-а.

Згідно з експертною оцінкою, релігійна громада має сплатити до бюджету суму дещо більшу за 2 мільйони гривень. (Майже 270 тисяч доларів). Це приблизно еквівалент вартості 2-трикімнатних квартир у селищі по 110 метрів квадратних.

Ковтач зазначив, що не слід говорити про помилкове рішення попереднього селищного голови Пікулика, який десь 10 років тому віддав в оренду релігійній громаді за безцін приміщення колишнього дитсадка строком на півстоліття:

“Завтра тоді будуть наші фамілії обговорювати, що ми робили шось не так!”

Активний спротив почав чинити депутат Олександр Хвостенко, якого підтримало кілька мешканців з Лісової.

Тут варто зазначити про еволюційний етап у розвитку депутатського корпусу Коцюбинської селищної ради. Коцюбинчанам уперше за історію цієї каденції дали висловитись і не чинили традиційних перешкод.

Нагадаємо, коли громада прийшла висловитись щодо незаконної забудови Яни Машталір і просила всього лише одну хвилину на виступ – депутати були невблаганні.

Той же Хвостенко, який привів людей з Лісової, тоді, на зауваження коцюбинчанина, що він представляє громаду, депутат зауважив:

“Общину, блин! Простой человек!!!”

Але питання дитсадка і кладовища роз’єднало монолітність “Спільної мети”.

До президії в рясі й з хрестом вийшов депутат Микола Ільницький:

“Була попередня домовленість щодо передачі для створення хоспісного відділення.”

На підтримку Ільницькому виступив активний помічник отця – депутат Петро Бомба.

“Що хочу сказати, вже скільки років триває ця тяганина. Це 10 років тяганини. Дайте можливість узаконити! Садка там вже не буде, бо там є хвороби. Воно вже впитано там! Хто захоче вести дитину, якщо хворі були неабиякі?”

Як виявилось, це була відверта маніпуляція з боку слуг Божих. Такі заяви спростовують фахівці Київської СЕС:

“Для цього існує дезінфекція, щоб вивести все це з приміщення. Є спецобробка розпилювачами, миття стін. Звісно тут може бути дитсадок! Найнебезпечніша – туберкульозна паличка, але й вона не вічна. Вона може жити в землі до 10 років. Якщо ж інші інфекційні хвороби – то після проведення дезінфекції можуть це приміщення спокійно використовувати”.

Виходить організації дитсадка причина, названа Бомбою, аж ніяк не стоїть на заваді.

Чомусь при розгляді такого карколомного питання медиків селища на доповідь не запросили. З цього приводу не висловились навіть дві депутатки, які мають пряме відношення до медицини – Любов Майоренко та Антоніна Степаненко.

Та й депутатка Ірпінської ради-гловний лікар Людмила Бідула, яка вперше за три роки була на засіданні, аби пояснити наслідки медреформи, на розгляд цього важливого питання не залишилась.

А саме через медичну реформу й укрупнення, яке відбувається по всій країні, питання щодо існування у цій споруді денного стаціонару залишається досі відкритим.

Якщо так станеться й медична установа більше не буде представлена в даному приміщенні – жодної юридичної перешкоди для створення дитсадка не було б, а перспективи побудови нового дитсадка для громади вкрай примарні.

Депутат Олексій Олійник намагався розтовкмачити всім, на що витратять ці 2 мільйони надходжень від такої скандальної угоди:

“Якщо підуть гроші в бюджет – позакриваємо дірки! Якби хоч на дитсадок пустили! Грошей не буде!!!

З цим погодився секретар селищної ради Олександр Ковтач:

У нас є сталько дир, шо найдеться куда!

Секретар селищної ради наголосив, що новий дитсадок обійдеться громаді у 25, а то й 30 мільйонів.

“За детсад надо было бороться 10 лет тому назад. 20 милионов – это большая цифра. Это в 30 может вылиться,” – говорить депутат Бєлов.

Логіка такого дискурсу була незрозумілою половині депутатів.

“Ну в людей абсолютно відсутній здоровий глузд і аргументація. Уявіть приміщення дитсадка віддають за 2 мільйони і кажуть, що на нове треба 25-30 мільйонів. Самі кажуть, значить, самі ж усвідомлюють, що нового приміщення не буде. І голосують віддати за 2 мільйони те, що для громади обійдеться потім в 10 разів дорожче,” – ділиться враженнями від почутого депутатка Федорів.

Депутат Салівонов запропонував вкласти отримані 2 мільйони в прибудову до дитсадка, яку так і не віддали селищу разом із 5-ма трикімнатними квартирами у новобудові на Пономарьова 2/2. Громада не є власником даних приміщень через те, що селищна рада свого часу програла суди.

Поки депутати обговорювали це питання, підвелась коцюбинчанка Ірина Нестеренко:

“Люди, розкажіть, чому ми здаємо в дитсадку 25 гривень на селищну раду? Ми здаємо 50 гривень до садка, а 25 на селищну раду в дитсадку”.

Депутати здивовано загули, але коцюбинчанці пояснили, що це питання не на часі, тому повернулись до розгляду ключової проблеми.

Там де не діяла логіка, намагались застосувати принцип.

“У нас же договоренности были! Надо быть джентльменами! Если мы договорились – надо быть джентльменами!” – обурюється Черніков.

Садовський підтримав позицію Чернікова:

“Вспоминаємо, що була сесія і ми про щось домовлялись”.

Нагадаємо, під час обговорення одним із варіантів депутати розглядали можливість еквівалентної добудови до приміщення екс-дитсадка.

Секретар селищної ради Олександр Ковтач прямим текстом сказав депутатам, як слід голосувати:

Така форма як “утримався” дуже хитра. Так що давайте голосувати “за”.

Хвостенко аж підскочив:

“Может у вас лично была! Голосуем поименно!

Садовський був проти і зреагував миттєво:

Ще чого!

Депутати не підтримали пропозицію зробити голосування поіменним, аби громада знала з чиєї легкої руки вона втрачає своє приміщення.

Але редакція Сайту громади Приірпіння завдяки тому, що підрахунок голосів затягнувся, зафіксувала, хто голосував “за” відчуження приміщення екс-дитсадка.

Для того, аби громада знала, кому завдячує даним рішенням редакція публікує прізвища тих, хто підняв руку “за”:

Бігун, Бомба, Бєлов, Дзюба, Мамчич, Магей, Коваленко, Ковтач, Римаренко, Салівонов, Ясінєв, Ільницький, Черніков, Чорногор, Главацька.

Виявилось, що до прийняття рішення не вистачало одного-єдиного голосу, бо підняло руку лише 15-ро депутатів.

“Скільки голосів? Ви рахуєте?” – допитується селищний голова Садовський.

“Ви голосуєте? Бо зараз 15, а я не бачила Вашої руки,” – говорить Ірина Федорів.

Садовський підняв руку за відчуження екс-дитсадка і таким чином завдяки цьому громада його і втратила.

Після цього розглянули друге скандальне питання. Майже 20 соток землі віддали для будівництва та обслуговування Храмового комплексу розташованого на кладовищі тому ж таки київському патріархату. Це при тому, що ховати зараз ніде.

Депутатів запевнили, що то земля виключно під храмовим комплексом. Але після голосування з’ясувалось, що то все разом з вільною землею на кладовищі.

“Уже решение принято. Ви дасте похоронить, наприклад, громадянина Петренка? Только чесно?” – Ставить пряме питання депутату і отцю Миколі Ільницькому член виконкому Богдан Слюсаренко.

Отець Микола дав зрозуміти, що не дасть.

“Я, як ніхто, отстрадала за той клапоть землі на кладовищі. Мене били у відділку, перенесла кілька операцій!  І що ви мені не дасте похоронить?” – обурюється депутатка Марія Пегета, згадуючи боротьбу за місце на кладовищі, коли мешканці її округу воювали з суддею за землю на цвинтарі.

Слюсаренка й далі цікавило, чи можливо буде ховати людей там, де росте трава.

“Там хресна хода буде,” – пояснює, що робитиме на 19 сотках кладовища отець-депутат.

Садовського обурило, що за хресний хід може бути на кладовищі, але Черніков, який не раз наголошував на своїй атеїстичній філософії, тільки відмахнувся:

“Пристали за эту траву! Скоро Коцюбинское будет городом. Земельные вопросы мы улаживаем. Будет новое кладбище”.

Такими словами Чернікова обурився Богдан Слюсаренко, який пригадав депутату його обіцянку дати громаді до осені понад 30 квартир.

Сергей! Имейте совесть! Квартиры заберешь, садик заберешь! А по факту? Там может 100 мест есть на кладбище и негде хоронить!?

Депутат Петро Бомба, який де-факто є помічником отця-депутата Ільницького, підтримав Чернікова і висловився теж на користь того, аби громада зробила нове кладовище. Щоправда, всі усвідомлювали, що землі селище немає ані для дитсадка, ані для кладовища.

“Як вже ті церковники впеклися! Ота церква, що в лісі біля дороги – там паркан переставляють двічі на день!” – Здають нерви в депутата Вадима Казімірова.

Президія заспокоїла: московському патріархату там належаться аж 20 соток, які вже обгороджують забудовницьким парканом.

Варто зауважити, що і московський, і київський патріархат, які мають в лісі свої споруди не дбають за чистоту довкола них.

Учасники суботника на Пономарьова, який нещодавно відбувся, кажуть, що чи не найбільше сміття було поблизу церковного паркану московського патріархату.

Аналогічна ситуація і біля приміщення екс-дитсадка, який віддали за безцін київському патріархату.

Люди з Лісової скаржаться на закидану межу, яка мала б за логікою прибиратись церковниками. Як-не-як дорога до Бога.

Член виконкому Слюсаренко таки не вгавав:

“Три решения сегодня в Вашу пользу (київського патріархату – прим. ред.)! Почему не 16 соток, а 19? Вы же знаете, что у нас нет земли!”

Як виявилось, третім рішенням прийняли відвід землі у постійне користування під храмом на вулиці Артема на користь того ж таки київського патріархату.

Депутати жартували, що церква спершу побудувалась, а потім просить землю.

“От побачите, вони все оформлять. Інші мають проблеми, а вони оформлять. Я не знаю як, але їм, видно, Бог помагає,” – жартує сміючись Віктор Боримський.

Так за годину київський патріархат збагатився на приміщення екс-дитсадка площею понад тисяча метрів за ціною двох трикімнатних квартир та загалом мало не на півгектара. Тепер це, як було колись написано на простирадлі з вікон екс-дитсадка, належить Богові.

З таким станом речей депутати, помічник нардепа Олексій Туровський і власне сама громада миритися не збирається.

“Чекаємо 5 днів. Далі звертаємось, щоб надали рішення сесії. Якщо селищний глова не накладе вето, то будемо діяти. Селищна рада Коцюбинського зонінг не затверджувала. Тому такі рішення не лежать в законній площині, – запевняє Олексій Туровський.

Після того, як депутати вийшли з сесійної зали, виявилось, що голова депутатської групи “Спільна мета” Владислав Євстифєєв так і не зрозумів, що рішення щодо кладовища таки прийняли. Це попри те, що він не залишав зали засідань, був присутнім на розгляді цього питання і брав участь у голосуванні.

Очевидно, питання дитсадків та кладовищ, як і питання опалення, не змушують депутата Євстифєєва бути настільки уважним, як питання дерибану Біличанського лісу, де в депутата, за словами прокурора Ірпеня, у власності перебувало близько 100 ділянок.

18 коментарів

 1. татьяна 8 Листопада 2013 at 22:24

  П.ц. а ничего что в здании экссадика коцюбинская больница? А то что садиков в селе катастрофически не хватает???

  95.158.24.**

 2. Скорпион 9 Листопада 2013 at 23:43

  Шановні виборці! Ви що сподіваєтесь, що суд позбавить цих горе-депутатів мандатів? А можливо треба відкликать свою довіру? Завтра ваше помешкання продадуть без Вас за безцінь!

  77.52.12.1**

 3. з вулиці Шевченка 10 Листопада 2013 at 10:12

  А з якої радості наша сільрада вирішує долю кладовища? Його територія не належить Коцюбинці!Так сталося, що ховали там наших. Але і Ново-біличі там ховають своїх. Та взагалі кияни! Про яке “НАШЕ” кладовище йде мова?!

  213.169.84.**

 4. Віктор Боримський 10 Листопада 2013 at 20:32

  Пані Ірино!Я голосував(ЗА).А ВИ як член лічильної комісії краще рахуйте!Пропозиція про поімненне голосування надходила від мене.Так що Садовський тут ні до чого.

  195.5.126.**

 5. Бартків Ігор 11 Листопада 2013 at 16:51

  Дивно, що ні селищний голова В.Садовський, ні регламентна комісія, ні жоден депутат (і навіть опозиційні) не читають Закони. Якщо за рішення по садочку проголосувало всього 15 депутатів (а їх склад 30), то рішення не приймається. Так, ч.2 ст. 59 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні” чітко зазначає, що “рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених Законом.” Тобто повинно було б голоси 16 депутатів.

  95.158.48.1**

  • Editor 11 Листопада 2013 at 18:20

   “За” голосував Садовський – його голос був 16-м. Щодо голосування Віктора Боримського всі три члени лічильної комісії (Салівонов, Пегета, Федорів) нарахували 15 голосів і тоді вже свою руку підняв селищний голова. Разом лічильна комісія не могла помилитись – підрахунок голосів відбувається з трьох точок огляду.

   Можливо, мала місце проблема, коли депутат не тягнув руку так, щоб її можна було помітити, або опустив передчасно.

 6. Александр 15 Листопада 2013 at 11:45

  21 век на дворе, люди верят в Бога, мало того садики и больницы отдают под помещения для умалишенных фанатиков.

  213.160.141.1**

  • Ладко 16 Листопада 2013 at 21:13

   Я теж не віруючий, але обзивати “умалишенными” людей, погляди яких відрізняються від власних– край невігластва і бидляцтва… наступний крок–бити морди і розстрілювати…

   пункт 2– “Вчіть історію”, згадайте, як будівля стояла пусткою, і у ній ночували бомжі і наркомани..

   212.90.170.**

 7. Ладко 18 Листопада 2013 at 21:16

  Ваш коментар чекає узгодження.
  Нічого собі, і так дві доби.. Якось інші сайти без цензури обходяться, і право починати теми має кожен, а не тільки лизоблюди певних осіб…

  212.90.170.**

  • Editor 19 Листопада 2013 at 10:22

   Добрий день. На жаль, редакція дійсно не завжди встигає відмодерувати коментарі у день їхньої публікації.

   Пре-модерація – це не цензура. Ваші коментарі з’являються в тому вигляді, в якому Ви їх написали, якщо там немає нецензурної лексики і т п.

   Пост-модерацію вводити поки не можемо, оскільки є хакерські атаки, під час яких на сайт додаються сотні коментарів зокрема англійською мовою, абсолютно незмістовні й однотипні, щоб забити лінію коментарів й таким чином нівелювати дискурс громади.

   Це потребує додаткового часу для моніторингу і фільтрування, щоб коментарі не перетворились на дописи спамерських роботів.

   Дякуємо за розуміння.

   • Ладко 19 Листопада 2013 at 13:13

    У більшості форумів право починати теми має кожен, а не тільки лизоблюди певних осіб…

    відповіді не почув.

    95.158.60.**

 8. Сосед 19 Листопада 2013 at 11:48

  Наши жлобы-депутаты не удивили. Позиция церкви поразила своим цинизмом и алчностью в духе Ильфа и Петрова – отхватить на халяву у громады посёлка свечной заводик, т.б. приходик.

  37.53.74.1**

 9. Лариса 22 Квітня 2014 at 02:30

  Мне было очень стыдно читать комментарии жителей Коцюбинского. Какая ограниченность и невежество! Ведь это очевидно, чем больше церквей и очагов духовности, тем больший выиграш для людей. Что мы жалеем для церкви? Развалины детского садика и место, где был мусорник на кладбище? Почему мы забыли это? Или это подлость и зависть? Почему вас, господа безбожники, не было когда проводился ремонт розвалин и уборка мусорника? Что вы, “Иуды” помогли? А теперь, когда эти два объекта приведены в порядок, вы протягиваете свои корыстные ручки. Это не по-человечески! Прихожане на протяжении 10 лет работали, вкладывали свои деньги, честно заработанные и теперь вы хотите это забрать? Кто вас воспитывал и где ваша совесть? Мы живем в Коцюбинском и хотим, чтобы наш поселок был процветающим и наши дети были счастливыми, мы благодарны священникам за молитвы и за Служение, а за таких горе- депутатов, которые плюются ядом нам стыдно. Бог вам судья!

  176.105.8.**

  • Ольга 23 Квітня 2014 at 22:20

   Приходів та церков у селищі на багато більше ніж садочків. Щоб побудувати церкву чи скромний приход потрібно на багато менше коштів аніж для будівництва садочка чи лікарні.Будівлю садочку віддали за безцін – це всі розуміють, і відповідальність за це лежить на місцевій владі. Так само як відповідальність за те, що при будівництві нових багатоповерхівок забудовники не побудували садочків – це теж відповідальність місцевої влади, як це можно було прогледіти???

   95.158.25.1**

 10. Андрій 13 Червня 2014 at 22:21

  Безумовно, якщо церква займається відчуженням майна яке насправді ій не належить, то вже не є божа справа. Діти та батьки котрим потрібен садочок пом’ятайте про ці діяння панів церковників. Усім господь суддя.

  95.158.18.**

 11. Любовь 20 Червня 2014 at 14:55

  Ларисе тут ответ – С каких это пор, чтоб молиться и справлять ритуалы нужны тааааакиииие материальные блага, какие в Коцюбинском патриархаты настраивают????? А не грех ли это – корысти своей волю давать?пожалуйста, не рассказвайте здесь о мнимой религиозности! Верующие по праздникам и воры-обманщики в будние дни…Церковной ложью сыты по горло..Есть Писания и им следовать надо.

  С Ольгой согласна, от застройщиков надо требовать сперва постройку садиков и поликлиник!

  185.11.81.2**

  • Артем 25 Липня 2014 at 22:20

   То яка ж Ви Любов? Ви, скорше, Злючка! Зробіть хоч щось для людей, а ми побачимо. Обливати словесним брудом – багато розуму не треба, покажіть справами на що Ви варті. Тоді по спілкуємось!

   213.111.69.2**

   • Любовь 5 Серпня 2014 at 20:06

    За собой следите и женой своей особенно(ну это совет) И о том что я делаю – я не кричу, мне ничьи похвалы не нужны и тем более ничья оценка!

    185.11.81.2**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539