Як у жовтні громадян “нагріли”: тарифи на опалення

1

Прем’єр міністр України Микола Азаров ще у перші дні жовтня наказав достроково почати опалювальний сезон через прохолодну погоду.

“Трімайтеся,” – так підбадьорив громадян на засіданні Кабміну перм’єр Азаров.

У Коцюбинському люди мерзли і скаржились журналістам на те, що накази прем’єра тут не виконують.

“Ну, казали по телевізору, що мають почати топити, а батареї холодні,” – бідкалась Алла, мешканка Лісової.

Далі коцюбинчани скаржились на те, що вночі батареї були ледь-ледь теплі, а вдень – таки холодні. Але найбільший подив був тоді, коли прийшли платіжки за опалення від “Мастер-Енерго”.

Коли споживачі побачили мало не вдвічі більші від очікуваного суми – почали питати депутатів, аби ті розтовкмачили, чому треба сплатити стільки грошей за недоотримані послуги.

“До мене звернулись люди з тих будинків, які входять до мого округу. Багато людей. Топили не дуже добре, а нащитали прилічно. Вони топили 23 дні. Опалення в нас по 8 гривень 90 копійок. От за 42 метри я заплатив 355 гривень,” – розповідає депутат Віктор Боримський.

Вони топили ніч, а вдень виключали. Умовно пів на шосту увечері вмикали, батареї були ледь-ледь теплі, а в пів на шосту ранку відключали. Батареї були холодні,” – додає Боримський.

Депутат звернувся усно до “Мастер-Енерго”, аби з’ясувати, чого люди платять 100 % за послуги, які заледве отримували на 50.

І от відповідь, яку йому офіційно надали. У відповіді “Мастер-Енерго” посилаються на постанову Кабміну, згідно з якою перерахунок робиться лише тоді, коли перерва між подачою опалення становила понад 12 годин.

Тобто, якщо “Мастер-Енерго” і робило перерву до 12 годин, заощадивши газ, який є основою для формування тарифу, то, згідно з постановою, перерахунок для споживачів на такі послуги робити не обов’язково.

Виходить поки заробляє, заощаджуючи на громадянах, “Мастер-Енерго”, громадяни не лише не заощаджують, а просто переплачують.

За словами комунальників, ця теплопостачальна організація подає опалення в селищі на загальну площу понад 105 000 метрів квадратних.

Якщо порахувати повну вартість опалення цих квадратних метрів за середнім тарифом 8 гривень (а з відповіді депутату Боримському видно, що тариф був навіть вищим),  то половина цієї суми, яка 100 % не пішла на символічно нагріті батареї, які аж ніяк не прогрівалиприміщення, складає дещо менше півмільйона гривень.

Це за майже 20 днів “недогріву”.

“Можливість проведення перерахунку розглядається,” – резюмують в листі “Мастер-Енерго”.

Але ніхто цього громадянам і депутатам не гарантує.

Про перерахунок “Мастер-Енерго”, очевидно, навіть і не думали б, якби не скарги  коцюбинчан, яких прем’єр Азаров, як і всіх громадян, закликав “тріматися” у такий нелегкий для них час.

Як відомо, “Мастер-Енерго” є монополістом в селищі Коцюбинське. З березня місяця тимчасова комісія, яка мала б розглянути альтернативи щодо залучення конкурентних організацій натомість розглядає можливість створення спільного підприємства, до статутного фонду якого має увійти стратегічне майно територіальної громади – котельні та мережі.

Роботу тимчасової комісії саботує її голова – депутат Костянтин Коваленко, який мешкає в приватному будинку й не користується послугами цієї організації.

“Мастер-Енерго” також відоме тим, що закладає щороку в тарифи дахових котелень селища кількість газу та енергоносіїв, що в кілька разів перевищує реальні показники лічильників котелень. Перерахунку годі чекати.

Попри те, що мешканці цих будинків переплачують й не робиться перерахунок, дахові котельні перебувають у вкрай незадовільному стані, що підтверджує огляд дахової котельні на Лісовій 20-а фаховими незалежними інженерами.

Питання щодо перерахунку до “Мастер-Енерго” виникали не лише щодо дахових котелень. Ось витяг з документу, який це підтверджує.

За понад 5 років виконком не домігся перерахунку для коцюбинчан.

1 Comment

  1. Дмитрий 17 Листопада 2013 at 23:03

    а как конструктивно можно с ними бороться?
    Что жители поселка могут реально сделать (по закону) ?

    94.45.70.1**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539