Чому депутат понищив кущі під нашим під’їздом?

7

rizkaАвторка: Ольга Матюшина

У п’ятницю зранку, як і зазвичай, відвожу свого сина до садка. Аж раптом під вікнами чую — зчинився скандал.

Виявилось, то сусідка Ольга захищає кущі жасмину під своїми вікнами.

І хто б ви думали додумався рубати жасмин в останні дні травня? Депутат Коцюбинської ради від нашого ж будинку Ярослав Салівонов!

На питання: навіщо такі гарні кущі різати під корінь, він має свою відповідь.

Виявляється, кущі ЙОМУ, депутату, заважають виїздити машиною.

salivonov

Тільки рубати зелені насадження Салівонов взявся не біля свого під’їзду, а чомусь біля нашого.

Питаємо горе-депутата, чого б йому не взятись за свій під’їзд. І тут стає все зрозуміло.

“Ні, біля мого парадного кущами завідує пані Олена. Її чоловік пішов на фронт. Ось повернеться — підріже, як годиться, під 2 метри. А поки він не повернеться — кущі пані Олени чіпати не можна”, — дає “законодавчо обґрунтовану” відповідь своїм діям депутат Салівонов.

Тобто ситуація виглядає так: пані Олена з його парадного, яка сидить вдома й бачить, хто що робить, за свої кущі витрясе з Салівонова душу. Тому він вирішив не зчиняти галасу, а поки люди на роботі, зробити те, що задумав: знищити наші кущі.

Салівонов визнає, що для того, аби так діяти, немає жодного акту, жодного дозволу.

“Ті кущі я сам на зеленстрої купував”, — запевняє депутат Салівонов.

Хочеться нагадати місцевому уряднику, що 5 років тому ми всім будинком скидались по 30 гривень, щоб купити ці кущі. Але публічного обурення ця відверта брехня не зустріла. Всі зранку пішли на роботу й нагадати забудькуватому депутату, звідки взялись кущі, було просто нікому.

“А нічого, що тепер весь пил з дороги буде летіти у вікна нижніх поверхів?! І чому не можна було кущі підрізати навесні, щоб вони в ширину розрослися гарненько?.. Нащо підрізати, коли жасмин тільки розквітнув?” — не вгаває моя сусідка Ольга.

І знаєте, проста жінка Оля цими словами депутатові Салівонову по-простому озвучила правила, які розробило профільне міністерство (ЖКГ) для будь-яких дій із зеленими насадженнями.

Але депутати не звикли дотримуватись законодавчого поля України навіть у таких питаннях як знищення кущів, які придбали своїм коштом сусіди.

“Формувальне обрізання рекомендується здійснювати ранньою весною, до початку вегетації (кінець лютого—квітень)…” — ідеться у “Правилах утримання зелених насаджень” (п.9.1.18.), затверджених міністерством.

Балансоутримувач (комунальна установа Ради) раз на рік має вести реєстр зелених насаджень і щорічно вности до нього зміни (розділ 14 правил).

Тобто кущі, що їх без будь-яких погоджень знищив депутат Салівонов, вже кілька років мають бути в реєстрі балансоутримувача, і хтось має відповісти за те, що відбулося.

rizka

Злочин, як відомо, супроводжує кара. Саме тому в державі є й інший документ: “Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів”.

Більше того, в Україні навіть є правовий прецедент, коли заступника міського голови Привілля притягнули до відповідальності через те, що його недогляд спричинив знищення зелених насаджень в місті, а відтак майно територіальної громади зазнало шкоди.

Касаційна інстанція залишила в силі рішення попередніх інстанцій, яким присуджувалася не лише компенсація коштів, а й кримінальна (!!!) відповідальність заступника міського голови у випадку знищення зелених насаджень.

“В постанові, зокрема, зазначено, що дії Жовтобрюха І. М. правильно кваліфіковані по ст. 367 ч. 1 КК України, так як він як посадова особа неналежним чином виконував свої  посадові обов’язки, внаслідок недобросовісного відношення до них, в порушення вимог посадової інструкції, свідомо допустив порушення норм природоохоронного законодавства, що спричинило суттєву шкоду охоронюваним законом державним інтересам”, — йдеться у рішенні Вищого господарського суду України.

Та що ж нашій Коцюбинській республіці якісь правила Кабміну, закони, постанови суду?..

Працівники УЖКГ “Біличі” не лише почикрижили кущі на вимогу депутата, а й залишили гілля з листям долі.

smitta

Салівонова ж не цікавило питання чистоти, бо він вирішив головне для себе питання: ЙОМУ тепер кущі не заважають. От і добре.

Ось такий тепер вид з його парадного.

zelen

А от із чим залишився наш під’їзд.

hole

І чого це в нашого депутата ніколи не виникало ініціативи піти на суботник? Чому депутатський корпус рачкував на толоці в лісі тільки раз за всю каденцію — коли приїздив кандидат у народні депутати Петро Мельник?

Може, участь у простому суботнику навчила б депутатів принаймні ставити відповідні завдання комунальникам…

“Нема нічого страшнішого, аніж необмежена влада в руках обмеженої людини”, — так писав український поет і журналіст Василь Симоненко.

Але що говорити про зелені насадження, коли нашому депутатові і до безпеки дітей діла нема. У дворі він додумався встановити от таку чудо-гірку, пам’ятник часам СРСР.

Цей “витвір мистецтва” навіть пофарбували у синьо-жовтий колір.

hirka2

Але за таким патріотизмом прихована відверта небезпека для дітей, бо знехтували всіма правилами безпеки. Навіть елементарного шліфування поверхні не було, й малеча жалілась, що в долонях повно скалок.

Наш депутат перед нами не звітує й не отримує, як того велить закон, завдання від виборців, аби їх виконувати. Він сам собі ставить завдання: знайшов десь совкову гірку — приволік, заманулось порубати насадження протизаконно — порубав.

І от питаю депутата, коли ж він приведе до ладу ту гірку, бо вже маю під скаргою 100 підписів мешканців. Як же так виходить, що депутат не чує простих людей і своїх сусідів?

Салівонов порадив… краще дивитися за дітьми і ходити за ними, щоб не було біди.

Тобто на майданчик встановили гірку, й ми, мами, маємо тепер за ними ходити, щоб вони на ту гірку не лазили? Це просто оксюморон.

Розмова ніби подіяла. Прийшли комунальники і кілька годин робили те, що мало бути зроблено до того, як допускати на гірку дітей.

hirka

За собою, як вже повелося, лишили сміття — либонь, символ того, що вони тут таки попрацювали.

Вирішила сходити до селищної ради, аби довідатись, що ж відбувається в нашій Коцюбинській Республіці, й хто уповноважив Салівонова на знищення зелених насаджень руками комунальників.

Заступник селищного голови Вадима Садовського, колишній начальник УЖКГ “Біличі” Петро Пушанко відхрестився від рубки кущів й сказав, що то ініціатива депутата Ярослава Салівонова.

Розмова звелась до: “Негарно вийшло, що ж тепер поробиш”.

Ну, зрештою, є рішення касаційної інстанції про матеріальну компенсацію державі та про кримінальну відповідальність винуватця (у тій справі це був саме заступник міського голови, на якого покладена відповідлаьність у цій сфері).

Щодо сміття після комунальників, то Пушанко зателефонував до УЖКГ “Біличі” й сказав прибрати сміття.

У результаті на дитячому майданчику поприбирали самі матусі.

У раді кажуть: на нові гірки для наших дітей немає грошей. Звісно, ДОК, який належить сім’ї Садовського, нам не може зробити от такий нехитрий розвивально-рольовий дитмайданчик.

песочница

А й справді, чого розмріялися?! Виборів немає, а ДОК Садовського прекрасно впорався з тим, що зробив для селища довкола клумби штахетний паркан на 100 тисяч гривень.

А ось майданчик, встановлений в лісі навпроти школи.

На ці розвивальні елементи, які споруджувала професійна “Інтератлетика”, витратили десь 50 тисяч гривень (2 спортивно-рольові елементи, 4 лавочки, 2 гойдалки на ланцюгах по 2 місця).

І як депутатці Ірині Федорів вдалось за відсутності грошей встановлювати котрий рік поспіль нормальні, сертифіковані елементи для наших дітей?

От і порівняйте — паркан за 100 тисяч бюджетних коштів, які отримали Садовські, небезпечну гірку, яку зробив Салівонов, із тим, на що з бюджету не пішло ані копійки.

Напевно, раз так бояться тих, хто у війську, й не рубають їхнім родинам під вікнами кущів, треба буде після АТО у так званих Луганській і Донецькій народніх республіках добратися з нашими бійцями і до Коцюбинської Республіки.

Тут вже котрий рік живуть за такими законами, що ліс задля дерибану стає чагарником, небезпечне озеро — відкритим пляжем, забудовники зводять висотки з дозволу влади (або через халатність) знехтувавши інфраструктурою, а депутат зранку може прийняти рішення знищити майно громади, бо ЙОМУ, виявляється, незручно.

matushynaАвторка: Ольга Матюшина, коцюбинчанка

7 коментарів

 1. Олексій Кузьменко 2 Червня 2014 at 10:54

  Розгромили в пух і прах.

  217.76.204.2**

 2. Максим 2 Червня 2014 at 11:56

  голову оторвать надо, а не листву с деревьев

  85.114.204.1**

 3. татьяна 4 Червня 2014 at 13:39

  Акт составили? Жалобу написали на жэк? На селивонова? Я в шоке- этот гребанный жек не видно когда нужно, а селивонова хоть у вас на фото посмотрела, активист блин

  88.81.237.**

 4. Инга 29 Червня 2014 at 00:35

  Ольга, вы же подруга Ирины Федорив. Вам должно быть известно, что эти горки были поставлены по инициативе Скипальского , при участии Федорив за деньги Бионик Хилл. Хозяева Бионика спонсируют действия всех “активистов” и проплачивают их типа “благую роль” в развитии поселка. У вас не выйдет выгородить ваши карманные интересы ваших коллег. Вранье всплывет и наконец то люди увидят кто есть виновником их бед.

  95.135.94.1**

 5. Инга 29 Червня 2014 at 00:41

  Высокие тарифы, разбитые дороги, нехватка мест в садиках и т.п. – это прямое следствие действий Федорив, Скипальского, Жежеры, Матюшиной, Домбровского и т.п. писакам лжи. От их действий страдают простые жители поселка, т.к. интерес олигархов киева необъятен. они всячески пытаются застроить территорию, ссылаясь на якобы инновационные проекты и доходность проекта. Доходность может и будет, но в карманы олигархом и бюджет Киева.

  95.135.94.1**

  • Ольга Матюшина 30 Червня 2014 at 11:06

   Апелюйте фактами, будьте так ласкаві. В чому конкретно винен Домбровський? Совість майте, людина пішла добровольцем захищати Вітчизну, а такі як Ковтач в офіцерській формі позують перед камерами. Чи може то Домбровський чи Федорів дороги порозбивали?

   Чи може через Матюшину з чотирьох садочків в селищі лишилось лише два? Може то вона традиціїї ввела щоб садочок до 17-00 працював, в січні та травні по півмісяця вихідних і напередодні всіх-всіх свят взагалі до 12 год був короткий день, а ще й побори з усіх драла знов таки Матюшина ? А яке відношення до високих тарифів має Домбровський чи Скіпальський?

   Для недолугих пояснюю, хто б в чому не був винен (хоча Ваші закиди щодо вини вказаних осіб взагалі безпідставні), головне завдання місцевої влади не допускати безладу на місцях і працювати на людей, а не проти людей.

   Бульвар Садовського – це є безперечним результатом діяльності нашого голови. Засновником садочків є Коцюбинська селищна рада і на ній лежить повна відповідальність за дотримання порядку в ДНЗ. Але селищній раді байдуже, що людям влітку немає куди дівати дітей (з 27.06 всі садочки закриті). Виникає закономірне питання, невже всі місцеві очільники можуть найняти няньку чи дозволити собі щоб їх дружини не працювали? Адже наші садочки функціонують в такому режимі, що хтось з родини має не працювати. І все було б нічого якби місцеві очільники були заможними, могли собі найти няню для своїх дітей, це ж добре коли люди гарно заробляють, але ж той прибуток треба декларувати і сплачувати відповідні податки. Але при цьому вони не мають забувати, що є багато простих людей, які не в змозі найняти няню або їх бюджет не покриває потреб родини за умови що хтось не працює. І для бюджету в принципі теж більш вигідно коли працевлаштована більшість – то ж прямі надходження до бюджету, на дірки в якому так бідкаються наша місцева влада.

   Конкретно про гірку в моєму дворі, той витвір мистецтва було поставлено за ініціативою депутата Салівонова, і то всім відомо, що саме він написав відповідний запит в ЖЕК, після чого комунальники її встановили, ось тільки на всі норми безпеки наших дітей при цьому забули.Знищенні зелені насадження в моєму дворі – це знов таки відповідальність Салівонова, саме він понищив кущі біля мого під’їзду і то всі бачили, фотографії маємо відповідні.

   Комусь не подобається, що Матюшина, Федорів, Домбровський чи Скіпальський вільно висловлють свої думки і вимагають від місцевих очільників, щоб ті дотримувались закону?

   Так подобається це комусь чи ні, ми це робили, робимо і будемо робити, маємо на те право. І тільки нам вирішувати реалізовувати свої права чи ні!

   95.158.25.1**

  • Люба 30 Червня 2014 at 11:36

   Инга, вы д***? А как на счет того, что знакомые Федорив, Матюшиной и др тоже не могут детей в садик под домом отдать???? Зато местные олигархи имеют очень даже “обьятный” интерес – в пределах Коцюбинского.
   Бионик спонсировали – есть хороший комплекс для деток, безопасный. Рада спонсировала – есть дороги, есть 2 из 4 садика, есть “неполоманные безопасные” горки, есть все, что необходимо жителям поселка.
   Подумайте получше кто стоит за Вашими страданиями.

   А Саливонов ну как тот поганый кот, которого отшлепали, а он в тапок нагадил – каким образом кусты мешали, и мешали только ему…

   185.11.81.2**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539