Стратегії дерибанників: медіа-провал і подальші плани

8

evstifeevАвтор: Андрій Скіпальський

Депутати облради та дерибанники організували в УНІАН-і прес-конференцію. Вони хотіли пояснити ЗМІ, що лише в межах Коцюбинського вдасться зберегти Біличанський ліс, який вони ж самі і дерибанять з 2008 року.

Не вийшло.

Журналісти загальнонаціональних видань з 2008 року чудово знають ситуацію з Біличанським лісом, тому працівники понад 10 редакцій ЗМІ поставили свої підписи під зверненням до президента щодо надання лісу статусу Нацпарку.

На місцях, де зазвичай сидять медійники, був помічений депутат Владислав Євстифєєв, який самотньо записував на телефон прес-конференцію, за яку самі ж дерибанники і заплатили гроші УНІАН-у.

Соло!

Соло!

У президії засідали незмінні герої дерибанної п’єси: організаторка агіт-кампанії Петра Мельника, депутатка облради та екс-“регіоналка” Наталія Семко та юрист Коцюбинської селищної ради Денис Крайник.

presuha

До них приєднався депутат облради — “УДАР-івець” Леонід Танцюра, який на минулій сесії облради уславився тим, що з трибуни перед камерами запевнив: область має на меті дерибанити ліс й краще, на його думку, дати роздерибанити його області, аніж Києву.

Київрада ж уже кілька років тому прийняла рішення, яке і стало основою для підписання указу президента й надання лісу природоохоронного статусу.

Знаковим є те, що на прес-конференції був й інший депутат облради — Григорій Бондаренко. Він очолює в облраді комісію з питань комунальної власності і приватизації.

Із таким складом спікерів не важко зрозуміти, кому і для чого потрібен Біличанський ліс.

Дерибанники, які не приховують своїх намірів перед камерами в облраді, традиційно посилаються на Указ 1941 року.

Тут жодного слова про межі. Йдеться лише про перейменування хутора Берковець на селище Коцюбинське.

Про межі селища йдеться в рішенні виконкому Ірпеня, про який промовці не обмовилися і словом.

Юрист Крайнік показував учасникам копії документів, які нібито надають можливість Коцюбинському отримати 4 тисячі гектарів тепер уже природоохоронної зони — національного природного парку “Голосіївський”.

Він також зазначив, що за його оцінками, Указ Президента про розширення НПП “Голосіївський” неможливо реалізувати через конфлікт непогодження меж області та Києва. Він також запевняв, що Управління Держземагенства м. Ірпеня вже обліковує за смт. Коцюбинським 4065 гектарів.

Щоправда, ані словом не обмовився про останнє рішення Вищого адміністартивного суду України, яке доводить Київрада правомірно відмовила Коцюбинському в погодженні межі.

На цій прес-конференції знову відзначився депутат-прогульник Танцюра. Він відкрито критикує наміри свого політичного лідера Віталія Кличка, називаючи його дії щодо захисту Національного природного парку та території м. Києва незаконними.

Танцюра за останній час діаметрально змінив позицію щодо цього питання. Рівно рік тому от що казав Танцюра журналістам:

“Як на мене, передача ділянок з лісом — це санкціонований проект високопосадових осіб. До такого висновку я дійшов, переглядаючи судові рішення. Коцюбинська селищна рада перевищила свої повноваження, приймаючи рішення про виділення ділянок, які перебувають поза межами Коцюбинського, в приватну власність. Будь-який ріелтор-початківець знає, що такі рішення є незаконними. Я думаю, що депутати Коцюбинської селищної ради мали б бути більш освіченими”.

Тепер, очевидно, депутата Танцюру питання освіченості й законності не турбують.

Дерибанники в переформатованому складі продовжують спекулювати на потребах розвитку Коцюбинського та потреби у житлі соціально незахищених родин, коди вже збудовано та будується сотні тисяч квадратних метрів житла в селищі. До слова, без жодних соцзобов’язань.

build

Але жодній родині не надано квартири у нових висотках. Тому, як хочуть господарювати депутати на території лісу — питання риторичне.

Після перс-конференції в УНІАН-і ця дерибанна компанія поїхала до екс-депутата Київради Лева Парцхаладзе, який на цих виборах опікувався кадровими питаннями штабу Петра Порошенка.

“Вони приїхали до мене. Я їм наголосив, що є три пункти, які я хочу розуміти: по-перше, межі Києва, по-друге, які ж межі нацпарку”, — розповідає телефоном Лев Парцхаладзе.

“По-третє, питання виділення ділянок на цих землях. На мою думку, це мають вивчати і депутати Київради, і активісти, і правоохоронці”, — наголошує Парцхаладзе, чий штаб у 2012 році назбирав понад 5 тисяч підписів за збереження Біличанського лісу й надання йому статусу нацпарку.

Прокуратура вже наголосила, що це — дерибан, і нещодавно навіть відкрила нові кримінальні справи. Акти права власності скасовують у судах.

Такий недолугий медіа-крок з прес-конференцією в УНІАНІ депутатів облради відбувся після того, як  26 червня в облраді намагалися з голосу поставити питання про затвердження меж Коцюбинського облрадою в односторонньому порядку на 4 тис гектарів.

За даними журналістів, депутати навіть замовили катер для святкування перемоги цього дерибану.

Кличко упередив цю підставу та підписав Меморандум із селищним головою Вадимом Садовським та головою облради “УДАР-івцем” Миколою Бабенком. Тепер над цим питанням працюватиме робоча група.

У той же день міський голова на сесії Київської міської ради наголосив, що Київ не віддасть жодного метра своєї території та захищатиме Біличанський ліс.

Депутата Коцюбинської селищної ради вже бачили в КМДА.

Зі слів наших джерел в Київраді зараз політик, який, за даними прокурора Ірпеня, ще рік тому володів майже 100 ділянками лісу з 501 розданої, намагається торгуватися й апелює тим, що вже вклав “чималі кошти”, тому так чи інакше він буде це питання вирішувати через облраду.

До слова, оренда залу в УНІАНІ з послугами фотографа й проплаченим анонсом й пострелізом на сайті УНІАН коштує понад 3 тисячі гривень.

Але, очевидно, що Євстифєєв, говорив не про прес-конференцію, а про ті суди, в яких доводилось вирішувати питання всі ці роки, про чиновників та юристів, яких доводилось фінансувати і т д.

Лобісти дерибану теж не сидять в облраді, склавши руки.

“Екс-голова ОДА Присяжнюк, чинний голова ОДА Шандра збирали депутатів у кафе. Там був і Лев Парцхаладзе. Вони наголошували на тому, що довкола Шандри треба гуртуватися, й що саме такий формат роботи підтримує президент Петро Порошенко”, — розповідає джерело в облраді.

“Депутатів при цьому відводили, й група дерибанників “працювала” індивідуально з кожним. Тому складалось враження, що захід організований для легітимізації того, що відбувається з лісом. Нібито це йде під егідою Порошенка. Але це нісенітниця. Там дійшло навіть до бійки”, — додає джерело.

Але здача лісу дерибанникам для всієї команди Віталія Кличка — це тотальне фіаско на прийдешніх виборах. Кличко вже заявив ЗМІ, що попри всі бажання тих, хто з 2008 року паює ліс, слово “дерибан” має відійти у минуле.

Klychko

На тому й стоїмо. На жаль, збереження Біличанського лісу знову переходить виключно у політичну площину: хто кого?

Ірпінь, Коцюбинське та облрада чи Президент, мер та Київрада. Ніби остання команда виглядає сильнішою й засвідчила чітко свої наміри зберегти територію нацпарку від дерибану.

Тому дуже сподіваюся, що так і буде.

Автор: Андрій Скіпальський, коцюбинчанин, працює в Центрі громадянського представництва “Життя”

8 коментарів

 1. Жк Коцюбинский 11 Липня 2014 at 09:45

  Ахах мегапиарщики. Кому вы нужны – ворье и аферисты. Садовского на гілляку!

  78.111.186.1**

 2. Віктор Леснік 11 Липня 2014 at 09:53

  Дерибанники Приірпіння ніяк не можуть заспокоїтися. Може пан Танцюра розкаже скількома ділянками володіє він. Коли балатувався в депутати, я особисто передав йому звернення, в якому як фахівець пояснив незакооні рішення Ірпінської та Бучанської сесій 2002 року. Проте відповіді не одержав і дотепер. Я просто хочу подякувати від багатьох ірпінчан пані Ірині Федорів та команді, яка на сайті інформує населення Приірпіння про депутатів – деребанників – хабарників. Коли це все припиниться. Поки не зрозуміло. На мої звернення і надані матеріали по незаконних вирубках в Приірпінні і надалі одержую відписки від Міністерства екології, АПК, Ірпінської прокуратури. Їм все байдуже. Тоді мабудь звернуся до Президента з питанням, чому не приймаються ніяких заходів з дерибанниками, хабарниками, коли вже ті люди, які стояли на Майдані побачать реальні кроки влади, а не просто балачки. Тепер Ірпінські депутати та чиновники трохи очухалися від страху і далі продовжують робити свою справу і їм плювати на громаду. Тому громаді потрібно активізуватися, а інакше донищать всі ліси і розбазарять всі землі

  95.158.48.**

  • Никита 11 Липня 2014 at 11:24

   Виктор, а кто рубит лес??

   83.142.232.2**

   • Ольга 11 Липня 2014 at 12:14

    Ну а то Вы не знаете. Старовойт что делал? У Машталир на участке кто рубил? В Гостомеле кто рубит и строит дома?

    • Никита 11 Липня 2014 at 12:24

     Вы замечаете только то,что у вас под носом. А то что творится в глубинке леса вам не выгодно видеть)) Не надо ездить и смотреть, просто откройте карту Google. Пятна в сотни га. это по сравнения с вашими примерами просто экологическая катастрофа. Не врите людям. И Виктор если и писал в прокуратуру про вырубки то только про те которые ему не выгодны.

     83.142.232.2**

     • Віктор Леснік 11 Липня 2014 at 14:24

      Шановний НИКИТА, я пишу про всі вирубки і всі вони в Прмірпінні незаконні. Так, що не робіть висновків коли Ви не знаєте реалій. Всі ліси , які вирубані за останні роки в Приірпінні, незаконні, як і незаконні рішення Ірпінської та Бучанської міських Рад про переведення цінних рекреаційних лісових насаджень в якусь деревну рослиннісь, для мене лісівника-еколога з 30 стажем, це повний абсурд. Про це я говорю не один рік. На цьому набили кишені депутати різних рівнів, забудовники, правоохоронні органи та чиновники всіх рівнів. Повідомляю і Вам, що за 15 років не одна людина не знята з квартирної черги в Ірпені, тоді чиї житлові питання вирішувались, мабуть, зрозуміло. Ці доводи не хоче чути і теперішны правоохороні та прокуратура, та й керівники відповідних міністерств. Тому збереження решти цінних рекреаційних лісів залежить від громади. Можу привести приклад, як борються жителі, які проживають в районі ресторану КАМЕЛОТ, та по 9-10 Лінії. Громада встала проти вирубок і забудов в їх районах, бо там і так лишилося небагато лісів. Там громада об’єдналася і поки вдається відстоювати, хоча вже надані всі дозволи на вирубку та забудову висотками

      95.158.48.**

 3. Никита 11 Липня 2014 at 11:13

  О чем вы пишете и кого пытаетесь обмануть?? Полная версия конференции находится на офиц.сайте коцюбинского- http://kotsubynske.info/news/granica_pos_kocjubinskoe/2014-07-10-366.На пресс-конф.четко было сказано,что территория переходит в ведомство нацпарка (2500га) оставшаяся -это существующая застройка (400га) , жд ветка с охранной зоной, которая принадлежит “укрзалізниця”(150-200), ЛЭП – (около 150 га) , Воинская часть – 150га, “Ашан”, “Эпицентр”- 100 га, кладбище с охранной зоной (300га), парки скверы , дороги, территория под коммуникациями, ит.п. Если подсчитать, то остается небольшая территория в запасе поселка 200-300 га от силы….О чем вы говорите, говоря про “деребан” ?? Если Танцюра изменил свое мнение про коцюбинское, значит на то были причины, значит понял кто врет , а кто ,основываясь на фактах, говорит правду. Думаю не он один открыл глаза на эту ситуацию. И правильно говорили депутаты на конференции, что надо договариваться. Потому как нельзя “упершись рогами” тянуть одеяло каждый на себя. у киева та же проблема, нет границ. И они не появятся пока не подпишут с областью документы.Больше будет конечно страдать коцюбинское, т.к. на сегодня поселка просто нет. Любой житель коцюбинского не может уже года 1,5 ничего сделать со своей землей и не только той что выделяли в 2008г). Потому советую посмотреть конференцию и разобраться наконец то кому верить!!

  83.142.232.2**

 4. Никита 11 Липня 2014 at 11:22

  И что вы прикрываетесь решением 1984 года. На конференции четко было сказано и в решении видно, что территория 87 га – это территория занятая землепользователями по состоянию на 1984год. При чем тут территория коцюбинского?? Куда делась остальная часть поселка, если на сегодня застроенная часть составляет 400 га??? А Скипальский,куда?
  Люди, научитесь наконец то читать документы.

  83.142.232.2**

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539