Гостомельська агонія: лісовий дерибан

5

На сесії Гостомельської ради депутати таки замахнулись на новий дерибан.

На цей раз під прицілом місцевих урядників, як і повідомляла “Громада Приірпіння”, опинився чи не останній ліс в регіоні. Цим рекреаціним ресурсом опікується Старопетрівське лісництво.

“Майже всі депутати ради проголосували за цей дерибан. Лісу в нас вже не залишиться. Вони проголосували навіть не дивлячись на те, що на сесії були присутні представники народного депутата Володимира Ар’єва та прокурор Ірпеня Морозов. Депутатів купили десятьма сотками”, – розповідає джерело в Гостомельській раді.

“Проти дерибану голосували лише два депутати – Василь Вознюк та Жанна Лінчук”, – додає джерело.

Питання лісу було внесене на сесії з голосу Анатолієм Кириченком в різному наприкінці сесії, в порядку денному його немає.

Таким чином депутати роблять те, що не вдалося в 2008-му році одіозному депутату Ірпінської ради Юрію Прилипку з фантомними кооперативами “Гостомель-1” та “Гостомель-2“.

“Я вважаю, що в час, коли йде війна, низько займатися дерибаном. Питання було зачитане в різному. На комісії, коли підбирали назви вулицям, вони навіть хотіли одній з вулиць в лісі надати назву – вулиця Патріотів. Уявляєте, який цинізм? Але деякі депутати почали критикувати, бо це вже взагалі…”, – розповідає джерело.

За словами джерела, на сесії це питання розглянули дуже швидко, так, що деякі з присутніх навіть не зрозуміли про що йдеться. Кириченко наприкінці сесії сказав:

“Давайте затвердимо нові вулиці – Вождвиженська, Соборна… Голосуємо”.

Проголосували майже одноголосно.

Цей ліс знаходиться ось тут.

Безымянный

“Між рядків усі депутати розуміли, що це початок для виділення земельних ділянок в лісі. Питання було настільки завуальоване, що сторонній ніколи б не здогадався про що мова”, – резюмує джерело.

Селищний голова Кириченко, як завжди в подібних ситуація, сказав, що він тут ні до чого, а це “наказ зверху”. Про це редакцію повідомив помічник Ар’єва – Федір Мягкін:

“Я підійшов до Кириченка й кажу, прокоментуйте, що відбулося. А Кириченко каже, що це не я, це дали команду зверху роздати для учасників АТО. Але я кажу, тут же нема питань АТО. Усі “атошники” (93 чоловіки) отримали землю в полі під Блиставицею. Кириченко сказав, що нічого не знає, йому дали команду зверху.”

Гостомельчани збирають підписи під зверненням до народного депутата Михайла Гаврилюка, аби той допоміг їм вберегти останній клаптик лісу.

“Я звертаюся до вас, як до журналістів, за допомогою врятувати наш ліс. Це – наші легені. Наш захист від смогу міста. Що ми скажемо своїм дітям, коли лісу вже не буде? Як ми будемо дивитися їм у очі? Не розумію, коли в нашій країні почнуться зміни й дерибанники будуть сидіти в тюрмах? Я б їм руки повідривала.. за таке.. Вони прикриваються АТО.. Та ви спитайте тих хлопців в АТО, чи хотіли б вони ділянку в лісі? Ні! Не за це вони стояли на майдані й зараз ризикують своїм життям”, – бідкається гостомельчанка Валентина.

Остаточного тексту рішення, за яке проголосували депутати гостомельської ради поки немає для оприлюднення.

“Гостомельська селищна рада звернулася до Кабміну про переведення 20 га лісу в землі запасу. Звертатися до будь-якого органу – не заборонено. Але точного формулювання рішення ради в прокуратури зараз немає. Ми чекаємо на рішення, щоб перевірити формулювання і зрозуміти, чи потрібні в даному випадку заходи прокурорського реагування,” – коментує ситуацію прокурор Іван Морозов, який був присутнім на сесії.

Джерело в лісництві переконане, цей ліс 1 групи і його знищувати протизаконно:

“Між Бучею й Гостомелем знаходяться ліси Старопертівська лісодослідна станція. Це ліс першої групи. Старопетрівська ЛДС підпорядкована академії біоресурсів міста Києва. Окрім цього, це ліси держлісфонду. На скільки мені відомо, свого часу начальник лісо дослідної станції Володимир Цибулько й Гостомельська рада якимось чином домовились про дерибан цих лісів. Але це незаконно. Гостомельські депутати не мають права ним розпоряджатися. Щодо звернення до Кабміну – це довга процедура і якщо діяти згідно закону, ліси першої групи не можна віддавати під забудову. Переводити науково-дослідні ліси неможливо й не варто цього робити. Це наш захист, наші легені. Зараз, на скільки мені відомо, Цибулько може стати головою Вишгородської РДА. Вже місяць як проходить держперевірку”.

Нагадаємо, за такою ж схемою депутати Гостомельської ради поділили землю в лісі, що знаходиться праворуч від знаку “Буча”. Її вже повним ходом продають в інтернеті. Ціна доходить за новим кусом долара до 4 тис у.о.

sam3

Зараз там вирізані сосни, виритий котлован і ведеться будівництво багатоповерхівки.

Прокуратура відкрила провадження щодо сплати відновної вартості за ці дерева і вже навіть виграла суд першої інстанції.  Вину в цій справі повісили на керуючу справами Гостомельської ради Ларису Богданову, яка нібито винна в дерибані, бо видала довідку, в якій вказала, що зелених насаджень на даній території не було.

Тоді ділянки в лісі, за інформацією джерела в раді, отримали всі депутати Гостомельської ради без виключення.

5 коментарів

 1. Го сто мель 24 Січня 2015 at 22:39

  Тут були коментарі, що трапилося ? Цензура?

  • Editor 24 Січня 2015 at 23:38

   Коментарі були під іншим матеріалом на цю ж тему:
   http://bit.ly/1JmtXQr
   Під цим матеріалом не було.
   Цензури нема.

 2. Кириченко БРЕХУН 30 Січня 2015 at 15:14

  Кто ему дает указания сверху дерибанить нашу землю? Трепло он, а не Голова. Скоро закончится АТО и с него еще спросят….

 3. Степан 18 Березня 2015 at 20:26

  Марчук собака найбільше отримав ділянок за той час що був депутатом

 4. Анонім 29 Березня 2015 at 09:03

  Главный не Марчук! Депутат, которая пришла с детского садика, Олечка Смолянчук, за пару годиков плодотворной работы, уже взяла себе 5 участков.Почему красненьким не выделено Басюк Богдан который получил по Блиставицкой 2-е – это Олечки, а по улице Мисливской 43? Тоже Олечки. Плюс на себя, сестричку, маму. Учитесь депутаты как надо работать! И ей всего то чуть за 20 годиков! На своей первой! же сесии дала “подання” на участок для своего бойфренда. Вот как надо!

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539