Звіт прокуратури Ірпеня за 2014 рік

4

Прокуратурою міста Ірпеня вже у листопаді звітувала про свої досягнення, у тому числі з питань повернення державі значних площ земельних ділянок, здійснення заходів представницького характеру, спрямованих на наповнення місцевих бюджетів, розслідування актуальних проваджень. (http://kotsubynske.com.ua)

Підсумовуючи рік необхідно зазначити, що загалом прокуратура міста заявлено 107 позовів на загальну суму 31,1 млн. грн., в тому числі:

 • про стягнення заборгованості з орендної плати за землю на 1 млн. грн. рішенням господарського суду Київської області від 29.09.2014 задоволено позов прокуратури міста Ірпеня до ТОВ Укржитлокомплекс» та розірвано договір оренди землі площею 18 га на території Бучанської міської ради, вартістю понад 4 млн. грн., у зв’язку систематичною несплатою орендної плати;
 • про стягнення коштів за відновну вартість зелених насаджень на 4,4 млн. грн. Крім того, робота на вказаному напрямку триває, на стадії підготовки ще низка прокурорських позовів на суму понад два мільйона гривень);
 • про стягнення заборгованості за договорами про залучення коштів замовників будівництва об’єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури на 1,95 млн. грн. Найближчим часом буде заявлено позови з цього ж напрямку на суму понад півтора мільйона гривень;
 • про повернення громаді понад 21 га землі, вартістю 21,9 млн. грн.

Особливої уваги прокуратурою міста приділяється законності використання земель рекреаційного призначення (парків та скверів). Слід зазначити, що результативними на вказаному напрямку були проведені перевірки прокуратурою міста Ірпеня, за результатами яких виявлені порушення при передачі цих земель у власність громадян Ірпінською міською радою. Установлено, що Ірпінською міською радою у 2011 році земельну ділянку площею 3 га в м. Ірпінь по вул. Жовтнева – вул. Н.Рибака (парк культури та відпочинку) було віднесено до земель житлової та громадської забудови та передано у приватну власність 22 громадян.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратурою міста Ірпеня до Ірпінського міського суду заявлено позов в інтересах держави до Ірпінської міської ради та 22 громадян про скасування рішень ради, визнання недійсними державних актів про право власності на земельні ділянки та витребування земельних ділянок із чужого незаконного володіння, який рішенням Ірпінського міського суду від 12.09.13, залишеного без змін ухвалою апеляційного суду Київської області від 08.10.14, задоволено. На даний час, по 16 земельних ділянок рішення суду реально виконано, скасовано право власності на них, по 6 громадянам підготовлено проект позову, у зв’язку з відчуженням їх новим власникам під час тривалого розгляду справи.

Також, встановлено, що за рахунок скверу в районі військового шпиталю по вул. 11 Лінія площею 0,9673 га рішенням Ірпінської міської ради у 2011 передано у приватну власність 7 громадян. Рішенням Ірпінського міського суду Київської області від 16.07.13, залишеного без змін ухвалою апеляційного суду Київської області від 17.10.13 та ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29.01.14 задоволено позов прокурора міста Ірпеня в інтересах держави до Ірпінської міської ради, та інших громадян, ТОВ «Давір-Фінанс», третя особа: Ірпінське виробниче управління житлово-комунального господарства» про скасування рішень ради, визнання недійсними державних актів про право власності на земельні ділянки та витребування земельних ділянок із чужого незаконного володіння. На даний час, рішення суду також виконано.

Загалом, прокуратурою міста Ірпеня, до суду пред’явлено 4 позови про повернення понад 8 га земель рекреаційного призначення, які задоволено. Реально повернуто у 2014 році у власність територіальної громади міста Ірпеня 4 га земель рекреаційного призначення, вартістю понад 6,6 млн. грн.

Прокуратурою міста Ірпеня і на даний час вживаються заходи представницького характеру щодо повернення незаконно переданих у власність громадян під забудову земель рекреаційного призначення.

Судами задоволено позовів на 18,8 млн. грн., із них до бюджету  Ірпінської, Бучанської та Гостомельської рад понад 10,2 млн. грн. Судами стягнуто заборгованість по пайовій участі та відновну вартість зелені насадження. Реально виконано судових рішень на 8,1 млн. грн., в тому числі про стягнення 701 тис. грн. до бюджетів.

Результати роботи прокуратури міста у 2014 році з питань здійснення наглядової та представницької функції є найкращими за останні 5 років.

Забезпечено належне здійснення нагляду за додержанням законів правоохоронними органами при проведенні оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування.

Завдяки активному використанню повноваження прокурорів із здійснення процесуального керівництва значно підвищено рівень розкриття кримінальних правопорушень, якість та ефективність роботи слідчих Ірпінського МВ. У багатьох кримінальних провадженнях прокурори самостійно виконують слідчі та інші процесуальні дії.

Впродовж поточного року до суду направлено 190 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях. Розслідувано низку актуальних кримінальних проваджень.

Так, з обвинувальним актом до суду скеровано кримінальне провадження щодо керівника підприємства забудовника злочинними діями якого спричинено матеріальну шкоду 24 потерпілим, які інвестували кошти у будівництво на загальну суму 4,7 млн. грн. за ч. ч. 2, 3, 4 ст. 190, ч. ч. 1, 2 ст. 364-1 КК України.

На розгляді в суді перебуває кримінальне провадження стосовно керівника підприємства ТОВ «УБМ-П»  за фактом невиплати заробітної плати «ТОВ УБМ-П» на загальну суму 6,7 млн. грн. за ч. 1 ст. 175 КК України.

Закінчено розслідування у кримінальному провадженні стосовно службовців ВП «НДГ Ворзель» за ч. 2 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України за фактами спричинення збитків державі у сумі 7,2 млн. грн. внаслідок порушення вимог природокористування.

Прокуратурою міста Ірпеня здійснюється процесуальне керівництво та підтримується державне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактами шахрайських дій, а також зловживання повноваженнями службовою особою, а саме генеральним директором одної з компаній забудовників, які працюють на території Ірпінського регіону.

Так, генеральний директор компанії забудовника, будучи службовою особою юридичної особи приватного права, зловживаючи своїми повноваженнями, використовуючи їх всупереч інтересам юридичної особи – компанії забудовника, тобто умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, організував укладення попередніх договорів про будівництво квартир в м. Ірпінь з низкою осіб – вкладників, але не мав наміру виконувати відповідні зобов’язання.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в результаті шахрайських дій генеральний директор компанії забудовника, заволодів коштами 24 вкладників та завдав їм матеріальної шкоди на загальну суму 4,7 мільйонів гривень.

Наразі досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні закінчено, обвинувальний акт стосовно генерального директора компанії забудовника направлено до Ірпінського міського суду. Дії генерального директора компанії забудовника кваліфіковані за ч.ч. 2, 3, 4 ст. 190, ч.ч. 1,2 ст.364-1 Кримінального кодексу України. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком від п’яти до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На час здійснення досудового розслідування, підозрюваному у кримінальному провадження обрано запобіжний захід – тримання під вартою, але підозрюваним внесено заставу у розмірі 365 тисяч гривень.

Однак підозрюваний ухиляючись від правосуддя не з’являється в судові засідання та до правоохоронних органів та наразі оголошений у розшук.

Триває розслідування у актуальних провадженнях. Зокрема, розслідується провадження за ст. 367 ч. 2 КК України стосовно службових осіб Відділу земельних ресурсів у місті Ірпені Київської області, які неналежно виконуючи свої службові обов’язки, всупереч вимогам закону, впродовж 2008 року погодили висновки щодо можливості відведення громадянам 501 земельних ділянок, загальною площею 72 га, розташованих поза межами смт Коцюбинське, Київської області у Біличанському лісі. Слід зазначити, що висновки про протиправність дій службовців Відділу підтверджено судовими рішеннями, які набрали чинності, за позовами прокурора міста Ірпеня. Завершити досудове розслідування цього провадження планується найближчим часом.

Окремо слід подякувати за сприяння у виявленні вказаних порушень та реагуванні на них громадським активістам Ірпінського регіону та м. Бучі, журналістам, засобам масової інформації, у тому числі відомим центральним телеканалам, Інтернет видання. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Підсумовуючи результати роботи прокуратури міста зазначимо, що прокуратура міста Ірпеня і надалі виконуватиме покладені на неї функції в встановленому законом порядку.

Автор: Мирослав Пацкан, прокурор Ірпеня, радник юстиції

 

4 коментарі

 1. Громада м.Ірпінь 27 Січня 2015 at 20:07

  Пане Мирославе нас цікавить кримінальне провадження стосовно депутата Ірпінської міської ради Ярослава Місяця та депутата Пешого. Прозвітуйте громаді коли ці справи підуть до суду. Бо ходять розмови про домовленість щодо непритягнення їх до відповідальності??????? Невже ці дерибанщики і в подальшому будуть “гадить” в Ірпені? Громада звертається до Вас вдруге по цьому питанню. Ми чекаємо…..

  • Громада м.Ірпінь 28 Січня 2015 at 19:31

   На сайтах є інфа, що кримінальну справу по хуліганству Місяця майже одразу забрали в область, вона розслідується слідчими міліції Київського Главку, а не прокуратурою міста Ірпеня. Місяць був у розшуці та потім здався, писали, що сам прийшов. З прокурорськими Місяць навряд чи домовиться, бо такого натворив, їх це мало дуже зачепити.
   А справу по Пєшому вже давно направили до суду. Дуже цікаво, чи буде від суддів хоч який-небудь вирок цьому хапузі або справу продадуть.

 2. Розсудливий 30 Січня 2015 at 10:06

  По звіту прокурора можна відслідковувати лище те, як прокуратура проводить рейдерські захоплення земельних ділянок простих людей, які в законний спосіб отримали її, та піариться на цьому, щодо великих наділів то великі олігархи відкупляться. То що не буде правочинну, та Й не буде доведене кримінальне провадження до суду справу з Місяцем, Пешим , Прилипком, Садовським, Кириченком, Федоруком т.і., по деребену і розкрадання земельних масивів, то це точно без-будь якого сумніву. Всі вони звязані одним цепом ти мені а я тобі. В нас в Приірпінні це стало нормою посадових розборок чиновників. Прийшов новий прокурор в Ірпінську прокуратуру заст. і його вже не має тому, що не прежився і зїли. Навіть великий діловар опозіціонер Бахоля в змові по деребану землі в Бучі, Ірпіні. В мене повірте є підстави говорити і в судах, але це буде доказано пізніше, повірте.

 3. Гастомель 30 Січня 2015 at 15:08

  Кириченко отмазался еще пару лет назад. Ему это стоило выделением 10 участков в лесу Гастомеля на подставных лиц. )) Об этом все знают.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539