Таємна сесія: як Федорук протягнув генплан Бучі

3

Депутати Бучанської міської ради у вівторок на позачерговій сесії проголосували за генплан. На сесію депутатів запрошували поспіхом. Пояснювали:  треба внести зміни до бюджету.

Представники громади про сесію дізнались геть  випадково.

“На виконкомі сказали, що буде сесія. Але проводили її не на першому поверсі, як зазвичай, а на третьому. Депутати зібрались лише близько 17:30. зайшли гуськом за міським головою Анатолієм Федоруком,” – розповідає  бучанка Марія Мойсієнко, яка була присутня на обговоренні генплану.

“Вони всі йшли з кабінету секретаря ради Василя Олексюка”, – додає Мойсієнко.

До зали засідань прийшли не всі міські урядники. Зі слів активістів, були відсутні майже третина депутатів.

“Коли треба протягнути якесь питання, скликається позачергова сесія, зазвичай на позачерговій сесії, яка скликається поспіхом, приймаються дерибанні та корупційні решення. Тому, вважаю, на позачергові сесії депутати повинні ходити обов’язково, аби хоча б в який-небуть спосіб протистояти дерибану”, – говорить екс-депутат Бучанської ради та помічник нардепа Віктор Бархоленко.

Безымянный

Активістка та голова бучанського осередку “Комітету виборців України” Любов Кучеренко, яка випадково дізналася про сесію і відвідала її, зауважила, що була вражена тим, що в порядку денному стоїть питання генплану, а громадськість не мала підтримки на сесії з-поміж депутатів:

“Я зателефонувала депутату по нашому округу Дмитру Коржу, який входить в групу Олександра Таможнього, й запитала, чи дійсно сьогодні сесія. Він сказав, що так. Я спитала, який порядок денний. Корж сказав, що зміни до бюджету. Я була переконана, що він буде на сесії. Але ні він, ні Таможній, ні інші члени його депутатської групи не з’явилися. Те, що ці депутати не прийшли у мене та й у громади викликає здивування. Адже вони вважають себе опозицією до влади і логічно мали б бути на боці громади, а значить проти прийняття злочинного для мешканців міста генплану. Окрім того, що вони знали й не прийшли, вони ще й нікого не проінформували”.

“Позачергова сесія – це завжди форсмажор і на ній могли прийняти все що завгодно. Навіть, якщо це зміни до бюджету.  Якщо чесно, то я не очікувала, що Федорук поставить на голосування питання генплану, адже знала, що є рішення Апеляційного суду по Бучанському межигір’ю, що унеможливлює прийняття генплану у такій редакції. Я хотіла виступити але Федорук цинічно мене перебив,” –  додає Кучеренко.

Безымянный

Ті депутати, що не прийшли, пояснюють, що не могли так швидко відпроситися з роботи й змінити свої плани.

“Мені зателефонувала секретар ради Ніна Миколаївна близько 14-ї години . Я був у Києві по роботі. Вона сказала, що сьогодні на 17-ту годину буде сесія. Я спитав, який порядок денний, а вона відповіла, що зміни до бюджету. Про генплан не було жодного слова. Тоді я запитав, чому така терміновість і чому не можна прийняти зміни до бюджету на черговій сесії? У відповідь почув: значить, терміново потрібно прийняти зміни до бюджету”, – розповідає один з депутатів групи Таможнього Микола Йощенко.

За генплан депутати проголосували одноголосно, голосував і мер міста Анатолій Федорук. Не було ні тих, хто проти, ні тих, хто утримався. Одразу після голосування члени різних політичних сил почали радо аплодувати прийнятому рішенню.

Хтось навіть сказав: “Слава Богу”.

Джерела в раді стверджують, що депутати дуже хотіли прийняття генплану, оскільки за цієї каденції вони лише раз отримали на себе чи на родичів земельні ділянки. Ті, що отримали на початку каденції, всі, окрім депутатів групи Таможнього, одразу ж їх продали за 35 тисяч доларів. Про це журналістам сайту “Громада Приірпіння” розповів депутат Бучанської ради Олег Квашук, якого також не було на цій сесії.

Бархоленко вважає прийняття генплану злочином проти громади Бучі та умисним ігноруванням з боку прокуратури Київської області та Ірпеня:

“Ще 1 вересня 2014 року я відправив лист на обласну прокуратуру, вказуючи те, що проект Генерального плану Бучі, який на той час був на стадії розробки та обговорення, розглядається з порушенням і не відповідає ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності”. Я просив прокуратуру області вжити відповідних заходів прокурорського реагування аби не допустити затвердження проекту генерального плану. Так як в ньому щонайменше 40% категорій земель Бучі не відповідає цільовому призначенню розробленого проекту генплану.”

звернення 1

Як стверджує помічник нардепа, весь будівельний бізнес родин мера Бучі Анатолія Федорука та мера Ірпеня Володимира Карплюка оформлювався через детальні плани територій. Про це він також повідомляв прокуратуру.

Оформлення відбувалося навіть у 2014-му році, коли для простих бучанців генплану в Бучі нібито не було.  

Але згідно ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності”, детальні плани розробляються та затверджуються виключно на основі генплану населеного пункту.

Більше того, у 2011-му році вступив в силу ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності”, у відповідності до якого, органи місцевого самоврядування не мали права розпоряджатися земельними ресурсами за відсутності генплану.

До 17 березня генплану в Бучі не було, принаймні таку інформацію надає Бучанська рада в своїх відповідях бучанцям, які хотіли покращити свої житлові умови й отримати земельну діляну.

Але прокуратура Ірпеня має інакшу інформацію. У своїй відповіді на лист Бархоленка правоохоронці повідомили, що Бучанська рада таки має генплан і датований він 1968 роком.

10570982_941026905941753_1974485616_n

Мешканці міста вирішили поцікавитися в інституту “Діпромісто”, яке виготовляло проект генплану Бучі, на основі якого документу розроблявся генплан.

На це звернення “Діпромісто” відповіло, що Бучанська рада надала їм детальні плани, а не Генеральний план 1968 року, як вихідні дані для розробки на їх основі генплану міста. В той же час інститут зазначає, що погоджується із твердженнями бучанців щодо того, що детальний план території розробляється на основі саме генерального плану.

Також інститут повідомив, що до його функцій не відносяться функції аналізу та ревізії цих детальних планів.

11072690_941032729274504_558643888_n

“Тобто, забудовники Бучі на свій власний розсуд, прикриваючись родинними зв’язками з керівництвом Бучанської ради, забудували та роздерибанили місто, а потім генпланом фактично узаконили дерибан”, – переконаний Бархоленко.

У той же час Міністерство регіонального розвитку будівництва, а саме воно готувало проект закону “Про регулювання містобудівної діяльності”, який вступив в силу в 2011 році, дало роз’яснення, що розроблення та затвердження детальних планів на частину території населеного пункту повинне відбуватися виключно на підставі Генерально плану. 

11073973_941032785941165_874354499_n

У приватній розмові з бучанцями заступник міністра Дмитро Ісаєнко пояснив це так: не можна виготовити деталь для автомобіля, а потім під цю деталь конструювати увесь автомобіль.

Бучанка Ірина Влащук ініціювала звернення до правоохоронних органів усіх рівнів – він Генпрокуратури до прокуратури Ірпеня, на підтримку якого мешканці міста зібрали більше двохсот підписів. Громада просила перевірити законність  розгляду та затвердження генплану Бучі та проконтролювати направлення радою нових вихідних даних до проектної установи для розробки генплану Бучі з урахуванням нових обставин, встановлених рішенням Апеляційного суду.

Безымянный

16 лютого

У прокуратурі Ірпеня наголошують, що на запит Влащук відреагували.

“У своїй відповіді ми вказали, що дане звернення було направлене нами для розгляду по суті до Інспекції ДАБК в Київській області, державної фінансової інспекції в Київській області та до Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області. Відповіді від них ми ще не отримали. Зараз ми направили запит на Бучанську міську раду про надання копії рішень, будемо вивчати їх на наявність підстав для вжиття заходів прокурорського реагування”, – розповідає заступнтик прокурора Ірпеня Ярослав Костів.

Прес-служба прокуратури області зазначає, що рішення Апеляційного суду вступило в силу в момент оголошення в суді і Бучанська рада мала врахувати це рішення під час розробки Генерального плану:

“В загальнодержавний реєстр були внесені зміни щодо власника земельної ділянки. Земля перейшла у власність держави в особі Кабінету міністрів України. Ми будемо перевіряти законність прийняття Бучанською радою рішення про затвердження Генерального плану”.

Помічник нардепа Віктор Бархоленко вважає:

“Ось так, маніпулюючи рішеннями, як шахрай картами, для того, щоб відмовити громадянам в отриманні земельних ділянок, Федорук посилається на відсутність Генерального плану, а для того, щоб протягнути тіньові схеми оформлення землі на підставних осіб та для будівельного бізнесу  через детальні плани, витягує з рукава генплан 1968 року, якого ніхто не бачив і досі. І навіть прокурор Іван Дутчин. який прислав мені відповідь з прокуратури Ірпеня, сказав, що генплану 1968 року не бачив, а відповідь писав на основі відповіді Бучанської ради”.

БезымянныйАвторка: Олена Жежера, журналіст

 

3 коментарі

 1. Ворзель 20 Березня 2015 at 15:24

  Сколько можно терпеть аферы Федорука? Куда смотрит прокуратура?

  • Автошка 22 Квітня 2015 at 21:26

   Прокуратура смотрит в сторону новых границ Ирпеня. Там появятся лакомые кусочки земли. Вот они и ждут подачки от Карплюковско-Федорукской “семьи”. ))

 2. Lex 26 Березня 2015 at 15:59

  Нажаль прокуратурі вигідніше відвертатись від злочинів місцевих бонз на які вказують небайдужі патріоти. Очевидно потрібен примус з боку громади щоб явне стало надочевидним для підсліпкуватих прокурорів?

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539