“Радикали”, АТОвці VS Коцюбинська рада

5

Народні депутати від Радикальної партії Олега Ляшка приїхали до селищної ради Коцюбинського у четвер вдень.

“Я у раду не заходив. Приїхав вже під сам кінець і за тим, що відбувалось спостерігав осторонь. Казали, що до працівників селищної ради застосовували силу і некоректно поводились із жінками,” – розповідає “Громаді Приірпіння” депутат Віктор Боримський.

Селищного голови екс-“регіонала” Вадима Садовського у селищній раді не виявилось. Зі слів секретарки, він – на лікарняному, хоча АТОвці кажуть, що він у той день їздив селищем і вони його бачили на власні очі.

За відсутності селищного голови в раді, головно розмовляли із секретарем ради екс-“регіоналом” Олександром Ковтачем та заступником селищного голови Петром Пушанком.

Як виявилось, нардепів до селища запросили коцюбинські АТОвці. Їм ще понад півроку тому місцева влада разом із депутатакою облради екс-“регіоналкою” Наталею Семко обіцяла допомогу.

semko

“Ми зібрались разом. І ірпінські і бучанські учасники АТО обговорювали проблеми виділення землі і квартир. Нас годують обіцянками Семко і Садовський, а нічого нема. Ми ще літом подали заяви в Коцюбинському на землю і на квартири. Заяви навіть не зареєстрували. От ми і звертулися за допомогою до ВРУ. Написали колективний лист і приїхав Мосійчук,” – розповідає коцюбинчанин Сергій, якого “Громада Приірпіння” проводжала в АТО.

simja

“Ми розуміємо, що землі немає. Так само каже нашим Ірпінь. І при цьому ведеться будівництво. Хай дадуть квартири 200-м. Що нам робити з землею? Ми її пахати не збираємось. Це – нацпарк і ми проти того, щоб чіпали землю. Хай дадуть квартири. У Борисполі хлопцям дали, хто що хотів: шмат поля або квартири. У них проблем нема. А от нашим у Гостомелі запропонували ділянки біля злітної смуги? Ви будете там жити? А самі паркани в лісі будують? За що ми воювали? Нічого не змінилось,” – обурюється Сергій.

За словами учасника АТО секретаря селищної ради писати заяву на звільнення ніхто не змушував і в раді ніхто нікого не бив:

“Він сам її виніс з кабінету. У нього вона була написана, бо зараз вступив в дію закон, згідно з яким перніонерам працювати не вигідно. Йому його пенсія вигідніша. Вони щось шарпали одне одного але що хтось когось бив, пинав ногами чи руками – я не бачив. Криків вистачало”.

На відео, яке розмістили “радикали” видно, що відбувалось у селищній раді. Але це відео – монтоване.

До нардепа під час подій у селищній раді, як бачимо з відео, хтось зателефонував.

“Ще раз назвіться. З ким я розмовляю? А! Голова самооборони Київської області? І ви стверджуєте як самооборона, шо все в порядкє? Що ці громадяни нададуть бійцям землю?” – допитується нардеп-“радикал” Ігор Мосійчук.

На захист селищної ради телефонував скандальновідомий коцюбинчанам кандидат в нардепи від розкольницької “Волі” Володимир Давидюк.

Безымянный

“Українська правда” інформувала, що Давидюка виключили з самооборони в Київській області.

І тоді політик створив другу самооборону – Київської області (без прийменника “в”), яку сам же і очолив.

“Ми дуже добре знаємо, що Давидюк, який каже, що він представляє самооборону, сам застосовував силу до наших односельців,” – розповідає мешканка Меблевої.

Під час конфлікту, який виник через незаконне будівництво паркану довкола приміщення колишнього дитсадка, Давидюк допомагав селищній раді, яку очолює екс-“регіонал”, та депутатові-отцю Миколі Ільницькому, який отримав від утікача екс-“регіонала” Клименка мільйон гривень.

Тоді на силові дії проти Коцюбинчан місцева влада на сесії так і не відреагувала. Більшість депутатів не підтримала запит колеги депутатки Ірини Федорів, у окрузі якої проти людей кинули чоловіків у камуфляжі, броні та балаклавах.

rada

Тепер працівники Коцюбинської селищної ради самі опинилися у схожій ситуації.

Безымянный

“Ви що не розумієте, що кожна сільрада отут навколо Києва має сидіть? За те, що робили з землею, з житловим фондом і тому подібне,” – говорить нардеп Мосійчук заступнику селищного голови Пушанко та секретареві Ковтачу.

Одна з жінок у сесійній залі зауважила:

“Матеріальну допомогу повинні видавати. Де наша матеріальна допомога? Ми заяви писали – писали.”

Нардеп погодився з тим, що межа у селища не встановлена і тому земельні питання залишаються невирішеними.

“Це дійсно відповідає дійсності. Але ми всі бачимо, скільки будівництв ведеться в Коцюбинському. Ми знаємо, як будуються всі ці речі. Наше завдання як народних депутатів є дотиснути селищну раду, щоб хлопці з 72 бригади, які своїм життям ризикували отримали соціальні пільги. Плюс крім 72 бригади є працівники МВС, які також приймали участь в АТО. Є добровольці, я переконаний. Має бути утворений селищною радою реєстр. На середу ми запропонували селищній раді зібрати забудовників.”

Варто зазначити, що забудовник “Атлант” селищу, згідно з договором пайової участі, має зробити потрібну більше собі, аніж селищу каналізацію. І робить її з порушенням закону через нацпарк, рубаючи незаконно дерева, у той час, як мешканці приватного сектору залишаються роками без каналізації.

Більше того, окрім інфраструктурних питань, у селищі залишається невирішеним питання соцзахисту бійців АТО. Аби зрозуміти, яким є механізм землевиділення “Громада Пріирпіння” звернулася до Київської облдержадміністрації.

“Ця ситуація показала, що на місцевому рівні селищної ради Коцюбинського питання вирішувати не виходить. Добиватися землі за принципом махновщини, а також за рахунок епатажу, які влаштовують деякі предстанвики деяких партій, – неправильно. Необхідний конструктивний підхід, результатом якого буде те, що кожен отримає допомогу і землю, яка йому належиться,” – коментує перший заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе.

“Є проблема, що в Коцюбинському майже нема вільної землі. Але учасники АТО можуть звернутися до Головного управління Держземагенції в Київській області, надати всі необхідні документи і стати на чергу в сусідньому районі. Якщо не вирішиться і на цьому рівні питання, я готовий розібратися у цій ситуації. Ми на майдані стояли за те, щоб закон і права для всіх були однакові,” – додає Парцхаладзе.

Експерт інституту політичної освіти Олександр Солонтай наголошує, що нардепи-“радикали”, які завітали до слеищної ради є членами коаліції у парламенті і мають відповідні важелі впливу, аби вирішувати подібні питання у площині закону:

“Наразі коаліційна угода не дає відповіді на питання про те, чи земельними ділянками, чи квартирами повинна забезпечувати військових місцева рада. Завдання парламентарів – прийняти такі закони, які дадуть чіткі відповіді на запитання забезпечення житлом та землею військовослужбовців. А провокувати конфлікти на місцях – це зайве. Також окремої уваги заслуговує питання координації між собою різних представників влади.

“У Київській області не тільки в Коцюбинському, а по всьому регіону є багато ветеранів російсько-української війни, які потребують вирішення матеріальних питань. Отже, парламентарі повинні об’єднати свої зусилля в перше чергу з Київською ОДА та облрадою і прийняти відповідні рішення. Щодо виділення квартир в багатоповерхових будинках, то це теж варіант виходу, але його можливо реалізувати тільки у випадку будівництва нових, додаткових будинків. Щодо тих, що вже збудовані або будують, реалізувати це неможливо, оскільки зобов’язання забудовників були сформовані раніше.”

Нагадаємо, що договір про пайову участь з “Атлантом” селищний голова Вадим Садовський підписав лише кілька місяців тому. Тобто через кілька місцяців після того, як сам же збирав бійців і обіцяв вирішити їхні соціальні проблеми.

Разом з тим, варто зазначити, що нардепа Ігоря Мосійчука, який приїхав до селищної ради і позиціонував себе як захисних інтересів бійців АТО, громадський рух ЧЕСНО заніс у чорний список.  Він є фігурантом фальсифікації місцевих виборів у Василькові на користь кандидата-“регіонала” Сергія Іващенка.

Безымянный

Варто зазначити, що до того, як стати нардепом “радикал” Мосійчук був депутатом Київради. І тут він прогулював засідання постійної комісії охорони правопорядку та боротьби з корупцією (5 з 13). За що і став, згідно з моніторингом ЧЕСНО, прогульником. Після чого потрапив до лав парламенту під № 9.

У народні депутати від “радикалів” у 95-му окрузі восени балотувався скандальновідомий дерибанник – депутат Ірпінської ради екс-УДАР-івець Ярослав Місяць. Він, як і Мосійчук, згідно з моніторингом “Громади Приірпіння”, числиться у затятих прогульниках.

Місяць  влаштував епатажний напад на офіс прокуратури, люди чули постріли і бачили Місяця з пістолетом.

Більше того, сам очільник Радикальної партії Олег Ляшко – фігурнат скандального дерибану Бучанського межигір’я. Він разом із родиною та низкою членів Радикальної партії отримав ділянки у лісі.

Згодом вони опинилися у власності родини екс-нардепа комуніста утікача Ігоря Калєтніка.

Ігор Домбровський різко розкритикував дії політиків, які втягують учасників АТО у політичний передвиборчий піар задля можливого дерибану землі:

“Ми розуміємо, що в Коцюбинському землі для виділення будь-кому немає. Ліс став національним парком. Але в області достатньо землі, яку можна видавати АТОвцям під забудову або для ведення селянського господарства. Просто місцева влада за ці півроку мала б звернутися до КОДА і запропонувати коцюбинчанам ті ділянки, які не порушують еклогічний баланс нашого регіону, що входить до 4-ї чорнобильської зони. Такі ділянки не мали б стати стартом для чергового глобального дерибану”.

“Більше того, інфраструктура селища не розразована на ще 10 тисяч людей, які оседяться тут, коли здадуть “Атлант”. Якщо не буде додаткових дитячих садків, поліклініки, лікарні, то нас чекає інфраструктурний колапс, який згодом стане соціальним. Проспускна спроможність дороги та комунікацій дуже обмежена. АТОвці мають бути максимально захищеними, а влада нарешті має стати соціальноорієнтованою.”

 

5 коментарів

 1. Общество инвалидов 3 Квітня 2015 at 20:25

  К сожалению правды сейчас не добьешся нигде. Карплюк тоже гразится помочь семьям погибшим военнослужащим. Только в это никто не верит. Более того- в Ирпене растет недовольство среди афганцев и Самообороны Ирпеня нынешним мэром Ирпеня. Карплюк бизнесмен и ему наплевать на семьи АТО, афганцев, чернобыльцев. Если он и даст участки- то это будут непригодные участки где то на болоте. Так же и в Гостомеле произошло. Кириченко дал землю бойцам АТО где то на выселках. Сам же берет себе и ближним участки в лесу. Да и непонятно почему в исполкоме сидят Головкевич и Копач??? Эти давно должны быть кастрированы. Они мутили еще при Скаржинском. Имеет каждый из них на подставных лиц по 7 -10 участков. И потом реализовывает их через агенство недвижимости “Партнер”. Но люди же все видят. И скоро терпение лопнет.

 2. Пека 3 Квітня 2015 at 20:43

  У статті дуже влучно наведено коментар експерта інституту політичної освіти Олександра Солонтая. Дійсно, врегулювання питання забезпечення військових на законодавчому рівні (мається на увазі прийняття не декларативних нормативних положень, а конкретних процедурних норм по виділенню землі або квартир, як альтернативи) -це справді цивілізований та продуктивний шлях. На мою думку, Народним депутатам варто було б приділити увагу саме законодавчим ініціативам, а не піару. Адже прийнявши відповідний закон, вони б змогли надати можливість забезпечити військовослужбовців житлом, не тільки в Коцюбинському, а й на території всієї країни. Тут же бачимо лише спалах емоцій, а результату, нажаль – немає. Представники місцевої влади будуть аргументувати свої дії тим, що не можуть виділити землю у зв’язку із незатвердженимим межами, а квартири вони надавати не мають можливості, адже вони мають діяти у відповідності до норм чинних нормативних актів. Не будуть же вони реквізувати квартири із забудов, на які вказував пан Мосійчук. А їснуюча проблема і залишиться невирішеною. Шлях законодавчого врегулювання все ж таки краще шляху махновщини. Ми ж бажаємо будувати гідну, цивілізовану та правову державу, де діє закон, а не право сили. Чи я не правий?

 3. Олена Жежера 4 Квітня 2015 at 09:29

  Бідні люди..

 4. Ольга Матюшина 4 Квітня 2015 at 10:34

  Бумеранг…

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539