Приймальні нардепів у Приірпінні: он-лайн сервіс від ЧЕСНО

0

Активісти Руху ЧЕСНО запустили сервіс pryjmalni.chesno.org. Інтерактивна мапа приймалень дозволяє громадянам знаходити найближчу до них депутатську приймальню, а також усі приймальні окремого депутата чи всіх депутатів фракції.

У Приірпінні немає на мапі жодної приймальні  депутатів-списочників.

Також немає інформації про офіційні приймальні народного депутата-мажоритарника від “Народного фронту” Михайла Гаврилюка. Хоча відповідний запит на голову фракції НФ ЧЕСНО направило ще у березні.

На мапі Приірпіння є лише однаприймальня – в Бучі. Це приймальня екс-регіонала Ярослава Москаленка.

Без імені

“До цього депутатські приймальні ніколи не були зібрані на одному ресурсі у зручній формі, – коментує редактор сайту chesno.org Вадим Гудима. – Сподіваємося, що громадяни активно користуватимуться нашим сервісом і не даватимуть депутатам забути про їхні обов’язки”.

Інформацію про приймальні отримали з відповідей на звернення ЧЕСНО до політичних фракцій та позафракційних депутатів, з інформації на  сторінках депутатів на сайті Верховної Ради та на їхніх офіційних сайтах, а також з аналізу округів, зробленого Громадської мережею “ОПОРА”.Наразі Рухом ЧЕСНО було зібрано інформацію про 226 депутатських приймалень, за які відповідальні 88 народних депутатів. Найбільшу кількість  депутатських приймалень – 13 – відкрив позафракціійний депутат Яків Безбах з Дніпропетровська. Але кожна з його приймалень працює 2-3 години на місяць.Цілком очікувано, що мажоритарні депутати більше опікуються контактом із виборцями. Якщо зі списочників наявна інформація тільки щодо приймалень лише 18 (8%) депутатів, то серед мажоритарників – 71 (36%).З усіх депутатських фракцій Руху ЧЕСНО найбільше відомо про приймальні фракції партії ВО “Батьківщина”, щодо якої є інформація про розташування приймалень більше 60% складу фракції. Найгірше – про депутатів фракції “Опозиційний блоку” (менше 8%).

Рух ЧЕСНО закликає народних депутатів, їхніх помічників та працівників секретаріатів партій надсилати нову та уточнюючу інформацію на електронну адресуinfo.chesno@gmail.com.

Нагадаємо, що згідно зі статтею 7 Закону України «Про статус народного депутата України», народний депутат зобов’язаний постійно підтримувати зв’язки із виборцями. Ця вимога стосується як депутатів, обраних в одномандантних, так і в багатомандатних округах. Останній тиждень кожного місяця роботи Верховної Ради зарезервовано для роботи народних депутатів із виборцями. Відповідно до статті 28 того ж Закону, приміщення для організації приймальні надаються депутатам безкоштовно.

Leave a Reply

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Приірпіння" не пізніше 2 речення.

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.
Контакти редакції: Ірина Федорів, Олена Жежера pigmaliones@gmail.com, +38 050 2000 539